17

Plastik Cerrahi Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Plastik Cerrahi Uzmanı cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Plastik Cerrahi Uzmanı İş İlanları

Son zamanlarda popülaritesini daha da arttıran meslek gruplarından bir tanesi de plastik cerrahi uzmanlığıdır. Plastik cerrahi uzmanı, vücudun herhangi bir bölgesinde oluşan biçim ve işlev bozukluklarını cerrahi operasyonlarla tedavi eden çalışan tıp çalışanıdır. Özetle vücutta meydana gelen her türlü cerrahi sorunlarla ilgilenirler. İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir, Antalya gibi Türkiye’nin birbirinden farklı illerinde çalışma olanağı bulabileceğin bu meslek grubunda kişilerin fiziksel sağlıkları ile ilgili önemli çalışmalar yapabilirsin. Bunun için tek yapman gereken Kariyer.net platformu üzerinden yayınlanan iş ilanlarına başvurmak olur. Her zaman güncel plastik cerrahi uzmanı iş ilanlarına başvuruda bulunurken iş yerinin senden talep ettiği donanımlara ve eğitimlere sahip olup olmadığına dikkat etmen gerekir.

Plastik Cerrahi Uzmanları Ne İş Yapar?

Plastik cerrahi uzmanlar, insan vücudunun belli kısımlarını değiştiren, iyileştiren ve tekrardan yapılandıran sağlık çalışanlarıdır. Sen de tıp fakültesi mezunuysa ve plastik cerrah olarak iş arıyorsan plastik cerrahi uzmanı arayanlar tarafından belirlenen ilgili pozisyonlara iş başvurusunda bulunabilirsin. Plastik cerrahi uzmanlarını görev ve sorumlulukları, çalıştıkları iş yerine göre farklılık gösterir. Ancak genel olarak plastik cerrahi uzmanlarının üstlendikleri görevlerden bazıları şunlardır;

  • Hastalara cerrahi alternatifleri sunarak hasta ile ilgilenmek ve dosyalarını incelemek,
  • İşlem öncesinde ameliyatla ilgili bütün risk ve yararları detaylıca belirtmek,
  • Doğum sorunları, yaralanmaları, yanık yaraları olan ya da fiziksel görünümlerini değiştirmek isteyen hastalara tanı koymak,
  • Hastaları tedavi yöntemlerine hazırlamak,
  • Ağrı kesici, antibiyotik gibi ilaçları reçete etmek ve hastalara bakım sonrası önerilerde bulunmak.

Plastik Cerrahi Uzmanı Olmak İçin Hangi Eğitim Seviyesine Sahip Olmak Gerekir?

Plastik cerrahi uzmanlığı, belirli bir eğitim dönemini tamamladıktan sonra kazanılan bir unvandır. Plastik cerrahi uzmanı iş ilanlarında, alınan üniversite eğitimi ile birlikte mesleki eğitim koşulu da aranır. Plastik cerrahi uzmanı olmak için bazı eğitim süreçlerini tamamlamak gerekir. Bu eğitim süreçleri şu şekildedir:

  • Tıp fakültesinde lisans eğitimini tamamlamış olmak,
  • Tıpta Uzmanlık Eğitimi Sınavı'na (TUS) girmek ve başarılı olmak,
  • Sınav sonucunda "Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi" dalı için yeterli puana ulaşmak,
  • Asistanlık sürecini tamamlamak,
  • Alınan uzmanlık eğitimi neticesinde tez hazırlamak.

Bu eğitim süreçlerini tamamladıktan sonra plastik cerrahi uzmanı unvanını kazanabilirsin.

Plastik cerrahi uzmanları nerelerde çalışır?

Plastik cerrahi uzmanı iş ilanları bay ve bayan adaylar için yayınlanan ilanlara bakıldığında devlet ve özel sağlık kuruluşları ön plana çıkar. Plastik cerrahi uzmanları için çok fazla iş olanağı sunulan alternatif vardır. Özel hastaneler, plastik cerrahi sağlık kuruluşları, klinikler, estetik salonları, özel tıp merkezleri bu alternatifler arasında yer alırlar. Bu çalışma alanlarında çalışmak istiyorsan iş ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilirsin. Ayrıca bir plastik cerrahi uzmanı kendi kliniğini de açabilir.

Plastik cerrahi uzmanının maaşı ne kadar?

Plastik cerrahi uzmanlarının çalışma koşulları, bünyelerinde oldukları kurumun ya da sektörün kapasitesi ve iş hacmi aslında bütün detayları şekillendirir. Kurumlarda ve kuruluşlarda sunulan pek çok farklı alternatifi değerlendirme gibi bir avantajın olabilir. Kariyer.net ile daha kapsamlı araştırmalar yaparak kendin adına en ideal seçeneği ön planda tutabilirsin.

Plastik cerrahi uzmanı iş ilanlarına nasıl başvurulur?

Plastik cerrahi uzmanı iş ilanlarına başvuru yapmanın oldukça kolay ve hızlı bir yolu vardır. Kariyer.net üzerinden tüm plastik cerrahi uzmanı iş ilanlarına erişebilirsin. Bunu yaptıktan sonra filtreleme özelliğiyle yarı zamanlı mı yoksa tam zamanlı mı çalışmak istediğine göre ilanları görebilir, akıllı sıralama ile de konumuna uygun yerlerin üstte listelenmesini sağlayabilirsin.

Plastik cerrahi uzmanı yarı zamanlı iş ilanlarına kimler başvuru yapabilir?

Tıp fakültesinden mezun, plastik cerrahi uzmanı unvanına sahip olan herkes plastik cerrahi uzmanı iş ilanlarına başvurabilir. Plastik cerrahi uzmanları farklı çalışma türlerinde çalışabilir. Tam zamanlı, yarı zamanlı ve serbest zamanlı olacak şekilde Plastik cerrahi uzmanı işlerini yürütebilir. Plastik cerrahi uzmanı iş ilanları bayan ve bay adayların plastik cerrahi uzmanı unvanına sahip olması gerekir. Sen de Kariyer.net aracılığı ile dilediğin ilana başvuru yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Plastik cerrahi uzmanı için iş olanakları nasıldır?

Plastik cerrahi uzmanı olarak çalışmak isteyen kişiler birçok farklı bölgede bulunan kurumların iş olanaklarına göz atabilir. Plastik cerrahi uzmanları çeşitli özel ve devlet sağlık kurumlarında çalışma imkanı bulabilir. Estetik ve plastik cerrahi uzmanı olarak kariyerinde ilerlemek istersen sağlık kurumlarının bu alanda yayınlanan iş ilanlarını inceleyip başvuru yapabilirsin. Aldığın eğitime ve iş tecrübene bağlı olarak sana en uygun plastik cerrahi uzmanı iş ilanlarını listeleyebilirsin. Böylelikle bu alanda çalışıp kariyerinde bir adım atabilirsin.

Plastik cerrahi uzmanı olmak için hangi eğitimleri tamamlamak gerekir?

Plastik cerrahi uzmanı olarak kariyerinde ilerlemek istersen bu alanda gereken eğitimleri tamamlaman beklenir. Plastik cerrahi uzmanı olmak için ilgili üniversite bölümlerini başarıyla bitirmen gerekir. Plastik cerrahi uzmanı olmak için tıp fakültelerinde lisans eğitimini başarıyla tamamlamalısın. Ardından Tıpta Uzmanlık Eğitimi Sınavı’na girerek gereken puanı almalısın. Bu sınavdan “Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi” ana dalı için gerekli olan puanı aldığın takdirde ve asistanlık eğitimini tamamladığında bu alanda çalışabilirsin. Uzmanlık eğitimini de aldıktan sonra tez hazırlayarak plastik cerrahi uzmanı pozisyonunda sağlık kurumlarında çalışabilirsin.

Plastik cerrahi uzmanı olarak çalışmak için sahip olunması gereken kriterler nelerdir?

Plastik cerrahi uzmanı olarak çalışmak için bazı kriterlere sahip olman gerekir. Kurumlar bu alanda çalışacak uzmanların gereken eğitimleri ve uzmanlık eğitimini tamamlamasını bekler. Bununla birlikte sağlık kurumlarında belirli düzeyde bir deneyime sahip olan adaylar kurumlar tarafından tercih edilir. Sana en uygun plastik cerrahi uzmanı iş ilanlarına Kariyer.net sitesi üzerinden ulaşabilirsin. Bu alanda yayınlanan iş ilanlarında kurumların belirlediği kriterler yer alır ve bu kriterlere uygun olduğunda başvurunu yapabilirsin. Böylelikle kurumlar tarafından geri dönüş alman da mümkün hale gelir.

Plastik cerrahi uzmanı kaç yıl okur?

Plastik cerrahi uzmanı olup bu alanda kariyer yapmak istersen belirli eğitimleri tamamlamalısın. Üniversite eğitimi aldıktan sonra çeşitli eğitimler alması gereken plastik cerrahi uzmanları yaklaşık 12 sene eğitim alır. Plastik cerrahi uzmanlarının toplamda kaç yıl okuduğunu merak ediyorsan aldıkları eğitimlerin süreçlerini inceleyebilirsin. 6 yıl tıp fakültesinde eğitim alan plastik cerrahi uzmanları bu eğitimi tamamladıktan sonra uzmanlık sınavına girer. Uzmanlık sınavı sonucunda Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünü kazanan kişiler uzmanlık eğitimi alır. Plastik cerrahi uzmanlarının uzmanlık eğitimi ise 6 yıl sürer.

notifications İş Alarmı kur