Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
405

Tasarım / Grafik İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search

Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Tasarım / Grafik cancel
YILDIZ MATBAA DİJİTAL BASKI NECATİ YILDIZ

Dijital Baskı Operatörü

YILDIZ MATBAA DİJİTAL BASKI NECATİ YILDIZ
İstanbul(Asya)
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Yataş Grup

Yataş Bedding Tasarım Yöneticisi

Yataş Grup
İstanbul(Asya)
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
ORKA HOLDİNG A.Ş.

Grafik Tasarım Uzmanı

ORKA HOLDİNG A.Ş.
İstanbul(Avr.)
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 9 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Grafik Tasarım İş İlanları

Grafik tasarım, kitlelere seslenmek amacıyla kullanılan görsel iletişim yöntemidir. Kişilerin hayal gücündeki imge ve düşüncelerin iki boyutlu ya da üç boyutlu şekilde belli bir kitleyi hedefleyerek teknoloji yoluyla somuta dökülme sanatı olarak tanımlanabilir. Baskı, illüstrasyon, animasyon, reklam, broşürler, tanıtımlar, çeşitli firmaların logoları ve ambalaj tasarımı gibi görselliğin gerektiği alanlarda grafik tasarım çalışmaları yapılır. Ayrıca görselliğin büyük önem taşıdığı iç mimari alanında da grafik tasarıma başvurulduğu görülür. Bu iş içi geniş bir vizyon, bakış açısı ve hayal gücü gerekir. Genel olarak bakıldığında grafik tasarımının amacı bir mesajı ya da fikri iletmektir. Grafik tasarım iş ilanları bu alanda yetenekli olduğuna ve potansiyelini yansıtabileceğine inanan insanlar için uygun olabilir. Grafik tasarım işiyle uğraşan insanlar grafiker ya da grafik tasarımcı unvanlarına sahip olur. Adayların bu unvana sahip olmak için birtakım eğitimlerden geçmeleri gerekir. Bu eğitimleri tamamladıktan sonra kişiler grafik tasarım alanında çalışabilir.

Grafik Tasarım İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Grafik tasarım alanında çalışmak için sahip olunması gereken bazı yetenekler bulunur. Yaratıcılık bu yeteneklerin en önemlilerinden sayılır. Grafik tasarımcıların; özellikle firmaların logolarını, reklamlarını hazırlarken özgün işler ortaya çıkarmaları, firmaların dikkat çekiciliğini artırmak adına yaratıcı ve yenilikçi olmaları gerekir.  Güçlü bir görsel algıya sahip olunması da grafik tasarım alanında çalışmak isteyen kişilere büyük kolaylıklar sağlar. Bununla beraber fikirlerini ve tasarımlarını işleyip düzenleyebilmeleri için teknoloji alanında da iyi olmaları gerekir. Grafik tasarımcıların iyi bir bilgisayar kullanıcısı olmaları ve tasarım çalışmalarında kullanılan; Adobe Illustrator, Adobe InDesign, Adobe Photoshop, Corel Draw, 3DMax, Free Hand, Adobe Dreamweawer gibi programlara hakim olmaları beklenir. Teknik bilgilerin beraberinde grafik tasarımcılarının zaman yönetimi konusunda da iyi olmaları gerekir. Belirlenen tarihte müşterilerine işi teslim etmeleri, müşteri memnuniyeti açısından oldukça önemlidir. Kendilerine ve alan bilgilerine dair özgüvenli bir tutum sergileyerek, müşterilerin güvenini kazanmaları da gereklilikler arasında yer alır. Özellikle grafik tasarım iş ilanları freelance kategorisinde alınan işler için müşterilerle güven bağı kurulması önemlidir.

Grafik Tasarım İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Grafik tasarım iş ilanları aranırken, kişilerin kendilerine en uygun ilanları seçebilmeleri için dikkat etmeleri gereken hususlar bulunur. İlanı veren firmanın altyapısı ve hitap ettiği kitle önem taşır. Grafik tasarımcının hakim olduğu alanlar ve konular ise firmanın beklentileri ile uyum göstermelidir. Firmanın ihtiyaç ve istekleri hakkında bilgi edinerek bunları karşılayıp karşılamayacağı konusunda adaylar fikir sahibi olabilirler. Adaylar, ilanda belirtilen bilgisayar programlarını etkin bir şekilde kullanıp kullanmadığını göz önünde bulundurmalıdır. İleride yaşanabilecek problemlere veya aksaklıklara sebep olmamak adına ilanda belirtilen aday kriterlerine uygunluk dikkatlice değerlendirilmelidir. Ayrıca aday, firmada çalışmak istediği pozisyon için çalışma saatleri gibi önemli detayları bilmelidir. Grafik tasarım alanında gerekli yetkinliklere sahip olan ve bu konuda eğitim verebilecek kişiler için grafik tasarım eğitmeni iş ilanları uygun olabilir. Bu sayede grafik tasarım alanında yeni grafikerler yetiştirmek, bununla beraber bu alanda yeni iş kollarının açılmasını sağlamak mümkün olur. Yeni açılan iş kolları sayesinde grafik tasarımı mesleğine olan ihtiyaç da artabilir. Diğer yandan iş ilanlarını incelerken konum detayına dikkat etmek gerekir. Örneğin İzmir’de ikamet eden adaylar, grafik tasarım iş ilanları İzmir kategorisindeki seçenekleri değerlendirmelidir.

Grafik Tasarımcı Ne İş Yapar?

Grafik tasarımcı veya diğer adıyla grafiker, müşterilerinin istekleri doğrultusunda, kendi hayal gücünü ve vizyonunu da kullanarak; logo, reklam, illüstrasyon, reklam, broşür, kartvizit, tabela, animasyonlar gibi görsellik gerektiren işlerde tasarımdan sorumlu olabilir. Bunlarla sınırlı kalmayıp fotoğraf, video, sunumlar ya da oyunlar gibi alanlarda da etkin rol üstlenir. İnternet sitelerinin tasarımlarının yapımında da grafik tasarımcılar görev alabilir. Kullanıcıların dikkatini çekmesi için internet sitelerinin görselliği büyük önem taşır. Bu internet siteleri; bankalar, alışveriş siteleri, markalar ve ilan sayfaları şeklinde olabilir. Özellikle internet sitelerinin tasarımı konusunda yetkin olan kişiler için web ve grafik tasarım iş ilanları uygundur. Ayrıca restoranların menüleri, dergiler, karikatürler gibi bir çok alanda da grafik tasarımcıların işlerini görebilmemiz mümkün olabilir. Nüfus yoğunluğu sebebiyle grafik tasarım iş ilanları İstanbul şehrinde daha sık görülür.  

Grafik Tasarımı İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Grafik tasarımı birçok alana dağılabildiği gibi grafik tasarımcılar farklı alanlarda uzmanlaşabilir. Genel hatlarıyla bakıldığında grafik tasarımcıların öncelikle tasarım programlarını bilmesi şarttır. Online eğitimler ile grafik tasarımında gerekli programların kullanımı öğrenilerek, eğitimin ardından grafik tasarımcı sertifikaları alınabilir. Bu eğitim alındıktan sonra kendini belirli bir alanda geliştirmek isteyenler farklı programlar da öğrenmeyi tercih edebilir. Ayrıca üniversitelerde de grafik tasarım bölümünü okumak tercih edilebilir. Bu alan için 2 yıllık veya 4 yıllık olmak üzere çeşitli üniversitelerde ilgili bölümler bulunur. Mezun olduktan ya da sertifika aldıktan sonra kendilerini geliştirmeye devam etmek isteyenler için farklı programlar ve görselliğe dair alanların kurslarına kayıt olunabilir. Bunun yerine direkt olarak çalışmak isteyenler deneyimsiz grafik tasarım iş ilanları seçeneklerini tercih edebilir. Kariyerlerine yön vermek için başlangıçta atılan adımların önem taşıdığını unutmamak elzemdir.

Grafik Tasarım Mesleği İçin İş İmkanları ve Olanakları Nelerdir?

Grafik tasarım mesleği üzerine kariyer inşa etmek isteyenler için reklam ajansları, yazılı ve görsel basın kurumları, sinema ve televizyon gibi medya kuruluşları öne çıkan istihdam alanlarıdır. Bunlarla beraber tekstil sektörü, ambalaj sektörü, yayınevleri, matbaalar, internet siteleri gibi alanlarda da grafik tasarımcılara ihtiyaç duyulur. Grafik departmanına sahip kuruluşlarda ve şirketlerde grafik tasarımcı olarak rol alınabilir. Üniversitede grafik tasarımı bölümü okuyup yüksek lisans ile öğretim görevlisi olmak da yapılan tercihler arasında olabilir. Ayrıca online çalışmayı da tercih edenler için evde grafik tasarım iş ilanları seçenekleri uygun olur.

Grafik Tasarım İş İlanlarında Aranan Nitelikler Nelerdir?

Grafik tasarım iş ilanlarında genellikle erkek adaylar için askerliğin yapılmış olması ya da muaf olunması tercih edilir. Eğitim durumu olarak lise ya da üniversite mezunlarının arandığı görülebilir. İlanı veren kuruluşa göre tercih edilen tecrübe yılı farklılık gösterir. Yeni mezun olanlar ve tecrübe sahibi olmayanlar için grafik tasarım iş ilanları tecrübesiz şeklinde aramalar yapılabilir. Tasarım ve hayal gücü yüksek, yaratıcı, yenilikçi, müşterilerin isteklerini kavrayabilen ve bunlara yönelik çalışmalar yapabilen adaylar aranır.

Grafik Tasarım Mesleğinde Görev ve Sorumluluklar Nelerdir?

Grafik tasarım mesleğini icra eden kişilerin öncelikle müşterilerle sağlıklı iletişim kurarak onların taleplerini anlamaları gerekir. Ardından grafik tasarımcı, verilmek istenen mesajı ve fikri en uygun biçimde dijital ortamda somut hale getirir. Dergi grafik tasarım iş ilanları, dergilerin reklam sayfalarında ya da hedef kitleye iletilmesi istenen mesajların iletilmesinde rol üstlenmek isteyen grafik tasarımcılar için uygun olabilir. Grafik tasarımcıların işlerini zamanında teslim etmesi, en önemli sorumluluklarından biridir. Ayrıca güncel olması ve yenilikleri takip ederek vizyonunu geliştirmesi sorumlulukları arasında yer alır. 

Grafik Tasarım Uzmanı Nasıl Olunur?

Grafik tasarım uzmanı olmak isteyenler için 4 yıllık üniversite bölümünden mezun olmaları gerekir. Alanlarında gelişmek ve kariyerlerinde ilerlemek için çeşitli kurslar, sertifika programları ya da yüksek lisans programları tercih edilebilir. Bunlara ek olarak en sık kullanılan grafik tasarım programlarına hakim olunması gerekir. Gerekli yetkinliklere sahip kişiler, grafik tasarım iş ilanları ankara kategorisinde yer alan seçenekler gibi çeşitli iş imkanları için firmalara başvuru yapabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Grafik tasarım iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Grafik tasarım iş ilanlarına Kariyer.net adresinden başvurabilmek için kayıt olman gerekir. Facebook üzerinden ya da e-mail adresinle şifre oluşturup kayıt olabilirsin. Özgeçmişini oluştururken ön yazı eklediğinde, şirketler tarafından daha kolay fark edilirsin. Ana sayfada iş tanımı olarak "grafik tasarım" seçilir ve "detaylı ara" butonuna basılır. Bu işlemin sonucunda; tüm il ve ilçelerdeki grafik tasarım iş ilanları listelenir. İlanlara bakarak, şirketlerin aradığı nitelikleri inceleyebilirsin. Sana uygun olanlara "Başvur" butonuna basarak başvuru yapabilirsin.

 En kazançlı grafik tasarım iş ilanları nelerdir?

https://www.kariyer.net/is-ilanlari/tasarim+grafik adresine tıklayarak en kazançlı grafik tasarım iş ilanlarını inceleyebilirsin. Daha sonra maaş bilgilerine erişmek için ana sayfada bulunan "Pozisyon rehberi" sekmesi üzerine tıklanır. Bunun sonucunda; A’dan Z’ye tüm pozisyonlar için bir liste çıkar. Listeden "Grafik Tasarım" iş tanımı seçilir. Sitede kayıtlı kişilerin vermiş olduğu maaş bilgileri sayesinde, en düşük, ortalama ve en yüksek maaş bilgileri görüntülenir. 

Popüler grafiker iş ilanları nelerdir?

Kariyer.net üzerinden popüler grafiker iş ilanlarına ulaşabilirsin. Ana sayfadan "Grafiker" seçilerek "Detaylı Ara" butonuna basılır. Gelen sayfanın sol tarafında "Pozisyon" filtresine tıklanır. Grafikerle ilgili aranan tüm pozisyonlar sayılarıyla birlikte listelenir. En çok aranan grafiker iş ilanları en üstte sıralanır. İlanlar incelenir. İlan sayfaları açıldığında, yapılan başvuruların yaklaşık sayıları da öğrenilebilir.

 Güncel grafik tasarımcı iş ilanları nelerdir?

Güncel grafik tasarımcı iş ilanlarına Grafik - Tasarım bağlantısından ulaşabilirsin. Bu ilanlar sürekli güncellenir. İş ilanları, en güncel tarihli ilan en üstte olacak şekilde listelenir.