5

Sipariş Sorumlusu İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Sipariş Sorumlusu cancel

Sipariş Sorumlusu İş İlanları

Modern dünyada üretim odaklı firmaların sayısı bir hayli artmıştır. Dünyadaki çeşitli ihtiyaçlara karşılık vermeyi amaçlayan bu firmalar, aynı zamanda geniş bir iş istihdamı sunar. Geniş bir kitleye hitap eden bu firmalarda farklı pozisyonlarda görev alan çalışanlar bulunur. Bu çalışanlardan biri olan sipariş sorumluları, alınan sipariş ile ilgili gelişmeleri tüm yönleriyle ele alan ve bu bağlamda mesleğini icra eden kişilerdir. Sipariş sorumlusu olarak mesleğini icra edebileceğin pek çok iş imkânı bulabilirsin. Sipariş sorumlusu iş ilanları inceleyebilir, sipariş sorumlusuna ihtiyaç duyan şirketler hakkında bilgi sahibi olabilirsin. Dilersen en yeni sipariş sorumlusu iş ilanlarını görebilir, sipariş sorumlusu iş ilanları güncel sayfada yer alan iş imkânlarına başvuruda bulunabilirsin.

Sipariş Sorumlusu Ne İş Yapar?

Sipariş sorumlusu iş ilanları İstanbul, Ankara, İzmir gibi birçok farklı bölgeye hitap eden iş ilanlarına başvuracak olan sipariş sorumlusu adaylarının farklı görev ve sorumlulukları bulunur. Sipariş sorumlusu olarak görev alırken satış ve pazarlama alanındaki güncel gelişmelerden haberdar olmalısın. Müşterilerin talep ve fikirlerini değerlendirmeli, potansiyel müşteri hedeflerini araştırmalısın. Aynı zamanda müşteri talep ve isteklerinde meydana gelen değişiklikleri ilgili birimlere duyurmalısın. Uygun pazar araştırmaları yapmalı, ürün satışı ile ilgili izlenebilecek olan yeni yollar belirlemelisin. Sipariş sorumlusu iş başvurusunda bulunacak olan adayların görev ve sorumluluklarından biri de hedef müşteri kitlelerini tespit etmektir. Eğer sen de sipariş sorumlusu olarak çalışmak istiyorsan sipariş sorumlusu arayan firmaların iş ilanlarına iş başvurusunda bulunabilirsin. 

Sipariş Sorumlusu Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Sipariş sorumlusu arayanlar, iş ilanlarına başvuruda bulunacak olan adayların bazı niteliklere sahip olmasını isteyebilir. Sipariş sorumlusu olmak için sahip olunması gereken özellikler şu şekildedir:

  • Sipariş sorumlusu iş ilanları yeni yayınlananlara başvuracak kişilerin gelişime açık olması gereklidir. Özellikle satış ve pazarlama alanında gerçekleşen yenilikleri takip etmeli ve bu yenilikler doğrultusunda mesleğini icra etmelisin. 
  • Sabırlı ve güler yüzlü olmalı, müşteriler ile aranda güçlü iletişim bağı kurmalısın. Aynı zamanda ikna kabiliyetine de sahip olmalısın. 
  • Şirketlerin senden istediği eğitim kriterlerine de uyum sağlaman gereklidir. Eğitim kriterinin yanı sıra sipariş sorumlusu iş ilanları bay adaylar için yayınlananlarda askerlik şartı bulunabilir. Bahsedilen özelliklere sahip olduğunu düşünüyorsan sipariş sorumlusu iş ilanlarına göz atabilirsin. 

Sipariş sorumlusu olmak için sahip olunması gereken eğitim şartı nedir?

Sipariş sorumlusu olarak çalışmak isteyen kişilerin eğitim kriterini sağlıyor olması gerekir. Sipariş sorumlusu olmak için üniversitelerin muhasebe, bilgisayar teknolojileri, işletme, iktisat, istatistik, matematik ya da mühendislik ile ilgili bölümlerinden lisans ya da ön lisans derecesi ile mezun olmalısın. Şirketlerin eğitim kriterleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için sipariş sorumlusu iş ilanlarını inceleyebilirsin. 

Sipariş sorumlusu iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmeli?

Sipariş sorumlusu iş ilanları bayan ve bay adaylar için yayınlananlara başvuru yapmadan önce bazı detaylara dikkat etmelisin. Öncelikle ilanlarda bulunan genel nitelikler ve iş tanımı kısmını ayrıntılı bir şekilde incelemeli, eğitim seviyesi, yabancı dil, deneyim süresi ve yaş gibi kriterlere dikkat etmelisin. Kriterlerine uygun olduğunu düşündüğün sipariş sorumlusu iş ilanlarına iş başvurusunda bulunabilirsin. 

Sipariş sorumlusu iş ilanlarına kimler başvuruda bulunabilir?

Sipariş sorumlusu iş ilanlarına, satış ve pazarlama alanında kendini geliştirmek isteyen kişiler iş başvurusunda bulunabilir. Satış ve pazarlama alanında eğitime sahipsen ve istenilen özelliklere sahip olduğunu düşünüyorsan sen de sipariş sorumlusu iş ilanlarına iş başvurusunda bulunabilirsin. 

Sipariş sorumlusu iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

Sipariş sorumlusu iş ilanlarına ulaşabilmek oldukça kolaydır. Öncelikle kariyer.net’te yer alan ‘İş Ara’ butonuna tıklayarak iş ilanları sayfasına gelmelisin. İş ilanları sayfasının sol kısmında yer alan filtreleme bölümünden yaşadığın şehri ve ilçeyi seçebilir, şirketin sektörü, pozisyon seviyesi, departman ve çalışma şekli gibi farklı konularda filtreleme yapabilirsin. Aranan pozisyon olarak ‘sipariş sorumlusu’  kısmını işaretlediğin takdirde sipariş sorumlusu iş ilanlarına ulaşabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Sipariş sorumlusu iş tanımı nedir?

Bir nevi sorunsuz transfer görevlisi olan sipariş sorumlusu, sipariş işleyiş süreçlerini kontrol etmekle görevlidir. Bu bağlamda işveren kuruluş tarafından tedarikçilere verilmesi gereken siparişler, müşteriler tarafından verilen siparişler ve diğer şubelere iletilmesi gereken siparişlerden sorumludur. İşveren kuruluşlar arasında farklılaşan iş tanımları dahilinde farklı sipariş sistematikleri ile ilgilenen sipariş sorumlusu, buna göre sipariş veren veya siparişleri alan taraf olabilir. Tüm bunların yanı sıra siparişlerin hazırlığı, stok sayımı, gerekli stok hazırlıkları, depo reyon düzeni, sevkiyat faturalarının hazırlığı veya talebi, sevkiyat çözümlerinin belirlenmesi veya kontrolü ile tahsilat takibi gibi ilave vazifeler üstlenebilir. Buna göre sipariş sorumlusu tedarikçiler, sevkiyat ve muhasebe birimi ve gerektiğinde müşterilerle iletişim işlemlerinden de sorumludur.

Sipariş sorumlusu iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Lise, ön lisans ve lisans mezunlarına iş imkanı sunan sipariş sorumlusu pozisyonu için gerekli ön koşulu; çözüm odaklı, planlı, dikkatli ve özenli çalışma kriterleri oluşturur. Sipariş süreçleri için gerekli ofis ve iş programları ile faturalama, raporlama gibi konularda yeterli bilgi düzeyi ise ikinci önemli koşul olarak öne çıkar. Deneyimsiz adaylar için geçerli olan bu durum, öğrenmeye açık kişilerin mülakat sürecinde bir adım öne çıkmasını sağlar. Tecrübeli adaylar için verilen ilanlarda ise belirli bir yıl süresinde deneyim kriteri öne çıkar. İlave olarak uzun vadeli işe alımlarında erkek adaylardan askerlik belgesi talep edilir.

Sipariş sorumlusu maaş aralıkları nedir?

Kuruluşlar tarafından verilen sipariş sorumlusu ilanlarına bakıldığında yalnızca beden gücü ve iletişime dayalı sipariş sorumlusu iş fırsatları ile faturalama, koordinasyon, raporlama gibi sorumluluklar üstlenmeni gerektirecek iş fırsatları bir arada sergilenir. Bu durum ve beraberinde işverenler arasında değişen ücretlendirme politikaları, elde edeceğin kazanç tutarlarının farklılaşmasını sağlar. Mesai saatleri ve çalışman istenen vardiya vakitleri de maaşının miktarının değişmesinde rol oynar.

Sipariş sorumlusu iş ilanlarında çalışma ortamları nerelerdir?

Perakende veya toptan üzerine pazarlama yapan kuruluşlarda görev aldığın takdirde günün büyük bir bölümünü depoda geçirmen gerekir. Gerekli durumlarda tedarikçiler ile muhasebe ve sevkiyat birimlerine ziyarette bulunmak da çalışma ortamının aktif koşulları olarak öne çıkar. Öte yandan üretim, satış veya hizmet sunumu üzerine faaliyet gösteren kuruluşlarda ağırlıklı olarak ofis ortamında çalışman gerekebilir. Şayet çalıştığın kuruluşun yan şubeleri varsa çalışma koşulların içerisine ofis, depo ve şubeler arasında aktif çalışma temposu da eklenebilir. Bu bağlamda Kariyer.net’le erişeceğin fırsatlar sana ofis, depo ve saha ortamlarında iş olanakları sunabilir.

notifications İş Alarmı kur