168

Medya İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Medya cancel
ASİMETRİK SES IŞIK VE GÖRÜNTÜ SİSTEMLERİ ANONİM ŞİRKETİ
İthalat İhracat Uzmanı
ASİMETRİK SES IŞIK VE GÖRÜNTÜ SİSTEMLERİ ANONİM ŞİRKETİ
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Demirören Medya Grubu
Strategic Financial Planning Expert/Sr.Specialist
Demirören Medya Grubu
İstanbul(Avr.) Hibrit
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

Imrpovision Medya
Accountant
Imrpovision Medya
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Turkuvaz Medya Grubu
Hazine Uzman Yardımcısı
Turkuvaz Medya Grubu
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 4 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Medya Sektörü İş İlanları

Medya sektörü, iş arayanlar için çeşitli fırsatlar sunar. Geniş iş olanaklarına sahip bu sektörde hemen hemen herkes yeteneklerine uygun açık pozisyonlar bulabilir. Kameraman, muhabir, ses, ışık, yönetmen, sunucu ve editör gibi pozisyonlar medya sektörünün popüler meslekleri arasında yer alır. Medya sektörü iş ilanları arasında yaşadığın şehre uygun yerel ve ulusal firmaların açık pozisyonlarına ulaşabilirsin. Yerel basın kuruluşları, belediyelerin medya kurumları, uluslararası televizyon kanalları tarafından açılan ilanlar medya sektöründe çalışma fırsatı sağlar. Medya sektörü iş ilanları Ankara, İstanbul, İzmir gibi farklı şehirlerdeki kurumlar tarafından açılır. Başvuru yapacak adayların ilgili pozisyonlar hakkında tecrübe ve eğitim sahibi olması önemli noktalardan. Medya sektörü eleman arayan firmalar ilan detaylarında açık pozisyon için istedikleri sorumluluk ve nitelikleri net bir şekilde belirtir.

Medya Sektöründe Çalışma Ortamı ve Koşullar Nasıldır?

Medya sektörü çalışma ortamı, adaylara farklı deneyimler kazandırır. Çekim stüdyoları, setler, sokaklar ve ofis içi gibi ortamlar medya çalışanlarının iş yeri olabilir. Firmanın projelerine göre çalışma şartları ve sunulan olanaklar farklılık gösterir. Medya sektörü eleman ilanları, iş arayan adaylara çalışma olanakları ve fırsatlar hakkında bilgi verir. Kariyer.net üzerinden başvuru yapmayı planladığın ilanların detaylarına göz atarak çalışma şartları hakkında ön bilgi alabilirsin. Ayrıca, mülakat sırasında işveren kurumlar çalışma olanakları ve şartları detaylı olarak aktarır. 

  • Genel olarak medya sektörü çalışanları yoğun bir tempoya sahip olurlar. 
  • Hafta sonu, resmi tatiller gibi dönemlerde medya çalışanlarının işlerinin başında olması gerekebilir.
  • Vardiyalı veya dönüşümlü çalışma, bazı medya kurumlarında uygulanır. 
  • Sette görev yapan kameraman, ses ve ışık sorumlusu, makyöz, asistan ve yönetmenler, set çalıştığı süre boyunca görev yapar. 
  • Gece ve gündüz saatlerinde farklı set programları kurulabilir. 
  • Muhabir, sunucu ve kameraman gibi çalışanlar da görev aldıkları televizyon programı ve gazete gibi kuruluşların çalışma programlarına uygun biçimde esnek saatlere sahip olurlar.

Kısaca, medya çalışanlarının çalışma saatleri kuruma ve iş temposuna bağlı olarak değişebilir. Güncel medya sektörü iş ilanları arasından dijital ve geleneksel basın kuruluşlarında görev alabilmek için ilanlar bulabilirsin.

Medya Sektörü İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Medya sektörü iş ilanları yeni firmalar ve köklü firmalar tarafından açılır. Geleneksel medya araçları ve dijital medya yayınlarında görev alan kişiler medya çalışanı olarak bilinir. İstanbul, Ankara ve İzmir medya sektörü iş ilanları adaylara çeşitli pozisyonlarda görev alma fırsatı sağlar. İlanlara başvuru yapmadan önce dikkat etmen gereken bazı detaylar bulunur. Bu detayların başında iş pozisyonu yer alır. Medya sektöründe gazeteci, muhabir, radyocu ve sunucu olarak çalışma şansın bulunur. Mezun olduğun bölüm ve iş tecrübene göre medya sektöründe hizmet veren farklı firmalara başvuru yapabilirsin. Ayrıca staj ve iş tecrüben, yaptığın projeler ve sertifikalarına göre çeşitli pozisyonlara başvuru yapabilirsin. İlanlarda sunulan çalışma saatleri, çalışma günleri gibi işverenlerin belirlediği durumları incelemen de faydalı olur.  Bazı iş ilanlarında farklı nitelikler aranabilir. İlanlara başvuru yapmadan önce belirlenen kriterlere uyum sağlayabiliyor olman ilgili pozisyona kabul edilmene yardımcı olur.

Medya Sektöründe Çalışmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Medya sektörü iş ilanları İstanbul, Ankara, İzmir gibi farklı şehirlerde hizmet veren kurumlar tarafından açılır. İşveren firmalar ihtiyaç duydukları pozisyonlar için açtıkları ilanlarda adaylarda aradığı tüm özellikleri belirtir. Adaylar başvuru yapmadan önce ilanlarda yer alan niteliklerin CV’lerine uygun olup olmadığını değerlendirir. Medya sektöründe çalışmak istiyorsan ilgili okullardan mezun olman bu sektörde iş bulmana yardımcı olur. İletişim fakültelerinin gazetecilik, radyo televizyon ve sinema, halkla ilişkiler ve reklamcılık gibi bölümlerinden mezun olan adaylar sektörde farklı unvanlarla iş bulabilir. Ayrıca, iki yıllık eğitim veren meslek yüksekokullarının radyo ve televizyon, televizyon haberciliği ve reklamcılık gibi bölümlerinden mezun kişiler çeşitli medya kuruluşlarına başvuru yapabilir. CV’ni güçlendirmek için yabancı dil eğitimi alabilir, spikerlik sertifikası edinebilirsin.

Medya sektöründe çalışma tarzı nasıldır?

Medya sektörü çalışanlarının mesai süreleri oldukça geniş olabilir. Tam zamanlıdan dönemsel çalışmaya kadar farklı birçok çalışma alternatifini medya sektöründeki açık pozisyonlarda görebilirsin. Proje bazlı, part time, freelance ve tam zamanlı çalışma deneyimlerini medya sektöründe farklı unvanlarla deneyimleyebilirsin. Adayların esnek çalışma saatlerine uyum sağlaması ve disipli olması işverenlerin öncelikleri arasında yer alır.

Medya sektöründe maaşlar nasıldır?

Medya sektöründe gazeteci, editör, spiker, yönetmen, kameraman, ses ve ışık sorumlusu gibi farklı unvanlarla çalışabilirsin. Sektörün maaş aralıkları, adayların niteliklerine ve pozisyonlara göre farklılık gösterir. Tam zamanlı çalışanlar aylık maaş ödemesi alırken proje bazlı çalışacak adaylara yapılacak iş başına ödeme teklif edilir. Ayrıca, part time çalışanlar çalıştıkları saat kadar aylık veya haftalık ödeme alır.

Medya sektöründe kimler çalışabilir?

Medya sektöründe çalışmak isteyen herkes sahip olduğu yetenek ve eğitim doğrultusunda görev alabilir. Radyo televizyon bölümü mezunları kameraman, yönetmen, set asistanı ve senarist gibi farklı uzmanlığa sahip olur. İlanlara başvuru yaparken adayların CV’lerine uygun pozisyonları tercih etmesi gerekir. İletişim fakültesi mezunları ve basın ile ilgili programlara sahip meslek yüksek okulu mezunları sektörde çeşitli pozisyonlara yerleşebilir.

Medya sektörü çalışmak isteyenlerin hangi belgelere sahip olması gerekir?

Medya sektöründe çalışmak istiyorsan CV’ni güçlendirmek için çeşitli sertifika programlarına katılabilirsin. Diksiyon ve spikerlik kursu alarak kamera önü pozisyonları için yapacağın başvurulardaki şansını arttırabilirsin. Kamera arkası görevlendirmeler için bilgisayar programları, kurgu ve montaj programları için sertifika alabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Medya iş ilanlarına nasıl başvuru yapabilirim?

https://www.kariyer.net adresli web sitemize tıkladığında pek çok iş ilanını anında görebileceksin. Medya iş ilanlarına başvurabilmen için öncelikli olarak sitemizdeki üyelik işlemlerini gerçekleştirmen ve kendi hakkındaki bilgileri ilgili sütunlara girmen gerekir. Ardından sana uygun olduğunu düşündüğün ve gerekliliklerini sağladığın medya iş ilanlarına anında başvuruda bulunabilirsin. 

En kazançlı medya iş ilanları nelerdir?

En kazançlı medya iş ilanları pozisyon seviyesi en yüksek olan ilanlardır. Bu ilanlarda pozisyon seviyesine göre kazanç durumu belirlenir. Her ilanının maaş ve yan haklar bölümünü inceleyerek hangi işlerin daha yüksek kazanç getireceğini görebilirsin.

Medya iş ilanları en çok hangi şehirdedir?

Medya iş ilanları en çok İstanbul ilinde çıkar, öncelikli olarak Avrupa yakasında daha sonra da Anadolu yakasındadır. Medya iş ilanları kategorisinde İstanbul’dan sonra sırasıyla Ankara, İzmir ve Bursa gibi şehirler gelir.

Medya iş ilanlarından hemen haberdar olabilir miyim?

Medya iş ilanlarından Kariyer.net sistemi sayesinde anında haberdar olabilirsin. Sitemize üye olup bilgilerini eksiksiz bir şekilde doldurabilir; ilgin olan medya iş ilanlarını takibe alıp sonrasında da o sektöre yönelik iş ilanı yayımlandığında söz konusu medya iş ilanından hemen haberdar olursun. Ayrıca Google Play Store ve App Store platformları üzerinden indireceğin uygulamamız sayesinde haberdar olmak istediğin sektör ve pozisyonları seçebilir; böylelikle medya iş ilanları hakkında anında bilgi sahibi olabilirsin.

notifications İş Alarmı kur