18

SAP ABAP Yazılımcısı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

SAP ABAP Yazılımcısı cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

SAP ABAP Yazılımcısı İş İlanları

İş yaşamı içinde insanların aldıkları eğitim ve yetenekleri doğrultusunda çok farklı iş olanakları karşılarına çıkar. Teknolojinin hızla ilerlemesi ile beraber yeni yeni iş olanakları da ortaya çıkar. İşte onlardan bir tanesi de son dönemlerin en gözde işlerinden olan SAP ABAP yazılımcılığı. Nitekim birçok yerde sap abap yazılımcısı iş ilanları  bulunur. Üstelik SAP ABAP yazılımcılığı geleceğin meslekleri arasında olan bir iş.

SAP ABAP Yazılımcıları Ne İş Yapar? (

Öncelikli olarak güncel sap abap yazılımcısı iş ilanları hakkında bilgi vermeden önce SAP ABAP nedir sorusunun yanıtını vermek gerekir. ABAP, SAP tarafından geliştirilen üst düzey olan nesne tabanlı bir programlama dili. Ayrıca kısaca ERP adına verilen kurumsal kaynak planlama ile de entegreli olarak çalışan bir yazılım.

Bu alanda uzmanlaşmış olan yazılımcıların yaptıkları işlerden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  • ABAP ile firmanın gereksinim duyduğu raporları hazırlama,
  • ABAP kullanan firmada çalışanlara gereken desteği sunma,
  • ABAP ile yazılım geliştirme,
  • Şirketin bu alanda gelen taleplerini hangi birimden olursa olsun değerlendirme ve gerekli çalışmaları yapma,
  • ABAP yazılımlarında sürekli iyileştirme ve geliştirme çalışmaları yapma,

SAP ABAP Yazılımcı Arayanların İstediği Şartlar

Sap abap yazılımcısı iş ilanları bayan ya da bay fark etmeksizin aranan şartlar incelendiğinde görüleceği üzere, olması gereken şartlar şu şekilde:

  • Üniversitelerin bilgisayar, elektronik, işletme, endüstri yazılım ya da matematik mühendisliği mezunu olunması,
  • Erkekler için askerliğini yapmış olma,
  • ABAP programlama dilini bilme ve kullanabilme,
  • SAP projelerini bilme ve modüllerini kullanabilme 

aranan şartlar arasında yerini alır.

SAP ABAP yazılımcıları nerelerde iş bulabilir?

Genel olarak bakıldığında irili ufaklı birçok sap abap yazılımcısı arayan firmaların olduğu kariyer sitelerine girdiğinde görülür. Türkiye’nin değişik yerlerinde olan teknoparklarda bu alanda çok iyi kazançlara işler bulunur. Bunun yanı sıra ABAP ile yazılım geliştiren birçok özel yazılım firması bu alanda eleman arar durumda. Ülke genelinde ve uluslararası tanınmış holdingler de bünyelerinde bu alanda eğitim alan kişiler için sürekli çağrı açar durumda. Ayrıca kamuda da bu alanda sürekli iş bulma olanağı bulunur.

SAP ABAP yazılımcıları iş ilanları nasıl bulunur?

SAP ABAP yazılımcıları iş bulmak için Kariyer.net üzerinden başvuru yapabilir. Bunun için doğru filtreleri seçmen gerekir. Burada üstte belirtilen kurumların iş ilanları güncel olarak yayınlanır. Kamuda çalışmak isteyen kişiler ise mutlaka KPSS sınavına girmeli ve en az taban puanı almalı. Bu aşamadan da sonra artık kamuda yayınlanan işleri takip etmen ve başvuru yapman gerekir.

SAP ABAP yazılımcıları maaşları nasıl?

SAP ABAP yazılımcı maaşları farklı parametrelere göre değişir. İşe ilk defa giren bir yazılımcının deneyimi yok ise o zaman asgari ücretin gibi bir rakam ile işe başlar. Lakin uzman ve sonrasında kıdemli uzman olması durumunda maaşlar da ona göre şekillenir. Büyük firmalarda kazançlar özellikle kıdemli uzmanlar için avantajlı olabilir. Ayrıca kimi firmalarda ikramiye uygulaması bulunabiliyor.

İş ararken nelere dikkat edilmesi gerekir?

İster sap abap yazılımcısı iş ilanları bay ister ise kadın olsun, iş ararken çalışılması düşünülen firma hakkında detaylı bilgi sahibi olunması gerekir. Başvuru yapılan firmanın kişinin aradığı kriterlere uyması gerekir. Ayrıca çalışma saatleri, sosyal olanaklar konusunda da kafada en ufak bir soru işareti kalmayacak biçimde bilgi sahibi olunmalı. Bir de elbette ilanın cinsiyet belirtip belirtmediğine dikkat etmelisin. Eğer ki kadın ya da erkek diye belirtildiyse sadece ona göre alım yapabilirler.

Sıkça Sorulan Sorular

SAP ABAP yazılımcısı hangi alanlarda çalışır?

SAP ABAP yazılımcısı olarak çalışan kişiler genellikle bilişim teknolojileri ve yazılım geliştiren teknoloji firmalarında çalışıyor. Bunun dışında özel olarak büyük firmalara bilişim desteği veren firmalarda da çalışma imkânı bulunuyor. SAP ABAP yazılımcıları uzmanlaştıkları yazılım dilinde yazılımlar üretilmesi için kurulan bilişim şirketlerinin ar-ge yani geliştirme birimlerinde görev yapıyor. Yazılım geliştirme ya da var olan kodları kırma gibi işleri yapan bu kişiler çoğunlukla ofis ya da ofis dışı freelancer olarak da çalışabiliyor.

SAP ABAP yazılımcısı hangi modülleri kullanır?

SAP ABAP yazılımcıları genellikle SAP ABAP yazılım diline uygun olarak geliştiren ve dil ile yazılım üretebilecekleri ya da geliştirebilecekleri modüller ile çalışıyor. SAP ABAP yazılımcıları, SD yani satış ve dağıtım, MM malzeme yönetimi, PM bakım onarım, SM servis yönetimi, PS proje sistemleri ve QM kalite yönetimi modülleri ile eş zamanlı olarak çalışıyor. Bu modüller ile en yüksek iletişim seviyesinde çalışan yazılımcılar bu modüllere bilgi akışı sağladıkları gibi bu modüllerden gelen verilerle yazılımlarını geliştirip, üretiyor. Bu modüller genel olarak SAP ABAP yazılım süreçlerini kontrol eden ve denetleyen modüller olarak ön plana çıkıyor.

SAP ABAP yazılımcısı olmak için hangi bölüm okumalıyım?

SAP ABAP yazılımcısı olarak bu işi profesyonel bir şekilde yapabilmek için özellikle üniversitede lisans eğitimini bilişim alanında yapmak gerekiyor. Bilgisayar teknolojileri ve bilişim alanları gibi alanlarda üniversite eğitimi alan kişiler SAP ABAP yazılımcısı olabiliyor. Bunun dışında SAP ABAP yazılımcısı olabilmek için lisans dışında yüksek lisans eğitimini de bilişim alanında yapmış olmak, özel olarak SAP ABAP bilişim dilinde de uzmanlaşmak çalışanlardan beklenen kriterler içinde yer alıyor.

SAP ABAP yazılımcısı hangi uygulamalar hakında bilgi sahibidir?

SAP ABAP yazılımcıları genel olarak bilişim alanında üretim yapan kişiler olmaları nedeni ile bu alanda çıkan tüm teknoloji ve programlara hâkim olması gereken kişiler içinde yer alıyor. Genel olarak bilgisayar üzerinden çalışan SAP ABAP yazılımcıları bu dili geliştirmek için kullandıkları özel SAP programlarına hâkim oluyor. Bunun dışında genel olarak tüm bilgisayar programlarından anlayan kişiler özel olarak SAP ABAP dilini kullanıp geliştirdikleri kendi programları üzerinde de uzmanlaşmış oluyor. Özellikle Web Uydu sunucusunu programlama için kullanan bu yazılımcıların Web uydu sunucusu ve programlarında uzmanlaşması ve bu programları iyi derecede biliyor olması bekleniyor.

notifications İş Alarmı kur