Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
2306

Finans Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Finans Uzmanı cancel
Gülaylar Group
Finans Uzmanı
Gülaylar Group
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
AS GRUP
Finans Uzmanı
AS GRUP
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Asset GLI
Finans Uzmanı
Asset GLI
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hasçelik A.Ş.
Finans Uzmanı
Hasçelik A.Ş.
Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 47 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Finans Uzmanı İş İlanları

Finans uzmanı iş ilanları, başta muhasebe ve finans alanında hizmet veren işletmeler olmak üzere, farklı alanlarda faaliyet gösteren birçok işletme özelinde karşına çıkar. Finans uzmanı arayışı içerisinde olan işletmeler, ufak, orta ve büyük ölçekli işletmelerdir. Sadece büyük ölçekli işletmeler tarafından finans uzmanı aranmaz. Pazarlama, denetim, yatırım, enerji, yönetim, akaryakıt, kozmetik, kimya, ısı, bankacılık gibi daha birçok sektör özelinde finans uzmanı iş ilanlarıyla karşılaşabilirsin. Öte yandan finans uzmanı iş ilanları İzmir, İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa başta olmak üzere Türkiye’nin birçok bölgesi ve ili özelinde istihdam fırsatı yaratır. Ortaya çıkan bu istihdam fırsatlarına ise işletmelerin dijital ortamda yayınladıkları ilanlarla başvurman söz konusudur.

Finans Uzmanları Ne İş Yapar?

Finans uzmanı arayan firmalar, bünyelerinde çalıştırmak istedikleri finans uzmanlarına farklı birçok sorumluluk yükleyebilirler. Ancak genel olarak farklı firmalarda da olsa finans uzmanlarının ortak bazı sorumluluklara sahip olduğu söylenebilir. Finans uzmanı; çalıştığı şirketin finans analizini yapma, finansal geleceğini ve stratejilerini belirleme, finansal sağlık konusunda ilgili birimleri yönlendirme, kredibilitesinin yükselmesi adına gerekli olan yönlendirmeleri sağlama, faturalandırma ve tahsilat işlemlerini gerçekleştirme, bütçe takibi yapma gibi görevlere sahiptir. Ayrıca finans uzmanları işletmelerde; yatırım yönlendirmeleri yapma, ekonomik gelişmelere dair yönetimsel kararları destekleyici raporlar oluşturma, muhasebe prosedürlerinin denetimi ve karlılık adına raporlar sunma gibi işlerden de sorumludurlar. 

Finans Uzmanı Olmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

  • zler oluşturma ve bu analizlerden rapor hazırlama becerilerine sahip olmak,
  • Finansal açıdan sektör trendlerine duyarlı olmak,
  • Zaman yönetimi ve bütçe yönetimi gibi konularda hem tecrübe hem de teorik bilgi sahibi olmak,
  • Analitik düşünce yeteneği,
  • İşletme ölçeği ve yüklenen sorumluluklara göre yeterli düzeyde yabancı dil bilgisine sahip olmak,
  • Veriler sonucunda şirketin finansal geleceğine dair riskli ancak mantıksal kararlar alabilme becerisine sahip olmak,
  • Finans uzmanı iş ilanları bay alımlarında askerlikle ilişiği kalmamış olmak temel olarak finans uzmanı olabilmek adına sahip olunması gereken özellikler arasında belirtilebilir. 

Finans uzmanı iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmeli?

Finans uzmanı iş ilanları içerisinde en çok dikkat edilmesi gereken detaylardan biri, cinsiyet kriteridir. Bazı işletmeler genel örgüt yapısı, iş pozisyonu veya daha birçok nedenle cinsiyet kriterini ön planda tutabilir. Finans uzmanı iş ilanları bayan adaylar için yayınlanması durumunda erkek adayların başvuru sırasında bu detaya dikkat etmeleri gerekir. Ayrıca işletmeleri istedikleri; tecrübe, kullanılabilen programlar, çeşitli finans alanlarına dair uzmanlık, askerlik, araç kullanımı ve yabancı dil gibi detaylara dair uygun olma konusunda da dikkatli olunmalıdır. 

Finans uzmanı iş ilanlarına kimler başvuru yapabilir?

Finans uzmanı iş ilanlarına başvuru yapabilecek olan çalışan adayları öncelikle, finans alanında akademik eğitim almış olan ve finans uzmanı yapabilme konusunda gerekli diploma ya da belgelere sahip kişilerdir. Öte yandan işletmelerin yayınladıkları ilanlarda bulunan aday kriterleri kısmına uygun olduğuna inanan her aday, finans uzmanı iş ilanları için başvurusunu rahatlıkla iletebilir. 

Finans uzmanı nerede çalışır?

Finans uzmanının çalışabileceği işletmelerin alanları ya da sektörleri farklılık gösterebilir. Muhasebe ve finans alanında hizmet veren irili ufaklı ölçekteki birçok işletme, sigortacılık alanında faaliyet gösteren işletmeler, denizcilik, makine, ticaret, tarım ve orman alanında ürün üreten, asansör, gıda, otomotiv, sanayi gibi sektör ya da çalışma alanları, finans uzmanlarının çalışabilecekleri yerler olarak tanımlanabilirler. 

Finans uzmanı olmak için hangi bölümü okumalı?

Finans uzmanı olarak işletmelerde görev alabilmen adına; maliye, iktisat, işletme, muhasebe ve finans, sermaye piyasası, ekonometri vb. bölümlerin lisans eğitimini tamamlaman gerekir. Alanında öne çıkabilmek istiyorsan yüksek lisans, doktora veya mesleki eğitimler alman da bu konudaki seçeneklerden biridir. Öte yandan kariyer.net’te yer alan ilanları inceleyip, işletmelerin senden ne gibi eğitim beklentileri olduklarını da görebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Finans Uzmanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Finans Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Finans Uzmanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Finans Uzmanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Finans Uzmanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Finans Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Finans Uzmanı iş ilanlarına erişebilirsin.

Finans Uzmanı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Finans Uzmanı için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.