Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
824

İstanbul(Asya) Tuzla İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
1 ilçe seçildi arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

İstanbul(Asya) cancel
Tuzla cancel
Şu an 33 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız
İstanbul(Asya) Tuzla İş İlanları kariyer.net'de! Diğer iş ilanı seçeneklerini ve fırsatlarını incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz.
İzmir Çeşme İş İlanları , Muğla Milas İş İlanları , Ankara Stajyer İş İlanları , Bursa Karacabey İş İlanları , İzmir Bergama İş İlanları

Tuzla İş İlanları

İstanbul'un Tuzla ilçesi deri sanayi, tersaneler, organize sanayi bölgesi ve çok sayıda fabrikası ile önemli bir sanayi merkezidir. Tuzla iş ilanları bakımından sanayi işletmelerinin ağırlıkta olduğu, ama hemen her sektörden iş imkanı bulanabilen bir ilçedir. 250 bin kişilik nüfusa sahip olan Tuzla, iş için komşu ilçelerden gelenlere de ev sahipliği yapmaktadır. 40 yıl öncesine kadar balıkçılık ve çiftçiliğin geçim kaynağı olarak öne çıktığı Tuzla iş ilanları bakımından da bugün tam anlamıyla bir sanayi kentidir. Tuzla, ön planda yer alan tersanecilik ve deri sektörünün yanı sıra metal, tekstil, kimya ve hemen hemen tüm sektörlerde büyük işletmelerin yer aldığı bir bölgedir.

Tuzla iş ilanları kategorileri arasında "Üretim / Endüstriyel Ürünler" açık farkla öndedir. Bunu kimya, elektrik-elektronik, otomotiv, bilişim gibi yine üretime dayalı sektörler izler. İnşaat, yapı ve hizmet sektörü de istihdam sağlayan sektörler arasında yer alır. Eğitim, sağlık gibi ilan kategorileri Tuzla'da Anadolu illerinden farklı olarak oransal olarak düşüktür.

Sanayi ve üretimde iş imkanları

Tuzla iş ilanları 2018 döneminde pozisyon açısından üretim ve üretime dayalı sektör öne çıkarken, muhasebe, satış temsilciliği, kalite kontrol, depo elemanı gibi pozisyonlarda pek çok ilana rastlamak mümkündür. Üretim mühendisi, aktif satış mühendisi, makine mühendisi gibi pozisyonlara da sıklıkla personel alımı yapılmaktadır.

Tuzla OSB iş ilanları arasında vasıflı ve eğitimli iş gücü kadar vasıfsız elemanlar için de her zaman uygun iş ilanları bulunabilmektedir. Deri sanayi, organize sanayi bölgesi ve tersaneler bölgesinde irili ufaklı pek çok işletmede farklı pozisyonlarda iş imkanları bulunmaktadır. Tuzla'da farklı ihtisas alanlarına sahip pek çok organize sanayi bölgesi ve serbest bölge bulunması nedeniyle Tuzla OSB iş ilanları büyük bir yaygınlık göstermektedir.

İlanların departmanlara göre dağılımı

Tuzla iş ilanları yeni sektörler ve işletmeler ile oldukça geniş bir yelpazededir. İş ilanlarının dörtte birini üretim ve imalat departmanları oluştururken, yaklaşık dörtte biri de satış ve pazarlama alanında yoğunlaşmaktadır. Mühendislik, bakım ve onarım, kalite ve AR-GE departmanları da dörtte biri aşan bir yoğunluk gösterir. Geriye kalan iş ilanlarını ise daha çok muhasebe ve hizmet sektörü ilanları oluşturur.

Engelli iş ilanları

Tuzla iş ilanları 2018 döneminde engelli ilanları açısından hem üretim alanlarında, hem de call-center gibi sektörlerde zenginlik göstermektedir. Büyük işletmelerin engelli çalıştırma kotaları bu sayıyı artırmaktadır. Yoğun ve vardiyalı çalışılan sektörlerin ağırlıkta olduğu Tuzla'da parttime ve freelance çalışma olanakları ise daha zayıf olarak gözlemlenmektedir.

Tuzla'da eğitim sektörü

Sabancı, Okan, Piri Reis ve İTÜ üniversitelerinin yerleşkeleri ile özel eğitim kurumları eğitim açısından Tuzla'yı öne çıkarmaktadır. Deniz ile iç içe yapısı nedeniyle denizcilik ve tersanecilik sektörleri üretimin yanı sıra eğitim alanında da öne çıkmaktadır. Üretim ve sanayiye dönük diğer sektörlerde ise Tuzla staj imkanları bakımından geniş imkanlar sunmaktadır.