13

Kimya Teknikeri İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Kimya Teknikeri cancel
Boğaziçi Hediyelik Eşya ve El Sanatları San.ve Tic
Kimya Teknikeri
Boğaziçi Hediyelik Eşya ve El Sanatları San.ve Tic
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Entek Elektrik Üretimi A.Ş.
Kimya Teknisyeni (Kocaeli)
Entek Elektrik Üretimi A.Ş.
Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
5 gün

Kimya Teknikeri İş İlanları

Kimya teknikeri olarak çalışmaya başlamak istiyorsan online başvuru ortamları tam sana göredir. kariyer.net üzerinde bulunan kimya teknikeri iş ilanlarını inceleyebilirsin. Bu şekilde kolaylıkla kimya teknikeri iş başvurusu yapabilirsin. kariyer.net sana bulunduğun lokasyona göre iş bulmanda yardımcı olur. Böylece arama motorlarına kimya teknikeri iş ilanları Bursa gibi anahtar kelimeler yazarak saatlerce iş arama zahmetinden kurtulabilirsin. Kimya teknikeri olarak işe başlamak istiyorsan site üzerinde oluşturulmuş ilanlara göz atabilir, kısa bir kişisel tanıtımın ile firmalara iş başvurusunda bulunabilirsin. Firmalar senin kişisel tanıtımını beğenirlerse kariyer.net üzerinde hazırladığın öz geçmişini inceler. Sonrasında da eğer seni bu pozisyona uygun görüyorlarsa iletişime geçerek tekliflerini iletir. Kimya teknikeri iş ilanları kadın erkek fark etmeksizin iş fırsatları sunar.

Kimya Teknikeri Ne İş Yapar?

Güncel Kimya teknikeri iş ilanlarına bakmadan önce kimya teknikeri olarak ne yapacağın ile ilgili bilgi sahibi olmalısın. Kimya teknikerleri laboratuvar ekipmanlarını ve kimyasal malzemeleri kullanarak kimya mühendislerine ve kimyagerlere araştırma, geliştirme, test yapma gibi durumlarda yardımcı olur.

 • Standartları karşıladığından emin olmak için kimyasal süreçleri izler ve ürünlerin kalitesini test eder.
 • Laboratuvar cihazlarının ve ekipmanının kurulumunu ve bakımını yapar.
 • Üretim sorunlarını veya arızalı cihazları onarır.
 • Kimyasal çözeltiler hazırlar.
 • Çoğu kimya teknisyeni ekipler halinde çalışır.
 • Tipik olarak, çalışmalarını yönlendiren ve araştırma sonuçlarını değerlendiren kimyagerler veya kimya mühendisleri tarafından yönetilir. Bununla birlikte, bir laboratuvarda veya özel bir araştırma alanında yeni olan kimyagerlere mentör olarak hizmet edebilir.
 • Laboratuvarlarda çalışan teknisyenler, araştırma ve geliştirmeye katkıda bulunan deneylerin yapılmasına yardımcı olabilir.
 • Bazı kimya teknisyenleri ise üretimde çalışır ve daha verimli üretim süreçlerinin geliştirilmesine yardımcı olur.

Kimya teknikeri ilanlarına başvuru yaparken görev tanımlarına en iyi şekilde hâkim olman gerekir.

Kimya Teknikeri Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Kimya teknikeri iş ilanları bugün farklı özelliklerdeki çalışanlara yönelir. Bu nedenle senin de bazı özellikleri karşılıyor olman gerekir. Bunlar şu şekilde maddelenebilir:

 • Kimya teknisyenleri, karmaşık ekipman ve aletleri kurabilmeli, çalıştırabilmeli, sorun giderebilmeli ve onarabilmelidir. 
 • Kimya teknisyenleri, bilimsel deneyleri doğru ve özenli bir biçimde yapmalıdır.
 • Kimya teknisyenleri, genellikle bilim insanları, mühendisler ve diğer teknisyenlerle çalıştıkları için bir ekibin parçası olarak başkalarıyla iyi çalışabilmelidir.
 • Kimya teknisyenleri, bir deney sırasında gözlemlenen olağan dışı veya beklenmedik sonuçları not etmek için kimyasal deneyleri ve süreçleri dikkatle izlemelidir. Koşullar ve prosedürler de dahil olmak üzere çalışmalarının eksiksiz kayıtlarını tutmalıdırlar.
 • Kimya teknikerleri genellikle aynı anda birden fazla görev ve proje üzerinde çalışır ve zamanlama yeteneği burada oldukça fazla önem taşır.

Kimya Teknikeri Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Kimya teknisyenlerinin, kimya teknikeri eleman ilanları için bir ön lisans mezuniyetine veya 2 yıllık ortaöğretim sonrası özel bir eğitime ihtiyacı vardır. Bu eğitim özel kurslar aracılığı ile alınabilir. Kimya teknikeri iş ilanları Ankara gibi büyükşehirlerde oldukça aktif rol alan mesleki kurs mezunları için iş fırsatı sunar. Çoğu kimya teknikeri firmaların prensipleri doğrultusunda iş başlangıcında eğitim alır. Bazı mesleki liseler, 2 yıllık ön lisans programları ve kimya teknikeri kursları uygulamalı ve teorik dersler ile öğrencilerine kimya teknikeri olabilmeleri adına bazı eğitimler verir. Teknikerler rutin olarak veri analizi ve modelleme yaptıkları için istatistik ve bilgisayar bilimlerindeki derslerin öğrencilerin programlarında var olması oldukça önemlidir. Herhangi bir lisans programının en önemli yönlerinden biri laboratuvar dersleridir çünkü öğrencilere deney yapma ve çeşitli araç ve teknikleri uygun şekilde kullanma konusunda uygulamalı eğitim sağlar. Birçok okul, öğrencilerin okula devam ederken iş deneyimi kazanmalarına yardımcı olan stajlar ve ortak eğitim programları da sunar. Bu staj programları ise senin kimya teknikeri iş ilanları yeni eleman alımlarında bir adım öne çıkmanı sağlar. 

Kimya teknikeri işe alım var mı?

Sahip olduğun teorik ve pratik bilgiler doğrultusunda seçeceğin iş ilanları sana aradığın iş fırsatını sunar. Kimya teknikeri iş ilanları kariyer.net’te güncel olarak yayınlanır. Profiline kişisel bilgilerini, öz geçmişini ve mesleki yeterliliklerini ekleyerek sayfanı güncelledikten sonra karşına çıkan çalışma fırsatlarından yararlanmak için başvurunu gerçekleştirebilirsin. Şu an itibarıyla onlarca kimya teknikeri iş ilanı seni bekler.

Kimya teknikeri için hangi iş ilanları mevcut?

Kimya teknikerliği alanında birçok kimya teknikeri iş ilanı bulunur. Eğer firma değiştirmek, başka bir iş deneyimi veya lisans mezunu kimliğiyle iş yapmak istiyorsan kimya mühendisliği, kimyagerlik gibi iş ilanlarına da başvurabilirsin. Kimya teknikeri iş ilanları erkek veya kadın, eğitim yabancı dil ve tecrübe gibi kriterleri sağlayan herkese iş fırsatı sunar.

Kimya teknikeri iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Kimya teknikerliği alanında açılan ilanlara meslek lisesinde kimya alanında öğrenci, üniversite ön lisans öğrencisi veya özel bir kimya teknisyenliği kursunda öğrenci olarak firmalara başvurman mümkündür. Ayrıca bu programlardan mezunsan veya kimya ile ilgili herhangi bir 4 yıllık lisans eğitimin varsa alanında uzman olan bu firmalara gönül rahatlığı ile başvuru yapabilirsin.

Kimya teknikeri iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

kariyer.net'te niteliklerine ve eğitim durumuna uygun pek çok kimya teknikeri iş ilanı bulunur. İlan açıklamalarını detaylı bir şekilde okuyarak bu ilanları değerlendirebilirsin. kariyer.net’te arama butonuna kimya teknikeri iş ilanları yazarsan, bu ilanlara kolaylıkla ulaşabilirsin. Ayrıca filtreleme seçeneği ile sana uygun olan fırsatları tek bir sayfada listeleyebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Kimya teknikeri ilanlarında adaylardan beklenenler nelerdir?

Kimya teknikeri ilanlarında aday kriterlerini sağlamak, işe alınma noktasında ve şirketlerden olumlu dönüşler sağlamak için oldukça önemlidir. Kimya teknikeri ilanlarında bulunan en önemli kriterler; kişinin alanında tecrübeli olması, kimya laboratuvarına hâkim olması ve bu alanda üniversite eğitimi ile stajlarını başarılı bir şekilde tamamlamış olmasıdır. Çalışma ortamı gürültülü, kokulu ve tozlu olduğundan kimyasal reaksiyonlar nedeniyle herhangi bir aksilik yaşanmaması için tecrübeli adaylar daha çok tercih edilebilir.

Kimya teknikeri iş ilanlarında adaylarda aranan kriterler nelerdir?

Bir firmada kimya teknikeri olarak işe girmek istiyorsan iş ilanlarında adaylarda aranan kriterler hakkında bilgi sahibi olmalısın. Kriterler hakkında detaylı bilgi edinerek kendini geliştirebilir ve olumlu dönüş alma ihtimalini önemli ölçüde arttırabilirsin. Kimya teknikeri olmak için sende aranan en önemli kriterlerden biri de üniversitelerin ilgili bölümlerini başarıyla tamamlanmış olmandır. Çözelti hazırlama, numune alma, nitel ve nicel olarak analizler yapma, fiziksel ve kimyasal kalite kontrol hakkında bilgi ve deneyim sahip olman firmalar için son derece önemlidir. Deneyim sahibi bir aday olarak başvuru aşamasında daha avantajlı olabilirsin.

Kimya teknikeri nasıl olunur?

Kimya teknikeri olmak için lise ve üniversitede ilgili bölümlerde eğitim alman önemlidir. Bu yüzden kimya teknikeri olmak istiyorsan meslek liselerinin Kimya Teknolojisi veya Kimya Laboratuvarı bölümlerinden başarıyla mezun olman gerekir. Aynı zamanda kimya teknikeri olmak için üniversitelerin Kimya Teknolojisi ön lisans programlarından da mezun olabilirsin. Bu özelliklere uyumlu olduğunu düşünüyorsan kimya teknikeri iş ilanlarına başvuru yapabilir ve başvurunun sonuçlanmasını bekleyebilirsin.

Kimya teknikeri iş ilanları en çok hangi şehirlerde bulunur?

Kimya teknikeri iş ilanları her bölgede bulunsa da sanayi bölgelerinde çok daha yaygın bir şekilde yayınlanır. Bu sebeple özellikle Marmara Bölgesi'nde konuşlanan fabrika ve tersane gibi oluşumlar senin için en iyi seçenekleri oluşturur. Kimya teknikeri olarak yeteneklerine göre birbirinden farklı pek çok çalışma alanında bulunabilirsin. Başvurularını yaparken yeteneklerini göz önünde bulundurmalısın. Kimya teknikeri olarak büyükşehirlerde iş bulma imkanın çok daha yüksektir. Sanayi şehirleri ve deniz kenarlarında bulunan tersane alanları senin için çok iyi seçenekler olabileceği gibi kimya teknikeri olarak iş bulabileceğin bölgeler bunlarla sınırlı değildir. Pek çok alanda ve bölgede çalışabilen kimya teknikerleri için iş sahası neredeyse sınırsızdır. Kimya teknikeri olarak hemen her şehirde kendine uygun bir iş bulabilirsin.

notifications İş Alarmı kur