32

İzmir Güvenlik Görevlisi İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Güvenlik Görevlisi cancel
İzmir cancel
Acıbadem Sağlık Hizmetleri Tic. A.Ş.
Güvenlik Görevlisi
Acıbadem Sağlık Hizmetleri Tic. A.Ş.
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Avek Otomotiv Servis San. ve Tic. A.Ş.
Güvenlik Görevlisi - İzmir
Avek Otomotiv Servis San. ve Tic. A.Ş.
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
G4S Güvenlik Hizmetleri A.Ş.
Güvenlik Elemanı
G4S Güvenlik Hizmetleri A.Ş.
İstanbul (Tümü) +20 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İzmir Güvenlik Görevlisi İş İlanları

Güvenlik görevlisi, bağlı olduğu iş yerlerinde bulunan çalışanların can ve mal güvenliğinden sorumlu personeldir. Her sektörde güvenliğin sağlanması, hem işveren hem de çalışan açısından oldukça önemlidir. İçişleri Bakanlığı’nın ilgili kanunlarında belirtilen şartlara uygun olan kişiler, çeşitli kuruluşlarda güvenlik görevlisi olarak çalışabilirler. Kamu kuruluşları ve özel sektörde faaliyet gösteren firmalar, güvenliği sağlamak üzere  bünyelerinde özel eğitim almış  güvenlik görevlileri bulundurur. Güvenlik görevlileri, silahlı ve silahsız olarak ikiye ayrılır. Silahsız güvenlik görevlileri eğitim kurumlarında, spor müsabakalarında, konser alanları gibi yerlerde görev yapar. Silahlı güvenlik görevlileri ise koruma sağlayacak her kurumda çalışabilir. Banka ve alışveriş merkezi gibi pek çok kuruluşun emniyetini sağlayan güvenlik görevlilerinin, özel güvenlik kurslarına katılarak sertifika almaları zorunludur. Diğer illerde olduğu gibi İzmir’de de hem özel sektörde hem de kamu kuruluşlarında güvenlik görevlilerine sıklıkla ihtiyaç duyulur. İzmir’de silahlı veya silahsız güvenlik görevlisi arayan firmalar, aradıkları şartları yayınladıkları ilanlarda belirtir. Sertifikanızın türüne göre siz de niteliklerinize uygun olan ilanlara başvurmak üzere İzmir güvenlik görevlisi iş ilanları sayfalarına göz gezdirebilirsiniz. 

İzmir’de Güvenlik Görevlisi Olmak İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Güvenlik görevlisi arayan kurumlar, işe alacağı kişilerde belirli özellikler ararlar. İçişleri Bakanlığı’nın belirlediği kurallar çerçevesinde güvenlik görevlisi olarak işe alınacak kişinin sabıka kaydının bulunmaması gerekir. Güvenlik görevlisi olmak isteyen kişilerin sicil kaydında; zimmet, irtikâp ve hile gibi yüz kızartıcı suçlar bulunmamalıdır. Güvenlik görevlisi olmak üzere gerekli eğitimi almış olan kişiler için boy ve kilo standardı bulunmaz. Silahlı ve silahsız güvenlik görevlileri kişilerle iyi iletişim kurabilmek için düzgün bir diksiyona ve fiziğe sahip olmalıdır. Adaylar, ortaya çıkabilecek herhangi bir olayda soğukkanlı davranmalı ve kararlı bir duruş sergilemelidir. Güvenlik görevlilerinin bazı durumlarda otorite sağlamak üzere  fiziki güç kullanması gerekebilir. Bu sebeple adayların, sportmen bir vücut yapısına ve gerekli fiziki yeterliliğe sahip olmalıdır. Ayrıca, güvenlik görevlilerinin ilk yardım bilgisine sahip olmaları büyük önem taşır. İlk yardım bilgisi sayesinde sağlık problemiyle karşılaşan kişilere yardımcı olunabilir. İzmir güvenlik elemanı arayanlar tarafından sıkça iş ilanı yayınlanan kentler arasında yer alır. İzmir’de güvenlik görevlisi arayan firmaların yayınladığı iş ilanları arasından sahip olduğunuz sertifika türüne göre iş bulabilirsiniz. 

İzmir Güvenlik Görevlisi İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Her meslek dalında olduğu gibi, güvenlik görevlisi iş ilanlarını incelerken de dikkat etmeniz gereken bazı detaylar vardır. İzmir güvenlik iş ilanı sayfalarını incelerken dikkat etmeniz gereken birçok detayı bulabilirsiniz. İlan detayları içerisinde yer alan; çalışma saatlerine, istenilen sertifika türüne ve çalışma alanına dikkat etmeniz gerekir. Güvenlik görevlisinin vardiyaları ve kuruluşun bulunduğu sektör de  dikkat edilmesi gereken kriterler arasında yer alır. Güncel İzmir güvenlik görevlisi iş ilanları arasından niteliklerinize uygun işleri bulmak için filtreleme yapabilirsiniz. Böylece, kendinize en uygun işi bularak dilediğiniz gibi bir ortamda çalışabilirsiniz. Kendinize uygun olan güvenlik görevlisi iş ilanlarına başvurarak İzmir’de güvenlik görevlisi olarak çalışmaya başlayabilirsiniz. 

İzmir’de Güvenlik Görevlisi Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Güvenlik görevlisi olarak çalışmak için belirli eğitim ve belgelere sahip olmanız şarttır. Silahlı ve silahsız olmak üzere iki sınıfa ayrılan güvenlik görevlilerinin, İçişleri Bakanlığı’nın denetlediği  özel güvenlik  kurslarından sertifika almaları ve özel güvenlik kimlik kartına sahip olmaları  zorunludur. Özel güvenlik kurslarına kayıt olmanın temel şartı lise mezunu olmaktır. Silahlı güvenlik görevlisi olmak üzere yaklaşık 18 günlük bir kursa devam etmeniz gerekir. Silahsız güvenlik görevlisi olmak için  13 günlük özel güvenlik kursuna devam etmeniz şarttır. 21 yaşını dolduran ve lise mezunu olan herkes güvenlik kursuna gidebilir. Özel güvenlik görevlisi olmak için herhangi bir suç nedeniyle bir veya bir yıldan fazla ceza almamış olmanız gerekir.   Kimi firmalar özellikle kadın güvenlik görevlisi arar. İzmir güvenlik iş ilanları bayan güvenlik görevlisi arayan firmalara sıkça rastlanır. Okullarda, alışveriş merkezlerinde ve hastanelerde çalışan kadın güvenlik personeline her zaman ihtiyaç duyulur. İzmir güvenlik ilanları arasında kadın güvenlik görevlisi arayan firmaların ilanlarına başvurabilirsiniz. 

İzmir Güvenlik Görevlisi Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Yoğun çalışma temposunda görev yapan güvenlik görevlileri, genellikle kurumun güvenliğe ait olan odalarında veya kurumun girişinde bulunan kabinlerinde çalışır. Güvenlik görevlilerinin çalışma saatleri ise kurumdan kuruma değişiklik gösterir. Örneğin; bir banka güvenlik görevlisi banka mesai saatleri arasında çalışırken hastanelerde, fabrikalarda ve benzeri kurumlarda  görev yapan güvenlik görevlileri vardiya sistemine uygun şekilde çalışırlar. Fabrika ya da hastane gibi iş yerlerinde vardiya sistemiyle çalışan güvenlik görevlileri, çalışma saatlerinde görev yaptıkları yerleri güvenlik açısından denetler. Güvenlik görevlileri, gün sonunda bir rapor tutar ve bu raporu güvenlik amirine teslim eder. Raporda görev yaptıkları süre içinde meydana gelen olaylar yer alır. Bankalar, güvenlik görevlileri için oldukça cazip kurumlar arasında yer alır. Bankalarda silahlı güvenlik görevlileri çalışır. İzmir’de özel bankalarda güvenlik görevlisi olarak çalışmak için İzmir banka güvenlik görevlisi iş ilanları  arasında niteliklerinize uygun işi kolayca bulabilirsiniz. 

İzmir’de Güvenlik Görevlisi Kaç Saat Çalışır?

Güvenlik görevlilerinin haftalık çalışma süresi 45 saattir. Güvenlik görevlilerinin çalışacağı günlük süre ise en fazla 11 saat olarak belirlenmiştir. Haftada bir gün 24 saat kesintisiz olarak dinlenmesi gereken güvenlik personelinin, vardiya saatlerinde çalışma süresi ise 7.5 - 8 saat olarak düzenlenmiştir. Kamu kurumları ve bankalarda güvenlik görevlileri mesai saatleri arasında çalışır.

İzmir’de Güvenlik Görevlisi Olmak İçin Şartlar Nelerdir?

Güvenlik görevlisi olmak için aranan şartlar silahlı ve silahsız güvenlik görevlilerine göre değişir. Lise mezunu ve 18 yaşından büyük olan herkes özel güvenlik kurslarına devam ederek silahsız güvenlik görevlisi sertifikası ve kimliği alabilir. Silahlı güvenlik görevlisi olmak isteyen kişilerin ise 21 yaşını doldurmuş olmaları ve en az lise mezunu olmaları şarttır. Özel güvenlik kurslarını başarıyla bitiren 21 yaşından büyük kişiler, silahlı güvenlik görevlisi sertifikası ve kimliği almaya hak kazanır. 

İzmir’de Güvenlik Görevlisi Ne Kadar Maaş Alır?

Güvenlik görevlilerinin maaşları asgari ücretin biraz daha üzerindedir. Vardiya sistemine uygun olarak çalışan güvenlik görevlilerine kanunda öngörüldüğü üzere fazla mesai ücretleri de eklenir. Asgari ücretin biraz daha üzerinde maaş alan güvenlik görevlileri, almaya hak kazandıkları fazla mesai ücretleri sayesinde maaşlarını daha yüksek seviyeye getirebilir.   

İzmir’de Güvenlik Görevlisi Olarak Hangi Sektörde İş Bulunabilir?

Tüm sektörlerde iş yerlerindeki güvenliği sağlamak üzere güvenlik görevlilerine ihtiyaç duyulur. Güvenlik görevlilerine en sık ihtiyaç duyulan sektörlerin arasında; bankalar, sağlık ve eğitim kuruluşları, fabrikalar ve alışveriş merkezleri gelir. Konser alanları ve spor müsabakalarında silahsız güvenlik görevlileri tercih edilir. İzmir’de güvenlik görevlisi olarak çalışmak için İzmir’de  güvenlik görevlisi arayan firmalar tarafından yayınlanan iş ilanlarını inceleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

İzmir güvenlik görevlisi iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

İzmir güvenlik görevlisi iş ilanlarına başvurabilmen için gerekli görülen kriterlerden en önemlisi, bu alandaki eğitimlerini tamamlamış olmandır. Eğitimini tamamladıysan Kariyer.net üzerinden buna uygun bir özgeçmiş hazırlayabilir, bu özgeçmiş ile site üzerinde yer alan ilanlara kolayca başvurabilirsin.

İzmir güvenlik görevlisi iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

İzmir'de çok sayıda iş ilanı yayınlanır. Bunlar arasında göze çarpan pozisyonlardan biri de güvenlik görevlisi iş ilanlarıdır. Bu alanda iş sahibi olmak için Kariyer.net adresine güvenlik görevlisi ilanlarına bakmak üzere giriş yapabilirsin. Şehir, ilçe bölümünden İzmir'i seçerek listelenen ilanları inceleyebilirsin. Site üzerinde yer alan farklı ilanları karşılaştırarak senin için en uygun pozisyonu belirleyebilirsin.

İzmir deneyimli güvenlik görevlisi iş ilanları en çok hangi ilçededir?

İzmir’de şehir içi ulaşım sorunu yaşamamak için evinin yakınlarındaki ilanlara öncelik vermek istiyorsan, Kariyer.net adresi üzerindeki ilanları bu kritere göre eleyebilirsin. Kendi ilçendeki deneyimli güvenlik görevlisi ilanlarına Kariyer.net adresinden kolay bir şekilde erişebilirsin. Bunun yanında yakın ilçelerdeki ilanları da görüntüleyebilirsin.

İzmir güvenlik görevlisi iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Bu alanda gerekli görülen eğitimi tamamlayan herkes güvenlik görevliliği ilanlarına başvurabilir. Bu gerekliliği yerine getiriyorsan, Kariyer.net adresi üzerinden buna uygun bir CV hazırlayabilir, ilanlara kolayca başvuruda bulunabilirsin. Yeni ilanlardan haberdar olmak için ilan bildirimlerini açabilir, alanındaki yeniliklerden hızlı bir şekilde haberdar olabilirsin.

notifications İş Alarmı kur