Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
19

Sakarya İnsan Kaynakları İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

İnsan Kaynakları cancel
Sakarya cancel

Sakarya İnsan Kaynakları İş İlanları

Marmara Bölgesi illeri arasında yer alan Sakarya, pek çok sektörde oldukça gelişmiş imkânlara sahiptir. Farklı sektörlerde şirketlere ev sahipliği yapan kentte, tüm bu firmalarda çalışan elemanlarla ilgilenen insan kaynakları personellerine de ihtiyaç bulunur. Elemanı olan her firmanın; işe alım, işten çıkarma, maaş ödeme, iş güvenliği dosyaları, sağlık raporları gibi daha birçok önemli personel konuları ile ilgilenecek insan kaynakları çalışanlarına ihtiyacı vardır. İnsan kaynakları departmanı; firma çalışanlarının çalışma şartlarını kontrol eder, gerekirse iyileştirmeler yapar ve farklı departmanlara kaliteli eleman alımlarını gerçekleştirir. Kısaca çalışanlar ile ilgili her sürece müdahildir. İnsan kaynakları departmanı genellikle büyük ve fazla insan kaynağı olan firmalarda öne çıkar. Sakarya’da bulunan birçok büyük firma insan kaynakları departmanına sahiptir. Özellikle işletme, endüstri mühendisliği, iktisat ve çalışma ekonomisi gibi bölümlerden mezun olduysan ve Sakarya çevresinde iş bulmak istiyorsan güncel Sakarya insan kaynakları iş ilanları kariyer.net’ten inceleyebilirsin.

Sakarya’da İnsan Kaynakları Personeli Olarak Çalışmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Sakarya insan kaynakları iş ilanlarını incelersen, çalışmak için belli başlı eğitim özelliklerinin yanı sıra kişisel yeteneklerin de ön planda olduğunu görebilirsin. Özellikle bu departmanda çalışan kişiler, firmadaki tüm çalışanlarla iletişim halinde olacağı için, sözlü ve yazılı iletişim kanallarını etkili kullanabilen ve iletişim becerisi yüksek kişiler olmalıdır. Ayrıca firma içerisindeki tüm organizasyonlarla bu departman ilgilendiği için planlama ve organizasyon becerisine sahip olman seni bir adım öne geçirir. Problemler karşısında etkin ve hızlı çözümler üretebilmek ve ekip çalışmasına yatkın olmak da insan kaynakları elemanlarından beklenen özellikler arasında yer alır.

Sakarya’da İnsan Kaynakları Çalışanı Ne İş Yapar?

İnsan kaynakları iş ilanları Sakarya firmaları tarafından yayınlanarak iş arayanlara istihdam sağlar. İlan detaylarında insan kaynakları personelinden beklenen görev tanımının aşağı yukarı aynı olduğunu söylemek gerekir. Aşağıdaki görevleri yerine getirebilecek bir çalışansan insan kaynakları departmanında başarılı olabilirsin:

 • Personellerin özlük dosyalarını oluşturmak ve güncel tutmak,
 • Firma çalışanlarının izin ve raporları ile ilgili işlemleri takip etmek,
 • Gerektiği durumlarda tutanak, ihtar ve savunma gibi evrakların hazırlanmasını sağlamak,
 • Düzenli olarak maaş hesaplamalarını yapmak,
 • Çalışanların bordrolarını düzenlemek,
 • Kıdem ve ihbar gibi işlemlerde süreci yürütmek,
 • Personel puantajlarının hazırlanması ile ilgili çalışmalar yürütmek,
 • İş güvenliği prosedürlerini titiz bir biçimde takip etmek,
 • İşe giriş ve işten çıkış işlemlerini eksiksiz yerine getirmek,
 • İşe alım sürecinde ilan verme, ön görüşme ve referans kontrolleri ile ilgili aksiyon almak,
 • SGK ile tüm yazışmaları ve iletişimi gerçekleştirmek.

Oldukça kapsamlı bir görev tanımı bulunan bu pozisyonda çalışmak istersen kariyer.net’te yayınlanan ilgili ilanlara göz atarak başvurularını yapabilirsin.

Sakarya’da insan kaynakları departmanında çalışmak için ne yapmak gerekir?

İnsan kaynakları Sakarya şehrindeki birçok önemli firmada gerekli bir departmandır. Bu firmaların ilgili bölümünde çalışmak için ilk olarak kariyer.net’te bir profil açmalısın. Sakarya’daki çalışmak isteyeceğin birçok firma kariyer.net’ten ilanlarını yayınlar. Bu nedenle burada düzenleyeceğin dolu bir özgeçmiş ile başvurularını gerçekleştirebilir, Sakarya’da insan kaynakları departmanında çalışmaya başlayabilirsin.

Sakarya’daki insan kaynakları iş ilanlarında en çok hangi alanlarda iş bulunur?

İnsan kaynakları ilanlarını yayınlayan Sakarya firmaları pek çok farklı sektörde faaliyet gösterir. Ancak sanayi, inşaat, medya ve ticaret alanlarında hizmet veren firmaların daha yoğun eleman alımı yaptığı görülür. Sakarya’da çok sayıda büyük imalat firması bulunduğu için bu şirketlerde insan kaynakları departmanında çalışma şansın daha yüksek olabilir. 

Sakarya’da insan kaynakları departmanı vardiyalı olarak çalışabilir mi?

İnsan kaynaklarında vardiyalı çalışma durumun çok fazla söz konusu değildir ancak bazı istisnalar olabileceğini söylemek gerekir. Sakarya’da bulunan ve vardiyalı çalışma saatleri olan firmaların gece vardiyalarında bazı durumlarda bir insan kaynakları elemanının bulunması gerekebilir. Firmaların ilan detaylarına kariyer.net’ten ulaşarak çalışma şartlarını öğrenebilirsin. 

Sakarya’daki insan kaynakları iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Sakarya insan kaynakları eleman arayan firmalar, büyük ve fazla sayıda çalışanı olan işletmelerdir. Bu firmaların yayınladığı insan kaynakları ilanlarına başvurmak için üniversitelerin veya yüksekokulların; insan kaynakları yönetimi, endüstri mühendisliği, işletme, iktisat veya çalışma ekonomisi gibi bölümlerinden mezun olmuş olman beklenir. Gerekli eğitime ve donanıma sahip olan herkes ilgili ilanlara başvuru yapabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Sakarya güncel iş ilanları nelerdir?

Sakarya güncel iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek görüntüleyebilirsin.

Sakarya iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Sakarya iş ilanlarını Kariyer.net'te listeleyebilir ve sana en uygun pozisyonları inceleyebilirsin. Deneyimlerine uygun iş ilanlarına hesabına giriş yaparak hesabına giriş yaparak veya 1 dakika içinde hızlıca hesap oluşturduktan sonra başvurabilirsin.

Aradığım pozisyondaki Sakarya iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Aradığın pozisyondaki Sakarya iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Pozisyon'' kategorisinde bulunan pozisyonları seçerek kolayca listeleyebilirsin.

Kariyer.net'te bana en yakın Sakarya iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Sana en yakın Sakarya iş ilanlarını ''Şehir/İlçe'' bölümünde yer alan ''İlçe'' kısmından sana en yakın konumu seçerek keşfedebilirsin. Bulunduğun ilçeyi seç ve sana en yakın iş ilanlarını hızlıca gör!