145

Kargo - Kurye İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Kargo - Kurye cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Kargo ve Kurye İş İlanları

Hızlı teslimat, kolay takip ve güvenlik gibi nedenlerden dolayı kullanıcılar kargolarla çalışmayı isterler. kuryeler de kargoların tercih edilmesinde önemli bir etkendir. Hızlı, güler yüzlü, taşıdığı paketlere karşı özenli kuryeler, kullanıcıların bir sonraki seferde de aynı kargo ile çalışıp çalışmayacağını belirler. Kurye eleman arayışları kargo firmalarının yanı sıra perakende online gıda satışı yapan firmalar tarafından da yapılır. Kurye eleman arayan firmalar, elemanların kullandığı araca göre ehliyet belgesine sahip olmasını isterler. Bunun yanı sıra trafikteki kurallara uymakla alakalı da psikolojik yeterlilik belgelerine sahip olmak kurye olabilmek için önem taşır. Kargo kurye iş ilanları yeni yayınlara bakarsan kurye olmak için araç kullanma belgelerine sahip olman gerektiğinin önemli olduğunu görebilirsin. Kurye eleman arayanların iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

Kargo ve Kurye Ne İş Yapar?

Kargo kuryeleri giyimden gıdaya, elektronikten züccaciyeye insanların satın aldıkları ürünleri onlara teslim etmek için çalışırlar. Şehir içi kargo işlemlerinde motorlu kuryeler daha yoğunken, şehirlerarası kargo işlemlerinde arabalarla taşımacılık yapılır. Aynı anda birden çok müşterinin ürünlerinin dağıtımını yapan kuryelerden ürünlere karşı hassas olmaları ve müşterilerin memnuniyetlerini sağlamaları beklenir. Kurye iş ilanları yeni yayınlara bakınca görülen belli başlı kurye görev tanımlarını aşağıda listeledik:

  • Bisiklet, motosiklet, binek otomobil veya hafif ticari taşıtları kullanarak sipariş edilen ürünlerin adresine ulaşmasını sağlamak
  •  Hareket esnasında ürünlerin ve kendisinin güvenliği ön planda tutarak zamanı verimli kullanmak
  •  Verilen adres listelerine teslimat yaparken trafiğin durumuna göre inisiyatif alarak dağıtımı en verimli şekilde bitirmek
  • Bağlı bulunduğu kargo merkezinde veya şubesinde araç yerleşimi veya gelen kargoların boşaltımı gibi operasyonel süreçlere katkıda bulunmak
  •  İletileri müşterilere teslim ederken güler yüzlü bir hal takınmak

Ben de şehiriçi ve şehirlerarası bir kurye işi arıyorum diyorsan bu işleri gün içerisinde sürekli yerine getirmen gerektiğinin bilincinde olmalısın. Kargo kurye iş ilanları bay veya bayan olarak ayrım gözetmez ancak bazı ağır işler için erkek eleman ihtiyacı artabilir. Kurye olarak çalışmak istiyorsan kargo firmasının müşteriler tarafından görünen yüzü olduğunu bilmeli, dış görünüşüne ve tavırlarına özen göstermelisin. Güler yüzlü olman ve insan ilişkilerinin kuvvetli olması da kurye olmak için şansını artırır.

Kargo ve Kurye Olarak Çalışmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Kurye iş ilanları için başvurmak istiyor ve bu pozisyonda çalışmak istiyorsan bu işin dinamiklik gerektirdiğini bilmelisin. Gün boyu yollarda olmak, dağıtımlar sırasında sürekli müşterilerle iletişim kurmak içe kapanık ve stabil yaşam tarzını benimsemiş kişiler için zorlayıcı olabilir. Başvurduğun kurye ilanında istenen aracı profesyonel şekilde kullanabilmen de önemli bir özelliktir. Şehiriçi trafikler, şehirlerarası yollarda hızlanmalar ve diğer durumlara karşı soğukkanlılığını koruyan bir şoför olman senin için de güvenilirdir. İkamet ettiğin alanda çalışmak istiyor seyahat etmek istemiyorsan yaşadığın yere yakın bir bölge içerisinde arama yapmalısın. Eğer Ankara’da yaşıyorsan kariyer.net’ten kurye iş ilanları Ankara araması yaparak kendine uygun ilanları görüntüleyebilirsin. Güncel kargo kurye iş ilanları için başvuru yaparken belirli dönemlerde işinin daha yoğun olacağını ve mesainin senin için sorun olmayacağından emin olmalısın.

Kargo ve Kurye Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Kurye olarak çalışırken senden istenen belgeler, çalışacağın pozisyona göre değişir. Motorlu kurye olarak çalışacaksan senden A2 sınıfı ehliyet belgesi istenir ve motorlu kurye arayan firmalar bu taşıtı aktif olarak kullandığından emin olurlar. Ancak binek araç veya hafifi ticari araç kullacaksan senden istenen B sınıfı ehliyet belgesinin yanı sıra psikoteknik ve SRC 4 belgesi olabilir. Psikoteknik ticari olarak araç kullanırken yeterli psikolojik olgunluğa sahip olmak ile ilgilidir. Bu durum hem trafikteki diğer insanların güvenliği, hem ürünlerin sağlamlığı hem de senin sağlığın için önemlidir. Araç kullanımı dışında kuryelerden herhangi bir mesleki yeterlilik belgesi istenmez ve buna gerek duyulmaz. Ancak lojistik ile ilgili kendini geliştirmen kargo firmasında daha aktif olmana neden olur. Kurye iş ilanları İzmir, İstanbul, Kocaeli, Bursa gibi hem nüfus olarak yoğun bölgelerde daha çok yayınlandığı için ikametinin bu bölgelerde olması senin daha kolay iş bulmana yardımcı olabilir.

Kargo ve kurye iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmeli?

Kurye iş ilanları İstanbul gibi büyükşehirlerden daha çok yayınlanır ancak ikamet ettiğin yer bu bölgelerde değilse ilanda belirtilen ikamet bölgesine dikkat etmen gerekir. Bunun dışında ilanlardaki yetkinliklerin sende olup olmadığına dikkat edersen daha hızlı geri dönüşler sağlarsın. Sen de ilanları detaylı olarak inceleyebilir, kendine uygun olan ilana kolay bir şekilde başvuru yapabilirsin.

Kargo ve kurye iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Kargo kurye iş ilanları bugün yayınlarına hemen bakarsan göreceksin ki (yaya kurye ilanları dışında) sürücü ehliyet belgesine sahip olmak kurye olarak çalışmak için önemlidir. Yani A2 veya B sınıfı ehliyete sahip olan ve aktif araç kullanabildiğini psikoteknik belgesi alan ve mülakatlarla kanıtlayabilen kişiler ilanlara başvurabilir. Sen de bu yetkinliklere sahipsen kariyer.net’ten kargo ve kurye iş ilanlarına başvurabilirsin

Kargo ve kurye iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Kargo kurye iş ilanları bayan veya bay olarak herhangi bir ayrım yapılmadan yayınlanır ve çoğu ilana kariye.net’ten kolay bir şekilde erişebilirsin. Bu platformda bir profil oluşturman ve arama butonuna kurye yazman ilanlara erişmen için yeterlidir. Ancak çalışma şekline, çalışmak istediğin şehre göre ilanları daraltabilir ve kendine uygun ilanlara daha rahat erişebilirsin.

Kargo ve kurye iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Kargo kurye iş ilanları için aranan kriterler araç kullanımı konusunda aktif olmak, güler yüzlü bir hizmet anlayışını benimsemek, dış görünüşe özen göstermek ve müşterilerle iyi ilişkiler kurabilmektir. Bunun yanı sıra bazı firmalar prensipleri gereği tecrübeli kişiler arayabilir veya psikolojik araç kullanma yeterliliği ile ilgili belge talep edebilir. Sen de bu kriterlere sahipsen kariyer.net’ten kendine uygun olan ilanlara başvuru yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Kargo elemanı iş ilanlarına nasıl başvurulabilir?

Kargo sektörü özellikle online alışverişin yaygınlaşmasıyla öne çıkan bir alandır. Talep edilen ürünleri başka bölgelerden hızlı ve güvenilir şekilde getirme hizmeti sunan kargolar, birçok kişiye istihdam alanı oluşturur. Kargo elemanı olmak isteyen adaylar, Kariyer.net üzerinden iş ilanlarına ulaşabilir. Adaylar, görev almak istediği pozisyonu filtreleyerek, kendisine uygun iş ilanlarını listeleyebilir. Akabinde aday, belirlediği ilanın detay sayfasına girerek Kariyer.net'te oluşturduğu özgeçmiş ile başvuru yapabilir.

Kargo ve kurye alanında çalışmak için ne yapılabilir?

Kargoculuk alanında; paketleme, kargoları araca yükleme ya da kargoların takibini gerçekleştirme gibi birden çok iş yapılır. Bu bağlamda adaylar, çalışmak istediği pozisyona göre niteliklere ve becerilere sahip olmalıdır. Kargoların şubelerinde çalışmak isteyen bireyler eğer bilgi işlem bölümünde çalışmayı hedefliyorlar ise bilgisayar kullanımı alanında kendilerini geliştirmiş olmalıdır. Bunun dışında kargoculuk alanında kurye olarak çalışmak isteyen bireylerin iyi sürücü olmaları ve çalışacakları bölgeyi iyi tanımaları gerekir. Bu gibi kriterleri sağlayan bireylerin kargo ve kurye alanında iş bulma şansı yüksektir.

Kargo ve kurye elemanı arayan firmalar nelere dikkat eder?

Kargo ve kurye elemanı istihdam edecek kargo şirketleri, adayların bu alanda tecrübe sahibi olmasına önem verir. Diğer yandan eleman ihtiyacı artış gösterdiğinde kargo şirketleri tecrübesi ve deneyimi olmayan bireylere de iş fırsatı sunar. Kargo şirketleri bilgi işlem gibi bilgisayar ve teknolojik cihazların sıklıkla kullanıldığı alanlarda istihdam edecekleri bireylerin bilgisayar kullanma becerilerinin gelişmiş olmasını isterler. Özellikle kargoların işlenmesi ve takibi alanında çalışacak bireylerin hızlı işlem gerçekleştirebilmeleri önemlidir. Kargo şirketlerinde kurye elemanı olmak isteyen kişilerin SRC belgesine ve kullanacağı araca uygun tipte ehliyete sahip olmasına dikkat edilir.

Kargo elemanı olmak için hangi belgelerin olması gerekir?

Kargo elemanı olmak isteyen kişiler, çalışma istediği pozisyona bağlı olarak birtakım belgelere sahip olmalıdır. Örneğin kargoculuk kurye olarak çalışmak isteyen bireylerin, kullanacağı araca uygun tipte ehliyete sahip olması şarttır. Diğer yandan adayın SRC belgesi olması gerekir. Diğer pozisyonların çoğunda belge zorunluluğu bulunmaz. Ancak belirli eğitimler sonucunda alınan sertifikalar adayları öne çıkarabilir.

notifications İş Alarmı kur