614

Yazılım Mühendisi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Yazılım Mühendisi cancel
Özkan Demir Çelik Sanayi A.Ş.
Yazılım Mühendisi
Özkan Demir Çelik Sanayi A.Ş.
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
FOTONİKS ASKERİ ELEKTRONİK VE ELEKTRO OPTİK SİS.S
Yazılım Mühendisi
FOTONİKS ASKERİ ELEKTRONİK VE ELEKTRO OPTİK SİS.S
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Gersan Elektrik Tic. ve San. A.Ş.
Gömülü Yazılım Mühendisi
Gersan Elektrik Tic. ve San. A.Ş.
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
16 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 13 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Yazılım Mühendisi İş İlanları

Yazılım mühendisi; bilgisayar sistemleri ve uygulama yazılımlarını geliştiren ve oluşturan kişidir. Yazılım mühendisliği, uygulama ve sistem mühendisliği olarak iki gruba ayrılır. Bilgisayar sistemlerinin bakımı ve geliştirilmesinin koordine edilmesi de sistem mühendislerinin görevleri arasında bulunur. Yazılım mühendisleri, programlama dilleri konusunda geniş bir bilgiye sahiptir. Yazılım ilkelerine mühendislik prensiplerini uygulayan yazılım mühendisleri, yazılım geliştirme ve bilgisayar işletim sistemleri hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu durum göz önüne alındığında yazılım mühendisleri, teknoloji, sağlık, otomotiv, finans ve kamu kuruluşları gibi alanlarda çalışma olanağı bulabilir. Yazılım mühendisi iş ilanları sayfasında, bilgisayar işletim sistemleri konusunda bilgi sahibi mühendisler aranır.

Yazılım Mühendisliği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Yazılım mühendisi iş ilanı yayınlayan firmalar, adaylarda birkaç özellik ve yetenek arar. Yazılım mühendisleri sistematik tekniklere hâkim olmak durumundadır. Proje alanlarının teknik bilgisine sahip olmak yazılım mühendislerinde aranan özelliklerdir. Yazılım mühendisi, akıllı programlama yeteneğine sahip olmalıdır. Sözlü ve yazılı iletişim yeteneği, yazılım mühendislerinin sahip olması gereken yetenekler arasında bulunur. Yazılım mühendislerinin yüksek motivasyona sahip olmaları gerekir. Uygulamalı bilimle ilgili temel bilgiye sahip olması gereken yazılım mühendisleri, disiplinli olmalıdır. Yazılım mühendisleri zekâlarını üst düzeyde kullanma özelliğine sahip olmalıdır. Ekip çalışmasına yatkın olmaları, yazılım mühendislerinin aranan özellikleri arasında bulunur. Yazılım mühendisleri analitik beceriye sahip olmalıdır. Problem çözme ve çözüm odaklı olmak, yazılım mühendislerinin sahip olması gereken özellikler arasında bulunur. Projenin tamamlanması ile ilgili sorunları görmeye odaklanmak, yazılım mühendislerinin özelliklerindendir. Yazılım mühendislerinin bilgi analizi ve hata ayıklama yazılımının yanı sıra test yazılımı gibi konularda bilgi sahibi olmaları gerekir. Teknik açıdan yetenekli olmak, yazılım mühendislerinin sahip olması gereken yetenekler arasında bulunur.

Yazılım Mühendisi İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Yazılım mühendisliği için yayınlanan iş ilanları, yazılım alanında mühendis adayların istihdam edilmesine olanak sağlar. Çok çeşitli sektörler tarafından farklı kriterlerde ve farklı şehirler için iş ilanları yayınlanır. İstanbul’da yazılım mühendisine ihtiyaç duyan bir kuruluş ya da kurum, yazılım mühendisi iş ilanları İstanbul sayfası aracılığıyla iş ilanları yayınlar. Eğer siz de iş ilanlarına başvuru yapmak istiyorsanız, firmanın çalışma koşulları ve kriterlerini değerlendirerek size uygun olup olmadığına karar vermeniz gerekir. Eğer siz İstanbul’da yaşıyor ve yazılım mühendisi iş ilanları Ankara ilanına başvurmayı düşünüyorsanız,  başvurunuzu başka bir firmaya yönlendirmeniz daha doğru bir tercih olur. İş ilanları belirli zaman aralıklarında ve belli süreler için yayınlanır. Kurum ve kuruluşlar yazılım konusunda, çeşitli pozisyonlarda da iş ilanı açabilir. Örneğin; yazılım elemanına ihtiyaç duyan bir kurum ya da kuruluş iş ilanını yazılım elemanı iş ilanları sayfasında yayınlar. İş ilanları yayınlayan kurum ve kuruluşların bazılarının ilanlarında deneyim kriteri bulunur. Bazı kurum ve kuruluşlarda deneyim kriteri aranmaz. Yazılım mühendisliği için iş ilanı veren kurum ve kuruluşlarda diploma ve belge kriteri bulunur. İş ilanları tam zamanlı, yarı zamanlı ve dönemsel olmak üzere üç grup altında yayınlanır. İş ilanlarına başvurmak isteyen adayların başvurularını, firmanın çalışma koşullarını ve kriterlerini değerlendirerek yapmaları iş bulma süreçlerini kolaylaştırır.

Yazılım Mühendisi Ne İş Yapar?

Yazılım mühendisleri öncelikle kurum ve kuruluşun ihtiyaç analizini yapar. Kurumun ya da kuruluşun ihtiyaçlarını teknolojik çözümlerle birleştirip yazılım geliştirmek, yazılım mühendislerinin görevidir. Yazılım mühendisleri, yazılım geliştirirken mühendislik ilkelerini kullanır. Belirli fonksiyonları sağlamak için sistematik süreçleri oluşturmak da yazılım mühendislerinin görevidir. Yazılım mühendisi bilgisayara, yapacağı işlemlerin komutunu vermek için diyagramların, akış şemalarının ve algoritmaların ortaya çıkarılması ile yükümlüdür. Bu işlemlerin bir kodlama ve programlama diline dönüştürülmesi ise bilgisayar programcısının işidir. Yazılım mühendisleri genel olarak programcılık, test mühendisliği, iş analistliği, veri tabanı uzmanlığı ve proje yöneticiliği alanlarında çalışma olanağına sahiptir.  Kurum ve kuruluşlarda yazılım test mühendisliği yapmak isteyenler, yazılım test mühendisliği iş ilanları sayfasını takip edebilir. Yazılım mühendisliği konusunda uluslararası standartlar belirlenmiştir. Yazılım mühendisliği; uluslararası standartlar kapsamında yazılımın geliştirilmesi, işletilmesi ve bilgisayar sistemlerinin bakımı için sistematik disiplinli ve ölçülebilir bir uygulama olarak adlandırılır.

Yazılım Mühendisliği İş İlanlarında Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Yazılım mühendisleri çok çeşitli sektörlerde ve alanlarda çalışma imkânına sahiptir. Kurum ve kuruluşlar, yayınladıkları iş ilanlarında diploma ve belge kriteri bulundurur. Yazılım mühendisi olmak isteyen adayların üniversitelerin Yazılım Mühendisliği Bölümü mezunu olmaları gerekir. Devlet ve özel üniversitelerde yazılım mühendisliği eğitimi alınabilir. Yazılım mühendisliğini bitiren yeni mezun mühendis adayları, yeni mezun yazılım mühendisi iş ilanları sayfasını takip edebilir.

Yazılım Mühendisi Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Yazılım mühendisi bilgisayar, işletim ve yazılım konularında; kurum ya da kuruluşun ihtiyaç analizini yapmakla görevlidir. Belirlediği ihtiyaçları teknolojik çözümlerle birleştirip yazılım geliştirmek, yazılım mühendislerinin sorumluluğundadır. Yazılım mühendisleri ihtiyaç analizinden, yazım geliştirmeye kadar her aşamadan ve süreçten sorumludur. Yazılım mühendislerinin sorumlulukları arasında programların tasarımı, kurulumu ve bakımları da bulunur. Mühendislik ilkelerini yazılım alanına uygulamak da yazılım mühendislerinin görevleri arasında bulunur.

Yazılım Mühendisi İçin İş Olanakları Nelerdir?

Yazılım mühendisleri, çok sayıda sektörün bilişim altyapısına sahip olması nedeniyle çok geniş iş olanaklarına sahip bir meslek dalıdır. Yazılım mühendisleri; yeşil enerji, otomotiv ve savunma sanayisi, kamu ve finans kuruluşları, sağlık gibi alanlarda iş imkanı bulabilir. Sanallaştırma ve bulut bilişim de yazılım mühendislerinin çalışabileceği alanlar arasında bulunur. 

Yazılım Mühendisleri Ne Kadar Maaş Alır?

Yazılım mühendislerinin maaşı çalıştıkları kurum ve kuruluşların büyüklüğüne ve sektörlerine göre değişiklik gösterir.  Yazılım mühendisi maaşları, diğer teknoloji mesleklerinden ve mühendislik alanlarından daha yüksektir. Bir yazılım mühendisi, bilgisayar programcısından daha fazla maaş alır. Yazılım mühendislerinin maaşları, deneyime göre de değişir. Kamu kurumlarında çalışan yazılım mühendislerinin maaşları, kamu ücretlendirme sistemine göre belirlenir. Yazılım mühendislerinin deneyimi arttıkça maaşları da artar. Yazılım mühendislerinin büyük çoğunluğu tam zamanlı olarak çalışırken bir kısmı da part-time olarak çalışabilir. Part-time çalışan yazılım mühendisleri, tam zamanlı çalışan yazılım mühendislerinden daha düşük maaş alırlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Yazılım mühendisi iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Kariyer.net iş ilanlarına başvuru yapmak çok kolaydır. Bunun için yapman gereken, siteye üye olarak firmaları etkileyecek bir öz geçmiş hazırlamaktır. Sayfada listelenen yazılım mühendisliği ilanlarından kriterlerine uygun olana hemen başvuru yapabilirsin. Başvuru esnasında istersen firmaya ön yazı da gönderebilirsin. Bu sayede firmayı etkilemen, çok daha kolay olacaktır. 

Yazılım mühendisi iş ilanları en çok hangi şehirdedir?

Yazılım mühendisliği ilanlarının en çok hangi şehirde olduğunu öğrenmek için paneldeki filtreleri kullanabilirsin. Ülke-şehir-ilçe filtresinde hangi il ve ilçede kaç adet yazılım mühendisliği ilanının yayında olduğunu görebilirsin. Kriterlerine uyan şehirdeki yazılım mühendisliği ilanına vakit kaybetmeden başvuru yapabilirsin. 

En kazançlı yazılım mühendisi iş ilanları nelerdir?

Yazılım mühendisliği ilanlarının her birinin ilan açıklama kısmında firmanın ücret teklifi yer almaktadır. Her bir ilanın ücret teklifini inceleyerek hangi ilanın daha kazançlı olduğuna karar verebilirsin. Bunun yanında hazırladığın öz geçmişte gerçekçi ücret beklentini yazman, iş bulmanı önemli ölçüde kolaylaştıracaktır.

En çok talep hangi yazılım mühendisi iş ilanlarına vardır?

Panel üzerinde yayında olan iş ilanlarının her birini kaç kişinin görüntülediği ve bu ilanlara kaç kişinin başvuru yaptığını şeffaf bir şekilde görebilirsin. Bu istatistiklerden, hangi iş ilanlarına talebin yoğun olduğunu anlayabilirsin. Sen de bu ilanlara başvuru yaparak hayallerindeki işe kavuşabilirsin. Panel üzerinden ya da mail ile başvurunun kabul edildiği, öz geçmişinin görüntülendiği ve işe kabul edildiğin ile ilgili bilgilendirme alacaksın.

notifications İş Alarmı kur