33

Uzman Klinik Psikolog İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Uzman Klinik Psikolog cancel
Sone Psikoloji
Uzman Klinik Psikolog
Sone Psikoloji
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Part Time
12 gün

Uzman Klinik Psikolog İş İlanları

Bireylerin hayatta mutlu olmaları ve aynı zamanda iyi kararlar verebilmeleri adına kendilerini iyi hissetmeleri gerekir. Kişilerin yaşamlarının bazı dönemlerinde gösterecekleri duygusal ve davranışsal bozukluklar ise hayatta birtakım problemlere yol açabilir. Bu sebeple bireylerin yaşamlarında oluşan ve ruhlarında hasar bırakan durumları çözebilmek adına uzman klinik psikologlara ihtiyaç duyulur. Danışanın duygu  durumuna göre tedavi yöntemleri belirleyen ve çeşitli gözlemler doğrultusunda tedavi programı uygulayan uzman klinik psikologlar pek çok farklı alanlarda çalışabilirler. Türkiye’nin Ankara, İstanbul, İzmir gibi şehirlerinde bulunan sağlık hizmetlerinde ve  terapi danışmanlık hizmetlerinde çalışacak uzman klinik psikologlar kişileri yaşama hazırlar. Uzman klinik psikolog iş ilanları sayfasından başvuru yaparak üniversitelerde, psikolojik gelişim eğitim ve danışmanlık şirketlerinde ya da rehberlik hizmetlerinde çalışabilirsiniz. 

Uzman Klinik Psikolog Olmak İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Günümüzde hızla değişen yaşam koşullarına ayak uyduramayan kişileri psikolojik, sosyolojik ve davranışsal olarak hayata hazırlayan uzman klinik psikologların sahip olması gereken birtakım yetenekler bulunur. Öncelikle danışanları iyi bir şekilde anlayabilmek açısından empati yeteneğine sahip olması gereken klinik psikologların gözlem yeteneği de son derece gelişmiş olmalıdır. Bunların yanı sıra bilişsel davranışçı terapi eğitimleri almış kişiler, uzman klinik psikolog olarak çalışabilir. Güçlü iletişim becerilerine sahip olan ve öğrenmeye açık, danışanın güvenliğini ön planda tutan uzman klinik psikologlar pek çok alanda çalışabilirler. Bunların yanı sıra psikolog iş ilanlarına başvuru yapan adayların sahip olması gereken en önemli yetenekler arasında problem çözme becerisi bulunur. Bireylerde meydana gelen değişimleri doğru bir şekilde analiz etmesi gereken klinik psikologlar, oyun terapisini bilen ve kişilerin streslerini azaltmaya yardımcı olacak tedaviyi uygulayabilen kişiler olmalıdır. Bunların yanı sıra güler yüzlü olması gereken uzman klinik psikologlar, yeniliğe ve öğrenmeye de açık kişiler olmalıdır. Stres altında iyi kararlar alabilme yetisine sahip kişiler, uzman klinik psikolog ilanlarına başvuru yaparak sağlık sektöründe çalışabilirler. Uzman klinik psikolog arayanların yayınladıkları ilanlarda genel nitelikler ve iş tanımı çerçevesinde bazı özel yetkinlikler istenebilir. Öncelikle şirketlerin bekledikleri yetkinlikler; kişinin branş ile ilgili bilimsel gelişmeleri yakından takip etmesi, yöntem, teknik ve teknolojilere hakim olmasıdır. Bunun yanı sıra bazı şirketler kişilerin terapi yöntemlerine hakim olmasını ve aynı zamanda klinik psikoloji alanında yüksek lisansını tamamlamış olmasını bekler.

Uzman Klinik Psikolog İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Bireyde ortaya çıkan davranışsal sorunları analiz ederek bunlara çözüm odaklı bir tedavi programı uygulayan kişiye psikolog denir. Klinik psikolog iş ilanlarına başvuru yaparken adayların birtakım unsurlara dikkat etmesi gerekir. Öncelikle uzman klinik psikolog iş ilanlarına başvuru yaparken kişilerin sahip olması gereken eğitim belgelerinin ve mezuniyetine diplomasının mevcut olması gerekir. Bunların yanı sıra güncel uzman klinik psikolog iş ilanlarında yayınlanan genel niteliklere uygun olması gereken uzman klinik psikologların, çalışacakları şehirde bulunduklarına dair ikametgah belgeleri de bulunmalıdır. Şirketlerin vizyon ve misyonuna hakim olması gereken uzman klinik psikolog adayları iş görüşmelerinde avantajlı olabilirler. Bunların yanı sıra iş tanımları dikkatle okunmalı ve uzman klinik psikologluk yapacağınız şirketin sizden beklentisini en iyi şekilde öğrenilmelidir. Şirketlerin yayınlamış oldukları ilanlardaki çalışma şekline ayak uydurabilmeniz ve aynı zamanda sizden istenen tecrübeye de sahip olmanız gerekir. Uzman klinik psikolog iş ilanları İstanbul, İzmir gibi şehirlerde çalışacağınız şirketlerin, hafta içi ve hafta sonu hangi saatler arasında çalışmanızı istediği bilgisini de dikkatlice okumalısınız.

