530

Üretim Sorumlusu İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Üretim Sorumlusu cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 11 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Üretim Sorumlusu İş İlanları

Üretim sorumlusu, çalıştığı yerin, mekanın veya firmanın üretim süreçlerine bakar.  Bu süreçte aktif görev alır. Görevleri arasında en uygun şekilde yürütülmesi gelir. Çalışılan firmanın hedeflerini ve teslim edilmesi gereken projeleri planlar ve geliştirir. Aynı zamanda gelişen ve değişen sanayi sektörü, ilerleyen kitle iletişim araçları ve çoğu kişinin bu sektörde çalışmayı tercih etmesi sebebiyle farklı çalışma alanları sahiptir. Örneğin, 4 yıllık lisans eğitimi sonrası Makine Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği ve  Tekstil Mühendisliği gibi bölümlerden mezun olanlar bu alana yönelir. Eğer bu meslek grubuna uygun isen bu sektörde çalışmak üzere kariyer.net’teki üretim sorumlusu iş ilanları için başvuru yapabilirsin. 

Üretim Sorumlusu Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Üretim sorumluluğu arayan firmalar tarafından aranan başlıca özellikler, planlama ve organizasyon becerisi sergilemek, takım çalışmasına yatkınlık göstermek, analitik düşünme problem çözme yeteneğine sahip olmak, etkili iletişim becerisi sergilemek ve hizmet verdiği firmanın iç işleyişine hakim olmaktır. Bunların yanı sıra lisans eğitimi ve staj çalışması şarttır. Çünkü tecrübe ve bilgi bu meslekte ön plandadır. Üretim sorumlusu iş ilanlarında baylar için sadece askeri yükümlülüğü bulunmamak önemli iken bayanlar konusunda herhangi bir önemlilik arz edecek konu yoktur. 

Üretim Sorumlusunun Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Görsel üretim sorumlusu iş ilanları üretilecek ve gerçekleştirilecek ürünlerin en verimli şekilde olması için ilgili personeller ile adapte olmalıdır. Bu adaptelik için, çözüm odaklı ve yenilikçi olunmalıdır. Ayrıca  üretim programlarını kontrol etmek ve üretim alanının temizliği ile düzenini sağlamak en önemli adaptelik görevidir. Pek çok kişinin bu mesleğe adım atmasına raporlama sebep olur. Oldukça geniş bir çalışma alanının olması üniversitelerin sadece makine ve endüstri mühendisliğinden alım olmasından kaynaklıdır. Bu alanlarda çalışma imkanı yakalayabilmek için sahip olduğun tecrübeye ve niteliklere bağlı olarak senden beklenen sadece iletişim, koordinasyon ve öz disiplin gelir. Bu ve bunun gibi bilgileri araştırıp bu meslekte yer edinebilirsin. 

Üretim Sorumlusu iş ilanları nelerdir?

Üretim sorumlusu iş ilanları İstanbul ve Üretim sorumlusu iş ilanları Bursa bu meslekte aktif olan şehirlerdir. Çünkü sanayi sektörünün başlıca şehirleridir. Bu şehirlerde üretim şefi, sorumlusu veya çalışanı, poşet çekim ve kesim ustası gibi iş ilanları mevcuttur. Sanayi sektörünün bu üretim sorumluluğunda çalışmayı tercih etmesi sebebiyle farklı çalışma alanları oluşur. 

Üretim Sorumlusu iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Üretim sorumluluğuna 4 yıllık lisans eğitimi sonrası Makine Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Gıda Mühendisliği ve Tekstil Mühendisliği gibi bölümlerden mezun olan herkes başvurabilir. Ayrıca planlama yapabilen ve takım çalışmasına yatkınlık gösterebilen bu meslekte ön plandadır. Çözüm odaklı ve yenilikçi düşünüp üretim programlarını kontrol edebileceğini düşünüyorsan üretim sorumlusu iş ilanlarında yer edinebilirsin. 

Üretim Sorumlusu iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Üretim sorumlusu iş ilanlarına personel eksikliğine göre ulaşabilirsin. Çünkü çalışma mekanına göre uzmanlık gerektiren alanlar var iken bazı çalışma mekanlarında uzmanlık gerekmez. Örneğin, dönemsel olarak üretim sorumlusu isen uzmanlık yerine tecrübe ön plana gelir. Aynı zamanda yabancı dil seviyesi uzmanlık gerektiren çalışma mekanlarında en az B2’dir.

Üretim Sorumlusu part-time çalışabilir mi?

Çalışma mekanın farklılığına göre part- time çalışma olanağı vardır. Çünkü İstanbul ve Bursa gibi sanayi şehri olan çalışma mekanlarında dönemsel, uzmanlık ve tecrübeye göre çalışma şartları değişir. Ayrıca uzmanlık gerektiren firmaların çalışma mekanları öz disiplin ister. Bundan dolayı part- time çalışma olanağı çalışma mekanına ve firmalara göre değişiklik gösterir. Sen de üretim sorumlusu olarak çalışmak istiyorsan kariyer.net üzerinden ilgili ilanları inceleyebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Üretim sorumlusunun görevleri nelerdir?

Üretim sorumlusu olarak farklı hizmet sektörlerinde üretim ve imalat departmanı bünyesinde görev alırsın. İşletmelerin belli bir proje dahilinde müşterilerin istediği ürün veya hizmetin üretiminden teslim edilmesine kadar tüm imalat takibi süreçlerini takip eden kişiye verilen mesleki unvana üretim sorumlusu denir. Bu pozisyonda çalışırken üretim faaliyetlerini planlaman, üretim süreçlerinin en iyi şekilde organizasyonunu sağlayabilmen temel görevlerindendir. Çalışılan işletmenin çalışma prensibine göre üretim süreçlerini tamamlaman ve iç denetim kuralları çerçevesinde tüm üretim tesisin denetimlerini yapabilmen senden istenen diğer görevlerdendir. Sen de bu alanda çalışmak istiyorsan ve iş verenlerin istediği kriterleri taşıyorsan iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin.

Üretim sorumlusu hangi alanlarda çalışabilir?

Üretim sorumlusu birçok alanda çalışma imkânı bulan bir meslektir. Metal sanayi, bahçe mobilyaları, makine ve ekipmanlar, üretim / endüstriyel ürünler, tekstil, ithalat- ihracat, kimya, mobilya & aksesuar, hızlı tüketim malları, gıda, demir- çelik ve daha birçok üretim yapan hizmet sektörlerinde çalışma imkânın bulunur. Bu sektörlerde üretim sorumlusu pozisyonu için şirketlerin çalışma prensibine ve üretilen mal veya hizmette göre senden istenen kriterler değişkenlik gösterebilir. Bu kriterler ve sektörler hakkında detaylı bilgi alıp iş ilanlarına başvuruda bulunmak istersen kariyer.net sayfasına üye olup başvurunu gerçekleştirebilirsin.

Üretim sorumlusu olmak için hangi bölüm okunmalıdır?

Üretim sorumlusu olmak için üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren makina, mekatronik ve malzeme ve metalurji, endüstri mühendisliği, otomotiv mühendisliği, teknik öğretmenlik bölümlerinden birinden mezun olman bu işte çalışman için tercih nedeni sayılır. Ayrıca üretim sorumlusu olarak çalışman için herhangi bir lisans bölümünden mezun olman ve bu alanda belli bir tecrübeye sahip olmanda bu branşta çalışmana katkı sağlayabilir. Her bir işverenin senden istediği ve aradığı kriterler farklılık gösterir.

Üretim sorumlusu hangi illerde istihdam edilir?

Üretim sektörünün geliştiği birçok ilimizde üretim sorumlusu pozisyonunda çalışma olanağın bulunur. Şehirlerin coğrafi yapısı ve ekonomik kalkınma faaliyetlerine göre üretim sektörleri de farklılık gösterir. Kocaeli, Gebze, İstanbul illeri hızlı tüketim malları ve tekstil sektörü gibi üretim alanında hizmet veren sektörler gelişmiştir. Bu illerde bu sektörlerde üretim sorumlusu pozisyonunda çalışma imkânın bulunabilir. Bursa, Mersin, Tekirdağ, Ankara, Aydın, Samsun illeri de bu pozisyonda çalışabileceğin şehirlerden sadece bazılarıdır.

notifications İş Alarmı kur