21

İzmir Kasiyer İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Kasiyer cancel
İzmir cancel

K

Kasiyer
kum tur. tes. ins.
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
28 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
File
Aliağa / İzmir Bölge Kasa Reyon Personeli
File
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Karaca San. ve Tic. A.Ş.
Kasiyer - İzmir Gaziemir Container
Karaca San. ve Tic. A.Ş.
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
26 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İzmir Kasiyer İş İlanları

İzmir, kalabalık nüfusu ve gelişen sektörleri ile birçok mağaza çalışanına ihtiyaç duyulan bir ildir. Kasiyerlik pozisyonu ise mağazalarda önemli sorumlulukları bulunan bir meslek grubunu oluşturur. Temel olarak mağaza ve dükkanlarda satış sırasındaki ödemeyi almakla sorumlu olan kasiyerlerin görev ve sorumlulukları çalıştıkları işe, mağazanın çalışma türüne, sektörüne  ve diğer özelliklerine göre farklılık gösterir. Geniş bir çalışma alanı bulunan kasiyerler, İzmir’in merkez ilçelerinde oldukça yoğunluk gösterirken çoğu bölgede ilan bulunan bir meslektir. Sen de İzmir kasiyer ilanlarında belirtilen özellikleri sağladığını düşünüyorsan İzmir kasiyer iş ilanları için başvuruda bulunabilir ve kasiyer olarak çalışma imkanı yakalayabilirsin.

İzmir’de Kasiyerlerin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

İzmir’de görev alan kasiyerlerin çalışma ortamı ve koşulları iş yerine göre farklılık gösterebilir. Bu bilgilere İzmir kasiyer ilanları açıklamalarında yer verilir. Kasiyerlerin çalışma ortamını, genel olarak mağazalar oluştururken mağazaların büyüklükleri, iş yoğunluğu ve sektör çeşitleri farklılık gösterebilir. Kasiyerler, mağazaların kasa bölümünde oturarak veya ayakta çalışarak ürünlerin satışını gerçekleştirirler. Kasiyerlerin kimi zaman mağazada kasadaki bozuk para temini sağlama gibi ek sorumlulukları da bulunabilir. Tam zamanlı veya part time olarak çalışabilen kasiyerler vardiyalı sistemde de çalışabilir ve kasiyerlerin günün belli saatlerinde ve haftada bir gün izini olabileceği gibi yıllık izin hakları da bulunabilir. Sen de İzmir’de kasiyer olarak çalışmak istiyorsan güncel İzmir kasiyer iş ilanları için kariyer.net’i inceleyerek bu bilgilere ulaşabilirsin. 

İzmir’de Kasiyerler Ne İş Yapar?

İzmir’de faaliyet gösteren mağaza, market veya farklı ticari birimler kasiyer alımı gerçekleştirir. Çalıştıkları yere göre farklı sorumluluk ve görevler yüklenen kasiyerlerin önemli görevleri bulunur. Kasiyerlerin görevleri arasında;

  • Satış işlemi gerçekleştirilecek olan ürünlerin ücretini nakit olarak veya kartla almak,
  • Ödeme gerçekleştiren kişilere para üstü verme ve kasadaki bozuk para teminini sağlamak,
  • Ürün değişimi ve iade yapmak isteyen kişilerin işlemlerini gerçekleştirmek,
  • Ürünlerle ve ödemelerle ilgili soruları yanıtlamak,
  • Fiyat bilgisine ulaşılamayan ürünlerin kodunu girerek fiyat sorgusunu yapmak gibi başlıklar yer alır.

Bazı kasiyerlerin bu sorumlulukları dışında reyonlarda veya ürün sayma işlerinde de görevleri bulunabilir. Kasiyerlerin iş tanımı ve görevlerini kasiyer iş ilanı İzmir seçeneklerine göz atarak öğrenebilirsin.

İzmir kasiyer iş ilanlarına nasıl ulaşırım?

İzmir’de kasiyer olarak çalışmak istersen başvuru yapabileceğin kasiyer iş ilanları İzmir seçeneklerine kariyer.net’ten ulaşabilirsin. Burada bulunan çok sayıda ilan arasından sana en uygunu bulabilmek için sektör, departman, çalışma şekli gibi farklı özellikleri filtreleyebilir ve önerilen ya da yeniden eskiye şeklinde seçenekleri ile ilanları sıralayabilirsin. Beklentilerine uygun ilanlara kariyer.net üzerinden kolayca başvuru yapabilirsin.

