1

Genel Başvuru İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Genel Başvuru cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Genel Başvuru İş İlanları

Türkiye’nin yoğun, dinamik nüfusu ve buna bağlı olarak teknolojinin gelişmesi ile birlikte ülkemizde pek çok alanda farklı şirketler faaliyetini sürdürür. Türkiye’de son yıllarda gelişen teknoloji ile birlikte yazılım geliştirme, biyoteknoloji gibi alanlarda oldukça fazla şirket faaliyetini sürdürür. Aynı zamanda Türkiye ekonomisini ayakta tutan en önemli sektörlerden birisi olan inşaat ve emlak sektörü de ülkemizde bulunan en canlı sektörler arasındadır. Bunun yanı sıra ham madde kaynakları açısından zenginlik sebebiyle ülkemizde tekstil ve hazır giyim üzerine de pek çok şirket bulunur. Ekonomik faaliyetlerin yürütülmesi bakımından ön plana çıkan enerji ve doğal kaynaklar da Türkiye’de gelişen sektörler arasında ön plandadır. Bunların yanı sıra sağlık sektörü, turizm sektörü gibi pek çok farklı sektör de gelişmiş imkânları ile birlikte pek çok çalışana ev sahipliği yapar. Şirketler ihtiyaç doğrultusunda bünyelerinde çalıştırmak üzere personellere ihtiyaç duyar. Şirketlerin yayınlamış oldukları genel başvuru iş ilanları içerisinde çalışmak istediğiniz şirkete bağlı olarak başvuru yapabilir ve söz konusu olan şirketin size uygun olan pozisyonu boşaldığında ya da çalışan açığı olan bir pozisyon varsa niteliklerinize bağlı olarak bu pozisyonlarda çalışmak üzere işe başlayabilirsiniz. Türkiye’de bulunan İstanbul, Ankara, İzmir, Manisa ve Balıkesir gibi pek çok farklı şehirlerde pek çok farklı şirket bünyelerinde çalıştırmak üzere şef, müdür, öğretmen, engelli personeli gibi çalışanlara ihtiyaç duyar.

Genel Başvuru İş İlanları İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Genel başvuru iş ilanlarına başvuran kişilerden şirketler pozisyona bağlı olarak lise mezunu, üniversite mezunu ya da yüksek lisans ve doktora gibi eğitimlerini tamamlamalarını bekler. Yayınlanan genel başvuru iş ilanlarında boşta olan pozisyonlara uygunluğunuz doğrultusunda olumlu olarak değerlendirilerek işe başlayabilirsiniz. Genel başvuru yayınlayan şirketlerin yayınlamış oldukları arge analisti ve uzmanı gibi pozisyonlarda şirketler, kişilerden kimya mühendisliği bölümünden mezun olmalarını bekler. Aynı zamanda analitik kimya ya da farmasötik kimya alanında yüksek lisans derecesini tamamlamış olan kişiler bu ilanlara başvuru yapabilir. Firmalar, bu kişilerin aynı zamanda iki ya da dört yıl deneyim sahibi olmalarını ve iyi derecede İngilizce bilmelerini bekler. Takım çalışmasına yatkın olan ve erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış kişiler bu ilanlara başvuru yapabilirler. Genel iş ilanlarına başvuru yapan kişiler aynı zamanda holdinglerde ilgili pozisyonda çalışabilirler. İnşaat teknisyeni, fayans ustası, sıva ustası, duvar ustası veya şoför gibi pozisyonları arayan kişilerin sahip olması gereken yetenekler arasında ilgili bölümlerden mezun olmaları ve işe hakim olmaları beklenir. Aynı zamanda şirkete bağlı olarak yatılı kalabilecek ve mesleki yeterlilik belgesine sahip kişiler bu işlere başvuru yapabilirler. Genel başvuru iş ilanlarına başvuru yapan kişilerin, aynı zamanda herhangi bir sağlık probleminin bulunmaması ve kişinin en az iki yıl iş deneyimine sahip olması beklenir. Yayın gruplarında çalışmak üzere genel iş ilanı yayınlayan şirketleri ise kişilerinden, çalışmak istedikleri bölüm ve pozisyonla ilgili kariyer hedefleri bekler. Bunun yanı sıra deneyim sahibi olan ve istenilen bölümlerden mezun olmuş kişiler uygun pozisyonlarda değerlendirilip pozisyona uygun oldukları takdirde işe yapabilirler.

Genel Başvuru İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Genel başvuru iş ilanlarında dikkat edilmesi gereken özellikler arasında; kişinin başvurduğu şirketin ana dallarında sahip olduğu nitelikleri ve kariyer hedefleri ile örtüşen uygun iş ilanlarına başvurması yer alır. Kendisini akademik anlamda geliştirmiş kişiler kolej, okul ya da üniversitelerdeki genel başvuru iş ilanlarında kimya, fizik, matematik gibi öğretmenlikler için işe başlayabilirler. Bunların yanı sıra genel başvuru iş ilanlarına, iş tanımlarında aranan niteliklere ve kişisel özelliklere uygun değerlendirilerek başvuru yapılmalıdır. Öğretmenlik için genel iş ilanları yayınlayan kurs merkezlerinde, merkezlerin istedikleri iş tanımları ve pozisyonlarla uyum sağlayan kişiler, ilgili iş ilanlarına başvuru yaparlarsa olumlu dönüşler alabilir. Aynı zamanda genel başvuru ilanındaki kategori, çalışma şekli, pozisyon seviyesi ve çalışma yeri de iş ilanına başvuru yapan kişilerin uygunluğu açısından ön planda tutulmalıdır. İlanın yayınlanma tarihi ve son başvuru tarihine de dikkat edilmesi genel başvuru iş ilanları yapılırken son derece önemlidir. İstenilen şartları sağlamanız hâlinde yetenekleriniz değerlendirilerek sahip olduğunuz bilgi, beceri ve tecrübeye bağlı olarak ilgili pozisyonda değerlendirebilirsiniz. Bunların yanı sıra ilanlara başvuru yaparken şirketlerin hangi şehir ve ülkede olduğunu da göz önünde bulundurabilirsiniz. Genel başvuru iş ilanlarına başvuru yaparak bu şirketlerin aradıkları pozisyondaki uygunluğunuza bağlı olarak olumlu dönüş halinde ilgili bölümlerde çalışabilirsiniz. Genel başvuru iş ilanlarında aynı zamanda erkek adayların askerlik görevini tamamlamış olması başvuru yaparken dikkat edilmesi gereken detaylar arasındadır. İlan yayınlayan kurumların gerektirdikleri niteliklere sahip olduğunuz takdirde uygunluk derecesine bağlı olarak mesleğinizle örtüşen alanlarda çalışabilirsiniz.

Genel Başvuru İş İlanlarında Ne İşler Yapılır?

Genel başvuru iş ilanları yayınlayan şirketlerin kariyer hedeflerinizle örtüşen pozisyonları arasında ilaç firmaları, holdingler, elektronik şirketler ve kurs merkezleri yer alır. Aynı zamanda eğitim kurumları, iletişim merkezleri, çelik ve demir sanayi şirketleri ve hastaneler de genel başvuru iş ilanları arasında ön plana çıkan şirketler arasındadır. Genel başvuru yapabileceğiniz pek çok kariyer okulu, kariyer eğitmeni arar. Bunların yanı sıra bankalarda çalışmak üzere İzmir, İstanbul ve ankara genel başvuru iş ilanlarına da başvuru yapabilirsiniz. İlaç şirketlerinde arge analisti gibi pozisyonlarda çalışacak kişilerden onaylanan yeni ürün projelerine yönelik ham madde araştırmalarını yapması ve yeni ürünlere ait stabilite analizlerini gerçekleştirmesi beklenir. Bunun yanı sıra analitik bölümlerin dokümanlarını CDT formatına uygun hazırlamak da kişilerden beklenen işler arasındadır. Yayın gruplarında çalışacak kişilerden ise ilgili alandan mezun olması ve iletişim alanında kişinin kendini geliştirmiş olması beklenir. Telekomünikasyon alanında ve televizyon yayın platformlarında çalışacak kişiler ise sunulan tüm hizmetlerin satış sonrası süreçlerini yürütür. Bu kişiler aynı zamanda insan kaynakları, idari hizmetler, çağrı merkezi operasyonlarında görev olarak şirketi ileriye taşımakla yükümlüdür. Kurs merkezlerinde öğretmenlik yapacak kişiler ise sahip oldukları bilgileri öğrencilerine en etkili şekilde anlatır. Öğretmenler, yenilikçi, üretken ve vizyon sahibi olarak mesleğini etkili bir şekilde gerçekleştirir.

