65

Hava Taşımacılığı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Hava Taşımacılığı cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Hava Taşımacılığı İş İlanları

Hava taşımacılığı, ivmesi giderek yükselen sektörler arasında yer alır. Hem ulusal hem de global çapta çalışma imkânı sunan bu sektörde, farklı pozisyonlarda ve departmanlarda iş bulabilirsin. Büyük bir yükseliş trendinde olan sektör, sürekli gelişen bir alan olması nedeniyle yeni iş fırsatlarını da doğurur. Hava taşımacılığı iş ilanları yeni olanlarına bakıldığı zaman bu gelişim yakından görülür. Hava taşımacılığı iş ilanları aracılığı ile birçok farklı şehirde, değişik görevlerde çalışma imkânı bulabilirsin. Özellikle büyükşehirlerde adından söz ettiren bu meslek dalında kariyerini sürdürmek istiyorsan İstanbul hava taşımacılığı sektörü iş ilanlarını inceleyerek başvurularını yapabilirsin. 

Hava Taşımacılığı Sektöründe Çalışanlar Ne İş Yapar?

Hava taşımacılığı alanında yetkin olan çalışanlara her daim ihtiyaç duyulur. Kariyer.net’te güncel hava taşımacılığı iş ilanları kapsamında bilgili ve nitelikli elemanlar arayan firmalara rastlanır. Hava taşımacılığında kişilerin yapacağı işler, çalışma alanına göre değişir. Ancak genel olarak ilgili sektörde çalışanların görevleri şu şekildedir:

  • Sevkiyatı yapılacak olan ürünlerin hazırlığını yapmak.
  • Ürünlerin depolanması ve stoklanması gibi konularını denetlemek.
  • Havacılığa ait gerekli olan prosedürleri uygulamak.
  • Sevkiyat belgelerinin güvenliğini sağlamak.
  • Müşterilerin istekleri ve talepleri doğrultusunda alınan notları birim yetkilisine bildirmek.
  • Ödeme süreçlerinde aktif yer almak.

Oldukça kapsamlı bir sektör olan hava taşımacılığı, pek çok farklı iş tanımını barındırır. Giderek büyüyen bir sektör olduğu için de her alanda çalışacak kişilere gereksinim duyulur. Yurt içi ve yurt dışına farklı ürünlerin veya yolcuların taşınma işlemlerini gerçekleştiren bu sektörün çok geniş bir iş skalası mevcuttur. Bu bağlamda havacılık alanında pek çok farklı meslekten kişiler görev alır. Bu yüzden sadece bir meslek grubunun yaptığı işleri söylemek yanlış olur. Pilot, hostes, yer hostesi veya kabin amiri olarak görev alabilir, gözetleme kulesi personeli olarak hizmet verebilirsin. Hava taşımacılığında önemli işlerden biri de kargo sevkiyatı alanıdır. İlgili sektörde kargo firmaları ulusal ve uluslararası taşımacılık faaliyetleri yürütür. Bu alanda; şoför, depo elemanı, sevkiyat müdürü olarak görev yapabilirsin.

Hava Taşımacılığı Sektöründe Çalışmak için Sahip Olunması Gereken Özellikler Nelerdir?

Hava taşımacılığı iş ilanları bay ve kadın fark etmeksizin sektöre istihdam sağlayan firmalara alan yaratır. Bu alanda çalışacak kişilerin sahip olması gereken belli özellikler bulunur. Hava taşımacılığı alanında daha önce çalışmış veya bu alanda eğitim almış olman gerekir. Ekip çalışmalarında uyumlu olman ve verimli şekilde görev yapman beklenir. Şirket kurallarına riayet etmen de önemli bir detaydır. Her firmanın aradığı niteliklere değişebileceği gibi, departman bazında da sahip olunması gereken kriterler farklılık gösterir. Genel olarak sorumluluk sahibi olan ve işini en iyi şekilde yapan kişiler hava taşımacılığı sektörü için aranan elemanlardır. Firmaların aradığı özellikler konusunda daha detaylı bilgi sahibi olmak için kariyer.net’i ziyaret edebilir, incelemelerini tamamlayarak başvurunu yapabilirsin. Sektörün geliştiği illerden olan Eskişehir hava taşımacılığı iş ilanları, bu kentte görev yapmak isteyen adaylar için farklı seçenekler sunar. 

Hava Taşımacılığı Sektörünün Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Hava taşımacılığı sektörü eleman arayan firmalar, verilen iş ilanlarında çalışma ortamı ve koşulları hakkında detaylı bilgiler sunar. Hava taşımacılığında çalışacak olan kişilerin iş ortamları şu şekildedir:

  • Havaalanı,
  • Kargo firmaları,
  • Havayolu işletmeleri.

Kapalı ortamda masa başında ve bürolarda çalışabileceğin gibi taşıma faaliyetleri sırasında hava yolu araçları içinde de görev yapabilirsin. Çalışma koşulları ise tam zamanlı veya vardiyalı şekilde olabilir. İş saatleri faaliyet gösterilen alana göre değişiklik gösterir. Hava taşımacılığında çalışan kişiler, tüm birimlerle irtibatta kalmalıdır. Hava taşımacılığı sektörü iş ilanları bugün yayınlananlarının inceleyerek çalışma ortamı ve koşulları senin için en uygun olanlarına başvurularını gerçekleştirebilirsin.

Hava taşımacılığı sektöründe personel alımı var mı?

Hava taşımacılığı sektörü eleman arayanlar oldukça fazla olduğu için bu alanda personel alımı olduğu söylenebilir. Pek çok farklı pozisyon için kariyer.net’te yayınlanan iş ilanlarını inceleyerek senin çalışmak istediğin alana yönelik olanlarını listeleyebilirsin. Son zamanların en hızlı büyüyen sektörlerinden olduğu için havacılık alanında yeni alımlar yapılmaya devam eder.

Hava taşımacılığı sektöründe çalışanlar ne kadar maaş alır?

Oldukça talep gören bir sektör olan hava taşımacılığında görev yapanların maaş oranları pek çok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterir. Kişinin tecrübesi, geçmiş deneyimleri ve donanımı bu oranı etkiler. Yine aldığı eğitim, yabancı dil bilgisi, ek eğitim ve sertifikaları da ücretlendirme üzerinde fark yaratır. Kariyer.net’te ilgili ilanları yayınlayan firmaları araştırarak maaş oranları hakkında fikir edinebilirsin.

Hava taşımacılığı sektörü iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Hava taşımacılığı sektöründe daha önce çalışmış ve bu alanda eğitim almış kişiler, ilgili sektör özelinde yayınlanan iş ilanlarına başvuru yapabilir. Hava taşımacılığında çalışmak için firmaların kişilerde aradığı bazı özellikler vardır. Şirketler, bu niteliklere uyum sağlayan adaylara öncelik tanır. Sen de hava taşımacılığı sektörüne dair yayınlanan tüm ilanları inceleyerek kriterlerini karşıladığın firmalara başvuru yapabilirsin.

Hava taşımacılığı iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Kariyer.net, Türkiye'nin dört bir yanından eleman arayan firmaları, yayınladığı iş ilanları vasıtasıyla iş arayışında olan kişilerle buluşturur. Hava taşımacılığı sektöründe aradığın iş fırsatını burada bulabilirsin. Kariyer.net’e girdikten sonra yapacağın çeşitli filtrelemelerle senin için uygun özellikleri taşıyan hava taşımacılığı iş ilanları bayan ve erkek kategorilerine ulaşarak, başvurularını yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Hava taşımacılığı sektörü iş ilanlarına hangi meslek mensupları başvurabilir?

Hava taşımacılığı, çeşitli meslek kollarının iş imkanı bulabileceği önemli sektörlerden biridir. Saha satış sorumlusundan depo yöneticisine kadar uzanan pek çok pozisyonda kendine uygun çalışma fırsatını elde edebilirsin. Dilersen hava kargo satış sorumlusu olarak görev alabilir ve şirketin yönetim stratejileri doğrultusunda tüm faaliyetleri yönetebilirsin. Hava taşımacılığı sektöründe müşteri temsilcisi görevini üstelenebilir ya da iş makineleri pazarlama uzmanı olarak sektörde yer edinebilirsin. Kendi meslek koluna ve yeteneklerine uygun iş ilanlarını inceleyerek sektörün önemli bir parçası olabilirsin.

Hava taşımacılığı sektörü iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Sen de hava taşımacılığı sektöründe kariyer hedefliyorsan kendine en uygun iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin. Sektörde yer alabileceğin meslek kollarını araştırmalı, gerekli eğitimleri almalı ve şirketlerin yayınladığı iş ilanlarını incelemelisin. Bu ilanlardan en kısa sürede haberdar olmak istiyorsan Kariyer.net üzerinden iş alarmı kurabilirsin. Böylece yeni eklenen ilanlardan anında haberdar olabilir ve zaman kaybetmeden kendine uygun iş ilanlarına başvurabilirsin.

Hava taşımacılığı sektöründe proje bazlı iş ilanları nelerdir?

Tam zamanlı, yarı zamanlı ya da serbest zamanlı gibi çeşitli çalışma türleri bulunur. Bu çalışma şekillerinden biri de dönemsel yani proje bazlıdır. Bazı kurumlar ekip arkadaşlarını belirli bir dönem çalışmak üzere istihdam eder. Eğer sen de proje bazlı olmak üzere bir ekibe katılmak istiyorsan hava taşımacılığı sektöründeki proje bazlı iş ilanı seçeneklerini değerlendirebilirsin. Arşiv görevlisi ya da saha satış danışmanı gibi farklı meslek kollarından birine sahip isen proje bazlı iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

Hava taşımacılığı sektöründe iş ilanları en çok hangi şehirlerde bulunur?

Hava taşımacılığı sektörü Türkiye’nin pek çok firmasına ev sahipliği yapıyor. Müşteriye ürün taşımak odağına kurulan faaliyetleri yerine getiren bu firmalar, bünyelerinde çalıştırmak için belirli görevleri yerine getirecek elemanlara ihtiyaç duyar. Bu istihdamı sağlamak amacıyla da ihtiyaç halinde iş ilanları yayınlanır. Antalya, İstanbul, Eskişehir, Mersin, İzmir, Adana gibi şehirlerde bu ilanların çok sık yayınlandığını görebilirsin. Bu ilanları, yaşadığın şehre göre listeleyerek inceleyebilirsin.

notifications İş Alarmı kur