İzmir kasiyer iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

İzmir kasiyer iş ilanları arasından sana uygun olan ilanlara başvuru yapmak için ilan detaylarında bulunan başvur seçeneğine tıklaman yeterlidir. Burada başvurunun değerlendirilebilmesi için kendine ait özellikleri belirttiğin öz geçmişini oluşturman gerekir. Aynı zamanda işverenle paylaşmak üzere ön yazı oluşturabilir ve burada detaylı bilgiler verebilirsin. Oluşturduğun öz geçmiş ve ön yazı, başvuru yaptığın anda başvuruyu değerlendirecek kişi ile paylaşılır.   

İzmir kasiyer iş ilanlarına kimler başvurabilir?

İzmir kasiyer iş ilanlarına başvurmak için ilanlarda belirtilen niteliklere uygun olman gerekir. İzmir’de bulunan kasiyer ilanlarındaki niteliklerin en önemlilerinden bir tanesi İzmir’de ikamet etmektir. Bu şart zaman zaman ilçe özelinde de olabilir. İzmir’de kasiyerlerin aynı zamanda ortaokul veya lise mezunu olması, deneyimli olması ve insan ilişkilerinde iyi olması gibi bazı özellikler de aranabilir.

İzmir kasiyer iş ilanlarında part-time çalışma olanağı bulunur mu?

İzmir’de çalışan kasiyerlerin çalışma şekli tam zamanlı veya part time olarak değişiklik gösterir. İzmir’de özellikle iş yoğunluğunun fazla olduğu büyük mağaza ve işletmelerde kasiyerlere part time çalışma olanağı sunulur. Bazı günler belli saatlerde çalışan kasiyerler vardiyalı sistemde çalışma arkadaşları ile organize olarak çalışırlar. Kariyer.net filtre seçeneklerini kullanarak part time iş imkanlarını listeleyebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

İzmir'de nasıl kasiyer olunur?

İzmir ilinde kasiyer olman için ön lisans veya lisans mezunu olmana gere yoktur. Kasiyerlik pozisyonu için iş verenler lise mezunu olma kriteri ararlar. Gerekli tecrübeyle birlikte ilköğretim mezunları da bu pozisyonda çalışabilirler. Ayrıca İzmir’de kasiyer olman için temel matematik konusunda bilgi sahibi olman istenir. Kasiyer olman için insanlar ile iyi iletişim kurma konusunda da yetenekli olman gerekir. Pos makinesini kullanabilmen ve analitik düşünme becerisine sahip olman sana kolaylık sağlayacaktır. Tüm bu yeterliliklere sahip olduktan sonra İzmir’de kasiyerlik İş ilanlarına kariyer.net adresi üzerinde ulaşabilirsin.

İzmir'de kasiyerlerde aranan kriterler nelerdir?

İzmir ilinde iş verenler tarafında kasiyer pozisyonuna alacak kişilerde bazı kriterler ararlar. Bu kriterler firmanın çalışma prensibine göre değişkenlik gösterse de belli nitelikler aranır. Tercihen alanında deneyimli olman ekip çalışmasına yatkın olman, iletişim becerinin yüksek olması, mağaza ve müşteri hizmet odaklı bir anlayışa sahip olman aranan niteliklerden bazılarıdır. Bununla birlikte vardiyalı sistemde çalışabilmen, güler yüzlü, pozitif ve dış görünümüne özen göstermen diğer aranan kriterlerdendir.

İzmir'de kasiyerler hangi sektörlerde çalışabilirler?

İzmir ilinde birçok sektörde kasiyer pozisyonunda iş bulabilirsin. Hizmet sektörü olarak adlandırılan bu sektörler gıda hizmetleri, mağazacılık (ticaret), hızlı tüketim malları, perakende, mağazacılık (tekstil), holding / şirketler grubu, perakende sektörü kasiyerlik yapabileceğin alanlardan sadece bazılarıdır. Bununla birlikte mağaza, market, lokanta, otel, eğlence yerleri gibi kısaca tüm ticari işletmelerde mal ve hizmet satan ticari kuruluşlarda çalışabilirsin.

İzmir'de kasiyer pozisyonu için part-time işler nelerdir?

İzmir ilinde birçok sektör ve pozisyonda part-time işler bulunur. Bu pozisyonlardan bir tanesi de kasiyerliktir. İzmir’de kasiyer pozisyonda part-time çalışabileceğin işler mevcuttur. Bu işler hakkında detaylı bilgi almak ve iş verenlerin adaylarda istediği kriterlere ulaşmak istersen kariyer.net sayfasını ziyaret edebilirsin. Sayfa üzerinden derlediğimiz bilgilere göre part-time kasiyer olarak İzmir’in Bornova, Karşıyaka, Çiğli, Bayraklı, Gaziemir ilçesinde çalışabilirsin.

notifications İş Alarmı kur