92

Güzellik Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Güzellik Uzmanı cancel
demet ilgeç güzellik salonu
Güzellik Uzmanı
demet ilgeç güzellik salonu
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
KADRİYE GÜLAY ÇEKİÇ
Güzellik Uzmanı
KADRİYE GÜLAY ÇEKİÇ
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Sephora Kozmetik A.Ş.
Mağaza Güzellik Uzmanı- Bağdat Caddesi
Sephora Kozmetik A.Ş.
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Migros Ticaret A.Ş.
Bursa Nilüfer-Migros / Mion Güzellik Uzmanı
Migros Ticaret A.Ş.
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
5 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Güzellik Uzmanı İş İlanları

Güzellik uzmanı, kozmetik biliminden ve bu yöndeki teknolojilerden faydalanarak cildi ve vücudu kişinin istekleri doğrultusunda daha sağlıklı, daha genç, daha estetik göstermek için gerekli adımları doğru bir biçimde uygulayan kişidir. Güzellik uzmanı iş ilanları genellikle güzellik merkezleri tarafından yayınlanır. Güzellik uzmanları, hastanelerin ilgili bölümlerinde ve kuaförlerde de bulunabilir. Hastanelerde güzellik uzmanı iş ilanları daha çok estetik cerrahla ya da cildiye doktoru ile ortak çalışacak güzellik uzmanları bulmak için yayınlanır. Güzellik uzmanları elektrodyon, yüksek frekans aletleri, epilasyon aleti, pedikür- manikür aletleri, masaj aleti gibi araç gereçlerin kullanımını iyice öğrenmelidir. Güzellik uzmanı iş ilanları Ankara , İstanbul gibi büyükşehirlerde daha fazla görülür. Güzellik uzmanı arayan firmalar çoğunlukla kadın uzman tercih etseler de bu işi yapan erkekler de vardır. 

Güzellik Uzmanı Olmak İçin Hangi Yetenekler Gerekir?

Güzellik uzmanı olmak için birçok beceriye ihtiyaç vardır. Güzellik uzmanlığı yapacak kişinin estetik bakış açısına sahip olması gerekir. Estetik bakışın yanında bunu uygulamaya dökebilmek için el becerisi de çok önemlidir. El göz koordinasyonuna sahip olmak gerekir. Güzellik uzmanları yenilikleri yakından takip etmeli ve kendisini geliştirmelidir. Yeniliklere açık olmak, güzellik uzmanları için çok önemlidir. Moda ve güzellik algısı sürekli değiştiği için güzellik uzmanlarından beklentiler de sürekli değişim gösterir. Güzellik uzmanlarının görevleri müşterinin beklentisini karşılamaktır. Bu sebeple de müşteriyle iletişiminin güçlü olması gerekir. Anlatabilmek ve anlayabilmek konusunda kabiliyetli olmalıdır. Müşteriyi doğru anlayabilmek ve isteklerini karşılayabilmek çok önemlidir. Güzellik uzmanlarının dikkatli ve yoğun konsantrasyon sahibi insanlar olmaları gerekir. Uzun süreli işlemleri aynı dikkatle yapmaya devam etmeleri gerekebilir. Bunun yanında sabırlı, iyi görünümlü, bakımlı olmak da önemlidir. Ek olarak güzellik uzmanları  elektrodyon, yüksek frekans aletleri, epilasyon aleti, pedikür- manikür aletleri, masaj aleti gibi aletleri kullanabilecek eğitimi almış olmalıdır. Güzellik uzmanı arayanların bekledikleri yeteneklere bu örnekler verilebilir. 

Güzellik Uzmanı İş İlanlarında Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar Nelerdir?

Güzellik uzmanı iş ilanlarında dikkat edilmesi gereken detayların başında çalışma saatleri gelir. Güzellik uzmanı adayı, çalışma saatlerini işveren ile önceden konuşmalı ve ortak bir noktada buluşabilmelidir. Güzellik uzmanlığı tam zamanlı ya da part time olarak yapılabilen bir meslektir. Tam zamanlı çalışacak vakti olmayanlar ya da bunu tercih etmeyenler part time güzellik uzmanı iş ilanları seçeneklerine başvuru yapabilir. Dikkat edilmesi gereken diğer detay güzellik uzmanından beklenen özelliklerdir. Güncel güzellik uzmanı iş ilanları seçeneklerinde adayın birçok aleti etkin bir şekilde kullanabilmesi beklenir. Örneğin; hem epilasyon aletini hem de protez tırnak aletini aynı profesyonellikte kullanması beklenebilir. Aday kendi yeterliliğine uygun ilanlara başvurmalıdır. 

