keyboard_arrow_down
362

İstanbul(Asya) Sancaktepe İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
1 ilçe seçildi arrow_drop_downsearch


search
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

İstanbul(Asya) cancel
Sancaktepe cancel
Enka Motorlu Araçlar AŞ

Otopark Saha Elemanı

Enka Motorlu Araçlar AŞ
İstanbul(Asya)
İlk başvuranlardan ol!
Yeni
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Tırsan Şirketler Grubu

Bayi Yönetimi Uzmanı (Almanca)

Tırsan Şirketler Grubu
İstanbul(Asya)
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 15 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız
İstanbul(Asya) Sancaktepe İş İlanları kariyer.net'de! Diğer iş ilanı seçeneklerini ve fırsatlarını incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz.
Ankara Muhasebe İş İlanları , Kocaeli Gölcük İş İlanları , tecrubesiz İş İlanları , İzmir Sağlık İş İlanları , Bursa Sağlık İş İlanları

Sancaktepe İş İlanları

İstanbul Anadolu yakasında bulunan Sancaktepe 2008 yılında üç beldenin birleşmesi ile kurulmuştur. Sarıgazi, Yenidoğan ve Samandıra beldeleri birleşerek Sancaktepe ilçesini oluşturmuş, ilçenin toplam nüfusu böylece 400 bine yaklaşmıştır. İlçedeki nüfus yoğunluğu da ülke ve İstanbul ortalamasının üzerindedir. Son 10 yılda sürekli gelişen ve büyüyen bir ilçe olan Sancaktepe iş ilanları açısından da büyük bir çeşitlilik arz eder.

Türkiye'deki en büyük şehir hastanelerinden birinin bu ilçeye kurulacağı ve 3. Boğaz Köprüsü'nün bağlantı yollarının bu ilçeden geçmesi büyüme trendini artıracağı ifade edilmektedir. TEM otoyolunun yanında olması ve yeni inşa edilen metro hattı da ilçeyi popüler kılmaktadır. İnşaat sektörünün gelişkin olduğu ilçede, bu durumun gelişerek devam edeceği anlaşılmaktadır.

İmalata dayalı sektörler gelişkin

Sancaktepe iş ilanları açısından imalata dayalı sektörlerin yoğun olduğu bir grafik izlemektedir. Sancaktepe iş ilanları 2018 döneminde inşaat, yapı, elektronik, tekstil, bilişim, enerji ve hizmet gibi sektörlere yoğunlaşmıştır. İlçede bulunan irili ufaklı pek çok fabrika hem vasıflı, hem vasıfsız iş gücü istihdamı sağlamaktadır.

Sancaktepe iş ilanları güncel rakamlar bakımından yüzde 30 oranında endüstri, elektronik ve tekstil, yüzde 20 civarında inşaat ve yapı, yüzde 10 oranında hizmet, yüzde 10'e yakın oranda bilişim olarak görülmektedir.

Üretim ve satış ilanları başa baş

Sancaktepe iş ilanları güncel dönem açısından incelendiğinde satış ve pazarlama departmanları ile üretim-imalat departmanları at başı gitmektedir. Satış, pazarlama, müşteri ilişkileri departmanlarının verdiği ilanlar toplam ilanların üçte birini oluşturmakta, üretim, mühendislik, operasyon ve teknik departmanlar da bu düzeyde ilan vermektedir. Kalan iş ilanları ise hizmet, muhasebe gibi departmanlar ile genel başvuru adı altında toplanmaktadır. İş ilanlarındaki pozisyonlar da benzer bir özellik göstermektedir. Üretime dayalı sektörlerde mühendis ve tekniker ilanlarının fazlalığı dikkat çekmekte, diğer sektörler için de eğitimli ve vasıflı ilanlar belirgin bir yoğunluk göstermektedir.

Tam zamanlı çalışma yaygın

Sancaktepe iş ilanları 2018 dönemi incelediğinde tam zamanlı çalışma ilanlarının büyük çoğunlukta olduğu görülmektedir. Yarızamanlı ya da freelance iş ilanları ile stajyer ilanları toplam ilanlar içinde oldukça düşük bir orana tekabül etmektedir. Hepsinin toplamı yüzde 3 oranını ancak bulabilmektedir.

Sancaktepe iş ilanları içeriğinde çoğunlukla tecrübeli personel aranmakta, ilanların yüzde 20'si civarında tecrübesiz başvurular da kabul edilmektedir. Genel başvuru başlığı altında iş başvuruları alınsa da, vasıfsız personel için verilen ilan sayısı oldukça azdır.

Çoğunlukla benzer özellikler taşısalar da Sancaktepe'yi oluşturan bölgelerde farklı özellikte iş ilanlarına rastlamak mümkün olabilmektedir. Sarıgazi iş ilanları, Yenidoğan iş ilanları ve Samandıra iş ilanları irili ufaklı işletmelerde istihdam olanakları sunabilmektedir.