27

Sakarya İnsan Kaynakları İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

İnsan Kaynakları cancel
Sakarya cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Sakarya İnsan Kaynakları İş İlanları

Marmara Bölgesi illeri arasında yer alan Sakarya, pek çok sektörde oldukça gelişmiş imkânlara sahiptir. Farklı sektörlerde şirketlere ev sahipliği yapan kentte, tüm bu firmalarda çalışan elemanlarla ilgilenen insan kaynakları personellerine de ihtiyaç bulunur. Elemanı olan her firmanın; işe alım, işten çıkarma, maaş ödeme, iş güvenliği dosyaları, sağlık raporları gibi daha birçok önemli personel konuları ile ilgilenecek insan kaynakları çalışanlarına ihtiyacı vardır. İnsan kaynakları departmanı; firma çalışanlarının çalışma şartlarını kontrol eder, gerekirse iyileştirmeler yapar ve farklı departmanlara kaliteli eleman alımlarını gerçekleştirir. Kısaca çalışanlar ile ilgili her sürece müdahildir. İnsan kaynakları departmanı genellikle büyük ve fazla insan kaynağı olan firmalarda öne çıkar. Sakarya’da bulunan birçok büyük firma insan kaynakları departmanına sahiptir. Özellikle işletme, endüstri mühendisliği, iktisat ve çalışma ekonomisi gibi bölümlerden mezun olduysan ve Sakarya çevresinde iş bulmak istiyorsan güncel Sakarya insan kaynakları iş ilanları kariyer.net’ten inceleyebilirsin.

Sakarya’da İnsan Kaynakları Personeli Olarak Çalışmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Sakarya insan kaynakları iş ilanlarını incelersen, çalışmak için belli başlı eğitim özelliklerinin yanı sıra kişisel yeteneklerin de ön planda olduğunu görebilirsin. Özellikle bu departmanda çalışan kişiler, firmadaki tüm çalışanlarla iletişim halinde olacağı için, sözlü ve yazılı iletişim kanallarını etkili kullanabilen ve iletişim becerisi yüksek kişiler olmalıdır. Ayrıca firma içerisindeki tüm organizasyonlarla bu departman ilgilendiği için planlama ve organizasyon becerisine sahip olman seni bir adım öne geçirir. Problemler karşısında etkin ve hızlı çözümler üretebilmek ve ekip çalışmasına yatkın olmak da insan kaynakları elemanlarından beklenen özellikler arasında yer alır.

Sakarya’da İnsan Kaynakları Çalışanı Ne İş Yapar?

İnsan kaynakları iş ilanları Sakarya firmaları tarafından yayınlanarak iş arayanlara istihdam sağlar. İlan detaylarında insan kaynakları personelinden beklenen görev tanımının aşağı yukarı aynı olduğunu söylemek gerekir. Aşağıdaki görevleri yerine getirebilecek bir çalışansan insan kaynakları departmanında başarılı olabilirsin:

 • Personellerin özlük dosyalarını oluşturmak ve güncel tutmak,
 • Firma çalışanlarının izin ve raporları ile ilgili işlemleri takip etmek,
 • Gerektiği durumlarda tutanak, ihtar ve savunma gibi evrakların hazırlanmasını sağlamak,
 • Düzenli olarak maaş hesaplamalarını yapmak,
 • Çalışanların bordrolarını düzenlemek,
 • Kıdem ve ihbar gibi işlemlerde süreci yürütmek,
 • Personel puantajlarının hazırlanması ile ilgili çalışmalar yürütmek,
 • İş güvenliği prosedürlerini titiz bir biçimde takip etmek,
 • İşe giriş ve işten çıkış işlemlerini eksiksiz yerine getirmek,
 • İşe alım sürecinde ilan verme, ön görüşme ve referans kontrolleri ile ilgili aksiyon almak,
 • SGK ile tüm yazışmaları ve iletişimi gerçekleştirmek.

Oldukça kapsamlı bir görev tanımı bulunan bu pozisyonda çalışmak istersen kariyer.net’te yayınlanan ilgili ilanlara göz atarak başvurularını yapabilirsin.

Sakarya’da insan kaynakları departmanında çalışmak için ne yapmak gerekir?

İnsan kaynakları Sakarya şehrindeki birçok önemli firmada gerekli bir departmandır. Bu firmaların ilgili bölümünde çalışmak için ilk olarak kariyer.net’te bir profil açmalısın. Sakarya’daki çalışmak isteyeceğin birçok firma kariyer.net’ten ilanlarını yayınlar. Bu nedenle burada düzenleyeceğin dolu bir özgeçmiş ile başvurularını gerçekleştirebilir, Sakarya’da insan kaynakları departmanında çalışmaya başlayabilirsin.

Sakarya’daki insan kaynakları iş ilanlarında en çok hangi alanlarda iş bulunur?

İnsan kaynakları ilanlarını yayınlayan Sakarya firmaları pek çok farklı sektörde faaliyet gösterir. Ancak sanayi, inşaat, medya ve ticaret alanlarında hizmet veren firmaların daha yoğun eleman alımı yaptığı görülür. Sakarya’da çok sayıda büyük imalat firması bulunduğu için bu şirketlerde insan kaynakları departmanında çalışma şansın daha yüksek olabilir. 

Sakarya’da insan kaynakları departmanı vardiyalı olarak çalışabilir mi?

İnsan kaynaklarında vardiyalı çalışma durumun çok fazla söz konusu değildir ancak bazı istisnalar olabileceğini söylemek gerekir. Sakarya’da bulunan ve vardiyalı çalışma saatleri olan firmaların gece vardiyalarında bazı durumlarda bir insan kaynakları elemanının bulunması gerekebilir. Firmaların ilan detaylarına kariyer.net’ten ulaşarak çalışma şartlarını öğrenebilirsin. 

Sakarya’daki insan kaynakları iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Sakarya insan kaynakları eleman arayan firmalar, büyük ve fazla sayıda çalışanı olan işletmelerdir. Bu firmaların yayınladığı insan kaynakları ilanlarına başvurmak için üniversitelerin veya yüksekokulların; insan kaynakları yönetimi, endüstri mühendisliği, işletme, iktisat veya çalışma ekonomisi gibi bölümlerinden mezun olmuş olman beklenir. Gerekli eğitime ve donanıma sahip olan herkes ilgili ilanlara başvuru yapabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Sakarya'da insan kaynakları departmanında kimler çalışabilir?

Sakarya’da yaşadığın bölgede insan kaynakları departmanı iş ilanlarına kolaylıkla ulaşabilirsin. Kariyer.net sitesi üzerinden Sakarya insan kaynakları iş ilanlarına bulunduğun yerden ulaşman mümkündür. İnsan kaynakları departmanında yayınlanan iş ilanlarına başvuru yapmak için bazı koşullar belirlenebilir. Sakarya’da yer alan firmaların insan kaynakları departmanı adayları için belirlediği koşullara uygun olan kişiler başvuru yapabilir. Bu alanda başvuru yapmak isteyen kişilerin belirli bir iş deneyiminin olması ve ilgili lisans bölümlerinden mezun olmaları büyük önem taşır.

Sakarya'da insan kaynakları sertifika programları nerelerde alınabilir?

Sakarya’da yaşadığın yerde insan kaynakları departmanında çalışmak istersen bazı eğitimleri tamamlamış olman beklenebilir. Birçok farklı firma belirli dönemlerde insan kaynakları departmanında çalışacak eleman arayışına girebilir. Sakarya’da yer alan firmalar bu alanda çalışacak kişilerin lisans mezunu olmasını ve sertifika programlarını tamamlamasını isteyebilir. Sakarya’da insan kaynakları departmanında çalışmak için üniversitelerin İşletme, İktisat, Sosyoloji, Endüstri İlişkileri ve Çalışma Ekonomisi bölümlerinden mezun olman gerekebilir. Öte yandan özel kurumların vermiş olduğu insan kaynakları eğitimlerini tamamlayarak aldığın sertifika sayesinde de bu alandaki iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

Sakarya'da insan kaynakları yönetiminde iş tanımı nedir?

Sakarya’da insan kaynakları departmanında çalışma olanağı bulman mümkündür. Pek çok kişiye iş imkanı sağlayan firmalar insan kaynakları alanında yaygın olarak iş ilanı yayınlar. İnsan kaynakları yönetiminde çalışmak istiyorsan bu pozisyonun iş tanımını ve görevlerini incelemek isteyebilirsin. İnsan kaynakları elemanları çalıştıkları firmalardaki işe alım sürecinde rol oynar. İşe alım sürecinde rol oynayan bu kişiler işten ayrılma süreçlerinde de çeşitli sorumluluklara sahiptir. Aynı zamanda personellerin maaşlarını ve izinlerini takip ederek çeşitli verileri sisteme kaydeder.

Sakarya'da insan kaynakları departmanında iş imkanı var mı?

Sakarya’da yaşıyorsan ve insan kaynakları departmanında kariyer yapmak istiyorsan birçok farklı iş olanağı seni bekler. Firmalar sık sık insan kaynakları departmanında çalışmak üzere eleman arayışına girer. Sakarya’da yer alan farklı sektörlerde faaliyet gösteren çeşitli firmalar insan kaynakları departmanındaki pozisyonlar için iş ilanları yayınlayabilir. Firmaların güncel olarak yayınladığı insan kaynakları elemanı iş ilanlarına Kariyer.net sitesi üzerinden göz atabilirsin. Bu sayede aldığın eğitime ve deneyimlerine uygun olan bir insan kaynakları departmanı iş ilanına ulaşman kolaylaşır.

notifications İş Alarmı kur