70

Kalıp Ustası İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Kalıp Ustası cancel
Sampa Otomotiv San. Tic. A.Ş.
Kalıp Ustası
Sampa Otomotiv San. Tic. A.Ş.
Samsun İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Öztaş Demir Çelik
Kalıp Ustası
Öztaş Demir Çelik
Manisa İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Ezel Civata Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Kalıphane Elemanı
Ezel Civata Sanayi ve Ticaret A.Ş.
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
BEYÇELİK GESTAMP ŞASİ OTOMOTİV SANAYİ A.Ş
Kalıp Bakım Operatörü
BEYÇELİK GESTAMP ŞASİ OTOMOTİV SANAYİ A.Ş
Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
12 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Kalıp Ustası İş İlanları

İnşaat sektörünün önemli pozisyonlarından biri kalıp ustaları. Beton dökümü ve şekillendirme süreci için uygun kalıpları hazırlayan ustalar, farklı şehirlerde çalışabilir. Büyük ve küçük ölçekli inşaat firmalarında tam zamanlı ve yarı zamanlı olacak şekilde kalıp ustası unvanıyla mesleğini icra edebilirsin. Ustalar, betonu şekillendirmek için metal, plastik ve ahşap gibi farklı malzemeleri kullanır. Bu malzemelerle farklı şekiller için kalıp oluşturan kalıp ustalarının çalışma alanı oldukça çeşitli. Kalıp ustası iş ilanları farklı şehirlerde yer alan firmalar tarafından yayınlanır. İlanlarda adayların sahip olması gereken özellikleri belirtirler. Bu niteliklere sahip adaylar kalıp ustası arayanlar tarafından yayınlanan iş ilanlarına başvuru yaparak çalışmaya başlayabilirsin.

Kalıp Ustası Ne İş Yapar? (H2)

Plastik kalıp ustası iş ilanları inşaat sektöründe çalışmak isteyen adaylar için uygun meslekler arasında yer alır. Belirli bir mesleki bilgiye ve deneyime sahip kalıp ustaları, inşaat firmalarında beton şekillendirmek için kalıp hazırlar. Kalıp ustalarının görevleri şöyle: 

  • İnşaatı yapılan yapının proje ve diğer şartnamelerini incelemek,
  • Kalıp için kullanılacak malzeme seçimini yapmak, 
  • Beton harcını betona, kalıba dökmek, 
  • Aks ve ip iskelesini kurmak, 
  • Kalıplar için hazır levhalar veya ihtiyaca uygun parça tasarımı yapmak. 

Kalıp ustaları, görev aldıkları süre boyunca inşaat sahasında betonu şekillendirecek ve projeye uygun ilerleme süreçlerinde rol alır. Adayların mesleki anlamda eğitim alması ve deneyime sahip olması aranan özellikler arasında yer alır.

Kalıp Ustasının Nitelikleri (H2)

Kalıp ustası arayan firmalar, başvuru yapan adayların belirli özelliklere ve yeteneklere sahip olmasını bekler. Kalıp ustası olmak isteyen kişilerin mesleki alanda eğitim almış olması ve tecrübe kazanmış olması gerekir. Başvuru yapacak adayların en az ilkokul mezunu olması gerekir. Usta çırak ilişkisi ile gelişen bu meslek dalında adaylar öncelikle çırak olarak çalışır. 19 yaşını geçmeyen ilkokul mezunları çırak olarak usta yanında çalışır ve işin inceliklerini öğrenmeye başlar. Ayrıca, adayların çalışmalarını engelleyecek fiziki engellerinin olmaması gerekir. Çıraklık sürecini tamamlayan ustalar, güncel kalıp ustası iş ilanları için başvuru yaparak çalışmaya başlayabilir.

Kalıp ustası nerelerde çalışır? (H3)

Kalıp ustası, betonu şekillendirmek için ahşap, metal ve plastik gibi farklı malzemeleri kullanarak kalıplar hazırlar. Bu pozisyonda çalışan personellerin belirli bir deneyime ve uzmanlığa sahip olması gerekir. Kalıp ustalarının çalışma alanı genellikle inşaat sektörü firmaları olur. Büyük ve küçük ölçekli inşaat firmalarında görev alan kalıp ustaları, işveren kurumlara göre tüm inşaat veya belirli bir kısım için kalıp hazırlığı yapar.

Kalıp ustası çalışma saatleri nasıl? (H3)

İnşaat firmalarında çalışan kalıp ustalarının çalışma saatleri işveren kurumlara göre değişir. Kalıp ustaları proje bazlı olarak çalışabilir. İnşaatın iş planına göre kalıp ustalarının iş yoğunluğu artabilir veya daha hafif geçebilir. Genel olarak kalıp ustaları günde 8 ile 10 saat aralığında, sahada ve üretim departmanlarında sorumluluklarına göre çalışır.

Kalıp ustası part time iş olanakları var mı? (H3)

Kalıp ustası olarak farklı çalışma türlerinde görev alabilirsin. Part time yani yarı zamanlı çalışma türü ile kalıp ustası olarak çalışabilirsin. Part time kalıp ustaları küçük ve orta ölçekli inşaat firmalarında görev alır. İş yoğunluğuna göre destek elemanı olarak veya küçük projelerin yapımında yarı zamanlı kalıp ustaları çalışabilir.

Kalıp ustası iş ilanlarına nasıl başvurabilirim? (H3)

Kalıp ustası olarak Türkiye’nin farklı şehirlerinde çalışabilirsin. Güncel iş olanaklarından haberdar olmak için kariyer.net’i kullanabilirsin. Kariyer.net üzerinden yaşadığın şehre göre kalıp ustası iş ilanı araması yaparak açık pozisyonları öğrenebilirsin. İlgini çeken ilanlara kariyer.net üzerinde oluşturduğun CV ile kolayca başvuru yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Kalıp Ustası iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Kalıp Ustası iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Kalıp Ustası iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Kalıp Ustası iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Kalıp Ustası pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Kalıp Ustası iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Kalıp Ustası iş ilanlarına erişebilirsin.

Kalıp Ustası iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Kalıp Ustası için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur