6

İcra Takip Elemanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
İcra Takip Elemanı İş İlanları

İcra takip elemanı iş ilanları çoğunlukla avukatlık büroları için yoğunluk gösterir. İcra takip elemanı, bu bürolardaki adli ve ofis işlerinin neredeyse tümüne hakimdir. İcra takip elemanları; avukatlık bürolarında genellikle icra işlemleri ve bu işlemlerin takip edilmesi amacıyla görev alır. İcra takip elemanları ağırlıklı olarak bankalar, varlık şirketleri, faktoring, alışveriş merkezleri gibi çok sayıda icra dosyası bulunan şirketlerin avukatlığını yapan kişilerin yanında görev alır. İcra takip elemanları zaman geçtikçe tecrübe kazanırlar ve avukatların dosya sürecinde onlara yardımcı olurlar. Yeteri kadar tecrübe kazanmış bir icra takip elemanı, çalıştığı ofisin açtığı veya yürüttüğü tüm icra dosyalarını takip edebilir ve icra işlemlerini baştan sona sürdürebilir.

İcra Takip Elemanı Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olmalı?

İcra takip elemanları, zamanla çalıştıkları büronun tüm işlerini yapabilecek yetkinliğe erişir. İcra takip elemanları dosyaların açılmasına, bu sürecin hızlanmasına ve dosyaların kapanmasına yardımcı olurlar. Avukatlık bürolarında avukatlara yardımcısı olarak faaliyet gösteren icra takip elemanlarının sahip olması gereken bazı yetenekler vardır. İcra dosyalarını takip etmek zaman zaman zor ve yorucu olabilir. İcra takip elemanı olmak isteyen adayların sabırlı ve çalışkan olması gerekir. İcra takip elemanı arayanlar, adayların seyahat engelinin olmamasını tercih ederler. Adaylarının diksiyonunun düzgün olması ve ikna kabiliyetinin yüksek olması, işverenlerin dikkat ettiği diğer bir özelliktir. Bununla birlikte adayların, giyim ve kuşamına dikkat etmesi gerekir. Bu kişilerin en az orta seviye bilgisayar programlarına hakim olması, diğer adayların arasından onları öne çıkaran bir özelliktir. İcra takip elemanı olmak isteyen adayların verilen görevleri hızlı ve disiplinli bir şekilde yerine getirmeleri gerekir. Avukatlık büroları birden fazla icra dosyası takibi yaptıkları için icra takip elemanlarının her bir dosyanın takibini doğru yapması ve planlaması gerekir. İcra takip elemanlarının uzmanlaştığı bölümler vardır. Adliye icra takip elemanı adli makamlarda olan avukatların hukuki süreçlerini takip etmek, onlara yardımcı olmak ve iş yüklerini azaltmak için çalışırlar. İcra takip sorumlusu iş ilanları sayfasında iş ilanı yayınlayan işverenler, adaylardan beklediği becerileri dile getirir. Dolayısıyla adayların, iş ilanı detaylarını dikkatlice incelemesi gerekir. 

İcra Takip Elemanı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

İş ilanlarında adayların dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunur. Bu hususlardan ilki ilanın yayınlandığı tarihtir. İcra takip elemanı olmak isteyen kişiler, ilan tarihine dikkat ederek güncel icra takip elemanı iş ilanları arasından başvuruda bulunabilirler. İcra takip elemanlarına çoğunlukla avukatlık bürolarında ihtiyaç duyulur. Avukatlık bürosunun yürüttüğü işlere göre icra takip elemanlarının görevleri farklı olabilir. Büroların adaylardan beklediği özellikler ilanlarda detaylı olarak belirtilir. Bazı işverenler tecrübeli adayları tercih ederken bazı işverenler ise yetiştirmek üzere tecrübesiz adayları tercih eder. Erkek adayların askerliğini tamamlamış olması, işverenlerin öncelikli tercihidir. Büroya göre çalışma saatleri ve diğer koşullar farklılık gösterir.

İcra Takip Elemanı Ne İş Yapar?

İcra takip elemanları avukatlık bürolarında avukatlara yardımcı olarak çalışırlar. Davalara girmek dışında avukatların hemen hemen her işini yapabilecek yetkinliğe sahip olan icra takip elemanları; icra dosyaları açmak, planlamak, yürütmek ve sonlandırmak ile yükümlüdür. İcra takip elemanı olmak isteyen kişiler kolaylıkla iş bulabilirler. Hem kamuda hem özel sektörde çalışma imkanına sahiptirler. Şehirlere göre eleman arayışları farklılık gösterir. İcra takip elemanı iş ilanları İstanbul şehrinde oldukça yoğunluk göstermektedir. Anadolu Yakası icra takip elemanı iş ilanları İstanbul’da icra takip elemanı arayanların yoğunlukta olduğu bir sayfadır. İcra takip elemanı iş ilanları Ankara şehrinde de büroların yoğunluğuna bağlı olarak  icra takip elemanları aranır.  2 yıllık adalet bölümü okuyan veya yeteri kadar tecrübe kazanmış kişiler, icra takip elemanı olmaya hak kazanır. Ancak çalıştıkları firmalar, icra takip elemanlarının zamanla kendilerini geliştirmeleri için kurslara gitmelerini isteyebilirler. 

İcra Takip Elemanının Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

İcra takip elemanı, çalıştığı ofisin yürüttüğü işleri detaylı olarak inceler. Bununla birlikte yapmakla yükümlü olduğu bazı görev ve sorumlulukları bulunur. İcra dosyası açmak, açılan icra dosyalarının takibini yapmak, hazırlanan icra dosyalarını teslim etmek, gerektiğinde beraber çalıştığı avukatın yerine ihalelere katılmak icra takip elemanının görevlerinden bazılarıdır.

İcra Takip Elemanı Ne kadar Maaş Alır?

İcra takip elemanları çalıştıkları yere göre farklı maaş alırlar. Hem özelde hem de kamuda çalışabilen icra takip elemanlarının maaşları tecrübe derecesine göre değişiklik gösterir. Meslekte deneyimli icra takip elemanlarının maaşının, işe yeni başlamış icra takip elemanlarının maaşından yüksek olması normaldir. Bu alanda deneyim kazandıkça maaşlar artış gösterir.

İcra Takip Elemanı Çalışma Ortamı Ve Koşulları Nelerdir?

İcra takip elemanları, hukuk bürolarında veya avukatlarla birlikte çalışırlar. Çalışma koşulları sektör ve firmaya göre farklılık gösterir. Yeri geldiğinde avukatlarla birlikte işlem yapabilen icra takip elemanlarının temel görevi icra dosyalarını açarak sonlandırmaktır. Ek olarak açılan icra dosyalarını takip eder, icra dosyalarının takipsizlikten düşmesi için işlem yaparlar.

İcra Takip Elemanı Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

İcra takip elemanı olmak için üniversitelerin adalet önlisans bölümlerinden başarıyla mezun olunması gerekir. Ayrıca sabırlı, dürüst ve çalışkan olan kişiler, bu mesleği belirli bir süre tecrübe kazanarak yapabilir. Ancak icra takip elemanları oldukça yoğun çalışırlar. Adayların bu hususu göz önünde bulundurarak iş ilanlarına başvuruda bulunması gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı İcra Takip Elemanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı İcra Takip Elemanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

İcra Takip Elemanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

İcra Takip Elemanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

İcra Takip Elemanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel İcra Takip Elemanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel İcra Takip Elemanı iş ilanlarına erişebilirsin.

İcra Takip Elemanı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

İcra Takip Elemanı için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur