5

Tel Erezyon Operatörü İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Tel Erozyon Operatörü cancel

Tel Erezyon Operatörü İş İlanları

Teknoloji sürecinin gelişim göstermesiyle beraber imalat alanında tercih edilen yöntemlerde de farklılıklar gözlemlenir. İmalat yöntemlerinin yön değiştirmesi, değişik meslek gruplarının ortaya çıkmasını sağlar. Tel erezyon imalatı da bu iş kolları içerisinde bulunur. Tel erezyon operatörü olarak çalışan kişilerin iş olanakları bu bağlamda yeni ve farklı fırsatları bünyesinde barındırır. Tel erezyon operatörü iş ilanları, talep gören bu alanda iş imkânlarını sıralar. Teknolojik bir talaş kaldırma yöntemi olarak çalışmalarını yürütürken farklı şehirlerde iş bulma şansına da sahip olabilirsin. CNC tel erezyon tezgah operatörü olarak da anılan bu meslek grubu, farklı sektörler bazında faaliyetlerine devam eder. Sen de bu alanda kariyerine devam etmek istiyorsan kariyer.net’ten ilgili ilanları inceleyerek başvurularını yapabilirsin.

Tel Erezyon Operatörü Olmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Güncel tel erezyon operatörü iş ilanlarına başvuru yapabilmek için bazı özelliklere sahip olmalısın. Bunlardan bazıları şöyle sıralanır:

 • Tel erezyon operatörü pozisyonunda görev almak istersen mekanik konulara karşı ilgi duyan biri olman gerekir.
 • Mekanik aletler hususunda güncel bilgileri ve değişimleri de takip altına almalısın.
 • Bu işi yapmak için bireysel ve ekip çalışmasının gerekliliklerini benimsemen oldukça önemlidir.
 • Tel erezyon operatörü pozisyonunda görev almak istersen belli eğitimleri başarı ile tamamlama durumun söz konusu olur.
 • Bu alanda başarı elde etmenin yollarından biri de sorumluluk bilincine sahip olmaktır.
 • Tel erezyon operatörü iş ilanları yeni belge alan kişilerden staj sürelerini tamamlamış olmalarını da talep edebilir. Bu staj sürelerini tamamlayan tel erezyon operatörleri, ilgili iş ilanlarına başvurma şansına sahiptir.

Tel erezyon operatörü olarak çalışma hayatına girecek bireylerin sahip olması gereken özellikler çeşitlilik gösterir. Bu pozisyon bazında iş ilanlarına başvurmak için ilan içinde talep edilen özellikleri taşıyıp taşımama durumuna dikkat etmen gerekir. CNC tel erezyon operatörü pozisyonu için kariyer.net’te eleman arayan firmalar, başvuracak adayların sahip olması gereken özelliklerden ilan detayında bahseder.

Tel Erezyon Operatörü Ne İş Yapar?

Tel erezyon operatörü iş ilanları bugün yayınlananlar incelendiğinde çalışacak adaydan beklenen görevler görülür. Tel erezyon operatörü olarak şirket içerisinde çalışmalarını sürdüren kişiler, yüksek yoğunluk gösteren akım tellerini kullanarak işlerin yürümesini sağlar. İmalat sektöründe çalışma hayatına dâhil olan bu kişiler, özellikle kesim işlerinden sorumludur. Tel erezyon operatörleri genel olarak CNC araçlarını kullanır. Genelde bireysel bazlı olarak kesme işlerini sağlamaları beklenir. Bu noktada mutlaka iş sağlığı ve güvenliği hususunda tedbirlerini almalısın. CNC tel erezyon operatörü olarak çalışmalarını yürüten bireylerin yaptıkları işler, çalıştıkları sektöre bağlı olarak farklı boyutlar kazanabilir. Sektör ve firma bazlı çeşitli kesim işlerini yürüten bu elemanlar, oldukça kapsamlı çalışma sahalarına sahiptir.

Tel Erezyon Operatörü İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmelidir?

Tel erezyon operatörü arayanların belirlediği bazı çalışma kriterleri bulunur. CNC tel erezyon operatörü olarak verilen iş ilanlarına başvuruda bulunacaksan firmaların belirlediği kriterleri değerlendirme sürecine dâhil etmelisin: 

 • Tel erezyon operatörü olarak görev yapılacak işin hangi şehirde olduğu değerlendirmen gereken faktörlerden ilki olur.
 • Bu ilanın verildiği firmanın çalışma alanı da dikkat edilmesi gereken hususlar çerçevesinde yer alır.
 • Tel erezyon operatörü iş ilanlarında adaylardan istenen belgelere özen göstermen gerekir.
 • Bu pozisyon için başvuracak kişilere sağlanan ücretlendirme seçeneklerini de değerlendirmen çok önemlidir.
 • Tel erezyon operatörü iş ilanlarında belirtilen çalışma süreleri, dinlenme aralıkları, hafta tatilleri de incelemen gereken noktalardan bazıları olur.
 • Bu pozisyon için sağlanan yol ve yemek yardımı gibi faktörlere de dikkat etmen önem arz eder.
 • Bahsi geçen pozisyonun uzun ve kısa dönem çalışma detaylarını da gözden geçirebilirsin.

Tel erezyon operatörü olarak çalışmak için kariyer.net’ten başvurularını hemen yaparak, iş hayatına atılabilirsin.

Tel erezyon operatörü olmak için hangi belgelere sahip olmak gerekir?

Ankara tel erezyon operatörü iş ilanları ya da farklı bir şehir başlığı altında yayınlanan seçeneklere başvuru yapacak adaylara genellikle belirli belgeler şart koşulur. Yetkili kurumlar tarafından verilen eğitimlere katılarak tel erezyon operatörü sertifikasına sahip olman beklenir. Bunun yanı sıra sağlık raporu, askerlik belgesi veya adli sicil kaydı gibi farklı belgeler de adaylardan istenebilir.

Tel erezyon operatörkeri için iş olanakları nelerdir?

İzmir tel erezyon operatörü iş ilanları gibi başlıklar altında araştırma yaparsan bu pozisyonun sahip olduğu iş olanaklarını kolaylıkla tespit edebilirsin. Sanayi sektörünün gelişmiş olduğu şehirlerde sunulan tel erezyon operatörlüğü alanındaki iş fırsatları daha yüksek yoğunluklara sahiptir. Bu alanda çalışma hayatına giriş sağlayacaksan, yaşadığın yere yakın konumdaki sanayi bölgelerinde farklı firmalarda ve pozisyonlarda bu işi icra edebilirsin.

Tel erezyon operatörü iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

İstanbul tel erezyon operatörü iş ilanları gibi çeşitli şehirlerde sunulan alternatiflere kariyer.net’ten ulaşabilirsin. Kendi yaşadığın alana yakın şehirlerde verilen ilgili ilanları listeleyerek aralarında seçim yapman mümkün olur. Yine kariyer.net’te bulunan firmaları ve çalışma şekillerini de iş arama motoru vasıtasıyla kısa bir süreçte eleme altına alabilirsin. Bu sayede başvurunu dakikalar içerisinde sonuçlandırabilirsin.

Tel erezyon operatörü iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Tel erezyon operatörü arayan firmalar, hangi özellikte kişilere ihtiyaç duyduğunu ilan içerisinde belirtir. İlan içeriğini tüm ayrıntıları baz alarak inceleyen bireyler, talep edilen özellikleri karşılama durumlarına göre başvuru yapma noktasında karar verebilir. Bu ilanlara başvuruda bulunacak kişilerin mutlaka tel erezyon operatörü belgesine sahip olması gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tel erezyon operatörü görevleri nelerdir?

Tel erezyon operatörlerinin temel görevi; yüksek yoğunlukta akım geçirilen bir tel yardımıyla gerekli kesme işlemlerini yapmaktır. Dikkat isteyen bir meslek olan tel erezyon operatörlüğünde, çalışma sırasında işçi sağlığına dikkat ederek ve iş güvenliğine uygun olarak görev yapılmalıdır.

Tel erezyon operatörü nasıl olunur?

Tel erezyon operatörleri kalıp sanayi, metal sanayi gibi sektörlerde imalat- üretim departmanı bünyesinde çalışan kişilerdir. Tel erezyon operatörlüğü mesleğini yapman için endüstri meslek liselerinin Torna Tesviye bölümlerinde okuyabilirsin. Ayrıca meslek yüksekokullarının iki yıllık eğitim veren Makine bölümünü okuduğunda bu mesleği icra etme yetkin olur. Bu bölüm mezunları her türlü metal üretim alanında altyapı destekçisi olarak çalışabilir. Bununla birlikte bu meslek, ilgili departmanda usta-çırak ilişkisi ile de öğrenebileceğin bir meslektir.

Tel erezyon operatörü iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Tel erezyon operatörlüğü konusunda yetkinsen iş ilanlarına başvurmak ve ilanlar hakkında detaylı bilgi almak için kariyer.net'e girip iş ilanlarını inceleyebilirsin. İş ilanlarına başvurmak için öncelikle bir özgeçmiş hazırlaman gerekir. Özgeçmişinde daha önceki iş deneyimlerine detaylı bir şekilde yer vermen önerilir. Çalışmak istediğin ülke/şehir/ilçe kriterlerini filtre kullanarak belirleyebilirsin. Ayrıca hiçbir ilanı kaçırmamak için sayfa üzerinden iş alarmı da kurabilirsin.

Tel erezyon operatörü çalışma ortamı nasıldır?

Tel erezyon operatörleri metal sanayi ve kalıp sanayi sektörlerinde, makine imalat ve üretim departmanında çalışır. Çalışma ortamı iş güvenliği yüksek olan ortamlardır. Firmanın iş düzenine ve çalıma prensibine uygun olarak iş parçasını tornalama, frezeleme, taşlama gibi işlemlerde imalat sürecini gerçekleştirir. Bu nedenle çalışma ortamları yüksek güvenlikli şekilde dizayn edilir. Makinelerin kullanım süresinde takılan özel başlıklar ve ekipmanlar bulunur. Bunların iş esnasında sürekli olarak takılması gerekir.

notifications İş Alarmı kur