278

Lojistik Sorumlusu İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Lojistik Sorumlusu cancel
Şişecam
Logistic Responsible - Seaway
Şişecam
İstanbul (Tümü) Hibrit
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şişecam
Lojistik Sorumlusu (Tedarik Lojistiği)
Şişecam
İstanbul(Asya) Hibrit
Tam zamanlı
1 gün
OFİS YEM GIDA SAN.TİC.A.Ş.
Lojistik Sorumlusu
OFİS YEM GIDA SAN.TİC.A.Ş.
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
19 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Gizli Firma
Lojistik Destek Yardımcısı
Gizli Firma
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
11 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 6 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Lojistik Sorumlusu İş İlanları

Lojistik; şirket ya da müşteri talebi üzerine, ürünün üretim yerinden alınması, sağlıklı bir şekilde tüketim yerine ulaştırılması ve takip edilmesi sürecini kapsar.  Lojistik sorumlusu iş ilanları veren firmalar, ürettikleri ürünü müşteriye ulaştırmak için lojistik sektöründen yararlanır. Lojistik sorumlusu iş ilanları, dünya genelinde uluslararası rekabetin ve ticaretin artmasıyla birlikte önem kazanmış ve tercih edilen mesleklerinden biri haline gelmiştir. Lojistik sorumlusu iş ilanlarına hemen her sektörde ulaşabilirsin. 

Lojistik Sorumlusu İş Fırsatları

Ülkemizin üç tarafının denizlerle çevrili olması, Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan konumu, kara, demir ve hava yolu ticaretinin bulunması da avantajları oldukça arttırır. İstanbul için; İstanbul Avrupa lojistik sorumlusu iş ilanları listesini görüntüleyebilirsin.

Lojistik sorumlusu iş ilanlarını takip ederek, kendine birçok alanda ve farklı sektörde çalışacak firma bulabilir, kazanç elde edebilirsin. Lojistik alanında çalışmayı düşünüyorsan; yönetilen kaynakları, ekipmanları, malzemeleri ve bu operasyonel sürecin ayrıntılı organizasyonunu ve uygulamasını takip etmen gerekir. Lojistik sorumlusu iş ilanlarında sorumlu, ürünlerin satın alınması, zamanında tedarik edilmesi, taşınma, ulaşım, depolama, kontrol gibi konuların hareketlerinin kaydedilmesinden sorumlu kişidir. 

Lojistik Sorumlusu İş İlanları Sektörleri

Lojistik sektöründe genel olarak amaç, üretim, tedarik zinciri, envanter takibi, bilgi akışı, nakliye, malzeme taşıma, paketleme, depolama, bakım, güvenlik durumları, operasyonel, envanter gibi lojistik sektörüne özgü yönetimsel eğitimler ve bunlara ek olarak gümrük, hukuk gibi konularda çalışmalar yapmandır.

Hemen hemen her kesimden firma, ürünlerini müşteriye ulaştırabilmek için lojistik sektörü ile çalışmak zorundadır. Bu sebeple sektörde görev alacak çok sayıda lojistik sorumlusu iş ilanları arayışı ile çalışana ihtiyaç duyulur. Çalışma sahaları oldukça geniş olan lojistik firmaları, pek çok alanda görev üstlenir. Bu görevler şu şekilde listelenebilir:

 

 • Milli ya da Uluslararası lojistik şirketler
 • Kargo şirketleri
 • Dış ticaret şirketleri
 • Depolama ve dağıtım şirketleri
 • Gümrük işletmeleri 
 • Denizcilik ve Liman İşletmeleri
 • Havayolu şirketleri
 • Demiryolu şirketleri

Çok sayıda farklı sektörde çalışma imkanı bulunan ve son zamanlarda en çok tercih edilen bölümler arasına giren lojistik sorumlusu iş ilanları için, rahat iş bulunabilen bir meslek olduğu söylenebilir. İstanbul Anadolu yakası için İstanbul Asya lojistik iş ilanları listesine bakman yeterli olabilir. Lojistik sorumlusu iş ilanlarında, çalışma arkadaşı arayan firmaların talep ettiği görev ve sorumluluklar aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Tüm süreçte uygun olmayan durumları saptamak ve bu sorunları çözüme ulaştırmak
 • İş takibi yaparak, önlem alarak, sürecin sağlıklı, verimli bir şekilde ilerlemesini sağlamak
 • Nakliye, operasyon, süreç faaliyetlerini prosedüre uygun olarak ilerletmek, kontrol altında tutmak
 • Süreç içinde, firma, müşteri ya da operasyon kaynaklı sorunları tespit etmek, çözümlemek
 • Sorunlar karşısında hızlı ve doğru kararlar, önlemler alarak tekrarlanmasını engellemek
 • Raporlama yaparak üst yönetime bilgi vermek
 • Güncel mevzuata, prosedürlere hakim olmak 
 • İş sağlığı, iş güvenliği ve çevre korumu konularında yakın takip sağlamak
 • Lojistiğe özgü bilgisayar programlarını kullanarak, araçların depoya yüklenmesini sağlamak
 • Araçları ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanmak
 • Analitik düşünme ve araştırma becerisinin gelişmiş olması
 • Planlama ve organizasyon konusunda bilgi sahibi olması  
 • Ekibi yönetmek, toplantılar yaparak bilgi alışverişinde bulunmak
 • Performans değerlendirme uygulamalarına katılmak, değerlendirmek
 • Veri girişlerini ve fonksiyonları denetlemek
 • Kasa stoklarını takip etmek, eksik varsa yönetime bilgi vermek
 • Satış irsaliyelerini düzenlemek, sisteme girişini sağlamak
 • Acil durum planları belirlemek ve gerektiğinde uygulamak.

Lojistik Sorumlusu, üst yönetim tarafından kendisine verilen tüm görevleri, zamanında ve eksiksiz olarak yerine getirmekle yükümlüdür. 

Lojistik Sorumlusu İş İlanlarında Aranılan Şartlar

Lojistik sorumlusu iş ilanlarında en önemli konu, ilgili bölümlerden eğitim alınmış olma koşuludur. Üniversitelerin meslek yüksekokullarının 2 yıllık ön lisans lojistik bölümünden ya da lojistik yönetimi, ulaştırma ve Lojistik ile “uluslararası ticaret ve lojistik gibi 4 yıllık lisans bölümlerinden mezun olman beklenir.

Lisans bölümleri, ön lisans lojistik bölümüne göre daha çok ve daha nitelikli dersleri kapsadığı için, lojistik sorumlusu arayan firmalar tarafından daha fazla tercih edilebilir. Ancak kişisel becerilerin, gelişimin açısından kendine kattıkların ile lojistik sorumlusu iş ilanları başvurularında ön plana çıkabilirsin. Lojistik sorumlusu arayanların bir diğer şartı ise, iyi seviyede yabancı dil bilgisidir. Ayrıca lojistiğe özgü yazılım programlarını bilmek, ekipmanları kullanabilmek güncel lojistik sorumlusu iş ilanları arayışında seni daha avantajlı hale getirebilir. Lojistik sektöründe çalışmak istersen, kariyer.net üzerinden okuduğun alana uygun şirketlerin lojistik sorumlusu iş ilanlarını takip edebilirsin.

Lojistik Sorumlusu İş İlanlarının Geleceği ve İş İmkanları

Ticaretin arttığı, insanların ihtiyaçlarını karşılama şeklinin değiştiği, alışverişlerin çoğunun elektronik alışverişe kaydığı bu dönemde, dünya üzerinde üretilen birçok ürün, sadece ana vatanında, çıkış yerinde tüketilmediği, çok daha uzak yerlere ulaştırılması gerektiği için, lojistiğin önemi her geçen gün daha da artar.

Günümüzde dünyanın her yerinden hammadde tedarik edip, dünya genelinde ticaret yapılabilir. Bu da her işletmenin, her ticaret ile uğraşan kişinin lojistik sektörüne duyduğu ihtiyacı gösterir. Sektörün globalleşmesiyle birlikte, çalışma alanlarında sınırlar da kalkmış olabilir. Bu da lojistik sisteminin ne kadar verimli işleyebileceğinin kanıtı sayılır.

Sektörde küçük ya da orta ölçekli firmaların dışında çok uluslu, global firmalar da mevcut olduğu için, çalışacağın şirket senin için oldukça önemli olabilir. Lojistik sorumlusu iş ilanları taraması yaparak lojistik sorumlusu iş ilanları yeni talepleri görebilir, fırsatları yakalayabilirsin.

Lojistik Sorumlusu İş İlanları Maaş Skalası

Lojistik sorumlusu iş ilanlarında önerilen maaş, firmaya, tecrübeye, üstlenilen sorumluluğa ve görev yaptıkları alana bağlı olarak farklılıklar gösterebilir. Kariyer.net sitesinden lojistik sorumlusu iş ilanlarına başvurarak, asgari ücretten başlamak üzere farklı miktarlarda ücret alabilirsin. 

Başlangıçta beklentini asgari ücret ve onun biraz üzerinde bir düzeyde tutmak oldukça mantıklı olabilir. Çalışma hayatında tecrübe edindikçe, kazancında da paralel olarak artış olacaktır. Kariyer.net sitesinden kendine özgeçmiş oluşturarak, lojistik sorumlusu iş ilanlarına göz atabilirsin. Lojistik sorumlusu iş ilanları bugün sonuçlarını listeleyebilmen için “Tarih” filtresini kullanman yeterlidir. Sana uygun lojistik sorumlusu iş ilanlarını bulabilir, Başvur butonunu kullanarak iş başvurunu anında yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Lojistik Sorumlusu iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Lojistik Sorumlusu iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Lojistik Sorumlusu iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Lojistik Sorumlusu iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Lojistik Sorumlusu pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Lojistik Sorumlusu iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Lojistik Sorumlusu iş ilanlarına erişebilirsin.

Lojistik Sorumlusu iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Lojistik Sorumlusu için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur