171

Laborant İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Laborant cancel
Doğruol Giyim Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş
Laborant
Doğruol Giyim Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün
KARAKAYA 86 KATAFOREZ KAPLAMA KİM. MAD. MAK. İNŞ.
Laboratuvar Sorumlusu
KARAKAYA 86 KATAFOREZ KAPLAMA KİM. MAD. MAK. İNŞ.
İstanbul(Asya), Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

Gamateks Tekstil San. A.Ş
Laboratuvar Sorumlusu
Gamateks Tekstil San. A.Ş
Denizli İş Yerinde
Tam zamanlı
20 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Intertek Test Hizmetleri A.Ş.
Gıda Laboratuvarı Analisti
Intertek Test Hizmetleri A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 4 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Laborant İş İlanları

Boya üreticisinden tekstil firmasına, gıda işletmesinden plastik imalathanelerine birçok alanda iş bulabilen laborantlar, uzmanlar tarafından talep edilen numune örneklerini, laboratuvar ortamlarında ekipmanlar yardımıyla test eder ve sonuçları raporlar. Laborant iş ilanları yeni ilanlara baktığın zaman birçok firmanın laboratuvarlarda önemli çalışmalar yapacak laborantları aradığını görebilirsin. Laborant iş başvurusu yaparken kariyer.net’teki ilanları inceleyerek senin niteliklerine uygun yayınları bulabilirsin. Üretim yapan firmaların ürünlerinin insan sağlığı ve güvenliği için ne gibi etkilere sahip olduğunun kontrolü, hastaların tahlillerinin sonuçları gibi işler için önemli bir görev olan laborantlık, hem ürün gelişimi için hem de sağlık için kritik bir konumdadır. Pek çok sektörde görev alabilen laborantlar, sektöre ve firma prensiplerine göre farklı görev tanımlarına sahip olabilir. Ancak her birinde verilen numunelerin istenen parametrelerle test edilmesi işin asıl amacı olarak bilinir. Sen de üniversitelerin laborantlık bölümlerinden mezun olduysan bu alandaki iş ilanlarına başvurarak dilediğin çalışma koşullarına sahip olabilirsin.

Laborantlar Ne İş Yapar?

Laborant arayanlar, işe alacakları personelin prosedürlere uygun hareket ederek testleri tamamlamasını ister. En fazla üretim ve sağlık alanında firmalara sahip olan İstanbul, Ankara ve İzmir laborant iş ilanları yayınlarının daha fazla yayınlandığı bölgeler olduğu için buradaki firmaların ilanlarının içeriğini inceleyerek laborantlardan beklenen görevlerin şunlar olduğu söylenebilir:

  • Laborant olarak eğer bir sağlık kuruluşunda çalışıyorsan doktorların hastalıkları teşhis ve tedavi etmesine yardımcı olacak numuneleri, doktorların ihtiyacı olan parametrelerle analiz etmelisin.
  • Kan, toksik ya da doku gibi madde numunelerini gerekli yerlerden alarak karışmasının önüne geçmek için etiketleyerek analize hazır hale getirmelisin.
  • Test edilen numunelerin sonuçlarını rapor haline getirerek ilgili birimlerle paylaşmalısın.
  • Firmanın test ettirdiği ürünler için gerekli prosedürleri takip ederek bu alanda kabul görmüş metodolojileri uygulamalısın.
  • pH metre gibi laboratuvarlar için standart olarak kabul edilen ekipmanların doğru çalışması için bakımını yapmalı ve kalibrasyonlarından emin olmalısın.
  • Eğer bir üretim firmasında çalışıyorsan, ürünlerin daha kaliteli ve ekonomik hale gelmesi için yapılan geliştirme çalışmalarına katılmak ve bunun için sana düşen analiz süreçlerini yürütmelisin.
  • Numuneleri ve sonuçları arşivlemeli, gerektiğinde bunlarla ilgili verileri kullanmalısın.

Bunun gibi görevleri yerine getiren laborantların güvenilir sonuçlar elde etmek için özen göstermesi ise bu meslekte aranan ve gerekli en önemli özellik olarak bilinir.

Laborant İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Laborant olarak çalışmak istiyorsan bazı eğitim ve becerilere sahip olman beklenir. Bazı kritik laborantlık görevleri için tecrübe ve ek uzmanlık alanları da önemli hale gelebilir. Bu yüzden iş ilanlarının içindeki aranan nitelikler kısmına dikkat etmeli ve sana uygun olanlara başvurmalısın. Bazı firmalar, kimyasal analizler için laborantlar ile çalışmak isterken bazıları fizik analizleri yapan kişilere ihtiyaç duyar. Bu alanlar için alınan temel mesleki eğitimler aynı olsa da sonrasında edinilen uzmanlık alanları farklıdır. Sağlık, kimyasal ürünler, tekstil, inşaat sektörlerinde çalışma imkânı bulabilen laborantlardan mesleki uzmanlık dışında tecrübe de istenebileceği için bu alana da dikkat etmelisin. Ayrıca başvurduğun firmanın bulunduğu bölgenin senin ikamet ettiğin alana yakın olmasına da dikkat edebilirsin. Örneğin; Ankara’da ikamet eden birinin Ankara laborant iş ilanları aramasını yapması, daha hızlı ve kolay iş bulma sürecine başlamasını sağlayabilir.

Laborant Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Güncel laborant iş ilanları, bir laborantta olması istenilen detayları listeler. Gerekli olan ilk özellik sağlık meslek yüksekokullarına bağlı 2 yıllık tıbbi laboratuvar teknikeri ön lisans programından veya üniversitelerin kimya bölümünden mezun olmaktır. Bir laborantın başarılı olması için güvenilir ve kesin veriler üretmek amacıyla çalışmalarına yön vermesi gerekir. Bu nedenle detaylı ve tiziz çalışma kabiliyeti bir laborantın en önemli özelliklerinden biridir. Ayrıca, hassas aletlerle çalışmak için el becerisi de laborantlarda önem taşıyan bir detaydır. Laborantlar, uzun süre analizler için ayakta kalabilecekleri için bazı firmalar fiziksel yetkinlik konusuna daha fazla dikkat edebilirler. Ayrıca, firmanın testler ve analiz kayıtları için kullandığı bilgisayar programlarını kullanabilme yetkinliği de daha hızlı iş bulmana yardımcı olabilir. Ar-Ge çalışmalarına katılacak laborantların ekip çalışması ve iletişimi konusunda da yetenekli olması beklenir.

Laborant olarak hangi alanlarda iş bulabilirim?

Laborant iş ilanları İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyükşehirlerdeki işletmeler tarafından daha çok yayınlanır. Bu şehirler başta olmak üzere laborant arayan firmalar, genellikle sağlık, inşaat, kimya, tekstil sektörleri yoğunlukludur. Boya firmaları, çimento işletmeleri, kumaş üreticileri, hastaneler, plastik eşya fabrikaları laborant arayan başlıca firmalar arasında bulunur.

Laborant iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Laborant iş ilanları kadın veya erkek kategorilerinde laborantlıkla alakalı ön lisans veya lisans olarak mesleki eğitimini tamamlamış herkes için yayınlanır. Gıda firmaları, gıda teknikerliği bölümünden mezun olanları seçerken fen bilimleri gibi temel bilimler bölümlerinden mezun olmak daha geniş bir çalışma alanı sunabilir.

Laborant iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Laborant iş ilanları yayınlarına ulaşmak için kariyer.net’i tercih etmen senin iş bulma sürecini hızlandırır. Birçok firma hızlı ve kolay şekilde aradıkları niteliklere uygun elemanı bulmak isterler. Sen de burada CV düzenleyip eğitim, tecrübe, referans ve diğer yetkinliklerini eklediğin bir öz geçmiş hazırlayarak ilanlara başvurmaya başlayabilirsin.

Laborant iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Laborant iş ilanları erkek veya kadın kategorilerinde yayınlanır. İstenilen en önemli özellik, güvenilir ve detaylı çalışma konusunda hassas olmaktır. Numunelerle ve insan sağlığını etkileyecek maddelerle çalışmalar yapıldığı için laborant olmak istiyorsan dikkatli bir çalışma prensibini edinmen gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular

Laborant unvanı kimlere verilir?

Laborant unvanı, sağlık kurumlarında hastanın durumu hakkında bilgi edinmek için gerekli olan ve hekimin talep ettiği tıbbi analizleri yapan kişilere verilir. Laborant olmak isteyen adaylar sağlık meslek yüksekokullarına bağlı olan Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Bölümü mezunu olmalıdır. İki yıllık ön lisans programını başarıyla tamamlayan adaylar, Kariyer.net üzerinden kendine uygun iş ilanlarına ulaşabilir.

Laborant yeni mezun pozisyonunda iş ilanları var mı?

Tecrübeli laborant arayanların yanı sıra yeni mezun adayları istihdam etmek isteyen kurumlar bulunur. Üniversitelerin Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Bölümünden yeni mezun olan kişiler, yeni başlayan iş ilanlarını incelemelidir. Yeni mezun pozisyonu için açılan iş ilanlarını görüntülemek adına Kariyer.net'in filtreleme özelliği kullanılabilir. Adaylar, tecrübe seviyesine göre filtreleme yaparak kendisine uygun ilanları listeleyebilir.

Laborantların çalışma alanları nerelerdir?

Laborantlar, sağlık kuruluşlarının laboratuvarlarında görev alır. Hastanelerde, tıp fakültelerinde, özel tahlil laboratuvarlarında ve gıda sanayi işletmelerinde laborant olarak çalışılabilir. Bu bağlamda laborantların çalışma alanları oldukça çeşitlidir. Bu alanda uzman kişiler ağırlıklı olarak sağlık sektöründe istihdam edilir. Ayrıca laborantlar hem kamu kurumlarında hem de özel sektörde çalışma imkanı bulur.

Laborant engelli iş ilanları var mı?

Laborant iş ilanları arasında bu alanda uzman herkese uygun pozisyonlar bulunur. Kariyer.net’i ziyaret eden adaylar filtreleme özelliği ile sadece engelli iş ilanlarını listeleyebilir. Laborant iş ilanları arasında engelli iş ilanlarını da bulmak mümkün olur. İşverenler tüm kategorilerde olduğu gibi bu alanda açtığı ilanlarda da çeşitli kriterlere yer verir. Adaylar, ilanda belirtilen kriterleri incelemelidir.

notifications İş Alarmı kur