Genel Başvuru İş İlanlarındaki Mesleklerin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Genel başvuru iş ilanlarına başvuru yapan kişilerin çalışma ortamı ve koşulları işe başvuru yaptıkları şirketlere bağlı olarak değişir. Kurs merkezlerinde çalışacak kişilerin çalışma ortamları genel olarak eğitim merkezi olur. Çalışma şekline bağlı olarak bu kişiler tam zamanlı ya da yarı zamanlı olarak işe girer. Holdinglere genel başvuru yapan kişiler, çalıştıkları pozisyona bağlı olarak farklı alanlarda ve ortamlarda çalışır. Ziraat mühendisi, inşaat teknikeri ve inşaat teknisyeni gibi alanlarda çalışacak kişilerin çalışma ortamları termik santrallerdir. Bu kişiler yatılı kalarak genel olarak tam zamanlı çalışır. Proje bazlı çalışan kişilerin çalışma yerleri şirketin bağlı olduğu ve iş yaptığı şehirlerdir. Elektronik merkezlerdeki genel iş başvurularına başvuru yapan kişiler ise çoğunlukla şirketlerde çalışır. Bu kişilerde aranan çalışma nitelikleri; kişinin en az lise mezunu olması, analitik becerilerinin kuvvetli olması ve iletişim gücünün iyi  olmasıdır. Eğitim ve danışmanlık merkezlerine başvuru yapan ve bu alanlarda rehberlik ve psikolojik danışmanlık yapacak kişilerden ise öğrencilere ve velilere sınav çalışmalarında rehberlik edilmesi beklenir. Çalışma yerleri genel olarak bağlı olduğu özel öğretim kursları olan öğretmenlerin, çalışma koşulları arasında alanında en az beş yıl deneyimli ve üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olunması bulunur. Aynı zamanda tam zamanlı çalışabilecek ve hafta sonu çalışma sorunu olmayan kişiler ilgili ilanlara başvuru yapabilir.

Genel Başvuru İş İlanları İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Genel başvuru iş ilanlarına başvuru yapan kişilerin sahip olması gereken belgeler ilgili pozisyona bağlı olarak değişkenlik gösterir. Holdinglere başvuru yapacak kişilerin inşaat teknikeri gibi pozisyonlara uygun olması durumunda bu kişilerin iki yıllık inşaat programlarından mezun olmaları beklenir. Aynı zamanda bilgisayar kullanımı ve AutoCAD kullanım belgeleri de bu kişilerden istenen belgeler arasında ön plana çıkar. Bu şirketlerde şöförlük yapacak kişilerden ise E sınıfı ehliyet beklenir. Kurs merkezlerinde öğretmenlik yapacak kişilerden üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olduğuna dair belgeler beklenir. Aynı zamanda bölüme bağlı olarak pedagojik formasyon sertifikası da genel iş başvurusuna başvuru yapan kişilerden beklenen belgeler arasındadır. Erkek adaylar için askerlik yaptığına dair belge ve eğitim teknolojilerinde çalışacak kişiler için akıllı tahta kullanımı bilgisine sahip olduğuna dair belge de eğitim sektöründe çalışacak kişilerden istenen belgeler arasındadır. Kurs merkezlerinde ya da üniversitelerde çalışacak kişilerin ise üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olması ve istenilen formasyon sertifikasına sahip olması beklenir. Kişinin, çalışacağı alanda en az iki yıl deneyim sahibi olması ve güncel mesleki gelişmeleri takip etmesi de bu kişilerden beklenen özellikler arasında yer alır. Analitik ve pratik düşünme, iletişim ve temsil yeteneği, ekip çalışmasına yatkınlık da kişilerden beklenen özellikler arasındadır.

Genel Başvuru İş İlanları Olanakları Nelerdir?

Türkiye’de gelişen iş sektörleri bakımından holdinglerde, öğretim merkezlerinde, üniversitelerde ya da inşaat firmalarında çalıştırılmak üzere personellere ihtiyaç duyulur. Genel iş ilanları ankara, İstanbul, Bursa gibi şehirlerde çalışmak için başvuru yapan kişiler kurs merkezlerinde, eğitim vakıflarında, holdinglerde ya da hastanelerde çalışabilir. Aynı zamanda televizyon yayın platformları, danışmanlık anonim şirketleri ve mağazacılık şirketleri de iş olanakları açısından ön plana çıkar.

Genel Başvuru İş İlanındaki Meslekler İçin Kişinin Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Genel başvuru iş ilanına başvuran kişilerin ilgili pozisyona uygun olması hâlinde görev ve sorumlulukları değişkenlik gösterir. Eğitim merkezlerinde öğretmenlik yapacak kişilerin görev ve sorumlulukları arasında öğrencilere sahip olduğu bilgi ve birikimi en iyi şekilde aktarmak gelir. Mağazacılık alanında çalışacak kişilerden ise vardiyalı çalışma saatlerine ayak uydurmaları, aktif ve dinamik bir şekilde müşteri odaklı çalışmaları beklenir. Kariyer eğitmenliği alanında çalışacak kişiler ise pozisyona bağlı olarak insan kaynakları ve satış pazarlama konusunda şirketin ürünlerini kurumsal misyona bağlı olarak pazarlar.

