Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
124

Tasarım Asistanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Tasarım Asistanı cancel
Yılteks Topluluğu
Tasarım Asistanı
Yılteks Topluluğu
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Koton
Assistant Designer
Koton
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
13 gün

İlanları konuma göre filtrele!

İnce Tekstil
Moda Tasarım Asistanı
İnce Tekstil
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Madame Coco
Tasarım Uzmanı
Madame Coco
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Tasarım Asistanı İş İlanları

Yeni bir nesnenin veya ürünün tasarlanması ve çizilmesini tasarım asistanları yapar. Tasarımcıların yanında çalışan tasarım asistanları, özel çalışmaların en büyük yardımcısıdır. Yeni tasarım projeleri araştırarak kabataslak çizimler yapmak ve bu çizimlerin üretiminde kullanılan malzemeleri hazırlamak da tasarım asistanlarının sorumlulukları arasındadır. Tasarım asistanı iş ilanları, tekstil mühendisliği, tekstil ve pazarlama veya endüstri mühendisliği gibi sektörlerde yer alır. Moda dünyasında da oldukça çok iş imkânı bulunan bu mesleği sen de yapmak istiyorsan güncel tasarım asistanı iş ilanlarını inceleyerek şirketlere başvuru yapabilirsin. Hazır giyim imalatında kıyafetlerin tasarlanma sürecinde aktif rol alarak, moda dünyasına adım atabilirsin. 

Tasarım Asistanı Ne İş Yapar?

Çizim yeteneği ve yaratıcılığı yüksek adayların tercih ettiği meslek olan tasarım asistanlığı, endüstriyel ürün tasarımı, iç dizayn, tiyatro tasarımı, mücevher ve mobilya tasarımı, seramik tasarımı ve tekstil ürünleri tasarımı gibi alanlarda çalışır. Çalışılan projelerde tasarım asistanlarını bekleyen bazı süreçler vardır. Tasarlanması gereken şeyler ve tasarım asistanının bu süreçte nasıl bir rol oynayacağı önemlidir. 

  • Tasarımda uygun renkler, malzemeler ve şekiller kullanarak kaba eskizler hazırlayan tasarım asistanları, yaratıcı fikirler üzerinde çalışır ve tasarımcılara destek olur. 
  • Çizimi onaylanan tasarımların üretim sürecinde ise daha detaylı çizimleri, modelleri veya prototipleri hazırlamak da tasarım asistanının işidir. 
  • Tasarımlar bilgisayarlar üzerinde detaylı bir şekilde tamamlanır ve tasarım asistanı tasarımcı ile birlikte bu örneklerin sunumunu hazırlayarak işverenlere raporlar. 
  • Tasarım asistanı uygun kumaşların modellerde kullanılmasından sorumludur ve onay alan tasarımların üretim sürecini takip eder. 
  • Moda dünyasına yön veren tasarımcıların yanında çalışan asistanlar, düzenli olarak tekstil sektöründe yer alan eğitimlere katılmalıdır ve kendini geliştirmelidir. 
  • Tasarım asistanları aynı zamanda bünyesinde çalıştığı şirket için ürün kataloglarını hazırlar. 

Türkiye’nin birçok yerinde çalışma şansı yakalayan tasarım asistanları için İstanbul’da iş olanağı oldukça fazladır. Sen de bu mesleği yapmak istiyorsan tasarım asistanı iş ilanları İstanbul’u filtreleyerek iş imkânlarını inceleyebilirsin. İzmir’de yaşıyorsan ve şehir dışına çıkmak istemiyorsan seçeneklerden tasarım asistanı iş ilanları İzmir’i seçerek kriterlerine uygun ilanlara başvurabilirsin. 

Tasarım Asistanı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Tasarım asistanlarının ana işi belli olsa da çalıştıkları sektör çeşitlilik gösterir. İş ilanlarını incelerken şirketin sektörüne ve adaylarda aradığı kritere dikkat edebilirsin. Şirketlerin aradığı niteliklere uygun olup olmadığını öğrenmek için ilanlara tıklayarak işin genel tanımını ve aday kriterlerini öğrenebilirsin. Senin öz geçmişine uyan kriterleri isteyen şirketlerin tasarım asistanı ilanlarına başvurabilirsin. İş ararken filtreli arama motorundan bulunduğun şehri seçebilirsin ve kolay ulaşım sağlanan iş yerlerini tercih edebilirsin. Şirket hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için şirket özelliklerine tıklayabilirsin. İş ilanlarında dikkat edilmesi gereken şeylerden biri de çalışma şeklidir. Ayrıca sosyal ve yan haklar da adayların dikkat etmesi gereken detaylar arasında yer alır. Sen de tüm bu detaylara hâkim olduysan ve tasarım asistanı olarak çalışmak istiyorsan firmalara tasarım asistanı iş başvurusu yaparak öz geçmişini gönderebilirsin. 

Tasarım Asistanı Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Tasarım asistanları, tasarım stüdyolarında, sergi şirketlerinde, mobilya üretiminde ve tekstil gibi çok büyük sektörlerde çalışma şansına sahiptir. Senin de yaratıcı ve sanat becerilerin yüksek ise kariyerini tasarım asistanı olarak planlayabilirsin. Bunun için adayların işletme, endüstri, tekstil mühendisliği ve pazarlama gibi üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren bölümlerinden mezun olmaları gerekir. Tasarım asistanı arayan şirketler, adayların çeşitli çizim programlarını aktif olarak kullanabilmesini ister. Bunun için fikirleri üç boyutlu tasarıma dönüştürme yeteneğinin yüksek olması gerekir ve bu fikirleri dijital ortamlara aktarmak gerekir. Çizim programları sayesinde tasarım asistanları bunu yapabilir. Bu açıdan birden fazla çizim programını kullanabilmek sana avantaj sağlar. Grafik tasarım programlarını iyi derecede kullanabiliyorsan sen de İstanbul tasarım asistanı iş ilanlarına başvurabilir ve hayallerinin peşinden gidebilirsin. 

Tasarım asistanı iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

İnternete bağlanan telefon veya bilgisayarın varsa tasarım asistanı iş ilanlarına kolayca ulaşabilirsin. Kolayca kariyer.net’i ziyaret edebilirsin veya akıllı telefonuna kariyer.net’i indirebilirsin. Filtreleme bölümünden gerekli filtreleri yaparak tasarım asistanı arayanlara kolayca ulaşabilirsin. 

Tasarım asistanı iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Üniversitelerin ilgili bölümlerinde eğitim gören ve mezun olan her aday, tasarım asistanı iş ilanlarına başvurabilir ve çeşitli sektörlerde çalışma şansını yakalar. Ayrıca bu eğitimlerin yanı sıra adayların grafik tasarım programlarını aktif olarak kullanması gerekir. Bu özellikleri taşıyan adaylar tasarım asistanı iş ilanları yeni olanlara başvurabilir. 

Tasarım asistanı maaşları ne kadardır?

Tasarım asistanı maaşları çalışılan şirkete, haftalık çalışma saatine ve şirketlerin maaş politikalarına göre değişir. Tecrübeli tasarım asistanı maaşı işe yeni başlayan bir adaya göre daha yüksektir. Ayrıca maaşlar, sosyal ve yan haklar ile desteklenir. Şirketlerin adaylara sunduğu yan haklar da birbirinden farklıdır. Kadınlara öncelik tanıyan şirketlerin ilanını incelemek için tasarım asistanı iş ilanları bayan filtrelemesi yapabilirsin. 

Tasarım asistanı iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Yaratıcı adayların seçtiği meslek olan tasarım asistanı iş ilanlarında aranan kriterlerin başında ilgili bölümlerde eğitim almak gelir. Adayların takım çalışmasına yatkın olması ve sorumluluk alabilmesi gerekir. Adaylarda aranan kriterlerden biri de iletişim becerisinin yüksek olmasıdır. Tasarım asistanı iş ilanları bay adaylarda askerlik şartı da aranır. 

Sıkça Sorulan Sorular

Tasarım asistanı iş tanımı nedir?

Sanatsal çalışmalarla yakından ilgilenen kişiler, üretim ya da değerlendirme sürecinde kendilerine yardımcı olarak kişilere ihtiyaç duyar. Bu noktada çalışma arkadaşı olarak tasarım asistanı arayışında bulunur. Tasarım asistanlarının iş tanımı, bünyesinde çalıştıkları firmaya bağlı olarak değişebilir. Tasarımcının çalışmalarına destek olmak ve isteklerine karşılık vermek tasarım asistanlarının iş tanımı içerisinde yer alır. Sen de tasarım asistanı olarak çalışmak istiyorsan, yapılan iş ve proje kapsamında fikir desteğinde bulunman gerektiğini bilmelisin. Ayrıca tasarım araç gereçlerinin belirlenmesi noktasında da görevler üstlenebilirsin. Bunların yanı sıra, sektörle ilgili tüm gelişmeleri yakından takip etmeli ve sürekli olarak kendini güncellemelisin. Bu alanda başarılı olabilmen için iş tanımını doğru bir şekilde yerine getirmen oldukça önemlidir.

Tasarım asistanının hangi sektörlerde çalışma imkânı vardır?

Sanat dünyasında tasarım asistanı olarak çalışmak istiyorsan görev alabileceğin çeşitli sektörler olduğunu bilmelisin. Müzik, resim ve moda gibi sektörler bu noktada önemli bir yoğunluğa sahiptir. Müzik dünyasında eşsiz çalışmalar yapan kişilerden moda dünyasının en yaratıcı işlerini ortaya koyan kurumlara kadar geniş bir çalışma alanı bulunur. Bu tür alternatifleri değerlendirerek kendine ve yeteneklerine en uygun işi bulabilirsin. Çalışmak istediğin kişi ya da kurumun kriterlerini inceleyerek başvurunu tamamlayabilirsin.

Tasarım asistanlarının maaşları ne kadar?

Tasarım asistanı olarak görev aldığın sektör, alacağın maaş üzerinde fazlasıyla etkilidir. Müzik sektöründe faaliyet gösteren asistan ile moda dünyasında çalışan asistanın alacağı maaşlar birbirinden farklıdır. Bunun en temel sebebi ise iş tanımının, çalıştığın sektöre göre belirlenmesidir. Asgari ücretle başlayan maaş miktarı; tecrübe ve eğitim kriterlerine ya da çalışılan kuruma göre artış gösterebilir. Sektörde yükselme şansını elde edebilirsen alacağın maaşın değişeceğini de bilmelisin.

Nasıl tasarım asistanı olunur?

Tasarım asistanı olmak istiyorsan öncelikle belirli eğitimleri başarıyla tamamlamış olman gerekir. Üniversitelerin lisans programında yer alan tekstil, pazarlama, endüstri ile ilgili bölümlerden mezun olmalısın. Tekstil mühendisliği bölümünden mezun olman sektöre donanımlı bir tasarım asistanı olarak başlaman için sana avantaj kazandırır. Üniversitelerin ön lisans programlarından mezun olmak da kimi kurumlar için yeterli görülebilir. Bu eğitimlerini çeşitli workshop ya da sertifika programlarıyla tamamlayabilirsin.