Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
5

Kullanıcı Deneyimi Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıkça Sorulan Sorular

Kullanıcı deneyim uzmanı mesleki iş tanımı nedir?

Kullanıcı deneyimi uzmanları, görev aldıkları projelerde yeni ürün ve hizmetlere yönelik müşteri deneyimleri oluşturmak veya geliştirmek için çeşitli analiz, gözlem ve testler yürütmekle sorumludurlar. Bir kullanıcı deneyim uzmanı, kullanıcı gereksinimlerini ile hedeflerini tanımlar, tasarım problemlerini tespit edip çözüm önerileri sunar; tasarımların verimliliği ve etkinliğini değerlendirmek için yinelemeli kullanılabilirlik testleri uygular. Aynı zamanda kullanıcı deneyim uzmanları, araştırma, veri analizi, anket ve A/B test sonuçlarından elde edilen verileri analiz ederler.

Kullanıcı deneyim uzmanı iş ilanlarında hangi nitelikler aranır?

Kullanıcı deneyim uzmanı iş ilanlarında, iş başvurusunda bulunan adayların üniversitelerin dört yıllık eğitim veren Endüstriyel Tasarım, Grafik Tasarım, Endüstri Mühendisliği, Görsel İletişim ve ilgili bölümlerinden lisans derecesi ile mezun olmaları beklenmektedir. Aynı zamanda kullanıcı deneyim uzmanı iş ilanlarında, adayın, dijital uygulamalara da hâkim olması beklenir. Kimi firmalar, iş başvurusunda bulunacak adaylardan tecrübe de bekleyebilirler. Erkek adaylar için askerlik görevi tamamlanmış olmalıdır.

Kullanıcı deneyim uzmanı iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Kullanıcı deneyim uzmanı iş ilanlarına, üniversitelerin dört yıllık eğitim veren Endüstriyel Tasarım, Grafik Tasarım, Endüstri Mühendisliği, Görsel İletişim ve ilgili bölümlerinden mezun olan adaylar başvurabilir. Eğitim alanında ilgili bölümlerden mezun olan adaylar, kullanıcı deneyim uzmanı iş ilanlarına başvurabilmek için dijital uygulamalara son derece hâkim, kullanıcı deneyimi (UX) prensipleri ve uygulamaları hakkında bilgi sahibi, iş birliği yapmaya ve ekip çalışmasına yatkın, planlama ve analiz yapma becerisine sahip kişiler olmalıdır.

Kullanıcı deneyim uzmanı iş ilanlarından nasıl haberdar olunur?

Kullanıcı deneyim uzmanı iş ilanlarından haberdar olabilmen için kariyer.net'ten gelecek bildirimlere izin verebilirsin. Ardından iş ilanlarına başvurmak için kariyer.net üzerinden kapsamlı bir CV hazırlayabilirsin. Hazırlayacağın CV’inde eğitim durumunu, yeteneklerini ve -eğer varsa- iş hayatına dair edinebildiğin tecrübeleri detaylı bir şekilde yazmalısın. Bu aşamadan sonra dilersen Kariyer.net üzerinden iş arama sürecine hemen başlayabilir ya da kendin için bir iş alarmı oluşturabilirsin. Bu sayede sana uygun iş fırsatlarından mail yoluyla veya telefonuna gelen bildirimler sayesinde haberdar olabilirsin.