1648

Genel Muhasebe Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Genel Muhasebe Uzmanı cancel
Metal Oto Ticaret A.Ş.
Genel Muhasebe Uzmanı
Metal Oto Ticaret A.Ş.
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Flo Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş.
Genel Muhasebe Uzmanı
Flo Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş.
İstanbul(Avr.) Hibrit
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

M

Genel Muhasebe Uzmanı
Miray Tekstil
Diyarbakır İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 33 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Genel Muhasebe Uzmanı İş İlanları

Genel muhasebe, bir kurum ya da kuruluşta icra edilen finansal işlerin tamamını kapsar. Genel muhasebe uzmanı iş ilanları için talip olan kişi de, kuruluştaki mali işlerle ilgilenen ve finansa dayalı prosedürleri takip eden kişidir. Genel muhasebe uzmanı iş ilanları hakkında arama yapıyorsan, bu iş ile ilgili detaylara hakim olman gerekir. Muhasebe işi kurumun ya da şirketin direkt olarak mali yapısıyla ilgili bir iştir ve hem bilgi birikimi hem de titiz çalışman gerekir. Bu tarz ilanlar için genel muhasebe uzmanı iş ilanları bugün olarak da filtre yapabilirsin. Bu sayede güncel olan ilanlara ulaşıp kriterlere bakabilir, firmanın yazdığı iş tanımının sana uygun olup olmadığını inceleyebilirsin.

Genel Muhasebe Uzmanı İş İlanlarında Hangi Kriterler Bulunur?

Genel muhasebe uzmanı eleman arayanlar, işe alacakları kişide temel kriterlerin yanında özel kriterleri de ararlar. Temel kriterler arasında en önemlisi, tecrübedir. Bazı firmalar 2 yıl, bazıları ise bundan daha uzun süre genel muhasebe alanında tecrübe edinmiş insanları ararlar. Genel muhasebe uzmanı iş ilanları arasında tecrübe çok önemli olsa da 2 yıldan daha az süre tecrübe isteyen firmaların ilanlarıyla da karşılaşabilirsin. Genel muhasebe uzmanı iş ilanları için başvuranlarda aranan bir diğer temel kriter ise eğitimdir. Firmalar genel olarak lisans mezunu adaylar ile çalışmak ister. Bunun yanı sıra MYO olarak da bilinen meslek yüksek okulu mezunlarını da kabul eden firmalar bulunur. Bazı firmalar ise en az lise mezunu olunması şartı arar.

Genel muhasebe uzmanı iş ilanları üzerine araştırma yapıldığında öne çıkan bir diğer temel kriter de bilgisayar ve program bilgisidir. Bu işi yapacak olan kişilerin bilgisayar kullanmayı bilmesi gerekir. Bunun yanı sıra, genel muhasebe uzmanı iş ilanları için araştırma yapanlardan bazı programlara hakim olması beklenir. Bu programlar arasında Microsoft Office programlarını iyi kullanabilmesi, özellikle de Microsoft Excel üzerinde tecrübe sahibi olması önemlidir.

Genel muhasebe uzmanı iş ilanları ile ilgileniyorsan Excel kullanımına hakim olman gerekir, zira genel muhasebe işi yapanlar sık sık bu programı kullanır. Microsoft programları dışında bazı muhasebe programları da bu işte kullanılır. Piyasada kullanılan muhasebe programları çeşit çeşittir. Aralarında popüler programlar mevcuttur. Şirketler bu muhasebe programlarından birini kullanır. Dolayısıyla genel muhasebe uzmanı iş ilanları arasında şirketin kullandığı muhasebe programı hakkında bilgi verilmese bile, görüşmeye çağrılman halinde kullanabildiğin bir programı söyleyebilecek olman senin için avantajdır. Bununla birlikte genel muhasebe uzmanı eleman arayan firmalar çoğu zaman hangi programı kullandıklarını verdikleri ilanda belirtir. Genel muhasebe uzmanı iş ilanları arasında bilgisayar programları ve muhasebe programları dışında logo programlarını bilen eleman arayan firmalar da vardır ve senin logo programları hakkında bilgi veya tecrübe sahibi olman da genel muhasebe uzmanı iş ilanları için bir avantajdır.

Genel muhasebe uzmanı iş ilanları arasında bir önemli detay daha yer alır. O da askerlikle ilgili kriterdir. Genel muhasebe uzmanı eleman arayanlar, bazen erkek adaylar için askerlik şartı koşarlar. Erkek adayların askerlik ile ilişiği olmamasını ister. Askerliğini yapmış ya da askerlikten muaf olan adaylara öncelik verir. Bazı firmalar askerliğini tecil edenlere de sıcak bakarken, bazıları ise genel muhasebe uzmanı iş ilanları verirken askerlik ile ilgili bir kriter belirtmez.

Genel Muhasebe Uzmanı Ne İş Yapar?

Genel muhasebe uzmanı iş ilanları incelendiğinde, firmaların işin detayı hakkında bilgiler verdiği görülür. Bu bilgiler iş detayı kısmında yer alır ve firmadan firmaya değişiklik gösterebilir. Temelde genel muhasebe uzmanı iş ilanları sayfasında şu görev ve sorumlulukları görebilirsin:

 • Şirkete gelen faturalar ile giden faturaların takibini yapar,
 • Faturaları kayıt altına alır,
 • Gerekli görüldüğü durumlarda işlemleri faturalar üzerinden kontrol eder,
 • Şirketteki finansal işlerin düzgün yürümesi ve aksaklık olmaması için bütçe ayarlamasını yapar,
 • Bütçe hesaplamasını yaparken gereksiz olan harcamaları tespit eder,
 • Gereksiz harcama tespit ettiği zaman ilgili kişi veya kişilerle irtibata geçer,
 • Şirketin mali kısımları ile ilgili alanlarda çalışan herkes ile iletişim halinde kalır ve gidişatı onlarla birlikte inceler,
 • Muhasebe ile alakalı olan yöntemleri takip ederek mali sorunların ortaya çıkmasına karşı çalışma yapar,
 • Şirkette görev alan kişilerin maaşlarını doğru bir şekilde eksiksiz olarak alabilmesi için bordroları düzenler
 • Şirkete alınacak olan kişiler ile firmadan çıkarılacak kişilerin bilgilerini tutar. Bu bilgiler üzerinden gerekli işlemleri yapar
 • Arşivleri düzenli olarak takip edip kontrolü altında tutar. Gerektiği zaman arşivden yararlanarak bilgileri çıkarır
 • Şirketle alakalı evrakları toplar ve bunların muhafaza edilmesini sağlar.

Genel muhasebe uzmanı iş ilanları üzerine araştırma yaparsan, şirketlerin özel isteklerinin de olduğunu görürsün. Bazıları e-fatura, e-arşiv ve e-defter uygulamalarının takibi ve beyanı gibi görevler de ister. Bazıları günlük, haftalık ya da aylık raporlama talebinde bulunur. Bu gibi talepler yine muhasebe işiyle alakalı olan işlerdir.

Genel muhasebe uzmanı iş ilanları arasında daha özel talepler de bulunur. Bazı firmalar ''İstanbul Anadolu Yakası'nda ikamet etmesi'' gibi özel taleplerde bulunur. Bazıları ise yabancı dil şartı arar. Güncel genel muhasebe uzmanı iş ilanları üzerinden araştırma yaparsan, firmaların hangi kriterleri isteyip iş tanımı olarak hangi maddeleri sıraladığını görebilirsin.

Genel Muhasebe İş İlanları Eğitim

Genel muhasebe uzmanlığı için üniversitelerde çeşitli bölümler bulunur. Bu üniversitelerde bilanço, mali tablo ve muhasebeyle alakalı diğer kavramlar öğrencilere öğretilir. Öğrencilere bilişim programları ve ticari defter gibi dersler de verilir. Genel muhasebe uzmanı iş ilanları ile ilgileniyorsan, bu alanda kariyer yapmak istiyorsan üniversite eğitimi alıp lisans mezunu olarak da bu işi yapabilirsin. Üniversitelerde maliye, işletme ve iktisat bölümlerde genel muhasebe ile ilgili eğitimler verilir.

Eğitimlerde verilen dersler oldukça çeşitlidir. Öğrencilere vergi dairesi işlemlerinden MS Office programlarına kadar geniş bir yelpazede eğitimler sunulur. Ticari defter ve belgeler gibi genel muhasebe uzmanı iş ilanları için önemli olan bilgiler de öğrencilere aktarılır. Eğitimler hem resmi işlemler hem de sahada sıklıkla muhatap olunan konulara dayanır. Belediye işlemlerinin yanı sıra sosyal güvenlik ve ticaret sicili işlemleri gibi alanlarda verilen dersler, daha çok bir firmanın resmi daireler olan işlerine yöneliktir. İrsaliye kesimi ve fatura işlemleri gibi şirketler için oldukça önemli olan, perakende satış belgeleri gibi saha ile direkt ilgili olan işlerde öğrencilere aktarılan bilgiler arasında yer alır. İlgili defterlerin içeriği ve nasıl yazılması gerektiği de öğrencilere verilen eğitimlerdendir. Envanter hesapları ile bilanço eğitimleri öğrencilere aktarılan diğer derslerdendir. Öğrenciler mizan, beyanname, menkul kıymetler ve mali tablolar üzerine dersleri de bu fakültelerde alabilir. Alınan dersler, genel muhasebe uzmanı iş ilanları için firmaların yazdığı kriterleri karşılayan bilgilerin verildiği derslerdir.

Bahsedilen fakültelerden birine girip bu dersleri aldıysan, üzerine bir de saha tecrübesi edindiysen genel muhasebe uzmanı iş ilanları için yeterli seviyeye sahip olmuş, hatta pek çok adayın önüne geçmiş olabilirsin.

Genel Muhasebe Uzmanı Arayan Firmalar

Genel muhasebe uzmanı iş ilanları yeni araştırması yaparken konum filtresini kullanman senin işini kolaylaştırır. Filtreleme yapılmadığı zaman tüm ilanlar karşına çıkar. Filtreleme kısmından yaşadığın şehri ya da çalışabileceğin kenti seçmen durumunda hedefine daha çabuk ulaşabilirsin. Böylece karşına bir tek çalışmak istediğin şehirlerden verilen genel muhasebe uzmanı iş ilanları çıkar. Firmalar genellikle merkez üssünün bulunduğu kentlerde yaşayan insanlarla çalışmak ister. Bununla birlikte genel muhasebe uzmanı iş ilanları arasında uzaktan çalışmaya sıcak bakan firmalar da bulunabilir. Genel muhasebe uzmanı iş ilanları üzerinden eleman arayan bazı firmalar için firmanın bulunduğu şehir ile adayın yaşadığı şehrin aynı olması da yetmez. İlçeler arası mesafeyi ve yolculuk süresini hesap eden, dolayısıyla şirketin merkezine yakın olan ilçelerde yaşayanlara öncelik veren firmaların genel muhasebe uzmanları iş ilanları arasında olabileceğini de unutmamalısın. Söz konusu durum daha İstanbul'da yaşanır. İstanbul Avrupa genel muhasebe uzmanı iş ilanları incelendiğinde bazı firmaların 'Avrupa Yakası'nda ikamet eden' gibi özel şartlar aradığını görürsün. Eğer İstanbul'da ikamet ediyorsan genel muhasebe uzmanı iş ilanları konusunda araştırma yaparken şirketin nerede olduğuna özellikle dikkat etmeli ve şirketin konum şartı arayıp aramadığını gözden geçirmelisin.

Öte yandan, Türkiye'de öne çıkan bazı iş kolları vardır ve genel muhasebe uzmanı iş ilanları hakkında ağırlık da bu sektörlerle ilgilidir. Tekstil firmaları, mimarlık firmaları ve inşaat şirketleri Türkiye'de son dönemde çıkış gösteren sektörlerin temsilcileri olduklarından genel muhasebe uzmanı iş ilanları bu sektörlerde daha yoğun olarak görülebilir, ancak hemen her sektörden genel muhasebe uzmanı iş ilanları verilebilir. Türkiye geneli dışında, yaşadığın şehirde öne çıkan sektör hangisiyse, o alanda daha çok ilan görmen mümkündür.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Genel Muhasebe Uzmanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Genel Muhasebe Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Genel Muhasebe Uzmanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Genel Muhasebe Uzmanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Genel Muhasebe Uzmanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Genel Muhasebe Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Genel Muhasebe Uzmanı iş ilanlarına erişebilirsin.

Genel Muhasebe Uzmanı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Genel Muhasebe Uzmanı için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur