keyboard_arrow_down
273

Yazılım Geliştirme Sorumlusu İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Yazılım Geliştirme Sorumlusu cancel
NTT Data Business Solutions Türkiye
Java Developer (E-Commerce)
NTT Data Business Solutions Türkiye
İstanbul(Asya) Hibrit
Tam zamanlı
1 gün
Ağar Oto Egzoz San. Ve Tic. A.Ş.
Yazılım Geliştirme Uzmanı
Ağar Oto Egzoz San. Ve Tic. A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

Bizim Toptan Satış Mağazaları A.Ş.
Yazılım Uzmanı
Bizim Toptan Satış Mağazaları A.Ş.
İstanbul(Asya) Hibrit
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Fonet Bilgi Teknolojileri A.Ş.
Front-End Developer
Fonet Bilgi Teknolojileri A.Ş.
Ankara Hibrit
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 6 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Yazılım Geliştirme Sorumlusu İş İlanları

Yazılım Geliştirme Sorumlusu İş İlanları

Yazılım geliştirme sorumlusu iş ilanları Türkiye'nin her yerinden çalışan kabul etmek üzere farklı firmalarca duyulur. Sen de yazılım alanında kariyer edinmek isteyen biriysen kendine yakın konumdakilerden başlayarak iş ilanlarını gözden geçirebilirsin. Özellikle aranan nitelikler, şartlar, şirketin büyüklüğü başvuru yaparken göz önünde bulundurman gereken hususlardır. Yazılım, özel bilgi gerektiren çoğunlukla çalışırken dikkat dağınıklığı olmaması gereken bir alandır. Bu nedenle yazılımcının çalışma ortamı özel olmalı ya da kendisi gibi yazılım geliştiren ve birbirinin işine saygılı kişilerle bir arada olmalıdır. 

Yazılım sürekli yenilenen ve güncellenen bir alandır. Çünkü her geçen gün istekler ve ulaşılmak istenen imkanlar değişir. Daha kolay ve daha hızlı bir yaşam adına geliştirilen uygulamalar sürekli daha iyi bir kullanıcı deneyimiyle sunulmak üzere geliştirilir. Bu noktada bir yazılımcı hiçbir zaman olduğu noktada kalmaz. Yazılım geliştirme sorumlusu iş ilanları, çalışılacak projenin büyüklüğüne göre farklı düzeyde yetkinliklere sahip olmayı gerektirebilir. Örneğin, çok karmaşık olmayan ve temel düzeyde bilgiyle de çalışabileceğiniz yazılım projeleri bulunabilir. Bu sayede bir yazılımcı, kendini sürekli geliştirerek projeye daha iyi özellikler kazandırmak için çalışabilir. Özellikle de kendi programını ya da yazılımını geliştirmek ve belli bir sektöre bunun satışını yapmak isteyen kişiler, yazılım sektöründe kendini her geçen gün daha da geliştirebilir. Böylece her zaman güncel, hızlı, kaliteli yazılımlar ortaya çıkararak sektörün de gelişmesine katkı sağlayabilir. Bunun yerine bir ekibin parçası olmak ve bir projeyi birden çok kişiyle geliştirmek de iyi bir seçenek olabilir. İster tek başına istersen bir grup projesinde çalışmak üzere yazılım geliştirme sorumlusu iş ilanları içinden kendine uygun olanlara başvuru yapabilirsin.

Yazılım Geliştirme Sorumlusu İş İlanları Aranan Nitelikler

Yazılım geliştirme sorumlusu iş ilanları içinde aranan nitelikler, genellikle şirketlerin ihtiyaçlarına yönelik belirlenir. Hangi alanda yazılım desteğine ihtiyaç duyuyorlarsa açılan ilanlarda genellikle bu doğrultuda talepler yer alır. Yazılım geliştirme sorumlusu iş ilanları genellikle şu şekilde açılır: 

 • Teknik lise ya da üniversite mezunu olmak
 • Yabancı dil bilgisine sahip olmak 
 • Yazılıma dair özel programları bilmek
 • .NET ve PHP gibi ortamları az ya da iyi bilmek vb.

Aranan nitelikler şirketin ihtiyacı olan ya da şirketin çalıştığı projeler için ihtiyaç duyulan programlar ve yetkinlikler özelinde belirlenir. Bu yetkinliklere ve niteliklere sahip olduğunu düşünüyorsan sen de açılan yazılım uzmanı iş ilanları listesine başvuruda bulunabilirsin. Ancak başvuru yaparken kendi yazılım bilgin doğrultusunda tercih yapmalısın. Çok az bilgin varsa özellikle yetiştirilmek üzere açılan yazılım geliştirme ilanlarına başvurabilirsin. Yazılımcıların genellikle bilmesi gereken programlar ve yazılım ortamları arasında: 

 • Oracle, 
 • PL-SQL,
 • C#,
 • ASP.NET,
 • AJAX,
 • Javascript,
 • CSS vb. yer alır. 

Bu yazılımsal kod programları, geliştirme uygulamaları, yazılım dilleri gibi araçları öğrenmek için bu alanda lisede ya da üniversitede eğitim almış olabilirsin. Eğer lisede ya da üniversitede yazılımla ilgili bir bölüm okumadıysan dışarıdan ücretsiz ve ücretli kurslara giderek de bu alanda bilgi edinebilir, uygulama yaparak kendini geliştirmeye devam edebilirsin.

Yazılım Geliştirme Sorumlusu İş İlanları Kariyer Fırsatları

Yazılım geliştirme sorumlusu iş ilanları  genellikle bir ekibin ruhunu oluşturan parçaları birleştirmek içindir. Yazılım tam anlamıyla ruhunu ve kalbini çalıştığın projeye vererek başarı kazanabileceğin bir alandır. Bu nedenle yazılım geliştirme sorumlusu olarak çalışmak istediğin şirketin sana sunabileceği kariyer fırsatlarına, çalışma ortamının sana gerekli donanımı sağlayıp sağlamadığına bakmalısın. Yazılım geliştirme sorumlusu iş ilanları konusunda dikkatli olman gereken bir başka konu ise açılan ilanların gönüllülük kapsamında olup olmadığıdır. Gönüllü projelerde genellikle senden sadece emeğini vermen istenir ve karşılığında maddi bir kazanç beklememen gerekir. Yazı zamanlı ya da tam zamanlı projelerde ise çalışma saatlerini, çalışma koşullarını ve alacağın maaşı net olarak öğrenmelisin. Bunun için eğer görüşme sırasında sana işin detayları yeterince anlatılmadıysa yazılım geliştirme sorumlusu olarak çalışacağın şirkette senden ne beklendiğini net olarak öğrenmelisin. Bazı ilanlar, normalde senden istenen yetkinlikten çok daha fazlasını talep edebilir. Yazılım geliştirme sorumlusu iş ilanları yeni şeklinde bir araştırma yaparak tüm yeni ilanları listeleyebilir, seçimini bu listeden yapabilirsin.

Yazılım Geliştirme Sorumlusu Özgeçmiş Hazırlama

Güncel yazılım geliştirme sorumlusu iş ilanları için özgeçmiş hazırlarken, öncelikle mezun olduğun okulları belirtmelisin. Sonra varsa iş tecrübeni yoksa staj tecrübeni bu da yoksa ilgi alanlarını belirterek özgeçmişini hazırlamalısın. Yazılım alanında iş başvurusu yaparken öncesinde temel düzeyde yazılım bilgisine sahip olmak işe girmende sana yardımcı olur. Bu nedenle hiç sektör tecrüben yoksa bile mutlaka bir sertifikan bulunmalıdır. Yazılım geliştirme sorumlusu iş ilanları arasından ilgi duyduğun işleri listeleyebilirsin. Bu şirketleri araştırarak değerlerini, vizyonlarını öğrenip onların bakış açısına uygun bir özgeçmiş oluşturabilirsin. Yeni açılan iş ilanları konusunda heyecanlı olabilirsin. Ama özgeçmiş hazırlamak için de gerekli özeni göstermeli ve acele etmeden şirkete hitaben güzel bir tanıtım yazısı hazırlamalısın. Böylece hem kendini daha iyi bir şekilde tanıtabilir hem de şirketin önem verdiği şeylere önem verdiğini göstererek onlar için ideal eleman adayı olabilirsin.

Yazılım Geliştirme Sorumlusu İçin Açık Pozisyonlar

Yazılım geliştirme sorumlusu iş ilanları için açık pozisyonlar, genellikle ilanların bulunduğu sayfada firma adıyla ve unvanla birlikte duyurulur. Yazılım geliştirme alanında açılan pozisyonlar, yazılım geliştirme elemanı, yazılım geliştirme uzmanı, yazılım geliştirme sorumlusu gibi farklı isimlerle ilan edilir. Yazılım geliştirme sorumlusu arayanlar, kıdemli yazılım geliştirme uzmanı, yazılım geliştirme mühendisi gibi pozisyonlar için iş ilanları yayınlar. Yazılım mühendisliği, alanında üniversite eğitimi almış kişilerin yaptığı çeşitli kod yazılımlarının daha güvenilir ve hatasız çalışmasına yarayan meslek dalıdır. Yazılım geliştiriciler, arka arayüz ve ön arayüz yani front-end ve back-end olmak üzere temelde ikiye ayrılır. Ön yüz geliştiriciler ile arka ara yüz geliştiriciler farklı uzmanlık alanlarına sahip olabilirler. Her iki alana da hakim olan yazılım geliştiriciler de bulunur. Ancak yeni başlarken bir alanda uzmanlaşmak ve sonrasında diğerine geçmek daha doğru bir tercih olabilir.

Yazılım Geliştirme Sorumlusu İş İlanları Çalışma Koşulları

Yazılım geliştirme sorumlusu arayan firmalar, yazılımda ihtiyaç duydukları desteğe göre genç ve deneyimsiz anlamına gelen Jr. (junior) ya da kıdemli anlamına gelen senior unvanına sahip geliştiriciler arayabilirler. Bu durumda kendi tecrübene uygun tercihi açılan ilandaki unvana göre yapabilirsin. Yazılım geliştirme sorumlusu iş ilanları bugün sadece yazılım alanında faaliyet gösteren firmalar tarafından açılmayabilir. Çünkü yazılım hemen her sektörün kullandığı ve her sektöre göre farklı gereksinimler duyulan bir alandır. Bu nedenle aslında çalıştığın her proje sana kendine bir şeyler katman için bir basamak olacak. Bu sayede bireysel olarak da birçok farklı projeyi yönetebilecek hale geleceksin. Şirkette gözü kapalı güvenilir bir yazılımcı olabilmen bugün yapacağın tercihlere bağlıdır. O nedenle hem kurumsal hem de gelişimine destek verecek firmalarda çalışmayı önemsemelisin. Sağlık, eczane, seyahat, lojistik, mühendislik, teknoloji gibi birçok farklı alan için yazılım hizmetine ihtiyaç duyan firmalar var. Sen de geleceğin yazılımcısı olmak için bugünden bu güzel şirketlerin geliştiricisi olmaya başlayabilirsin. En başta bilmediklerini çalışarak ve iş arkadaşlarından destek alarak öğrenebilirsin. Eğer alanında tecrübeli bir yazılım geliştirme sorumlusuysan geliştireceğin şey sadece projeler değil, aynı zamanda ekip arkadaşlarındır. Kendine uygun çalışma ortamını yaratmak için şimdiden başlayarak tecrübe edindikçe daha yüksek maaş talep ederek şirket seçiminde daha titiz hareket edebilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Yazılım Geliştirme Sorumlusu iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Yazılım Geliştirme Sorumlusu iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Yazılım Geliştirme Sorumlusu iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Yazılım Geliştirme Sorumlusu iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Yazılım Geliştirme Sorumlusu pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Yazılım Geliştirme Sorumlusu iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Yazılım Geliştirme Sorumlusu iş ilanlarına erişebilirsin.

Yazılım Geliştirme Sorumlusu iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Yazılım Geliştirme Sorumlusu için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur