139

Satış Pazarlama Sorumlusu İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Satış Pazarlama Sorumlusu cancel
İnterkan Sanayi Malzemeleri Üretim ve Pazarlama An
Satış Pazarlama Sorumlusu
İnterkan Sanayi Malzemeleri Üretim ve Pazarlama An
Manisa İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Kayalar Endüstriyel Mutfak San.Tic.A.Ş
Satış Pazarlama Sorumlusu
Kayalar Endüstriyel Mutfak San.Tic.A.Ş
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

C

Satış Pazarlama Sorumlusu
Cihanser Metal
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
5 gün

İlanları konuma göre filtrele!

ODEN LOJİSTİK A.Ş
Satış ve Pazarlama Uzmanı
ODEN LOJİSTİK A.Ş
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Satış Pazarlama Sorumlusu İş İlanları

Satış ve pazarlama, geniş iş olanaklarına sahip bir çalışma alanıdır. Bu alanda pek çok farklı meslek unvanı ile çalışan personel bulunur. Satış ve pazarlama sorumlusu, firmaların satış ve pazarlama ya da halkla ilişkiler departmanlarında görevlendirilir. Bu birimlerde çalışan satış ve pazarlama sorumlusu, çeşitli pazarlama yöntemlerini bilen, trendleri takip eden, hedef kitleye özel satış stratejileri belirleyen kişilerdir. Değişen piyasa koşulları ve gündelik hayat nedeniyle satış ve pazarlama sorumlusu pozisyonu ihtiyacın sürekli arttığı bir meslektir. Firmalar satış pazarlama sorumlusu iş ilanları ile pozisyon açığını giderecek deneyim ve eğitim sahibi personel arar.

Satış Pazarlama Sorumlusu Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Satış ve pazarlama sorumlusu olmak için bazı özelliklere sahip olmak gerekir. Bu alanda deneyimli olabilmek için pek çok farklı yöntem vardır. Üniversitelerin 2 ya da 4 yıllık Pazarlama, Dijital Medya, Yeni Medya, İnsan Kaynakları Yönetimi, İktisat, İşletme, Halkla İlişkiler Ve Medya bölümlerinden mezun olabilirsin. Ancak satış ve pazarlama sorumlusu olarak çalışmak için akademik eğitimin dışında da kendini geliştirmen mümkündür. Satış alanında deneyim kazanmak için başlangıç olarak bu alanda işler yapabilir, yeni deneyimler edinebilirsin. Bu alanda yeterli becerilere sahip olduğunu düşünüyorsan güncel satış pazarlama sorumlusu iş ilanları için başvurabilir, satış ve pazarlama kariyerine hemen başlayabilirsin.

Satış Pazarlama Sorumlusu Ne İş Yapar?

Satış ve pazarlama sorumlusu, pazarlaması ve satışı yapılacak ürün hakkında çalışmalar yürütür. Ürünlerin pazarlama planları, araştırmaları ve satış stratejileri üzerine çalışmalar yapar. Satış pazarlama sorumlusu olarak çalışan kişilerin görevleri çalıştığı alana ve işletmeye göre değişkenlik gösterir. 

  • Satış ve pazarlama sorumluları, pazarlama veri ve bilgilerini analiz eder. İşletmenin sattığı ürün ve hizmetlerin kâr oranını takip eder. 
  • Pazarlanacak ürünlerin fiyatlandırması, piyasada tutunma çalışması ve reklam stratejileri görevleri arasındadır. 
  • Satış ve pazarlama sorumlusu, ürünlere yenilik ve farklılık getirmekle görevlidir. 
  • Ayrıca müşteri odaklı satış teknikleri üreterek pazarlama sürecini geliştirir. 
  • Çalışan, ürün ve hizmet hakkındaki bilgileri toplar ve birimle paylaşır. Bu sayede etkin bir pazarlama stratejisi için yöneticiler ile durum değerlendirmesi yapar.

Satış pazarlama sorumlusu maaşları nasıldır?

Satış ve pazarlama sorumlusu maaşları, işletmelerin ücret politikasına, sektöre ve çalışanın eğitim ve deneyim durumuna göre değişkenlik gösterir. Satış pazarlama sorumlusu olarak çalışanlar, deneyimlerine ve yetkinliklerine göre maaş alabilir. Satış pazarlama sorumlusu arayanlar, ilan açıklamalarında maaş aralığına dair bilgi verebileceği gibi iş başvuru sürecinde tüm bunları değerlendirerek maaş aralığını belirleyebilir.

Satış pazarlama sorumlusu nerelerde çalışabilir?

Satış ve pazarlama sorumlusu ticari işletmelerin, küçük ya da büyük firmaların ya da ürün ve hizmet sağlayan diğer firmaların satış ve pazarlama departmanlarında çalışabilir. Günümüzde her sektörde yer alan şirketlerin satış ve pazarlama sorumlusu ile çalışmaya ihtiyacı vardır. Bu yüzden şirketler bu alanda personel ihtiyacını karşılamak için sıklıkla yeni iş ilanları yayınlar. 

Satış pazarlama sorumlusu iş ilanlarında nelere dikkat edilir?

Satış ve pazarlama sorumlusu iş ilanlarında dikkat edilmesi gerekenler, iş yerinin personelden beklentileri, sektör deneyimi, satış ve pazarlama alanında bilgi birikimi ve eğitim durumudur. İşletmeler çalıştıkları alanın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak satış ve pazarlama sorumlusu  arar. Sen de Kariyer.net’ten pazarlama sorumlusu iş ilanlarına başvurabilir ve sana uygun ilanlara erişebilirsin.

Satış pazarlama sorumlusu iş ilanlarına nasıl başvurulur?

Satış ve pazarlama sorumlusu iş ilanları için Kariyer.net’ten bu alan için filtreleme yaparak yaşadığın ve diğer şehirlerdeki iş ilanlarına kolaylıkla ulaşabilirsin. Dilersen filtreleme bölümünde çalışma şeklini ve sektörünü belirleyebilir, hızlı sonuçlara ulaşabilirsin. Sen de satış pazarlama sorumlusu iş ilanları yeni kategorisine göz atabilir, dilediğin sektörde ve şehirde yer alan işlere hemen başvuru yapabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Satış Pazarlama Sorumlusu iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Satış Pazarlama Sorumlusu iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Satış Pazarlama Sorumlusu iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Satış Pazarlama Sorumlusu iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Satış Pazarlama Sorumlusu pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Satış Pazarlama Sorumlusu iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Satış Pazarlama Sorumlusu iş ilanlarına erişebilirsin.

Satış Pazarlama Sorumlusu iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Satış Pazarlama Sorumlusu için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur