Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
1

Uluslararası Lojistik Sorumlusu İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Uluslararası Lojistik Sorumlusu cancel

Uluslararası Lojistik Sorumlusu İş İlanları

Oldukça stratejik ve önemli bir sektör olan lojistik sektöründe farklı alanlarda farklı meslek grubundan kişilerin çalışması için imkan bulunur. Yapısı gereği dinamik olan bu sektörde gümrükleme ve nakliye firmalarında uluslararası karayolu, denizyolu ve havayolu operasyonlarını yürütmek için de uluslararası lojistik sorumluları aranır. Üniversite mezunu olması beklenen bu sorumluların belirli bir tecrübeye sahip olması ve dinamik çalışmaya ayak uydurması beklenir. Sen de dinamik ve ekip çalışmasına yatkınsan lojistik sektöründe bulunan çeşitli firmalar tarafından yayınlanan uluslararası lojistik sorumlusu iş ilanları bugün yayınlarını inceleyerek işe başlayabilirsin. Kariyer.net’te bulunan seçkin ve çalışmak isteyeceğin firmaların bu pozisyon için beklentilerini ve görev tanımlarını değerlendirerek istediğin ilana başvuru yapabilirsin.

Uluslararası Lojistik Sorumlusu Olarak Çalışmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Uluslararası lojistik sorumlusu iş ilanları yeni yayınlarını incelersen bu iş için gerekli olan özelliklerin en başında İngilizce başta olmak üzere yabancı dil bilgisinin ileri derecede olması gerektiği olduğunu görebilirsin. Firmaların çalıştığı ülkelere göre senden Rusça, Arapça, İspanyolca ve daha birçok dil bilgisi uluslararası lojistik sorumlusu ilanlarında talep edilebilir. Ayrıca MS programlarını iyi şekilde kullanabiliyor olmak, titiz ve detaylara dikkat etmek de bu iş için oldukça kritiktir. Dinamik ve sürekli sorunların oluşabileceği bu sektörde problem çözme yeteneği ve kriz yönetimi becerisi de aranan özelliklerdendir. Yüklerin siparişlerinin alınmasından hizmetin faturalandırılmasına kadar olan bütün aşamalar için evrak takibini yapabilecek bilgi ve sorumluluğa sahip olman ise işin gerekliliklerini yeterince özetler.

Uluslararası Lojistik Sorumlusu Ne İş Yapar?

Uluslararası lojistik sorumlusu arayan firmalar gümrükleme, lojistik, nakliye, forwarder firmalarıdır ve farklı bölgelerde bu sorumlulara ihtiyaç duyarlar. Uluslararası lojistik sorumlusu olarak bu firmaların senden beklediği işler ise şunlardır:

  • Uluslararası acenteler ile dokümantasyon başta olmak üzere tüm süreçleri yürütmek,
  •  Sefer ve sürücülerin organizasyonu süreçlerini yönetmek, kontrol etmek ve takibini sağlamak,
  • Lojistik operasyonlar ile ilgili olan belge ve yazışmaları geciktirmeden, düzenli şekilde gerçekleştirmek,
  • Yeni uluslararası acente kazanma ve firmanın etki alanını genişletme çalışmaları yapmak,
  • Gümrük işlemlerinin takibini yapmak ve araçların gideceği ülkeye varana kadar geçen zaman içinde olan operasyonları yürütmek.

Sen de uluslararası lojistik sorumlusu olarak çalışmak istiyorsan kariyer.net’te yayınlanan farklı ilanları inceleyebilirsin.

Uluslararası lojistik sorumlusu olarak çalışmak için ne yapmak gerekir?

Güncel uluslararası lojistik sorumlusu iş ilanları için başvuru yapmak istiyorsan kariyer.net’te bir profil oluşturmak ile işe başlayabilirsin. Bu platformda çalışmak isteyeceğin birçok gümrük ve lojistik firması söz konusu pozisyon için ilanlar yayınladığı için doğru bir özgeçmiş oluşturarak ve kendini özetle anlatan bir ön yazı hazırlayarak başvurularına başlayabilirsin.

Uluslararası lojistik sorumlusu iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Uluslararası lojistik sorumlusu iş ilanları için başvuru yapmak istiyorsan kariyer.net’teki arama butonuna pozisyon ismini yazarak işe başlayabilirsin. Çalışma şekli, uzmanlık seviyesi, tecrübe, şehir gibi filtrelerle ise çalışmak isteyeceğin tüm iş ilanlarını listeleyebilirsin. Daha önceden hazırladığın özgeçmiş ile hızlı bir şekilde ulusararası lojistik ilanlarına başvurunu tamamlayabilirsin.

Uluslararası lojistik sorumlusu iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Bu pozisyondaki ilanlara başvurmak için üniversitelerin çalışmak istediğin firmanın istediği bölümlerinden mezun olmuş olman ilk şarttır. İş uluslararası olduğu için İngilizce başta olmak üzere yabancı dil bilginin ileri seviyede olması gerekir. Bunları sağlayan adayların uluslararası lojistik sorumlusu olarak farklı gümrükleme ve lojistik firmalarında çalışma şansları oldukça yüksektir.

Uluslararası lojistik sorumlusu iş ilanları en çok hangi alanlarda iş bulunur?

Uluslararası lojistik sorumlusu pozisyonu doğrudan lojistik sektörü ile ilgilidir ancak işin içinde farklı firmalar ve acentelerle çalışma da girdiği için hizmet sektörü olarak da değerlendirilir. Ancak bu alanda çalışmak için gümrük bölgelerine ve gümrükleme istasyonlarına yakın bölgelerde bulunman gerekir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Uluslararası Lojistik Sorumlusu iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Uluslararası Lojistik Sorumlusu iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Uluslararası Lojistik Sorumlusu iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Uluslararası Lojistik Sorumlusu iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Uluslararası Lojistik Sorumlusu pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Uluslararası Lojistik Sorumlusu iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Uluslararası Lojistik Sorumlusu iş ilanlarına erişebilirsin.

Uluslararası Lojistik Sorumlusu iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Uluslararası Lojistik Sorumlusu için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.