176

Kimyager İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Kimyager cancel
Makasan Makina Kalıp San. ve Tic. Ltd. Şti.
Kimyager
Makasan Makina Kalıp San. ve Tic. Ltd. Şti.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Son gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Elso Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Kimyager Esans AR-GE Laboratuvarı
Elso Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Son gün
KAY-YAP ANALİZ DENEY
Kimyager
KAY-YAP ANALİZ DENEY
Kayseri İş Yerinde
Tam zamanlı
9 gün

İlanları konuma göre filtrele!

EGESAN BASIM AMBALAJ VE SÜREKLİ FORMLARI SANAYİ VE
Kimyager
EGESAN BASIM AMBALAJ VE SÜREKLİ FORMLARI SANAYİ VE
Manisa İş Yerinde
Tam zamanlı
15 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
İntem Triko San. Tic. Ltd. Şti.
Kimya Mühendisi
İntem Triko San. Tic. Ltd. Şti.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
7 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 4 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Kimyager İş İlanları

Sanayileşmiş ülkelerde en çok ihtiyaç duyulan sektörlerden biri de kimya sektörüdür. Kimyager iş ilanları, deneyimli ve deneyimsiz personellere yönelik olarak yayınlanır. Türkiye'nin pek çok şehrinde kimyager iş ilanları yayınlayan firma bulunur. Kimyager olarak çalışmak istiyorsan ve gerekli eğitimlere sahipsen kariyer.net’ten kısa bir araştırma yaparak kimyager iş ilanları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsin. Türkiye'de sanayileşme ile birlikte kimya sektörü gelişen ve ihtiyaç duyulan sektörlerden biri haline gelmiştir. Üniversitelerin 4 yıllık lisans eğitimi veren kimya bölümünden mezun olmak kimyager olarak çalışmanın en önemli şartlarından biridir. Kimyager iş ilanları Türkiye genelinde kadın ve erkek personel ihtiyacı ile yayınlanır. Güncel olarak yayınlanan bu ilanlara göz atarak sen de kimyager olarak çalışabilirsin.

Kimyagerlerin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Gelişen teknolojinin etkisi ile birlikte kimya alanında pek çok farklı yenilikler öne çıkar. Türkiye'de kimya sanayi hızla gelişim gösteren alanlardan biridir. Kimyagerlerin çalışma ortamı ve koşulları, kimyager olarak iş arayan kişiler tarafından merak edilen konulardan biridir. Alanında uzman ve deneyim sahibi kimyagerler; sanayi tesislerinde, laboratuvarlarda ve çeşitli firmalarda görev alırlar. Kimyagerlerin çalışma ortamı genellikle iç mekân ve laboratuvar ortamı olur. Bununla birlikte sanayi tesislerinde ve fabrikalarda çalışan kimyagerler de bulunur. Kimyager olarak çalışmak için Türkiye'nin pek çok şehrinde iş bulabilirsin. Bu şehirlerden biri de İzmir şehridir. İzmir'de çalışabileceğin pek çok farklı sanayi tesisi bulunur. Bu tesislerde ve çeşitli özel firmalarda kimyager olarak çalışmak için kimyager iş ilanları İzmir araştırması yapabilirsin. Genellikle sanayisi gelişmiş liman şehirlerinde kimyager olarak çalışılabilecek pek çok farklı iş pozisyonu bulunur. Bu ilanlara başvuru yapmak için kariyer.net’te yayınlanan güncel ilanlara göz atman faydalı olur. Türkiye'nin en büyük ve gelişmiş şehirlerinden biri olan İstanbul'da da kimyager olarak çalışabileceğin pek çok farklı pozisyon vardır. Yayınlanan bu ilanlara ulaşmak için kariyer.net'ten kimyager iş ilanları İstanbul araştırması yapabilirsin. Kimyager ilanı yayınlayan firmaların bulunduğu şehirlerden biri de Ankara şehridir. Ankara'da yaşıyorsan ve burada bulunan ilanlara başvuru yapmak istiyorsan kimyager iş ilanları Ankara araştırması yapabilirsin. Çalışacağın şehir farklı olsa da genellikle içinde bulunacağın ortam ve çalışma koşulları aynı olacaktır. 

Kimyager Ne İş Yapar?

Kimya üzerine çalışmalar yapan kimyagerler; yeni ilaç, kozmetik ve sanayi alanında çalışırlar. Pek çok farklı kimyevi bileşen ile çeşitli kozmetik ürünler hazırlanabilir. Türkiye'de pek çok farklı kozmetik firması kimyagerler ile çalışarak yeni ve çeşitli ürünler üretir. Bu firmalarda kimyager olarak görev almak için kariyer.net’ten kimyager arayan firmalar araştırması yapabilirsin. Deneyimli ya da deneyimsiz olarak kimyager statüsünde çalışabilmek için firmaların yayınladığı ilanlara başvuru yapman gerekir. Pek çok firma alanında deneyimli kimyagerlere ihtiyaç duyarken bazı firmalar da yetiştirilmek üzere kimyager ilanı yayınlar. Kimyagerlerin görevi; üretilecek ilaç, kozmetik ve sanayi ürününün kimyevi bileşenlerini doğru olarak formüle etmek ve hesaplamaktır. İnsan hayvan ve çevre sağlığına zarar vermeyecek ürünler kimyagerlerin kontrolünde üretilebilir. 

Kimyager İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Türkiye'nin pek çok şehrinde faaliyet gösteren kurumların kimyagerlere ihtiyacı vardır. Kimyager arayan firmalara başvuruda bulunurken bazı hususlara dikkat etmen faydalı olur. Bunlardan bazıları;

  • Kimyager arayan firmanın ilanına başvuru yaparken firmanın senden beklediği kriterlere sahip olman ve bu kriterler hakkında detaylı bilgi sahibi olman gerekir. Bu noktada talep edilen kriterleri dikkatle incelemen gerekir. 
  • Kimyager iş ilanlarına başvururken deneyim sahibi olman ve sektör bilgisine sahip olman avantaj sağlar. Firmaların deneyim arayıp aramadığına da dikkat etmen gerekir. 
  • Kimyager olarak çalışabilmek için üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren kimya bölümünden mezun olduğuna dair diplomaya sahip olman gerekir. İlan yayınlayan firmanın senden yabancı dil bilgisi seviyeni gösteren belgeler isteyip istemediğine dikkat etmelisin.
  • Firmanın çalışma koşulları, çalışma adresinin yaşadığın yere olan uzaklığı ve firmanın sana sunacağı özlük hakları hakkında da detaylı bilgi sahibi olman gerekir. 

Kimyager ilanlarına başvurmak için hangi eğitimleri almış olmak gerekir?

Firmaların yayınlamış olduğu kimyager iş ilanlarına başvurmak için üniversitelerin kimya bölümünden lisans mezunu olman gerekir. Güncel kimyager iş ilanları yayınlayan pek çok firma üniversite eğitiminin yanı sıra mesleki tecrübe ve yabancı dil bilgisi sahibi olma şartı da arayabilir. Yabancı dil bilgini gösteren bir belgeye sahip olmak başvuru sürecinde avantaj sağlar. 

Kimyager ilanlarına nasıl başvuru yapabilirim?

Kimyager ilanlarına başvuru yapmak için güncel ve kapsamlı bir öz geçmiş oluşturmak başvuru yapmanın en önemli adımlarından biridir. Kimyager arayanlar genellikle kariyer.net’te ilan yayınlayan firmalardır. Bu firmaların ilanlarına göz atarak kimyager ilanlarına başvuru yapabilirsin. 

Kimyagerlerin maaşı ne kadar?

Kurumlarda kimyager olarak çalışan kişilerin maaşları, çalıştıkları kuruma göre farklılık gösterir. Meslekte deneyim sahibi olmak maaşların belirlenmesinde önemli rol oynar. Kimyager olarak çalışabileceğin ve deneyim sahibi olabileceğin şirketi bulabilmek için kimyager iş ilanları yeni araştırması yapabilirsin. 

Kimyagerlerin çalışma şekli nasıldır?

Kimyagerlerin çalışma şekilleri, çalıştıkları kuruma ve sektöre göre farklılık gösterebilir. Genellikle tam zamanlı şekilde çalışman gerekebilir. Bazı kurumlar ise dönemsel olarak çalışana ihtiyaç duyabilir. Sen de erkek ve kadınlara yönelik yayınlanan iş ilanlarını incelerken bu çalışma şekillerine dikkat etmelisin. Erkek kimyager arayan firmaların ilanlarına kimyager iş ilanları bay araştırması yaparak ulaşabilirsin. Kadın kimyager arayan firmalara ise kimyager iş ilanları bayan araştırması yaparak başvuru yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Kimyager hangi alanlarda çalışır?

Kimyager unvanına sahip kişiler, kimyasal ürünlerin üretiminin yapıldığı yerlerde iş imkanı bulur. Bununla birlikte kimya bölümünden mezun olan kişiler, laboratuvarlarda çalışabilir. Kimyagerler; petrol endüstrilerinde, polimer, plastik ve kimyasal madde üretimi yapan fabrikalarda da istihdam edilir. Ayrıca sabun ve deterjan gibi temizlik ürünleri üreten fabrikalarda kimyagerlere ihtiyaç duyulur. Gıda fabrikalarında da kimyagerler çalışabilir.

Kimyager ne demek?

Kimyagerler, maddeyi atom ve molekül düzeyinde inceler. Aynı zamanda kimyagerler maddeyi tanımlar. Maddelerin üretimini yapan ya da değiştirebilen kişilere kimyager unvanı verilir. Kimyagerler; organik kimya, analitik kimya, biyokimya ve fizikokimya gibi derslerin verildiği Kimya Bölümünden mezun olur. Bu alanda ilgili üniversite bölümlerinden başarıyla mezun olan kişiler kimyager unvanını almaya hak kazanır.

Kimyager hangi sektörlerde iş bulabilir?

Kimyagerler aldıkları teorik ve pratik bilgilerin sonucunda birçok sektörde çalışma imkanı bulabilir. Kimyagerlere en çok ihtiyaç duyulan sektörler arasında sanayi alanı bulunur. Sabun ve deterjan başta olmak üzere çeşitli temizlik maddelerin üretimini yapan fabrikalarda kimyagerlere ihtiyaç duyulur. Bununla birlikte kimyasal madde üretimi yapan birçok farklı sektöre ait olan fabrikalarda da kimyagerler çalışır. Kimyagerler çeşitli üretim alanlarında istihdam edilir.

Kimyager maaşları ne kadar?

Kimyagerlerin maaşları eğitim ve tecrübe düzeyine göre farklılık gösterir. Yeni mezun kimyagerler tecrübeli meslektaşlarına göre daha az maaş alır. Kimyagerler çalıştıkları firmaya ve firmanın bağlı olduğu sektöre göre de farklı maaşlara sahip olabilir. Ayrıca çalışma koşulları da kimyager maaşlarına etki eden noktalar arasında yer alır.

notifications İş Alarmı kur