89

Optik İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Optik cancel
Özkaya Optik - Özay Özkaya
Optisyen Satış Elemanı
Özkaya Optik - Özay Özkaya
Denizli İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
OPAK OPTİK SAN. VE TİC. A.Ş.
Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi
OPAK OPTİK SAN. VE TİC. A.Ş.
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Atasun Optik Perakende Tic. A.Ş.
Dijital Pazarlama Uzmanı
Atasun Optik Perakende Tic. A.Ş.
İstanbul(Avr.) Hibrit
Tam zamanlı
1 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Atasun Optik Perakende Tic. A.Ş.
Mağaza Müdürü - Mardin
Atasun Optik Perakende Tic. A.Ş.
Mardin İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Optik Sektörü İş İlanları

Optik, ışık ve görme olaylarını incelerken aynı zamanda ışığın diğer maddelerle etkileşim durumunu da inceleyen bir alt daldır. Sen de farklı meslekleri kapsayan optik sektöründe çalışmak istiyorsan optik sektörü iş ilanları inceleyebilirsin. Bu sektörde optisyen olarak iş bulabileceğin gibi optik tasarımcısı olarak da iş bulma imkânın da bulunur. Mesleki bilgilerinin yeterliliği doğrultusunda çalışacağın birimler de farklılıklar gösterir. Ayrıca farklı birçok şehirde iş imkânı bulabileceğin bu sektörde yetkinliklerin doğrultusunda araştırmalarda bulunabilirsin. Optik mağazalarında mağaza müdürü veya satış temsilcisi olarak çalışabileceğin gibi optisyenlik yapabilir, optik uzmanı olarak da çalışabilirsin. Optisyen olarak çalışabileceğin iş başvuruları için üniversitelerin ilgili bölümlerinden gerekli ön lisans eğitimini tamamlamış olman beklenir. Optisyenler, kişilerin standartlarına uygun çerçeveyi sunarak mesleğini icra eder. Sen de ilgili bölümlerden mezunsan birçok şehirde farklı birimlerde çalışma olanağı bulabilirsin.

Optik Sektörü İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Pek çok şehirde tam zamanlı olarak çalışma imkânı bulabileceğin optik sektörü iş ilanlarına başvuru yaparken bazı hususlara dikkat etmen gerekir. Bu hususlardan bazılarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Başvurmayı düşündüğün pozisyonun gerektirdiği kriterleri inceleyerek senin için en uygun olan ilanlara başvuru yaparak çalışma imkânı bulabilirsin. 
  • Mağazalarda optisyen olarak veya farklı meslek gruplarında çalışmak için, bu iş yerlerinin senden beklediği kriterlere uygun olup olmadığına  yayınlanan ilanların genel nitelikleri kısmından bakabilirsin.
  • Optik sektörü iş ilanları Bursa’dakileri inceleyebilir veya farklı şehirlerdeki şirketlerin yayınladıkları iş ilanlarına göz gezdirebilirsin. Senin için önemli olan detaylardan birisi de başvurduğun şirkete kabul edilmen doğrultusunda ulaşım imkânının olup olmadığıdır, bu hususa dikkat etmelisin.
  • Bu şirketlerin sana sağlayacağı sosyal hakları araştırarak bilgi sahibi olabilirsin. Maaş kriterinin yanı sıra prim gibi farklı uygulamalarının olup olmadığını da inceleyebilirsin. 

Bu adımlara dikkat ederek optik sektörü iş ilanları bayan veya erkek kategorilerine başvuru yapabilirsin.

Optik Sektörü İş İlanlarında Öne Çıkan Meslekler

Pek çok farklı departmanda iş imkânı sunan optik sektöründe çalışmak için optik sektörü eleman ilanlarına başvuruda bulunabilir ve senin için en uygun olanı seçebilirsin. Aldığın eğitimler doğrultusunda farklı birimlerde çalışabileceğin mesleklerde kariyerini inşa edebilirsin. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olduysan optik mağazalarının satış bölümünde görev alabilir veya aldığın eğitimler doğrultusunda lens üreticiliği birimlerinde çalışabilirsin. Aynı zamanda farklı pek çok şehirde çalışma imkânı da bulabilirsin. Dilersen müşteri temsilcisi, depo sorumlusu, mağaza müdürü ya da satış uzmanı gibi sektöre bağlı olan diğer pozisyonlarda da çalışma fırsatı yakalayabilirsin. Optik sektörü iş ilanları İstanbul ilanlarını araştırarak senin için ulaşım imkânının en kolay olduğu şehirlere kriterlerinin uyması doğrultusunda başvuruda bulunabilir ve buralarda çalışma imkânı bulabilirsin.

Bursa’da bulunan optik sektörü iş ilanları nelerdir?

Optik sektöründe bulunan iş ilanlarına başvuru yapmak için optik sektörü ilanları bay veya kadın olarak incelemelerde bulunabilir ve çalışma olanağı bulabilirsin. Bursa’da hizmet veren iş yerlerine başvuruda bulunmak için mesleki bilgi birikiminin uygun olması beklenir. Eğitimini aldığın bölüm optisyenlik üzerine ise numaralı gözlük, güneş gözlüğü veya diğer göz ürünlerinin satışını yapmak üzere, Bursa’da hizmet veren ilgili iş yerlerine başvuruda bulunabilirsin. Ayrıca optik mühendisliği üzerine eğitim aldıysan savunma ve haberleşme kuruluşlarında çalışarak mesleğini icra edebilirsin. Aynı zamanda Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan elektrik sanayi şirketlerinde, otomotiv şirketlerinde veya laboratuvar ve sağlık malzemeleri üzerine faaliyet gösteren şirketlerde, aldığın eğitimlerin uygunluğu doğrultusunda optik mühendisi olarak çalışma imkânı bulabilirsin.

Optik sektöründe çalışmak için hangi özelliklere sahip olmak gerekir?

Optik sektörü ilanlarında başvuru yapacağın şirketler ve bu şirketlerin bulunduğu şehirlere bağlı olarak çalışma ortamı ve koşullarında farklılıklar bulunur. Eğer başvuruda bulunacağın iş ilanı optik mühendisliği üzerine ise seyahat koşullarının buna uygun olması beklenir. Yurt içi veya yurt dışına seyahat konusunda herhangi bir engelinin bulunmaması durumunda başvurularını tamamlayabilirsin. Ekip çalışmasına uygun olman da işverenin beklentileri arasındadır. Aldığın eğitimlerin uygunluğu doğrultusunda sen de başvuru yapabilirsin. Çalışma ortamın projeler veya seyahat ettiğin yerlere göre değişkenlik gösterir. Sektördeki bilgi birikiminin ve tecrübenin artması sonucu nitelikli personel istihdamında da artış söz konusu olmasından kaynaklı optik sektörü iş başvurusunda genel bilgilerden çalışacağın birimle ilgili  çalışma koşullarını öğrenebilirsin.

Optik sektöründe vasıfsız eleman arayan iş ilanları nelerdir?

İstanbul’da faaliyet gösteren optik endüstri şirketlerinde aranılan nitelikler doğrultusunda iş başvurusu yapabilirsin. Bu iş yerlerinde depo sorumlusu ya da depo elemanı olarak çalışabilir veya şirket elemanı olarak çalışabilirsin. Dilersen lojistik elemanı olarak da çalışabilirsin. Vasıfsız eleman iş ilanları bunlarla sınırlı değildir. kariyer.net üzerinden tüm iş fırsatlarına ulaşabilirsin. Mesleki bilgi birikiminin ve yetkinliklerinin uygun olması durumunda optik sektörü iş ilanları yeni yayınlanan ilanlara başvuru yapabilir ve çalışma olanağı bulabilirsin.

İstanbul’da optik sektörü iş olanakları nelerdir?

İstanbul’da optik sektörü alanında faaliyet gösteren firmalarda çalışmak istersen iş tecrübelerinin bu ilanlara uygun olup olmadığını kontrol edebilirsin. Güncel optik sektörü iş ilanları sayfalarını inceleyerek yetkinliklerin doğrultusunda başvuru yapabilirsin. Eğer çalışma tecrübelerin lojistik depo elemanı olmak için uygunsa depolama, lojistik ve sevkiyat alanında deneyimlerin varsa, İstanbul’da faaliyet gösteren optik sanayi şirketlerinde lojistik depo elemanı olarak çalışma imkânı bulabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Optik sektöründe hangi meslek alanlarında çalışılabilir?

Optik sektöründe çeşitli iş imkanları mevcuttur. Belirli bir eğitim düzeyine ve belgelere sahip olan optisyenlerin yanı sıra sektörde satış temsilcileri, tanıtımcılar, müşteri hizmetleri temsilcileri ve tezgahtarlar gibi müşteriyle birebir diyolag halinde bulunan çalışanlar mevcuttur. Üreticiler, pazarlama firmaları ve perakende satış yapan mağazalar tarafından yayınlanan iş ilanlarında idari yöneticiler, pazarlama uzmanları, insan kaynakları uzmanları, asistan ve muhasebeciler için de iş imkanları mevcuttur. Optik sektöründe çalışmak isteyen kişiler ayrıca depo, dağıtım ve üretim alanında da çalışabilirler.

Optik iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Çeşitli firmalar tarafından yayınlanan optisyenlik iş ilanlarında adayların belirli kriterlere sahip olması beklenir. Optik iş ilanlarında 2 yıllık optisyenlik ön lisans diploması veya sağlık meslek yüksekokulu mezuniyeti aranır. Yönetici, muhasebeci, insan kaynakları gibi yönetim pozisyonlarında da ilgili bölüm diploması talep edilir. Deneyimli ve deneyimsiz tüm adayların gerekli olan araç ve programları kullanabileceğine dair eğitim, yetenek ve sertifikalara sahip olması beklenir. Tüm bu gerekliliklerin arasında sürücü ve askerlik durum belgesi de mevcuttur. Bu nedenle optisyenlik iş ilanlarına başvuru yapılmadan önce belirtilen koşullar dikkatli bir şekilde incelenmelidir.

En popüler optik iş ilanları hangileridir?

Türkiye genelindeki optik iş ilanları çeşitli firmaları ve pozisyonları içerir. Optik firmaları sahada aktif olarak çalışabilecek bölge satış temsilcisi ilanları yayınlar. Perakende sektörünü oluşturan mağazalar ise müşterilerle birebir diyalog halinde bulunacak optisyenler ve müşteri ilişkileri personellerine ihtiyaç duyar. Sektörde yer alan diğer pozisyonları ise uzman ve yönetici kadrolar oluşturur. Finans, muhasebe, ticaret, e-ticaret gibi alanlarda yönetici ve uzman pozisyonları için iş ilanları yayınlanır.

Optik iş ilanlarının en yoğun olduğu şehirler hangileridir?

Optik sektörü, uzman hekimler tarafından reçeteli olarak yazılan gözlük ve lenslerin yanı sıra güneş gözlüğü, gözlük parçaları ve çeşitli aksesuarların satışının yapıldığı iş alanını oluşturur. Sağlık ve kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda şekillenen bir sekör olmasından dolayı optisyenlik sektöründe faaliyet gösteren iş yerleri neredeyse her şehirde mevcuttur. Öte yandan İstanbul, Ankara, Kocaeli, Rize, Kırıkkale, Adana, Kayseri, İzmir, Muğla, Manisa, Antalya, Sakarya gibi gelişmiş nüfusa sahip olan şehirlerde optik alanındaki iş ilanları daha yoğundur.

notifications İş Alarmı kur