2422

Üretim Elemanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Üretim Elemanı cancel
Polibak Plastik Sanayi Ve Tic. A.Ş
Üretim Elemanı
Polibak Plastik Sanayi Ve Tic. A.Ş
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Sensient Turkey Doğal Maddeler A.Ş
Administrative Affairs Specialist / Senior Spec.
Sensient Turkey Doğal Maddeler A.Ş
İstanbul(Asya), Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

Nova Med GMBH
Üretim Elemanı
Nova Med GMBH
Antalya İş Yerinde
Tam zamanlı
Son gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 49 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Üretim Elemanı İş İlanları

Üretim elemanlarının iş tanımları bulundukları sektöre göre farklılık gösterir. Üretim departmanları tedarik zincirlerinin en önemli bölümlerinden biridir. Gelişen piyasa koşulları sebebiyle pek çok üretici firma, üretim elemanına gereksinim duyar. Bu ihtiyacı karşılamak üzere üretim elemanı iş ilanları yayınlanır. Üretim elemanı temel olarak üretim makinelerini veya ekipmanlarını işletmekle sorumludur. Ayrıca üretim elemanları üretim faaliyetlerini, firma hedefleri ve  kalite standartları ile ilgili mevzuatlar doğrultusunda ortaya koymak için çalışır. Üretim işlemlerinin her adımına katkı sağlayan üretim elemanları, üretilen ürünlerin kalite standartlarının kontrolünü yapar. Üretim departmanının ilgili yöneticisine üretim işlemleriyle ilgili rapor hazırlayarak üretim faaliyetlerini belgeler. Üretim departmanları içerisinde farklı iş kolları altında görev yapan personeller bulunur. Bu elemanlara; üretim planlama elemanı, planlama mühendisi, destek personeli örnek verilebilir. Üretim departmanlarında bulunan tüm birimlerin ortak noktası verimliliktir. Üretim elemanı iş ilanları İzmir, gibi il bazında aramalar yaparak pek çok iş fırsatını inceleyebilirsiniz. Türkiye’nin farklı yerlerinde bulunan işletmelerin yayınladığı üretim elemanı iş ilanları arasından, niteliklerinize uygun olanlara başvurabilirsiniz. 

Üretim Elemanı Olmak İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Her mesleği yapabilmek için belirli yeteneklere sahip olmak gerekir. Üretim elemanlarının işlerini  başarıyla yapmaları için çalıştıkları sektöre ve üretim departmanındaki iş tanımlarına göre farklı yetenekleri olmalıdır. İyi bir üretim elemanı, üretim aşamasında kullanılan makine ve teçhizatlar hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Adaylar, iş takibini düzgün bir şekilde yapabilmeli, zamanı etkili ve iyi kullanabilmelidir. Ayrıca üretim elemanı, üretim sırasında oluşacak problemlere karşı hızlı bir şekilde çözüm üretebilmelidir. Bunun yanında aday,  ekip çalışmasına yatkın olmalı ve etkili bir şekilde iletişim kurmalıdır. Üretim elemanları iş ilanları arasında pek çok farklı nitelikte üretim personeli arayan firma bulunur. İlanları inceleyebilir ve sizin için uygun olan ilana başvurabilirsiniz. Üretim departmanında görev yapan üretim planlama elemanları;  işletmenin kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerine ulaşabilmesi için planlar oluşturur. Üretim planlama elemanları disiplinli ve özverili olmalıdır. Ayrıca, esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilmeli ve işiyle ilgili bilgisayar programlarını da kullanabilmelidir. Üretim planlama elemanı iş ilanları arasından niteliklerinize uygun ilanları araştırabilirsiniz. 

Üretim Elemanı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Üretim elemanı arayan firmalar tarafından verilen iş ilanlarında dikkat edilmesi gereken birtakım detaylar bulunur. Üretim elemanı iş ilanlarında genellikle departmanda kullanılan makine ve teçhizatlar konusunda deneyim aranır. Üretim elemanları farklı departmanlarda farklı görevlerde çalışır. Montaj departmanında çalışan personeller, üretilen ürünlerin montajını yapar. Bu nedenle neredeyse tüm sektörlerde üretim montaj elemanına ihtiyaç vardır. İş ilanını incelerken hangi departman için eleman arandığına dikkat etmelisiniz. Üretim montaj elemanı olarak çalışmak istiyorsanız, üretim montaj iş ilanları sayfasını inceleyebilirsiniz. Ayrıca, birçok üretim departmanında vardiyalı çalışma sistemi uygulanır. İşyerinde uygulanan vardiya sisteminin size uygun olup olmadığını da araştırmalısınız. Üretim elemanı iş ilanı kriterleri arasında belirtilen iş tanımını, dikkatle inceleyerek sorumlu olacağınız görevleri öğrenebilirsiniz. Bu detaylara ek olarak; firmanın istediği eğitim düzeyi, mesleki belgeler, çalışma saatleri ve ulaşım imkanları gibi detayları titizlikle incelemeniz önemlidir. Sanayi alanında gelişmiş kentlerde sıklıkla üretim elemanı iş ilanları yayınlanır. Her kentte belirli bir sanayi kolu oldukça gelişmiştir. Üretim elemanı iş ilanları Bursa kentinde genellikle tekstil ve otomotiv sektörü için yayınlanır. Bu ilanlar Bursa’da yaşayan ve yaşayabilecek olanlar için oldukça uygundur. 

Üretim Elemanı Mesleği İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Üretim  elemanı  arayan fabrikalar genellikle meslek lisesi veya meslek yüksekokulundan mezun adayları tercih eder. Üretim elemanlarının, görev yapacağı departmanla ilgili branşlardan mezun olmaları beklenir. Üretim elemanının sahip olduğu mesleki sertifikalar işe alım sürecinde etkili olan belgelerdir. Belirli dönemlerde resmi ve özel kurumlar üretim departmanları için seminer ve eğitim programları düzenler. Bu programlara devam ederek deneyim edinip,  işiniz konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz. Üretim planlama elemanı olarak çalışmak isteyen adaylar, mühendislik fakültelerinin endüstri mühendisliği bölümünden mezun olmalıdır. Üretim planlama personeli iş ilanı kriterleri arasında endüstri mühendisi olma şartı mutlaka bulunur. Üretim departmanlarının önemli bir bölümü olan paketleme ve ambalajlama kısmında çalışacak olan üretim elemanı bay ve bayan personeller arasından seçilir. Paketleme departmanında çalışacak olan elemanların, deneyimli ve en az lise mezunu olması tercih edilir. Üretim elemanı iş ilanları İzmir, İstanbul, Kocaeli ve Bursa  gibi sanayi açısından gelişmiş kentlerde sıklıkla rastlanır. 

Üretim Elemanı Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Üretim elemanları üretim departmanlarının farklı kısımlarında çalışır. Üretim departmanları atölye gibi kapalı ortamlardır. Üretim departmanı birkaç fonksiyonu olan bir bölümdür. Üretim departmanı belirli aralıklarla hammaddeyi işler ve üretimi tamamlanmış ürünleri paketleyerek son alıcıya ulaştırır. Bu nedenle üretim departmanlarında çalışan üretim elemanları yoğun şekilde çalışır. Neredeyse tüm üretim departmanları vardiya sistemine uygun çalışır. Üretim departmanlarında yapılan işler birbiriyle bağlantılı olduğu için ekip çalışması şarttır. Yorucu bir işte çalışan üretim elemanları İş Sağlığı ve Güvenliği kanunu uyarınca düzenli olarak sağlık kontrolünden geçirilir. Böylece, üretim personelinin sağlığı korunmuş olur. Güncel üretim elemanı iş ilanları arasından niteliklerinize uygun iş ilanlarına başvurarak kısa zamanda iş bulabilirsiniz. 

Üretim Planlama Elemanı Ne İş Yapar?

Üretim planlama sorumlusu üretim sürecinde ürünlerin talep edilme düzeyini öngörür. Bu öngörüye uygun olarak, ürünlere hangi zaman dilimlerinde daha fazla ihtiyaç duyulabileceğine yönelik planlar yapar. Bunun yanı sıra, ihtiyaçlara uygun olarak üretim planlama periyodlarını belirler ve stokların doğru analiz edilmesi gibi konularda çalışmalar yapar. Üretim planlama elemanları farklı sektörlerde ve farklı üretim aşamalarında çalışırlar.  

Üretim Elemanlarının Görev Dağılımı Nasıldır?

Üretim elemanları çalıştıkları sektöre göre farklı iş tanımına sahiptir. Üretim elemanlarının iş tanımları arasında; üretim ekipman ve makinelerini çalıştırmak, üretimle ilgili problemleri ilgili yöneticiye bildirmek, ekipman ve makineler ile ilgili problemleri tespit etmek ve çözmek gibi hususlar bulunur. Ayrıca, üretimi tamamlanmış ürünlerin kalite standartlarına uygun olup olmadığını denetlemek ve  ürünleri sevkiyata hazırlamak da üretim elemanının sorumluluğundadır. Kimi işyerlerinde üretim alanlarının temizliği ve düzeni de üretim elemanlarının sorumluğundadır.  

Üretim Elemanları Nerelerde İş Bulabilir?

İş tanımı içerisinde belirtilen vasıfları taşıyorsanız üretimle ilgili tüm sektörlerde üretim elemanı olarak iş bulabilirsiniz. Gıda, tekstil, kozmetik sektörlerinde bulunan üretim departmanlarının paketleme bölümlerinde kadın ve erkek personeller tercih edilir. Üretim elemanı arayan şirketler tarafından yayınlanan iş ilanlarını dikkatle inceleyerek kendinize uygun bir iş fırsatı bulabilirsiniz.

Üretim Elemanları Ne Kadar Ücret Alır?

Üretim elemanlarının maaşları, sektöre göre farklılık gösterir. Üretim departmanlarında çalışan kişilerin maaşları asgari ücret veya asgari ücretin biraz üzerinde seyreder. Görev yaptıkları kısma ait iş tanımına göre maaşlarına ek olarak  ikramiye, prim ve mesai ücreti alma hakları bulunur. Üretim elemanlarının yol ve yemek ücreti de işveren tarafından karşılanır.

Sıkça Sorulan Sorular

Üretim elemanı iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

https://www.kariyer.net üzerinde yayınlanan üretim elemanı iş ilanlarına çok kolay bir şekilde başvuru yapabilirsin. Bunun için öncelikle siteye üye olman, ardından ayrıntılı bir özgeçmiş hazırlaman gerekir. Web sitesi ya da mobil uygulamada yer alan seçenekleri kullanarak senin için en uygun iş ilanını bulabilirsin. İlanların bilgilendirme sayfasındaki “başvur” seçeneğine tıklayarak başvurunu gerçekleştirebilirsin.

Üretim elemanı iş ilanı en çok hangi şehirdedir?

Site üzerinde listelediğin üretim elemanı iş ilanlarının en çok hangi şehirde olduğunu öğrenmek için şehir filtresini inceleyebilirsin. Filtre üzerinde, hangi şehirde kaç adet üretim elemanı iş ilanı olduğunu görebilirsin. Senin için en uygun şehirdeki üretim elemanı iş ilanına hemen başvuru yapabilirsin. 

Üretim elemanı iş ilanı olan firmalar nelerdir?

Panel üzerinde yer alan “firma sektörü” filtresinden üretim elemanı iş ilanlarının hangi sektörde yayınlandığını görebilirsin. Kendi kriterlerine uygun olan firmaların sektör alanlarını değerlendirerek en optimum iş ilanını bulabilirsin. Senin için uygun olduğunu düşündüğün ve özgeçmişinle örtüşen pozisyonlarla ilgili iş ilanına derhal başvurunu gerçekleştirebilirsin.

Üretim elemanı iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Üretim elemanı iş ilanları, siteye üye olan ve site üzerinde kayıtlı özgeçmiş hazırlayan herkese açıktır. Yaptığın başvurunun olumlu değerlendirilmesi için özgeçmişinin tam anlamıyla kabiliyetlerini gösterir nitelikte olmasına dikkat etmelisin. Bunun yanında başvuru esnasında firmaya özel ön yazı eklemesi de yapabilirsin. 

notifications İş Alarmı kur