Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
18

İzmir Denizcilik İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Denizcilik cancel
İzmir cancel
Şimşekler Gıda Gemi Söküm ve İnş San Tic Ltd Şti

Gemi İnşa Mühendisi

Şimşekler Gıda Gemi Söküm ve İnş San Tic Ltd Şti
İzmir
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İzmir Denizcilik İş İlanları

Denizcilik sektörü meslekleri İzmir ve çevresi alanlarda geniş bir yelpazeye sahiptir. Kıyı şehirlerinde en yaygın görülen meslek arasında da boy gösterir. İzmir denizcilik ilanı sahipleri de bu alanda kendini geliştirmek isteyen ve gemide çalışmak isteyen başarılı kişilere ulaşmaya çalışır. Deniz ile bağlantısı olan her konu hakkında bilgili olmak gerekir. Bu sektörde iş arayan kişiler gemilerde çalışacaklarını bilmelidirler. Denizcilikte gemi içerisinde birçok görev ve meslek sahibi insan yer alır. Gemiler ve deniz hakkında yüksek seviyede bilgili ve donanımlı kişiler seçilerek işe alınır. İzmir denizcilik iş ilanları da bu yönde kriterler belirleyerek denizcilik için doğru kişileri arar ve işe alırlar.

İzmir Denizcilik Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

İzmir gibi denizciliğin yaygın olduğu yerlerde iyi bir denizci olmak için bazı yeteneklere sahip olmak gerekir. İzmir denizcilik firmaları iş ilanları genellikle çalışan denizcilerinden iyi bir ingilizce bekler. Gemiler yüzen fabrikalar gibidir ve yabancı limanlarda İngilizce gerektiren ortamlara girmek zorunda kalabilirler. Denizciler takım halinde çalışabilmeye yatkın kişiler arasından seçilir. Takımla hareket edebilmek ve sağlıklı bir iletişim kurabilmek gemi içerisindeki işleyiş için oldukça önemlidir. Gemide bulunan denizciler bir bütün halinde ve koordine şekilde hareket ederler. Sonuçları tüm gemide bulunan denizci grubunu etkileyebileceğinden dolayı tek başlarına karar almaktan kaçınmaları gerekir. Denizin ortasında uzun süre kalarak işlerini devam ettirecekleri için denizciler olası herhangi bir durumda soğukkanlı, çözüm odaklı ve hızlı düşünerek hareket eden kişiler arasından seçilir. Genellikle çalışılan gemideki herkes aynı milletten de olsa farklı milletten insanlar ile de çalışmak gerekebilir. Bu yüzden hızlı adaptasyon yeteneği bir denizcide kesinlikle bulunması gereken bir özelliktir. Denizci olmak isteyen kişilerin denize karşı bir fobisi olmaması gemideki işlerindi verimi artıran bir diğer unsurdur. Denizcilik alanında yüksek kademelere yükselmek isteyen denizciler ise lider ruhlu kişiler arasından seçilerek yüksek konumlara getirilir. Liderlik vasfı zaten çalıştıkça ve tecrübelendikçe de gelişecek bir özelliktir. Bu özellik çalışan grubun koordine halde çalışmasını sağlamak için en önemli unsurlardan biridir.

İzmir Denizcilik İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Güncel İzmir denizcilik sektörü iş ilanları için başvurmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunur. Öncelikle başvuracak kişiden denizcilik alanında beklenen eğitime ve ilan sahibinin bu konuda beklentilerine dikkat etmek gerekir. Başvuracak kişi, ilanda bulunan görevlere ve geminin hangi konumunda çalışacağına dikkat etmelidir. Kişi hangi eğitimi aldıysa ona uygun bir bölümde çalışması gerekir. Denizcilik sektörü çalışanları uzun deniz seferlerine çıkıp çalışırlar. Kişi bu şekilde uzun süre deniz üzerinde kalabilir ise denizcilik iş ilanlara başvurması daha doğru bir tercih olabilir. Her firma seferlerinin süresini farklı tuttuğu için adayın kendine uygun olan süreye ve firmaya başvurması önemlidir. Bazı firmalar eğitimli fakat tecrübesiz kişileri de bünyelerine almayı kabul eder. Tecrübesiz adaylar denizcilik iş ilanları vasıfsız kişiler için olan seçeneklere başvurabilir. 

İzmir Denizcilik Mesleği Ne İş Yapar?

İzmir denizcileri, gemi içerisinde birçok farklı bölümde farklı görevleri yerine getirirler. İzmir denizcilik sektörü iş ilanları içerisinde istenebilecek ufak tefek farklı görevler olsa da genel olarak aynı işleri yaparlar. Gemi içerisinde güvertede çalışan denizciler, köprü üstü ve demir üstü seyir vardiyası tutma ve manevra işlemleri yaparlar. Denizdeki iletişimden sorumludurlar ve bunu geliştirmek için uğraşırlar. Deniz yolunda güvenlikle alakalı bilgi sahibi olup gerekli önlemleri alırlar ve sorunları gerekli yerlere bildirirler. Hava durumu gibi denizcilik işini aksatabilecek durumlardan haberdar olarak işlerini daha doğru zamanlarda gerçekleştirmeye çalışırlar. Denizcilik alanında gemi kaptanı ise geminin güvenliğini sağlamakla görevlidir. Gemide disiplini ve düzeni sağlar. Güvenli seyir ve manevralar yaparak gemiyi kontrol eder. Meteorolojiyi takip eder ve ona göre hareket eder. İzmir denizcileri kendi alanlarında görevlerini en iyi şekilde yerine getirerek üst düzey bilgileri ile profesyonel şekilde gemiyi güvenli hale getirirler.

İzmir Denizcilik İş Olanakları Nelerdir?

İzmir’de jeopolitik konumu sayesinde denizcilik alanında iş olanakları oldukça fazla bulunur. İzmirin her ilçesinde denizcilik işi yaygındır. İzmir’de denizciler gemi ve limanlarda iş bulabilirler. Bu alanlarda her denizci aldığı eğitime ve sahip olduğu belgelere göre güverte görevlisi, gemi kaptanlığı gibi birçok meslek olanağına sahiptir. İzmir gemi iş ilanı kategorilerinden de denizcilik alanında farklı iş olanaklarına ulaşılabilir. İzmir Tersane / Gemi iş ilanları içerisinde de değerlendirebileceğiniz iş olanakları bulunmaktadır.

İzmir Denizcilik Mesleği İçin Hangi Eğitim Ve Yetenekler Gerekir?

İzmir’de denizcilik sektöründe çalışabilmek için denizci olmak isteyen kişinin öncelikle Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği lisans bölümünden mezun olması beklenir. Adaylar bu bölümde lisanslarını tamamladıktan sonra belgelerini alırlar. Staja başlayarak denizciliğe bir adım atarlar. Staj dönemlerinden sonra Deniz Müsteşarlığı’nın hazırladığı yeterlilik sınavını geçmeleri gerekir. Bunu tamamlayan kişiler artık denizci olabilirler.

İzmir Denizcilik Maaşları Ne Kadar?

İzmir denizcilerinin maaşları hem firmalarına göre hem de gemi içerisinde çalıştıkları konumlara ve görevlerine göre artıp azalabilir. Denizcilerin maaşları tecrübelerine göre değişiklik gösterir. İşe yeni başlamış denizciler daha düşük bir fiyattan maaş almaya başladıktan sonra tecrübe kazandıkça maaşları artırılır. İzmir denizcilik iş ilanlarına bakıldığında tecrübeli denizcilerin maaşlarının da genel olarak aynı civarlarda olduğu görülür.

İzmir Denizcilik Mesleğinin Görevleri Nelerdir?

İzmir denizcilerinin genel olarak görevleri ticari gemileri belirlenen limanlara güvenli bir şekilde ulaştırmaktır. Denizcilerden gemide yaşanabilecek her türlü duruma hazırlıklı olup, acil durumlar için gerekli donanıma sahip olmaları beklenir. İzmir denizcileri, önemli sorumluluklar alıp takım çalışması ile görevlerini yerine getirirler.