Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
252

Tarım / Ziraat İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Tarım / Ziraat cancel
ÖZDİLEK ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ VE TEKSTİL SAN.A.Ş.

Kasiyer

ÖZDİLEK ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ VE TEKSTİL SAN.A.Ş.
Bursa
Tam zamanlı
İnsana saygı ödülü
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 11 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Sıkça Sorulan Sorular

Tarım ziraat sektörü iş ilanları en çok hangi illerde yayınlanır?

Tarım ziraat sektörü, iki farklı formda iş fırsatı sunan meslek dalları arasında gelir. Üretim üzerine dayalı faaliyet gösteren tarım-ziraat işletmeleri, Türkiye’nin tüm kentlerinin kırsal kesimlerinde iş olanakları sunar. Fakat Konya, Antalya, İzmir, Bursa, Aydın, Kastamonu, Manisa gibi iç ve batı bölgelerde yer alan tarıma elverişli kentler, en çok iş fırsatı sunan bölgeler olarak öne çıkar. Üretim faaliyetlerinden ziyade satış ve pazarlama alanında hizmet sunan işletmeler ise tarımcılığın yaygın olduğu kentlerin yanı sıra metropol kentlerde de iş fırsatı sunan adresleri oluşturur. Bu bağlamda İstanbul, Bursa, İzmir, Antalya, Konya gibi geniş iş hacmine sahip kentlerde yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde hizmet sunan tarım-ziraat kuruluşlarına erişebilirsin.

Tarım sektörü için yayınlanan iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Tarım sektöründe faaliyet gösteren işletmeler, çeşitli iş dallarında perfomans sergilemek isteyen adaylara zengin bir iş yelpazesi sunar. Bu bağlamda ilan detaylarında talep edilen şartları yerine getiren herkes, söz konusu ilana başvuruda bulunabilir. Kariyer.net’te yer alan ilanlarda herhangi bir başvuru kısıtı olmamakla birlikte; nitelik ve şartlarına uygun ilanlara başvurmak, işe kabul şansını artıran etkenler olarak öne çıkar. Buna bağlı olarak sektörün arazi, üretim, saha, depo, ofis ve pazarlama departmanlarında mühendis, işçi, yönetici, pazarlama elemanı, asistan, tekniker ve daha pek pozisyonda çalışabilirsin. Öte yandan ilgili iş ilanı için gerekli eğitim, sertifika ve yeteneklere sahip olman gerekir. Bazı ilanlar beraberinde sağlık raporu, askerlik muaf belgesi, ehliyet gibi ilave koşullar sunabilir.

Ziraat sektörü iş ilanlarına başvuru için hangi belgeler gereklidir?

Ziraat sektöründe iş sahibi olabilmek için başvuru yapmayı düşündüğün pozisyona özel belgelere sahip olman istenebilir. İşverenler arasında değişen çalışma ilkeleri dahilinde istenebilecek genel belgeler arasında yerleşim yeri, sağlık raporu, erkek adaylar için askerlik belgesi, sabıka kaydı gibi belgeler yer alır. Mühendislik iş başvurularında ilgili mesleğin üniversite eğitiminin alındığını ispat eden diploma belgesi istenir. Bazı teknikerlik ve yöneticilik pozisyonları için departmana özgü meslek okulu diploması ve lisans diploması talep edilebilir. Ofis, pazarlama ve saha koşullarında çalışacak adaylardan okul diploması veya kurslardan alınan sertifikalar istenir. Öte yandan bazı ofis, depo, arazi ve saha pozisyonlarında herhangi bir okul diploması istenmeyebilir.

Tarım sektöründe hangi dönemlerde daha fazla iş ilanı yayınlanır?

Tarım ülkesi olan Türkiye, gelişen üretim teknolojileriyle birlikte yılın tüm mevsimlerinde aktif çalışma imkanı sunar. Bu noktada bahar ve yaz aylarında açık arazi koşullarında iş fırsatı yakalayabileceğin gibi; kış aylarında da arazi ve kapalı sera alanlarında iş fırsatına erişebilirsin. Öte yandan üretimi yapılan bitki ve gıdaların dikim ve hasat işlemleri arasında görülen zaman farklılıkları, yılın her ayında faaliyet göstermeyi gerektirir. Bu bağlamda farklı mevsimlerde bulacağın iş fırsatlarında karşına çıkan iş tanımları arasında farklılıklar olabilir. Üretimden ziyade satış ve pazarlama alanında faaliyet gösteren tarım sektörü üyesi işletmelerse yılın tüm aylarında, belirli bir iş tanımıyla çalışabileceğin fırsatlar sunar.