Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
273

Madencilik - Metalurji İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Madencilik - Metalurji cancel
NATA HOLDİNG
Depo Sorumlusu
NATA HOLDİNG
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

İLBAK HOLDİNG A.Ş.
Arama Jeoloğu
İLBAK HOLDİNG A.Ş.
Hakkari İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
YILDIZ BAKIR MADENCİLİK A.Ş.
Maden Mühendisi
YILDIZ BAKIR MADENCİLİK A.Ş.
Gümüşhane İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 6 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Madencilik - Metalurji İş İlanları

Değerli madenlerin ve metallerin işlenmesi tedarik zincirinin ayrılmaz bir parçasıdır. Madencilik metalurji sektörü iş ilanları, alanda eğitimi ve tecrübesi bulunan mühendis ve teknik elemanları iş arayan firmalarla buluşturur. Eğer bu alanda çalışmak istiyorsan:

  • Maden mühendisi,
  • Teknik ressam,
  • CNC tezgah operatörü, 
  • İş güvenliği uzmanı,
  • Maliyet kontrol mühendisi,
  • Üretim müdürü,
  • Kazan operatörü,
  • Elektrik bakım ustası gibi kadrolarda istihdam fırsatı yakalayabilirsin. 

Ayrıca tüm sektörlerde olduğu gibi sekreterler, asistanlar, muhasebe uzmanları, satın alma uzmanları ve ihracat sorumluları da yönetici kadrolarda iş imkanı yakalayabilir. Tek yapman gereken firmaları incelemek ve beğendiklerinin ilanlarına başvurmak. Böylece madencilik ve metalurji alanlarında iş bulabilir ve çalışmaya hemen başlayabilirsin. 

Madencilik - Metalurji Alanında Çalışmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Güncel madencilik metalurji sektörü iş ilanları, Türkiye’nin hemen her şehrinde bulunabilir. İlanları açan firmalar, madencilik ve metalurji alanının çeşitli kollarında faaliyet gösteriyor olabilir. Örneğin; bazı firmalar ham madde üretiminde uzmanlaşırken bazıları da çıkarma ve işleme yapıyor olabilir. Büyük firmalar ise üretim zincirinin birden fazla kolunda çalışabilir. Tüm bu farklılıklar, firmaların yeni çalışma arkadaşlarında aradıkları özellikleri de değiştirir. Sektörde çalışmak istiyorsan sahaya da ofis tipi masa başı işlere yönelebilirsin. Ofis işleri genellikle üniversite eğitimi olan ve idari işleri yapma vasfına sahip elemanlara açılır. Sahada olmak istemiyorsan teknik eleman bile olsan bu tip işleri bulabilirsin. Ayrıca bazı firmalar ofis çalışmalarını üretim alanına değil; büyük şehirlere taşır. Eğer büyük şehirde yaşamak istiyorsan bu tip olanaklara yönelebilirsin. Sahada çalışmak istiyorsan teknik işlere yönelmelisin. Madencilik metalurji sektörü iş ilanları yeni çalışmaya başlayan adayları giriş seviyesi ve yetiştirilmek üzere pozisyonlarda istihdam edebilir. Ancak firmalar, özellikle amir ve yönetici pozisyonları için deneyimli adayları tercih ederler. Madencilikle ve metalurjiyle ilgili bir eğitimin olmasa bile kurumsal alanda çalışmak istiyorsan staj gibi olanaklardan yararlanmalı ya da sektörle ilgili edinebildiğin kadar çok bilgi edinmelisin. Son olarak, birçok maden ve metalurji firması yurtdışıyla iş yaptığı için en az İngilizce bilmen ve tercihen şirketin iş yaptığı firmaların dillerini bilmen de seni işverenin gözünde öne çıkaran önemli detaylar arasında yer alır. 

Madencilik - Metalurji Alanında Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Madencilik ve metalurji alanında çalışmaya karar verdiğinde çalışma ortamı ve koşullarının nasıl olacağını merak ediyor olabilirsin. Şartlar tamamen firmanın yaptığı işe ve bulunduğu şehre bağlıdır. Örneğin; Ankara madencilik metalurji iş ilanları daha çok ihale alan şirketler tarafından açılacaktır. Bu durumda yöneticilerin firma içi işlerinin yanında firma dışında mevzuatla ilgili iş kalemlerini halletmeleri de beklenebilir. Eğer devletle değil; yurt dışıyla bağlantılı çalışan bir firmaya girersen ihracat, satın alma ve satış konuları senin için daha önemli olur. Örneğin; Edirne madencilik metalurji iş ilanları lojistik ve ulaştırma işlerini de üstlenebilecek eleman arayışına girebilir. Sahada çalışacaksan da değişik koşullar seni bekler. Madenlerin ve metallerin işlendiği atölyelerle, bu ham maddelerin çıktığı şantiyelerde çalışmak arasında maaş, sosyal ortam ve fiziksel şartlar gibi farklar vardır. Bu nedenle mutlaka firmayı incelemeli ve sadece sana uygun olduğunu düşündüğün pozisyonlara başvurmalısın. 

Madencilik - Metalurji İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

İşverenler, madencilik metalurji sektörü iş ilanları bayan ve erkek aday kategorilerinde işe alım yapar. Tüm adayların başvuru yapmadan önce dikkat etmeleri gereken öncelikli konu, işin koşulları ve sağlanan sosyal haklardır. Şantiyede çalışacaklar için barınma, yemek ve ulaşım konusunda sağlanan haklar hayat kalitesi açısından oldukça önemlidir. Hem ofis hem atölye hem de şantiye çalışanları izin süresi ve ek mesai ücreti gibi konularda dikkatli olmalıdır. Diğer taraftan işverenin ve elemanların beklentilerinin uyuşması da başarılı bir çalışma hayatı açısından önemlidir. İşverenler, yeni çalışma arkadaşlarından beklentilerini açtıkları ilanda detaylandırır. Detaylandırmadığı durumlarda ise firmaya soru sorma özelliğini kullandığından emin olmalısın. Madencilik metalurji sektörü iş ilanları bay ve kadın adaylar için mesleki kriterlerin yanında ek kriterler de isteyebilir. Dış görünüşüne özen gösterme, araç kullanabilme, askerliğini bitirmiş olma, seyahat engeli bulunmama gibi kriterler firmalar tarafından sıklıkla dile getirilir.

Madencilik - metalurji alanında iş ilanları nasıl bulunur?

Madencilik metalurji sektörü eleman arayan firmalar, ilanlarını açarken kendi sektörlerini işaretler. Bu nedenle madencilik - metalurji, maden ve metal sanayi ve değerli madenler ve mamülleri gibi sektörleri filtrelerden işaretleyerek istediğin ilanları saniyeler içerisinde görüntüleyebilirsin. Alternatif olarak kariyer.net’teki arama çubuğuna ilgili anahtar kelimeleri girerek kendine uygun ilanlara ulaşabilirsin.

Madencilik - metalurji alanındaki iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Madencilik metalurji sektörü eleman arayanlar, yeni çalışma arkadaşlarını açtıkları iş ilanları ile arar. Bu ilanlara başvurmak için tek yapman gereken güçlü bir CV hazırlamaktır. Hazırladığın profil ne kadar profesyonel olursa ve sektöre hakim olduğunu ne kadar iyi gösterirse iş arama sürecine ilerlemen de o kadar avantajlı olur. Kariyer.net’te profilini oluşturarak farklı iş ilanlarına göz atabilirsin.

Madencilik - metalurji alanındaki iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Madencilik metalurji sektörü iş ilanları bugün çalışmaya başlamak isteyen herkesin başvurusuna açıktır. Tek yapman gereken ilandaki şartları sağladığından emin olmak ve başvurunu güçlü bir profille yaparak mülakat aşamasına geçmektir. Genellikle deneyimli elemanlar, işverenler tarafından daha sık tercih edilir. Ancak deneyimsiz elemanlar da giriş seviyesi işlerde ve yetiştirilmek üzere her zaman istihdam edilir. 

Madencilik - metalurji alanında çalışmak için hangi eğitim ve belgeler gerekir?

Madencilik ve metalurji alanlarında çalışmak isteyenlerden pozisyon seviyelerine göre değişik eğitim ve belgeler istenir. İşçi olarak çalışmak isteyen kişiler, vasıfsız olarak istihdam edilebilir. Teknik elemanlardan ustalık ve kalfalık belgesi talep edilebilir. Mühendislerin ise yüksek eğitim kurumlarının dört senelik maden mühendisliği ve metalurji mühendisliği bölümlerinden mezun olması şart koşulur. 

Sıkça Sorulan Sorular

Madencilik metalurji iş ilanları hangi sektörleri kapsar?

Çeşitli yer altı kaynaklarının keşfi, işlenmesi ve yararlı forma dönüştürülmesi süreçlerini kapsayan madencilik metalurji alanı pek çok sektörün ihtiyaç duyduğu iş dalları arasında gelir. Üretim, tasarım ve satışa yönelik faaliyet gösteren kuruluşların Türkiye yatırımları arasında en çok altın, çelik, elmas, tuz, bakır, demir, metal gibi materyal ve madenlerin öne çıktığı gözlemlenir. Buna bağlı olarak Kariyer.net ile ulaşabileceğin madencilik metalurji iş ilanları arasında madencilik sektöründe faaliyet gösteren kuruluşlar olabilir. Beraberinde malzemelerin işlenmesi konusunda metalurji uzmanlarına ihtiyaç duyan holding ve inşaat firmalarının yayınladıkları iş ilanlarına rastlayabilirsin. Kuyumcu gibi zanaatkar işletmelere malzeme tedariği yapan üretici kuruluşlar da yine ilan yayınlayan şirketler arasında yer alır.

Madencilik ve metalurji iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Madencilik metalurji sektörü kendi içerisinde farklı uzmanlık alanlarına ayrılan meslek dalları arasında gelir. Madencilik, metalurji ve mesleğin ihtiyaç duyduğu diğer alanlarda uzman olan kişiler, işverenler tarafından yayınlanan ilanlara başvuru yapabilirler. İlanlara başvuruda bulunmadan önce ilan detaylarını dikkatli olarak incelemen gerekir. Belirtilen kriterler, başvuruda bulunacağın pozisyona göre değişiklik gösterecektir. İlan detaylarında belirtilen eğitim düzeyi kriteri göz önünde bulundurulmalıdır. Öte yandan meslek içerisinde iş düzeninin sağlıklı ilerleyebilmesi adına vasıflı ve vasıfsız personel istihdamına gerek duyulur.

Madencilik metalurji alanında çalışmak için hangi kriterlere sahip olmak gerekir?

Madencilik metalurji alanında çalışmak isteyen mühendis adaylarının yükseköğretim kurumlarında ilgili bölümlerdeki eğitimlerini başarıyla tamamlayarak diploma sahibi olmaları gerekir. Tekniker, asistan gibi poziyonlardaki personellerin meslek liselerinde ilgili alanda eğitim almaları çoğu koşulda yeterli olabilir. Adaylardan sağlık raporu ve belirli bir süre tecrübe talep edilebilir. Mesleğin yönetim, ofis ve saha bölümlerinde çalışacak olan adaylardan da yine görevini ilgilendiren diploma veya sertifikaların yanı sıra iş düzenini ilgilendiren bireysel beceriler beklenir. Ek olarak işverenlere ve pozisyonlara bağlı olarak beklenen kriterler değişiklik gösterebilir.

Madencilik ve metalurji iş ilanları hangi şehirlerde daha çok yayınlanır?

Türkiye, tüm bölgeleri için geçerli olmak üzere yeraltı kaynaklarının çıkarımı ve buna bağlı madencilik üretim alanında zengin ülkeler arasında gelir. Öte yandan söz konusu madenlerin işlenmesi ve yararlı hale getirilmesi, beraberinde satışı gibi işlemler ağırlıklı olarak büyük kentlerde icra edilmektedir. Madencilik ve metalurji iş ilanları metropol ve sanayi alanında gelişmiş şehirlerde yer alan firmalar tarafından yayınlanmaktadır.