48

İstanbul(Avr.) Hasta Kabul Görevlisi İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Hasta Kabul Görevlisi cancel
İstanbul(Avr.) cancel
Kurumsal Destek Danışmanlık ve Yönetim A.Ş
Hasta Kabul Görevlisi
Kurumsal Destek Danışmanlık ve Yönetim A.Ş
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Nişantaşı Hastanesi
Hasta Kabul Görevlisi
Nişantaşı Hastanesi
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Grup Florence Nightingale Hastaneleri
Hasta Bakıcı
Grup Florence Nightingale Hastaneleri
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Momentum A.Ş.
Diğer Sağlık Personeli
Momentum A.Ş.
İstanbul (Tümü) +2 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
11 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İstanbul Avrupa Yakası Hasta Kabul Görevlisi İş İlanları

İstanbul Türkiye’nin en kalabalık şehirleri arasında ilk sırada yerini alır. Nüfus yoğunluğu  bakımından oldukça kalabalık olan bu şehirde özellikle sağlık sektöründe hizmet veren birden fazla hastane ve kurum bulunur. Özellikle Avrupa Yakası İstanbul’da en çok sağlık kurumunun bulunduğu bölge olarak dikkatleri çeker. Sağlık sektöründe doktor ve hemşirelerin dışında en çok ihtiyaç duyulan mesleklerden biri de hasta kabul görevlileridir. Hastalara hizmet veren ilk birim olan hasta kabul kısmı son derece önemlidir. Bu yüzden de İstanbul Avrupa Yakası hasta kabul görevlisi iş ilanları bu sektörde görev alan kişilerin en çok ziyaret ettiği ilanların başında gelir. Gerekli yeterliliğe sahip olan ve kariyerini bu alanda ilerletmeyi düşünen kişiler güncel İstanbul Avrupa Yakası hasta kabul iş ilanlarını düzenli olarak inceleyerek kendileri için en ideal işi bulabilirler.

İstanbul Avrupa Yakası Hasta Kabul Görevlisi Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

İşverenler başvuru sahiplerinde belirli yeterlilik ve kriterlere önem verirler. Sağlık sektöründe yer alan iş ilanlarında da bu kriterler oldukça büyük önem arz eder.

  • Hasta kabul görevlisi olmak isteyen kişilerin belli bir eğitim seviyesi ve yeterliliğe sahip olmaları gerekir. Hasta kabul sertifikasına sahip olmak bunların ilkidir. Burada önemli olan nokta ise bu sertifikaların MEB ya da üniversite onayına sahip olmalarıdır. 
  • Bilgisayar programlarına hakim olmak da bu meslek grubunda bir diğer önemli özelliktir. Hastaların kayıtlarını doğru ve etkin tutabilmek için bu önemlidir. 
  • Güler yüzlü ve sabırlı olmak da son derece önemlidir. 

Bu yeterliliklere sahip olan kişiler İstanbul Avrupa Yakası hasta kabul görevlisi iş ilanlarına başvuruda bulunabilir.

İstanbul Avrupa Yakası Hasta Kabul Görevlisi Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Sağlık sektörünün hemen her birimi oldukça yoğun bir iş ortamına sahiptir. Özellikle kalabalık nüfusa bağlı olarak İstanbul Avrupa Yakasında bulunan sağlık birimleri günün her saatinde yoğunluğunu korur. Buna bağlı olarakta bu iş kolunda çalışan hasta kabul görevlileri yüksek tempolu, stresli ve dikkat gerektiren bir çalışma ortamına sahiptir İstanbul Avrupa Yakası hasta kabul iş ilanları bayan ve bayların rahatlıkla kendileri için uygun olan iş ilanlarına ulaşmalarını hedefler. Bu sayede kurumlar aradıkları kriterleri karşılayan adayları işe alarak başarı ve sürekliliği sağlamış olur. Eğitimin yanı sıra mesleğini seven kişilerin çalıştığı bir ortamın oluşması için sağlam temeller atılmış olur. 

İstanbul Avrupa Yakası hasta kabul görevlisi ne iş yapar?

İstanbul Avrupa Yakası hasta kabul görevlisi pozisyonunda görev alan kişilerin çeşitli sorumluluk ve görevleri vardır. Bunların başında, hastaların hastane ve ilgili birimlere yatış ve çıkış işlemlerinin yapılması gelir. Hasta yakınlarını hastanenin mevcut genel kuralları konusunda bilgilendirmek de yine görev tanımları arasında yer alır. Gerekli malzemelerin bakımı, temini ve varsa sorunların giderilmesi için işlemlerin yapılması yine hasta kabul görevlilerinin sorumlulukları arasındadır.

İstanbul Avrupa Yakası hasta kabul görevlileri nerelerde çalışabilir?

İstanbul Avrupa yakasında birden fazla devlet ve özel kuruma bağlı hastane bulunur. Hasta kabul görevlileri kendilerine bu iki sektörde kolaylıkla iş imkanı bulabilirler. Bunun yanı sıra poliklinikler ve özel muayeneler de bünyesinde hasta kabul görevlilerine yer verir. Gerekli olan iş tanımlarına ve niteliklere sahip olduğun takdirde  İstanbul Avrupa Yakası hasta kabul iş ilanları bay ve bayan  özelinde inceleyerek birçok şirkette çalışma imkanı yakalayabilirsin.

İstanbul Avrupa Yakası hasta kabul görevlisi maaşları ne kadar?

Bu pozisyonda görev alacak olan kişiler çalışma alanlarını devlete bağlı kurumlardan yana yapmayı düşünüyorsa maaş ortalamaları asgari tutar ve mesai saatleri üzerinden belirlenir. Özel sektörde ise bu aralık çeşitlilik gösterebilir. Aynı zamanda maaş aralığını  çalışılan yıl sayısı da etkileyebilir. İstanbul Avrupa Yakası hasta kabul görevlisi adaylarının deneyim ve kişisel gelişimleri maaş konusunda belirleyici faktörlerin başında gelir.

İstanbul Avrupa Yakası Hasta Kabul Görevlisi Çalışma Saatleri Nasıl?

Hasta kabul görevlileri öncelikle 7/24 hizmet veren bir alanda çalışacakları için esnek çalışma saatlerine adapte olabilmelidir. Hasta kabul görevlileri günde ortalama 8 ila 9 saat çalışırken, bazen aralıksız 24 saat çalışıp 2 gün izin kullanabilirler. Bunun dışında acil servis bölümünde görev alacak olan adayların vardiya sistemi üzerinden çalışma saatleri belirlenir. Çoğunlukla günde üç vardiya sistemi düzenlenir ve kuruma bağlı olarak haftalık ya da aylık olarak programlar yayınlanır. Çalışılan kurum ve bölüme bağlı olarak farklı çalışma saatleri ile karşılaşmak mümkündür. 

Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul (Avr.)'da nasıl hasta kabul görevlisi olurum?

Hasta kabul personelleri özel hastanelerde, çeşitli sağlık kuruluşlarında ve polikliniklerde görev alırlar. Kamu hastanelerinde, hasta kabul personeli olmak için üniversitelerin Tıbbi Sekreterlik ve Dokümantasyon bölümlerinden mezun olmak gerekir. Sen de özel sağlık kuruluşlarında hasta kabul personeli olarak çalışmak istiyorsan bu alanda eğitim veren MEB onaylı kurumlardan veya özel kurslardan gerekli eğitimleri alabilirsin. Kariyer.net üzerinden İstanbul Avrupa Yakası hasta kabul ilanlarını seçerek kendine en uygun iş olanaklarına başvuru yapabilirsin.

İstanbul (Avr.)'da hasta kabul görevlisinin yaptığı işler nelerdir?

İstanbul Avrupa Yakası'nda çok sayıda sağlık kuruluşu bulunmaktadır. Bu kurumlarda görev alan hasta kabul personellerinin bazı görevleri ve sorumlukları bulunur. Hasta kabul personelleri öncelikli olarak hastaları karşılar ve hastaların kayıt bilgilerini oluştururlar. Günlük randevu listesi oluşturmak, randevu listelerinin doktora iletilmesi, hasta çizelgelerinin ve raporlarının sisteme işlenmesi hasta kabul personelleri tarafından gerçekleştirilir. Yapılacak tetkikler konusunda hastaları yönlendirmek ve sonuçları doktora iletmek de yine hasta kabul görevlisinin görevleri arasındadır. Hasta kabul personel iş ilanlarından çalışılacak kurumun taleplerine göre belirtilen görev ve sorumlulukları inceleyebilirsin.

İstanbul (Avr.)'da hasta kabul görevlisi olmak için hangi eğitimleri tamamlamak gerekir?

Hasta kabul görevlisi olarak kamu sektöründe çalışmak isteyenlerin üniversitelerin Tıbbi Sekreterlik ve Dokümantasyon bölümünden mezun olmaları gerekir. Mezuniyetin ardından KPSS sınavına girerek göreve başlayabilirler. Bunun yanı sıra özel kuruluşlarda lise mezunu olarak kadrolu veya sözleşmeli de çalışılabilir. Bunun için çeşitli kurumlardan gerekli eğitimleri alarak ilgili sertifikaları edinebilirsin.

İstanbul (Avr.)'da lise mezunları hasta kabul görevlisi olabilir mi?

İstanbul Avrupa Yakası'ndaki birçok sağlık kuruluşu hasta kabul personeli arayışındadır. Adayların, hasta kabul görevlisi olarak çalışabilmeleri için en az lise mezunu olmaları gerekir. İlgili ilanlarda diplomanın yanı sıra bilgisayar bilgisi, MS ofice programları kullanımı gibi nitelikler de aranır. Bu anlamda alacağın çeşitli eğitimler ve sertifiklar sana avantaj kazandıracaktır. Bu kriterlerin yanı sıra bazı firmalar belirli düzeyde yabancı dil bilgisi de talep edebilir.

notifications İş Alarmı kur