Uzman Klinik Psikolog Olarak Çalışan Kişi Ne İş Yapar?

Uzman klinik psikolog olarak çalışacak kişilerin görev ve sorumlukları arasında öncelikle bireylerin davranışsal bozukluklarını çözmek ve bunlara çözüm sunmak gelir. Bunların yanı sıra terapi programları psikolojik ve sosyolojik açıdan kişilerin ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte olmalıdır. Uzman klinik psikologlar, çözüm grubu tanıştırma toplantısı ve merkezdeki tüm grup terapilerinin düzgün bir şekilde yürütülmesini sağlar. Bunların yanı sıra bireylerin sosyal hayata uyum sağlamasını sağlayacak tedaviler uygular. Vaka toplantıları düzenleyerek ve aynı zamanda eğitim gibi çeşitli aktivitelere katılarak kendisini geliştirir. Uzman klinik psikolog iş ilanına başvuru yapan kişiler zihinsel olarak kişiyi geliştirici seanslar düzenler. Bunların yanı sıra danışanlar üzerinde gözlemler yaparak görüşmelerle birlikte sorunları analiz eder. Tedavi yöntemleri ile birlikte danışanları yakından takip etmesi gereken uzman klinik psikologlar, kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda doğru tanı ve tedavi ile hareket eder.

Uzman Klinik Psikolog Olarak Nerelerde Çalışabilirim?

Uzman klinik psikolog olarak çalışabileceğiniz yerler arasında sağlık kuruluşları ve hastaneler bulunur. Bunların yanı sıra kendi ofisinizi açıp uzman klinik psikolog olarak çalışabilirsiniz. Eğitim kurumları, kolejler, liseler ve özel eğitim merkezleri uzman klinik psikolog olarak çalışabileceğiniz yerler arasında ön plana çıkar.

Uzman Klinik Psikolog İş İlanları İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Uzman klinik psikolog olarak sağlık kuruluşlarında çalışmanız için sahip olmanız gereken ilk şey; üniversitelerin Psikoloji bölümlerinden mezun olmanızdır. Uzman klinik psikolog olmanız için sahip olmanız gereken belgeler şirketlere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Genel olarak kişilerin psikoloji eğitimini tamamlamış olduğuna ve erkek adayların askerlik görevini tamamlamış olduğuna dair belge şirketler tarafından istenir.

Uzman Klinik Psikolog İş İlanlarının Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Uzman klinik psikologların çalışma ortamları, kuruluşların çalışma alanlarıdır. Üniversitelerde ve sağlık merkezinde çalışacak uzman klinik psikolog, aynı zamanda Zoom ve Skype üzerinden kişilerle birtakım seanslar yapabilir. Bunların yanı sıra özel uzman klinik psikologluk yapacak kişilerin çalışma ortamları kendi evleri ya da tercih ettikleri başka alanlar da olabilir. Uzman klinik psikolog olmak için iş ilanı yayınlamış olan şirketlerin çalışma koşulları şirketlere bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Uzman Klinik Psikolog Olarak Çalışmak İçin İş Olanakları Nelerdir?

Psikoloji bölümünde eğitim görmüş olan uzman klinik psikologlar özel kuruluşlarda, firmalarda ya da sağlık kuruluşlarına çalışabilirler. Bunların yanı sıra kendi ofislerini açabilecek olan uzman klinik psikologlar, sağlık merkezlerinde de seanslar ve görüşmeler yapabilirler.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Uzman Klinik Psikolog iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Uzman Klinik Psikolog iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Uzman Klinik Psikolog iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Uzman Klinik Psikolog iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Uzman Klinik Psikolog pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Uzman Klinik Psikolog iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Uzman Klinik Psikolog iş ilanlarına erişebilirsin.

Uzman Klinik Psikolog iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Uzman Klinik Psikolog için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur