Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
105

Tekirdağ Tekstil İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Tekstil cancel
Tekirdağ cancel
Dinarsu İmalat ve Tic A.Ş
Satın Alma Uzmanı
Dinarsu İmalat ve Tic A.Ş
Tekirdağ İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Dinarsu İmalat ve Tic A.Ş
Üretim Personeli
Dinarsu İmalat ve Tic A.Ş
Tekirdağ İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
YKK METAL VE PLASTİKÜRÜNLERİ SANAYİVE TİCARET A.Ş.
Boya Süreç / Proses Uzmanı
YKK METAL VE PLASTİKÜRÜNLERİ SANAYİVE TİCARET A.Ş.
Tekirdağ İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

BAK-AY TEKSTİL SAN. VE TİC. AŞ.
Kartela Elemanı
BAK-AY TEKSTİL SAN. VE TİC. AŞ.
Tekirdağ İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Almodo Altunlar Tekstil Sanayi Ve Ticaret A.Ş.
Kalite Kontrol Mühendisi
Almodo Altunlar Tekstil Sanayi Ve Ticaret A.Ş.
Tekirdağ İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Tekirdağ Tekstil Sektörü İş İlanları

Tekirdağ Türkiye’nin en önemli sanayi şehirlerinden biridir. Tekirdağ’da bulunan fabrikaların bir kısmını da tekstil fabrikaları oluşturur. Tekstil sektörü sanayi sektörü için çok önemli bir bölümdür. Tekirdağ sanayi şehri olmasından dolayı tekstil sektörü yönünden zengindir. Tekstil sektöründe faaliyet gösteren fabrikalarda çalışması için işçilere, müdürlere, tekstil laborantlarına ve tekstil mühendislerine ihtiyaç duyulur. Tekstil, iplik oluşumundan kumaş oluşumuna kadar olan tüm süreci kapsamaktadır. Sonrasında bu kumaş, üretilecek ürüne göre konfeksiyon fabrikalarına gönderilir. Konfeksiyon fabrikaları kumaşların hazır giyim eşyalarına dönüşümünü sağlayan fabrikalardır. Tekirdağ tekstil konfeksiyon iş ilanları yönünden zengin bir şehirdir. Tekirdağ merkezde birçok fabrika bulunduğu gibi bazı ilçelerde de yoğunluk görülür. Merkezde yaşayan ya da yaşamak isteyen tekstil sektörü elemanı adayları Tekirdağ merkez tekstil iş ilanları kategorisini inceleyebilir. Muratlı, Çorlu gibi ilçeler de fabrika bakımından zengindir. Örneğin, Tekirdağ Muratlı tekstil iş ilanları ya da Tekirdağ Süleymanpaşa tekstil iş ilanları ile oldukça fazla işçi, mühendis ve laborant aranır. Sonuç olarak Tekirdağ merkeziyle de ilçeleriyle de Türkiye için çok önemli bir sanayi bölgesidir ve bünyesinde birçok tekstil şirketini de barındırır.

Tekirdağ’da Tekstil Sektörü İş Olanakları Nelerdir?

Tekstil sektörü, içinde birçok meslek grubundan insanların çalıştığı çok yönlü bir sektördür. Tekstil sektöründe çalışabilen mesleklerden bazıları şunlardır: tekstil terbiye öğretmeni, tekstil tasarım teknisyeni, tekstil laborantı, tekstil teknikerleri, tekstil terbiye teknisyeni, tekstil dokuma ve örgü öğretmeni, model makineci, kalıp teknisyeni, tekstil teknolojisi teknikeri, tekstil kalıp teknikeri, tekstil mühendisi. Bu meslek gruplarının tekstil sektörü için birbirinden farklı görevleri vardır. Örneğin, tekstil terbiye öğretmeni tekstil sektörü için öğrenci yetiştiren kişidir. Görevi; tekstil malzemesinin ön renklendirme, baskı, terbiye ve apreleme işlemlerinin öğrencilere nasıl en doğru şekilde öğretileceğini bilip buna uygun öğrenci yetiştirmektir. Tekstil tasarım teknisyeni ise kumaşı renklendirme, dokuma ve baskı yoluyla desenlendiren kişiye denir. Tekstil dokuma ve örgü öğretmeni, çalıştığı eğitim kurumunda öğrencilere dokuma ve örgü hakkında eğitim veren kişidir. Tekstil laborantının görevi tekstil malzemelerinin kullanıcıya ulaşana kadar olan süreçteki tüm kimyasal ve fiziksel testlerini yapar. Tekstil laborantlığı eğitimi teknik liselerde, üniversitelerin ve özel kuruluşların açtığı kurslarda verilir. Bu meslek dalı için yeterli donanıma sahip olan adaylar Tekirdağ tekstil laborant iş ilanları kategorisine bakabilirler. Model makineci, belirlenen dikim talimatlarına göre model ürünü diker. Tekstil teknolojisi teknikeri ise dokuma, örme, boyama, konfeksiyon alanlarındaki üretimin takibini ve kontrolünü yapar. Aynı zamanda da makine bakım, ayar ve onarımıyla ilgilenir. Tekstil mühendisi, tekstil sektörünün gelişmesi ve ilerlemesi amacıyla yeni yöntem ve teknikler üreten, ham madde işlenmesi esnasında teknik ve idari kontrolleri gerçekleştiren, yeni ürünlerin tasarımını ve üretimini planlayan kişidir. Tekstil mühendisleri Tekirdağ’da birçok firmada iş bulabilir. Tekirdağ tekstil mühendisi iş ilanları yayınlayan birçok firma bulunur.

Tekirdağ Tekstil Sektörü İş İlanlarında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tekirdağ’da birçok tekstil fabrikası bulunur. Bu fabrikalar da çeşitli meslek gruplarından çalışma arkadaşları ararlar. Bakılması gereken ilk detay, firmanın aradığı çalışma pozisyonuna kişinin uygun olup olmadığıdır. Tekirdağ tekstil firmaları bünyesinde çalışan insanlar genelde teknik lise mezunudur ya da bulundukları pozisyon için eğitim almış kimselerdir. Yani öncelikli olarak eğitim durumunun başvuruda bulunulacak olan pozisyon için yeterli olup olmadığına bakmak gerekir. Bunun yanında firmaların çalışma saatleri değişim gösterebilir. Örneğin, bazı fabrikalar gece nöbeti de isteyebilir. Tekstil sektöründe çalışmak isteyen aday bu tip detaylara dikkat etmelidir. Tekstil mühendisi çalışmak istediği firmanın mühendisten beklentilerini bilmelidir. Çalışma saati konusu mühendis için de önemlidir. Elbette maaş konusu da birçok aday için öncelikli konulardan biridir. Aday, tekstil sektöründe hangi meslek dalında çalışmak istiyorsa maaşı ve ek ödenekleri firmayla konuşup seçimini yapmalıdır. İş ilanlarındaki en önemli unsur çalışma koşullarının aday için uygun olup olmadığıdır. Fabrika ilanlarına göz atmak isteyen adaylar Tekirdağ tekstil fabrikaları iş ilanları kategorisine bakabilir.

Tekirdağ Tekstil Sektöründe Çalışmak İçin Gereken Eğitimler ve Belgeler Nelerdir?

Tekstil sektörü birçok meslek grubunu içinde barındırdığı için gereken eğitimler de birbirinden farklıdır. Örneğin, bir tekstil mühendisi üniversitelerin 4 yıllık tekstil mühendisliği bölümünü bitirmiş olmalıdır. Tekstil bölümünü öğrencilere anlatan tekstil terbiye öğretmenleri ya da tekstil dokuma ve örgü öğretmenleri gibi eğitmen olmak için de üniversitelerin aynı bölümünden mezun olmak gerekir. Teknisyen olabilmek için ise ilköğretim mezunu olup meslek liselerine girmek gerekir. Tekstil teknolojisi teknikeri ise meslek lisesinden mezun olduktan sonra üniversitelere bağlı meslek yüksek okullarının tekstil teknolojileri bölümlerinde eğitim görmelidir. Tekstil laborantı olmak isteyen kişiler de yine teknik-meslek liselerinde, üniversitelerin meslek yüksek okullarında ya da özel kurumların verdiği eğitimlerle olunabilir. Tekstil işçisi olmak için ise herhangi bir ek eğitim gerekmez. Yani tekstil sektörü çok yönlü bir sektördür. Çeşitli eğitim düzeyindeki insanlar bir arada çalışır. Gerekli eğitimler alındıktan sonra Tekirdağ tekstil firmaları için başvuruda bulunulabilir. 

Tekirdağ Tekstil Sektöründe Çalışma Ortamı Ve Çalışma Koşulları Nasıldır?

Tekstil sektöründe çalışan işçilerin çalışma ortamı genelde fabrikanın içidir. Bunun yanında tekstil laborantı genellikle laboratuvar ve işletme ortamında çalışır. Çalışma ortamı gürültülü olur, havada lif tozları, kimyasal madde gazları bulunabilir. Tekstil kalite kontrol teknisyenleri de tekstil laborantı ile aynı şartlara sahiptir.  Tekstil mühendisinin çalışma ortamı ise dokuma endüstrisindeki fabrika ve atölyeler içerisinde yer alır. Laboratuvar ortamında olduğu gibi bu çalışma alanlarında da gürültülü, havada lif tozları ve kumaş parçaları olabilir. Genel anlamda çalışma ortamları bu şekilde şekillenir.

Tekstil Sektöründe Maaşlar Ne Kadardır?

Tekstil sektörü birçok mesleği bünyesinde bulundurduğu için kesin bir maaş miktarı görülmemektedir. Deneyimli bir tekstil mühendisi asgari ücretin üzerinde maaş alabilirken yeni mezun bir tekstil mühendisi asgari ücret kadar maaş alabilir. Bunun yanında laborantların ve teknisyenlerin maaşı da deneyime bağlı olarak değişir. Deneyimli laborantların ve deneyimli teknisyenlerin asgari ücretin üzerinde maaş aldığı söylenebilir. Çalışılan firmanın büyüklüğüne, ürettiği ürüne ve adayın deneyimine bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Tekstil Sektöründe Çalışmak İçin Gereken Özellikler Nelerdir?

Gerekli özellikler tekstil sektöründeki her meslek için değişkenlik gösterir. Tekstil mühendisi fen bilimleri alanında başarılı, yönetici kişiliği olan, mekanik ilişkileri görebilen biri olmalıdır. Tekstil tasarım teknisyenleri estetik görüşe sahip, şekilleri anlamlandırabilen, boyar maddelere alerjisi olmayan kimseler olmalıdır. Bunun yanında laborantlar kimyayla ilgili, kimyasalları tanıyan, araştırmacı ve bedenen sağlıklı olmalıdır. Özellikler tekstil sektörü içerisindeki mesleklere göre değişim gösterir. Aday, olmak istediği meslek için gerekli özelliklere sahip olmalıdır.

Tekirdağ’da Tekstil Sektöründe Nerelerde Çalışılabilir?

Tekirdağ tekstil elemanı arayan firmalar tekstil sektöründe çalışmak isteyen adaylar tarafından tercih edilebilirler. Tekstil sektöründe çalışmak isteyenler çeşitli mesleklerde kolayca iş bulabilir. Çünkü Tekirdağ tekstil elemanı arayanlar yayınladıkları ilanlarla hangi pozisyonda bir çalışan aradıklarını belirtirler. Çalışmak için bir firma ya da fabrika bulmanın en kolay yolu Tekirdağ tekstil iş ilanları sayfasına bakmaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Tekirdağ güncel iş ilanları nelerdir?

Tekirdağ güncel iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek görüntüleyebilirsin.

Tekirdağ iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Tekirdağ iş ilanlarını Kariyer.net'te listeleyebilir ve sana en uygun pozisyonları inceleyebilirsin. Deneyimlerine uygun iş ilanlarına hesabına giriş yaparak hesabına giriş yaparak veya 1 dakika içinde hızlıca hesap oluşturduktan sonra başvurabilirsin.

Aradığım pozisyondaki Tekirdağ iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Aradığın pozisyondaki Tekirdağ iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Pozisyon'' kategorisinde bulunan pozisyonları seçerek kolayca listeleyebilirsin.

Kariyer.net'te bana en yakın Tekirdağ iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Sana en yakın Tekirdağ iş ilanlarını ''Şehir/İlçe'' bölümünde yer alan ''İlçe'' kısmından sana en yakın konumu seçerek keşfedebilirsin. Bulunduğun ilçeyi seç ve sana en yakın iş ilanlarını hızlıca gör!