Genel Başvuru İş İlanında Bana Uygun Meslek Var mıdır?

Genel başvuru iş ilanlarında eğitim almış olduğunuz bölüm, bilgi ve beceri dahilinde pek çok farklı şehirdeki şirketlerde çalışabilirsiniz. Eğitim bilimleri alanından mezun olmuş ve bu bu konuda deneyim sahibi kişiler İzmir, Ankara ve İstanbul,Bursa genel başvuru iş ilanlarındaki üniversite, kolej ya da özel eğitim merkezlerinde öğretmenlik yapabilirler. Deneyim sahibi olduğunuz alana bağlı olarak başvuru yapmış olduğunuz genel başvuru iş ilanlarında şirketler özgeçmişinizi değerlendirerek size uygun pozisyonu belirler.

Genel Başvuru İş İlanları Nelerdir?

Genel başvuru iş ilanları şirketlerin yayınlamış oldukları genel ilanlardır. Bu ilanlar şirketlerin özelliklerine bağlı olarak başvuru yapan kişilerin öz geçmişini değerlendirerek sahip olduğu deneyim ve ilgilendiği alana bağlı olarak bünyesinde barındırmak üzere uygun pozisyonu arar. Genel başvuru iş ilanları arasında şirketlerin arayışlarına bağlı olarak ziraat mühendisi, inşaat teknikeri, şoför, engelli personeli ve öğretmen gibi unvanlar ön plana çıkar. Aynı zamanda kolejler ve üniversitelerde ön plana çıkan meslekler arasında okul müdürü, rehberlik ve psikolojik danışman, sınıf öğretmeni ve bölge müdürü olduğu görülür.

Sıkça Sorulan Sorular

Genel başvuru iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

İş ilanlarına başvuru yapabilmek için Kariyer.net'e tıklayarak sisteme kayıt olman ve bir özgeçmiş hazırlaman gerekir. Kayıt sonrası sisteme e-posta adresin ve şifrenle istediğin zaman girebilirsin. Ana sayfadan bulunduğun şehri ya da çalışmak istediğin şehri seçebilirsin. Filtreye Genel Başvuru yazarak, istediğin şehirdeki iş ilanlarını listelemiş olursun. Kategori seçeneklerinden kendine uygun kriterlerde seçim yapabilirsin. Filtreleme sonucu görüntülenen firmaların üzerine tıklayarak, Başvur butonuna bastığında, iş başvurunu tamamlamış olursun.

Popüler genel başvuru iş ilanları nelerdir?

Firmalar ihtiyaç halinde farklı alanlarda işe alım yapmak için belli bir pozisyonda spesifik olmayan, Genel başvuruları da alırlar. Genel başvuru iş ilanlarının popülerliği, şirketlerin taleplerine göre değişiklik gösterebilir. Filtreleme yaparak popüler iş ilanlarını görüntüleyebilirsin. Öncelikle kategorilerden ''Pozisyon'' kutucuğunun üzerine gelerek, en çok iş aranan pozisyonlara erişebilirsin. Listeden seçtiğin iş ilanlarının içerisine girerek, başvuru sayılarına da ulaşabilirsin.

Genel başvuru iş ilanları en çok hangi şehirdedir?

Kariyer.net bağlantısından en çok hangi şehirde iş ilanı olduğunu öğrenebilirsin. Ana sayfada Detaylı Ara butonuna tıklandığında, karşına kategorilerin olduğu bir sayfa çıkar. İmleci, sol tarafta bulunan Ülke - il - ilçe butonunun üzerine getirdiğinde, tüm il ve ilçelerde bulunan iş ilanları sıralanır. En çok iş ilanı olan şehri, en üstte olacak şekilde görüntüleyebilirsin.

Genel başvuru iş ilanları en çok hangi sektördedir?

Sektörlerdeki iş ilanları, şirketlerin taleplerine göre değişkendir. Genel başvuru iş ilanlarına, ana sayfadaki filtreye Genel Başvuru kelimelerini yazıp, ''İş Bul'' kutucuğuna basarak bu alandaki iş ilanlarını listeleyebilirsin. Açılan sayfadan Firma sektörü kutucuğunu seçerek, en çok hangi sektörde iş ilanı olduğunu görebilirsin.

notifications İş Alarmı kur