Güzellik Uzmanı Ne İş Yapar?

Güzellik uzmanı olarak çalışmak için çeşitli eğitimler almak gerekir. Bu eğitimler sonucunda uzmanlar, kozmetik biliminden ve teknolojisinden en iyi şekilde faydalanarak müşterinin istekleri doğrultusunda cildi ve vücudu daha sağlıklı, daha güzel, daha genç göstermek için gerekli uygulamaları yapar. Güzellik uzmanının birtakım görevleri vardır. İlk olarak cildin yapısını inceleyerek cilt türünü tespit eder ve bu cildin ihtiyacını belirler. Güzellik uzmanı; cildi nemlendirmek, kan dolaşımını hızlandırmak, gözenek sorununu gidermek için çeşitli uygulamalar yapar. Yüzde bulunan kırışıklıkları gidermek için işlemler yapar. Yüz ve vücuttaki istenmeyen tüyleri kalıcı olarak yok edecek epilasyon aletini kullanır.Tırnak ve el bakımı yapar. Vücuda ve yüze kremlerle, yağlarla masaj yaparak rahatlamaya yardımcı olur. Opsiyonel olarak yüz şekillerine uygun gece ve gündüz makyajı yapabilir. Bölgesel zayıflama programları uygulayabilir. Güzellik uzmanı iş ilanları kategorisinde yer alan seçeneklere başvuran adaylar, işveren tarafından belirlenen iş tanımı çerçevesinde faaliyet gösterir..

Güzellik Uzmanı Olmak İçin Gereken Eğitimler Nelerdir?

Güzellik uzmanı olmak için meslek liselerinin cilt bakımı ve kuaförlük alanında eğitim alınabilir. Ek olarak sanat okullarında, özel kurslarda da alınabilir. Bazen usta çırak ilişkisi ile de bu mesleği yapmak mümkündür.  Meslek liselerinde kuaförlük ve cilt bakımı alanından mezun olduktan sonra aday isterse cilt bakımı ve güzellik, kozmetik teknolojisi, kuaförlük, tıbbi ve aromatik bitkiler gibi ön lisans programlarına devam edebilir. Bu ön lisans programlarına girebilmek için sınavlarda başarılı olmak gerekir..

Güzellik Uzmanı Nerede Çalışabilir?

Güzellik uzmanları; güzellik salonlarında, kozmetik sanayinde, cilt bakım salonlarında, kuaför salonlarında,  sinema ve televizyon stüdyolarında, mankenlik ajanslarında, büyük otellerde, güzellik malzemesi satan ve pazarlayan iş yerlerinde iş bulma olanağına sahiptir. Ek olarak gerekli belgelere sahip uzmanlar, kendi güzellik merkezlerini açabilirler. 

Güzellik Uzmanı Maaşları Ne Kadardır?

Güzellik uzmanı maaşları; çalışılan yere, deneyime, eğitim durumuna ve çalışılan şehre göre değişiklik gösterir. Örneğin, güzellik uzmanı iş ilanları İzmir kategorisinde personel arayışını duyuran firmalar, daha yüksek maaş imkanı sunabilir. Güzellik uzmanı maaşları başlangıçta asgari ücret seviyesinde olabilir. Ancak zamanla uzmanların maaşı artar.

Güzellik Uzmanı Çalışma Ortamı Ve Çalışma Koşulları Nasıldır?

Güzellik uzmanları güzellik salonu gibi hoş kokulu, temiz, sakin, steril ortamlarda çalışırlar. Genelde müşteriyle iletişim halindedirler. Güzellik uzmanları, genellikle haftada bir gün izin kullanabilir. Çalışma ortamı ve koşulları, kuruma bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Güzellik Uzmanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Güzellik Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Güzellik Uzmanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Güzellik Uzmanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Güzellik Uzmanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Güzellik Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Güzellik Uzmanı iş ilanlarına erişebilirsin.

Güzellik Uzmanı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Güzellik Uzmanı için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur