228

Sigorta İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Sigorta cancel

K

Saha Satış Danışmanı
köşem sigorta aracılık hiz.ltd.şti
Niğde +1 il daha Hibrit
Tam zamanlı
Bugün
ARYILDIZ SİGORTA ARACILIK HİZ.LTD.ŞTİ.
Emeklilik ve Sigorta Danışmanı
ARYILDIZ SİGORTA ARACILIK HİZ.LTD.ŞTİ.
Uzaktan / Remote
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

Metal Oto Ticaret A.Ş.
Sigorta Satış Uzmanı
Metal Oto Ticaret A.Ş.
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 5 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Sigorta İş İlanları

Sigortacılar, sigortacılıkla ilgili tüm süreçlere hakim olan ve sigortaları yöneten uzman kişilerdir. Oldukça önemli bir meslek grubu olan sigortacılık, riskleri bulunan kişilere sigorta yapmayı ifade eder. Müşteri odaklı olarak çalışan sigortacılar, özellikle yüksek maliyetli farklı kategorilerde birçok şeye sigorta yaparak risklerin oluşması sonucunda oluşan mali zararların giderilmesi konusunda destek sağlar. Özellikle büyük şehirlerde sık sık açılan sigorta şirketleri iş ilanları da kolaylıkla işe alım imkanı sunar. Sigortacılığın içerdiği tüm faaliyetleri yerine getirmekle yükümlü olan sigortacı kişiler, poliçe, prim, tazminat gibi birçok konuda uzman olmak zorundadır. Bu sebeple sigortacı olmak için belirli bir yetkinlik gerekir. 

Sigorta Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Sigortacıların sahip olması gereken en önemli beceriler arasında öz motivasyon ve müşteri bazlı çalışma bulunmaktadır. Bu sayede kişi, müşterilerinin işlerini kendi işi gibi hissetmeli ve aynı titizlikte çalışmalıdır. Birçok sigorta şirketinin aradığı tek şart olan mesleki yeterlilik diploması, sigortacı olmak için yeterli gibi görünse de farklı yeterlilikler de talep edilebilir. Kişinin kendini yıllar içerisinde geliştirmesi ve pratik bir zekaya sahip olması sigorta işlerinin hızlı bir şekilde sürdürülmesine yardımcı olur. Birçok şehirde çalışma şansı bulunan kişiler, özellikle büyük şehirlerde oldukça fazla tercih edilmektedir. Sigorta iş ilanları Ankara şehrinde bilinen ve sıklıkla iş imkanı sunulan bir meslektir. Ayrıca bir sigortacının sahip olması gereken en önemli özellik güçlü bir hafızadır. Bu özellik sayesinde müşterilerin yenilenmesi gereken sigortaları ve takip edilmesi gereken poliçeleri zamanında halledebilir. Sigortacı olmak için gereken birçok yetkinlik bulunur. Fakat bu yetkinlikler firmaların isteklerine göre değişkenlik gösterir. Sigorta iş ilanları detaylarında belirtilen yetkinliklerden birisi de eğitim ile ilgilidir. Sigortacılık, bankacılık ve sigortacılık bölümlerine sahip 2 - 4 yıllık üniversitelerden mezuniyet zorunluluğu bulunur. Eğer bir sigorta firmasına bağlı çalışılacak ise ikna kabiliyeti yüksek, ekip çalışmasına yatkın ve analitik becerilere sahip olunması oldukça önemli bir yere sahiptir. 

Sigorta İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Sigorta iş ilanlarından birine başvurmak isteyen kişinin dikkat etmesi gereken en önemli unsur, gerekli yetkinliğe sahip olmasıdır. Ardından başvuru yapmak istediği şirketin sunduğu imkanları ve gereklilikleri dikkatle incelenmelidir. İş başvurusunda bulunulacak firma için gerekli bilgiler toplanarak sunduğu çalışma saatleri dikkate alınmalıdır. Öte yandan kişinin incelemesi gereken bir diğer detay ise iş tanımıdır. Genellikle sigortası yapılan kişi veya mal varlıklarının korunması amacıyla yapılan poliçelerin takibinden sorumlu olan sigortacılar, farklı alanlarda farklı iş tanımına sahip olabilir. Bu sebeple iş başvurusu yapmadan önce ilan dikkatli bir şekilde incelenmelidir. Eğer kişi sigorta elemanı iş ilanları için kendini uygun görür ise CV’sini iş tanımıyla benzer bir şekilde düzenleyerek gerekli bilgileri kaydetmelidir. 

Sigortacı Mesleği İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Sigortacı olabilmek için üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olması ve aktif poliçe bilgisine sahip olması gerekir. Banka sigorta iş ilanları detaylarında sigortacılık belgesi zorunluluğu bulunur. Sigortacılık işi ile ilgili başvurulacak iş ilanlarında firmaların istekleri dahilinde değişken özel uzmanlıklar bulunabilir. Örneğin bazı sigortacılık işlemleri yapan firmalar, kişilerden özel uzmanlıklar talep edebilir. Bu durumlar genellikle yüksek meblağa sahip mal varlıklarında geçerlidir. Örneğin; taşınmaz bir evin sigorta poliçesi hazırlanırken sigortacının bilgili bir şekilde maddeleme yapması hem müşteriyi hem de sigorta firmasını önemli oranda korumaya alır. Her iki taraf için de önemli bir durum olan maddeleme yüksek meblağlı ürünler için oldukça önemlidir. 

Sigortacı Hangi Alanda Çalışır?

Sigortacılar, birçok alanda karşımıza çıkar. Hem günlük hayatta hem de profesyonel olarak birçok alanda iş imkanına sahip olan sigortacılık, oldukça tercih edilen bir meslek grubudur. Özellikle araba ve ev gibi yüksek maliyetli mal varlıklarının sigortalanmasında büyük rol oynayan kişilerdir. Aynı zamanda sigorta iş ilanları İzmir gibi yüksek nüfusa sahip olan şehirlerde çok daha fazla mevcuttur. 

Sigortacı Ne Kadar Maaş Alır?

Sigortacılar birçok meslek gibi tecrübe kazandıkça daha yüksek maaşlara sahip olurlar. Örneğin sigorta teknik personel iş ilanları, sigorta uzmanlarına kıyasla düşük maaş alır. Öte yandan kişinin kendini yabancı dil konusunda geliştirmesi de sigortacılık sektöründe daha fazla maaş almasına yardımcı olabilir. 

Sigortacı Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Sigortacı olmak için gereken bazı yetkinlikler vardır. Oldukça önemli bir meslek dalı olması sebebiyle bu yetkinlikler arasında eğitim durumuna yer verilir. 2 veya 4 yıllık bir diploma sonucunda hak edilen sigortacı diploması ile ister bir sigorta şirketinde isterseniz de bir acente veya şube açarak sigortacılık yapabilirsiniz. İş fırsatı olarak değerlendirilebilecek her seçeneğin kendi içerisinde şartları bulunmaktadır.

Sigortacı İş İlanlarının Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Sigortacılar genellikle ofislerde bilgisayar üzerinden garantileme ve sigortalama işlemini gerçekleştirir. Fakat gelişen teknoloji sayesinde artık günümüzde bilgisayar üzerinden yapılan işlemler her an kontrol edilebilir bir duruma gelmiştir. Bu sayede sigortacılar uzaktan çalışma fırsatına sahip olmuştur. Sigortacılar çoğunlukla sabah 9 ile, akşam 5 saatleri arasında çalışmaktadır. Fakat bu durum şirketler arası farklılıklar gösterebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Sigorta iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Sigorta için aranan nitelikler firmaların yayınladığı iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. Yayınlanan iş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, firmaların adaylarda aradığı nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Buna ek olarak ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen genel şartları öğrenebilirsin.

En güncel Sigorta iş ilanlarını Kariyer.net'te nasıl görüntüleyebilirim?

Güncel Sigorta iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel iş ilanlarına erişebilirsin.

Kariyer.net'te Sigorta iş ilanları için başvuru süreci nasıl işliyor?

Sigorta iş ilanlarını inceleyip, sana uygun iş ilanlarına ''Başvur'' butonuna tıklayarak kolayca başvurabilirsin. Başvuru yapmadan önce ilan detaylarını incelemeyi ve özgeçmişini güncellemeyi unutmamalısın. Başvurular incelendikten sonra uygun bulunman halinde işverenler seninle iletişime geçer.

Sigorta iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Sigorta iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; firmaların belirlediği iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur