162

Kasiyer İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Kasiyer cancel
Ender Mağazaları
Kasiyer (Bakırköy)
Ender Mağazaları
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Makiist
Kasiyer
Makiist
Mersin +1 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

Snowy Market (Ulu Kardeşler)
Kasiyer
Snowy Market (Ulu Kardeşler)
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
ATASUN OPTİK
İstanbul Kasiyer - Engelli Personel
accessible
ATASUN OPTİK
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 4 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Kasiyer İş İlanları

Müşterilerin kasadaki tüm işlemlerini yapan, kasa açılışlarını ve kapanışlarını belli bir süre içinde gerçekleştiren kişilere kasiyer denir. Ödeme işlemi karşılığında kasiyerler, müşterilere fatura ya da fiş verir. Market, mağaza vb. ticari işletmelerde müşterilerin ödemelerini kasiyerler alır. Kasiyerler, yazar kasa kullanımında çok hızlıdır. Kasiyerlerin müşterilerle ilişkileri ve iletişimi son derece iyidir. Kasiyerler çalıştıkları kurumun prensiplerini göz önünde bulundurur ve müşterilerden doğru biçimde ödeme alır. Müşterilerin sorunları ve önerileri ile ilgilenmek de kasiyerlerin işleri arasında bulunur. Kasiyerler, kasada bulunan eksiklik ve fazlalıkları tespit ederek yetkili amire bilgi verir. Çalışma saatinin bitiminde kasadaki paraları sayarak yetkililere teslim etmek kasiyerlerin görevleri arasında bulunur. Gün sonu raporu hazırlamak da kasiyerlerin görevleri arasında bulunur. Kasiyer iş ilanları arasında belirli kriterleri karşılayabilecek kasiyer adayları aranır.

Kasiyerlik Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Kasiyer arayan firmalar, kasiyer olmak isteyen adaylarda birtakım özellikler ve yetenekler arar. Kasiyer adaylarının sayılarla dört işlemi çabuk ve doğru yapabilmesi aranan yetenekler arasında bulunur.  Çok dikkatli ve özenli olmak kasiyerlerde bulunması gereken özellikler arasında yer alır. Kasiyerler güvenilir ve sorumluluk sahibi olmalıdır. Kasiyerler, kasa işlemleri için kullanılacak cihazlara hakim olmalıdır. Kasiyerler, belirli bir alanda devamlı rutin işleri yapabilmelidir.  Kasiyerler genellikle özel sektördeki işletmelerde çalışır. Mesleğe başvuruda bulunmak isteyen adaylar, kasiyer arayanlar kategorisini takip ederek başvuruda bulunabilir.

Kasiyer İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmelidir?

Kasiyer iş ilanı yayınlayan firmalar, kasiyer arayışlarına son vermeyi amaçlar. İş ilanlarında firmalar aradıkları özelliklere ve kriterlere uygun iş ilanları açar. Kasiyerlik ilanları farklı firmalar tarafından farklı bölgelere ve kriterlere göre yayınlanır. Firmaların birçoğu adaylarda deneyim arar. Bazı firmalar deneyim aramaz. Eğer siz de iş ilanlarına başvuruda bulunmak istiyorsanız,  firmanın koşullarının size uygun olup olmadığına karar vermeniz gerekir. Örneğin restaurant kasiyer iş ilanları kategorisinde personel arayışını duyuran bir firmaya başvuruda bulunmak istiyorsanız ve restoranda çalışmak size uygun değilse, başvurunuzu başka bir firmaya yönlendirmeniz daha doğru olur.  Kasiyerlik ilanları,  firmaların faaliyet alanlarına ve bulundukları bölgelere göre de yayınlanabilir. Örneğin; İstanbul’da ikamet eden bir kasiyer adayı, kasiyer iş ilanları İstanbul Avrupa kategorisini takip edebilir. İş ilanları, tam zamanlı, part-time ve geçici olarak üç grup altında açılabilir. Bazı firmalar part-time kasiyer arayışında bulunabilir. Bu durumda firmalar iş ilanlarını part- time kasiyer iş ilanları olarak yayınlar. Bazı firmalar çalıştıkları bölgeye göre iş ilanları yayınlamayı tercih edebilir. Örneğin, Ankara’da faaliyet gösteren bir firma, kasiyer arayışı için kasiyer iş ilanları Ankara kategorisinde yayınlar.

Kasiyer Ne İş Yapar?

Yazar kasaya barkodu okutarak satılan malın bilgilerini ve bedelini kaydetmek de kasiyerlerin sorumluluğudur. Kasiyerler, yazar kasa fişini müşteriye vermek ve paket servisine yönlendirmek de görevleri arasında bulunur. Kasadaki eksiklikleri ve fazlalıkları tespit ederek yetkili amire bilgi vermek kasiyerlerin görevleri arasında yer alır. Kasiyerler, çalışma saati bitiminde kasadaki paraları saymak ve yetkililere teslim etmekle sorumludur. Yetkili kişilere teslim edilen paraları günlük deftere kayıt etmek de kasiyerlerin sorumlulukları arasında bulunur. Kasiyerler gün sonu raporunu hazırlar. Müşterilerin sorunları ile de bazı durumlarda kasiyerin ilgilenmesi gerekebilir. İade gibi işlemler de kasiyer tarafından gerçekleştirilebilir. 

Kasiyer İş İlanlarında Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Kasiyerlik mesleği kapsamında istihdam edilecek adayların herhangi bir resmi kurumdan eğitim almaları konusunda bir zorunluluk yoktur.  Eğitim almak isteyen adaylar, Milli Eğitim Bakanlığı’na ya da özel kuruluşlarda kasiyerlik mesleği için kurslara katılarak sertifika alabilir. Kasiyerlik mesleği için herkes kurslara katılabilir.  Kasiyer olmak isteyen adaylar, güncel kasiyer iş ilanları kategorisini takip ederek başvuruda bulunabilir. Adayların, kendilerine uygun ilanlara başvuru yapması durumunda işe kabul edilme şansı artar.

Kasiyerlerin Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Kasiyerler gün sonu raporlarını alır. Müşterilerden aldıkları ödemeyi çalıştıkları işletmenin prensiplerine uygun almak kasiyerlerin görevidir. Kasiyerler kasada bulunan eksiklikleri ya da fazlalıkları tespit edip, yetkili amire bilgi verir. Mesai saati bitiminde kasiyerlerin kasadaki paraları sayıp yetkililere teslim etmesi gerekir. 

Kasiyerler İçin İş Olanakları Nelerdir?

Kasiyerler; mağazalarda, marketlerde, lokantalarda ve eğlence yerlerinde iş olanağına sahiptir. Bunun dışında perakende ürün satışı yapan her firmada kasiyer çalışabilir. Genel olarak kasiyerler özel sektöre ait işletmelerde çalışır. Kasiyerlik mesleği, hizmet sektörünün gelişmesine dayalı olarak çalışma alanı gelişme gösterir. Bu durum göz önüne alındığında elektronik yazar kasa kullanımı vb. faktörler kasiyerlik alanında iş olanaklarını etkiler.

Kasiyer İş İlanları ve Çalışma Koşulları Nelerdir?

Kasiyerlerin çalışma koşulları genel olarak kapalı ortamlardır. Kasiyerler sürekli oturarak çalışır. Her gün ve sürekli oturarak aynı işleri yapmaya kasiyerlerin adapte olması gerekir. Kasiyerler çalıştıkları alana bağlı olarak yüksek stresli ve gürültülü bir ortamda bulunabilir. Kasiyerlerin müşterilerle doğru bir şekilde iletişim kurmaya da uyum sağlaması gerekir.

Kasiyerler Ne Kadar Maaş Alır?

Kasiyerler özel sektörde çalışma olanağı bulduklarından maaşları da çalıştıkları firmanın alanına ve büyüklüğüne göre değişir.  Deneyimsiz adaylar,  asgari ücret düzeyinde maaş alır. Deneyimli kasiyerler, konumuna göre asgari ücret düzeyinden daha fazla maaş alabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Kasiyer iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Kasiyer iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Kasiyer iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Kasiyer iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Kasiyer pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Kasiyer iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Kasiyer iş ilanlarına erişebilirsin.

Kasiyer iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Kasiyer için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur