keyboard_arrow_down
156

Laboratuvar Elemanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Laboratuvar Elemanı cancel
Hekim Holding A.Ş.
Laboratuvar Elemanı
Hekim Holding A.Ş.
Sakarya İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Aydınlı Hazır Giyim San. Tic. A.Ş.
Fizik Laboratuvar Elemanı
Aydınlı Hazır Giyim San. Tic. A.Ş.
Şanlıurfa İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün
Nuryıldız Tekstil San ve Tic. A.Ş.
Laboratuvar Elemanı
Nuryıldız Tekstil San ve Tic. A.Ş.
Tekirdağ İş Yerinde
Tam zamanlı
10 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Bahçeci Sağlık Hizmetleri A.Ş.
Laboratuvar Teknikeri
Bahçeci Sağlık Hizmetleri A.Ş.
İstanbul (Tümü), Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 4 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Laboratuvar Elemanı İş İlanları

Laboratuvar elemanları, laboratuvar alanında gerekli eğitimleri almış ve belli başlı yetkinliklere sahip kişilerdir. Laboratuvarlar  içerisinde gerçekleştirilmekte olan tıbbi analiz ve kimyasal analiz işleri ile ilgilenirler. Analizler sonrasında ortaya çıkan verileri sunarlar. Laboratuvar ortamı içerisinde yapılması gereken işlemler ilgili yönetim birimleri tarafından laboratuvar elemanlarına bildirilir. Laboratuvar elemanları da kendilerine bildirilen bu işleri gerçekleştirmekle sorumludurlar. Laboratuvar elemanı iş ilanları da bu doğrultuda belirlenen kriterleri içerir. Laboratuvar elemanları için hem özel sektörde hem de kamu kurumlarında iş olanakları bulunur. Laboratuvar elemanı iş ilanları İstanbul gibi büyükşehirlerde daha fazladır. Bunun dışında yine birçok şehirde ve ilçede laboratuvar elemanları için iş ilanları yayınlanır.

Laboratuvar Elemanı Olmak İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Laboratuvar elemanlığı, belirli vasıflar gerektiren ve belirli eğitim düzeyine sahip olunması gereken bir meslektir. İşverenler ilanlarında bu kapsamda çeşitli kriterler belirtir. Bu nedenle laboratuvar elemanı olmak isteyen kişiler, öncelikle gerekli özelliklere sahip olup olmadıklarına dikkat etmelidir. Laboratuvar elemanı olmak için birden çok yeteneğe sahip olmak gerekir. Çünkü laboratuvar elemanları laboratuvarlarda birçok işle ilgilenirler. Öncelikle laboratuvar ortamı, hijyen açısından bakıldığında çok temiz tutulması gereken bir yerdir. Bu nedenle laboratuvarda çalışan elemanların da hem kişisel temizliklerine hem de çalışma alanlarının temizliğine çok dikkat etmeleri gerekir. Laboratuvar ortamında birçok farklı madde ve insan vücudunun alışık olmadığı kimyasallar bulunur. Laboratuvar çalışanları bu tür maddelere karşı çok dikkatli hareket ederler. Güncel laboratuvar elemanı iş ilanları seçeneklerine başvuru yapmak isteyen adayların, bunlar gibi maddeleri iyi tanımaları ve gerekli özeni gösterebilecek kabiliyete sahip olmaları beklenir. Laboratuvar elemanlarının analitik düşünme yetilerinin gelişmiş olması önemlidir. Böylece çalışanlar, verileri çok daha doğru ve kolay bir şekilde değerlendirirler. Laboratuvar ortamı teknolojik aygıtların çokça kullanıldığı bir çalışma alanıdır. Bu nedenle laboratuvarda çalışmak isteyen adayların buradaki teknolojik aygıtlara aşina olmaları gerekir. 

Laboratuvar Elemanı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Laboratuvar elemanı iş ilanları incelenirken dikkat edilmesi gereken birtakım detaylar vardır. Her iş ilanında olduğu gibi öncelikle iş ilanını yayınlayan kurumun nerede faaliyet gösterdiği göz önüne alınmalıdır. Laboratuvar elemanları işlerine günlük olarak giderler, bu nedenle çalıştıkları yerlere yakın konumda ikamet etmeleri önemlidir. Böylelikle işe geç kalma gibi durumlar daha az yaşanır. Laboratuvar elemanı iş ilanları Ankara gibi büyükşehirlerde daha çok görülür. Büyükşehirlerde çalışmaların daha fazla olacağını ve çalışma ortamının daha yoğun olacağını bilmekte fayda vardır. Bunların yanında laboratuvar elemanlığı ayrı kollara ayrılır. Bunlardan biri gıda laboratuvar elemanlıdır. Gıda laboratuvar elemanı iş ilanları tercih edilirken gıda ürünleri ile iç içe bir ortamda çalışılacağı göz önünde bulundurulması gerekir. Diğer alanlarda da laboratuvar elemanı iş ilanları kapsamında çalışma imkanı bulunabilir.

Laboratuvar Elemanı Ne İş Yapar?

Laboratuvar elemanları birçok göreve ve sorumluluğa sahiptir. Laboratuvar elemanları bu sorumluluklarını yerine getirirken birçok aygıttan ve veriden yararlanır.  Öncelikle çalışma alanları olan laboratuvar, orada çalışan elemanların sorumluluğundadır. Birçok testi ve analizi yürüten laboratuvar elemanları, ilgili birimler tarafından onlara verilen işleri yapmakla görevli olan kişilerdir. Hastanelerde çalışan laboratuvar elemanları; idrar ve kan gibi vücuttan örnek sıvılar alarak analizler çıkarırlar. Vücuttan alınan bu örnekleri kontrolden geçirip etiketlemek gibi birçok göreve ve sorumluluğa sahiptirler. Gıda alanında çalışan laboratuvar elemanları ise gıda ürünlerinin üretim ve paketleme aşamalarında yer alırlar. Gıda laboratuvar elemanları, ürünlerin kimyasal analizlerini yaparak en doğru üretimin gerçekleşmesine destek olurlar. Laboratuvar elemanı arayan ve bunun için ilan veren kurumlar, çalışma alanının kapsamını daha geniş bir şekilde açıklarlar.

Laboratuvar Elemanı Ne Kadar Maaş Alır?

Laboratuvar elemanları maaşı da diğer bir çok iş alanında olduğu gibi farklı parametrelere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Öncelikle laboratuvar elemanı iş ilanları İzmir, Ankara ya da İstanbul gibi gelişmiş şehirlerde daha fazla seçeneğe sahip olabilir. Bunun yanında bu şehirlerde çalışan laboratuvar elemanları diğer bölgelerdeki personellerden daha yüksek maaş alabilir. Çalışılan kuruma ve sahip olunan tecrübelere göre de laboratuvar elemanı maaşları değişkenlik gösterir. 

Laboratuvar Elemanlarının Çalışma Alanı Nelerdir?

Laboratuvar elemanları, adından da anlaşıldığı gibi laboratuvar ortamında çalışırlar. Diğer iş sahalarında olduğu gibi laboratuvarlar da kendi içerisinde farklı alanlara hizmet eder. Gıda alanında hizmet veren laboratuvarlar ya da sağlık alanında çalışmalar yapan laboratuvarlar olduğu gibi tekstil ya da sanayi alanında da birçok laboratuvar bulunur. Laboratuvarların farklı alanlarda kullanılması ortaya konulacak sonuçları daha doğru hale getirir. Bu nedenle birçok sektörde laboratuvarlar aktif rol oynar.

Laboratuvar Elemanı Nasıl Olunur?

Laboratuvar elemanı olmak için belirli bir eğitim alınması şarttır. Genel olarak üniversitelerin; biyoloji, kimya, kimya teknolojisi, tıbbi laboratuvar bölümlerinden mezun kişiler laboratuvar elemanı olarak çalışır. İlgili bölümlerden mezun olan kişiler, bu alanda açılan iş ilanlarına başvuru yaparak laboratuvar elemanı olabilir.

Laboratuvar Elemanlarına En Çok Hangi Alanlarda İhtiyaç Duyulur?

Laboratuvar elemanları, laboratuvarların olduğu her sektörde gerekli yetkinliklere ve becerilere sahip oldukları sürece çalışabilirler. Laboratuvar elemanları hem özel sektörde hem de kamu kurumlarında çalışma imkanı bulur. Genellikle sağlık sektöründe laboratuvar elemanlarına ihtiyaç duyulur. Tekstil alanı da laboratuvar elemanlarının gerekli olduğu sektörler arasında yer alır. Ayrıca gıda ve kimya alanında laboratuvar elemanları çalışır.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Laboratuvar Elemanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Laboratuvar Elemanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Laboratuvar Elemanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Laboratuvar Elemanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Laboratuvar Elemanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Laboratuvar Elemanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Laboratuvar Elemanı iş ilanlarına erişebilirsin.

Laboratuvar Elemanı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Laboratuvar Elemanı için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur