17

Teknisyen İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Teknisyen cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Teknisyen İş İlanları

Sektörlerin ve çeşitli iş sahalarının, bilginin ve tecrübenin birleştiği meslek grubuna duyduğu gereksinim her geçen gün artar. Bu meslek gruplarının en önemlilerinden biri de teknisyenlik mesleğidir. Birçok sektörün ihtiyaç duyduğu teknisyenlerin önemi giderek artış gösterir. Teknik bilgi, beceri ve tecrübe isteyen teknisyenlik mesleğinde çalışanlar, görev aldıkları alanlara göre uzmanlaşırlar. Sektörlerin ve firmaların bu elemanlara duyduğu ihtiyaç teknisyen ilanları adına yoğunluk yaşanmasına zemin hazırlar. Bu bağlamda teknisyenler özel sektörde, kamu kurum ve kuruluşlarının çatısı altında istihdam edilebilir. Teknisyenler aynı zamanda kendi işyerlerini açarak da çalışma imkanı yakalayabilirler. Senin de bu meslek grubuna dair bir iş arayışın varsa teknisyen iş ilanları arasından tercihte bulunabilirsin.

Teknisyen Ne İş Yapar?

Teknisyenlerin görevleri ve iş tanımları, istihdam edildikleri alanlara göre farklılık arz edebilir. Ancak genel olarak teknisyenler uzmanlık alanları, bilgi ve tecrübelerine; bakım, onarım ve üretim alanlarında görev üstlenir. Bu bağlamda teknisyenler; bakım ve onarımın yanı sıra test ve kontrol işlemlerini yapar, bu süreçleri yönetir. Bu doğrultuda ilgili ekipmanları, makineleri, araç ve gereçleri etkin bir şekilde kullanır. Yaptığı iş ile alakalı raporlama yapar, evrak ve belgeleri düzenler. Teknisyenler, şefleri ya da yetkili personel tarafından kendilerine verilen işleri yerine getirirken iş sağlığını ve güvenliğini de elden bırakmaz. Eğer sen de bu görev ve sorumlulukları yerine getirebileceğini düşünüyorsan güncel teknisyen iş ilanları içinden mesleki bilgine uygun olanlara yönelebliirsin.

Teknisyen İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Türkiye’nin herhangi bir kentinde yayınlanan teknisyen iş ilanlarına başvuru yapmadan önce bazı detaylara dikkat ederek son kararı vermek gerekir. Böylelikle iş arama sürecini daha olumlu bir şekilde yönetebilir, kendine uygun işi daha kolay bulma fırsatı yakalayabilirsin. 

  • Teknisyen arayan firmalar farklı uzmanlık alanlarına yönelik eleman arayışında olabilir. Bunlar arasından kendi mesleki uzmanlığına dair olan iş ilanlarına ulaşmalısın.
  • İş ilanlarında firmaların beklentini göz önünde bulundururken kendi beklentilerini de göz ardı etmemelisin.
  • Teknisyen iş ilanlarına başvuru yaparken firmaların ulaşım olanaklarını da değerlendirmelisin. Bu noktada işini kolaylaştırmak için yaşadığın kentteki iş ilanlarına yönelebilirsin. Örneğin; Teknisyen iş ilanları Ankara araması yapabilirsin.
  • Firmalar, genellikle teknisyen adaylarının askerlik görevini tamamlamış olmasını ister.

Teknisyen olmak için hangi eğitim ve belgelere sahip olmak gerekir?

Firmaların bünyesinde teknisyen olarak çalışabilmek için belli eğitim şartlarını karşılıyor olmak gerekir. Bu bağlamda teknisyen olmak isteyen adayların anadolu meslek lisesi veya meslek liselerinden mezun olmaları gerekir. Bu bağlamda meslek liselerini başarı ile bitirenler, teknisyen olarak istihdam edilme fırsatı yakalayabilirler. Eğer sen de bu liselerinden herhangi birini bitirdiysen teknisyen iş ilanlarına yönelebilirsin.

Teknisyen iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Türkiye’nin herhangi bir kentinde yayınlanan teknisyen iş ilanlarına ulaşmak için Kariyer.net’ten yararlanabilirsin. Bunun için Kariyet.net üzerinden teknisyen iş ilanları araması yapabilir, iş ilanlarına kolaylıkla ulaşabilirsin. Ayrıca yaşadığın kente yönelik de iş araması yapabilirsin. Örneğin; teknisyen iş ilanları İstanbul araması yaparak İstanbul’daki tüm teknisyen iş ilanlarına erişim sağlayabilirsin.

Teknisyen olmak için hangi özelliklere sahip olmak gerekir?

Teknisyen olarak istihdam edilerek çalışmak isteyen adayların, birtakım özelliklere sahip olması gerekir. Bu bağlamda teknisyenlerin; bakım, onarım ve üretim süreçlerinde çalışabilmesi gerekir. Teknisyen iş güvenliği ve sağlığını gözeterek; özverili, dikkatli ve disiplinli bir şekilde çalışmalıdır. Teknisyen adayları aynı zamanda ekip çalışmasına yatkın ve iletişime açık olmalıdır. Bu özellikleri taşıyanlar teknisyen olarak çalışma fırsatı yakalayabilirler. 

Teknisyen iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Teknisyen iş ilanlarına firmaların beklentilerini karşılayabilecek ve çalışma ortamına ayak uydurabilecek olan herkes başvuru yapabilir. Firmaların beklentilerini ve taleplerini ise teknisyen iş ilanlarının detaylarından öğrenebilirsin. Bu noktada ise Kariyer.net’ten yararlanabilirsin. Kariyer.net’ten yararlanarak tüm teknisyen iş ilanlarına erişim sağlayabilir, iş ilanlarının detaylarını inceleyebilir ve sana uygun olanlara başvuru yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Teknisyen olarak hangi alanlarda çalışılabilir?

Pek çok alanda uzmanlaşma fırsatına sahip olan teknisyenler, beceri dallarına göre çeşitli sektörlerin ihtiyaç duyduğu meslek grupları arasında gelir. Söz konusu teknisyenlik olduğunda öne çıkan iş alanlarını, çeşitli üretim faaliyetlerinin sürdüğü sanayi üretim alanları oluşturur. Müşteri memnuniyeti adına sunulan teknik servis hizmetleri, pazarlama alanında iş yapan kuruluşların teknisyenlere ihtiyaç duymasını sağlar. Kariyer.net’le erişebileceğin bu olanakları; çeşitli alanlarda bakım, onarım ve tamir hizmetleri sunan firma ve kuruluşlar takip eder. Hastane, labaratuar gibi sağlık merkezleri ile ilaç ve gıda firmalarında çok sayıda iş imkanına erişebilirsin. Ayrıca çalışanları arasında teknik işlerde uzman bir teknisyen bulundurmayı tercih eden çeşitli kuruluş ve işletmelerde istihdam olanakları yakalayabilirsin.

Teknisyen olmak içn hangi meslek liseleri okunabilir?

Uzman kadrolar arasında gelen teknisyenler arasına dahil olmak, Türkiye eğitim sistemi içerisinde yer alan tüm meslek liseleri ile erişilebilecek imkanlar arasında gelir. Teknik lise, endüstri meslek lisesi, sağlık lisesi, kız meslek lisesi, denizcilik lisesi, havacılık lisesi, tekstil meslek lisesi, seramik lisesi ve ticaret meslek lisesinden mezun olan adaylar, teknisyenlik başvurusu yapabilirler. Yetiştiği alana göre teknisyenlerin sahip olabileceği bazı mesleki ünvanları; elektrik teknisyenliği, sağlık teknisyenliği, kimya teknisyenliği, uçak teknisyenliği, gıda teknisyenliği gibi ünvanlar oluşturur.

Teknisyenlerin görevleri nelerdir?

Çeşitli kuruluş görev alan teknisyenlerin görevleri, uzmanlık alanları ve bağlı bulundukları departmanlar ölçüsünde farklılık gösterir. Örnek vermek gerekirse Kariyer.net’le erişebileceğin bir teknik servis iş imkanı; bakım, onarım, kontrol gibi teknik işlemler ile müşteri talepleriyle ilgilenme, bilgi sunumu gibi vazifeleri kapsayabilir. Sanayi üretim alanları ile inşaat firmalarında bulabileceğin işlerde elektrik, makine, motorlu araç gibi cihaz ve kaynakların bakımını üstlenmen gerekebilir. Labaratuar ortamlarında çeşitli cihazlarla test işlemleri, veri kayıtları, raporlamalar gibi işlemler yahut cihaz arızalarıyla ilgilenebileceğin bir pozisyona sahip olabilirsin.

Teknisyenler nasıl tekniker olabilirler?

Çeşitli meslek liselerinden mezun olan adaylar, mezun oldukları okul ve bölüme uygun düşen görevlerde teknisyen olarak çalışırlar. Öte yandan vazife tanımları ve iş koşulları açısından teknisyenliğin bir üst pozisyonu sayılan teknikerlik de pek çok teknisyenin sahip olmak istediği mesleki ünvanlar arasında gelir. Bu bağlamda tekniker olmak isteyen adaylar iki farklı yöntemi takip edebilirler. Düz lise veya meslek lisesi mezunlarının eğitim görebildiği meslek yüksek okulları, bunun ilk yöntemini oluşturur. Bir diğer yöntem olan 2 yıllık ön lisans bölümleri ise özgün veya açıköğretim metotlarıyla okunabilecek pek çok bölüm imkanı sunar. Teknoloji, Makine Teknik, Bilgisayar Teknik ve daha pek çok ön lisans bölümünden mezun olarak teknikerlik başvurusu yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur