52

Yurtdışı Satış Temsilcisi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Yurtdışı Satış Temsilcisi cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Yurt Dışı Satış Temsilcisi İş İlanları

Pazarlama ve satış hemen hemen her firma ve işletme için oldukça önemli departmanlar olarak öne çıkar. Firmaları başarıya götüren ve hedeflerine ulaştıran genelde bu departmanlardır. Büyük firmalar ya da iş sahasına göre bu departmanlar yurt içi ve yurt dışı olarak iki birime ayrılabilir. Bu doğrultuda yurt dışı satış temsilcisi iş ilanları ile karşılaşman mümkündür. Özellikle ihracat yapan ve yurt dışı pazarı ile kontak kuran firmalarda bu ilana daha sık rastlayabilirsin. Bu tarz firmalarda sorumluluk üstlenen yurt dışı satış temsilcisi müşteri portföyünü yönetir, satış aktivitelerini gerçekleştirir, müşteri ve pazar ihtiyaçlarının belirlenmesi için çalışmalar yürütür. Elbette bu pozisyonda istihdam edilmek için yabancı dil de olmazsa olmazdır. 

Yurt Dışı Satış Temsilcisi Ne İş Yapar?

Güncel yurt dışı satış temsilcisi iş ilanları arasından tercih yaparak seçimde bulunmak isteyenlerin, belirli bir iş yükünü üstlenmesi ve görevleri yerine getirmesi beklenir. Bu kapsamda yurt dışı satış temsilcisi, bağlı bulunduğu firmanın yurt dışında yer alan müşteri portföyünü yönetir, müşterinin ve faaliyet gösterilen pazarın ihtiyaçlarını belirler. Satış rakamlarını arttırmak ve daha fazla müşteriye ulaşmak için analiz ve raporlamalar yapar. Bu çalışmalar genellikle ürün ve pazara yöneliktir. Firmanın hedeflerine ulaşmak için çeşitli satış aktiviteleri gerçekleştirir. Yurt dışı satış temsilcisi gerekli ürünün üretilmesinden müşteriye ulaşana kadar olan süreci titizlikle takip eder. Bunun için gerekli departmanlar ve mesleki pozisyonlarla aktif bir şekilde iletişimde kalır.

Yurt Dışı Satış Temsilcisi İş İlanlarına Başvururken Hangi Detaylara Dikkat Etmek Gerekir?

Yurt dışı satış temsilcileri iş ilanları yeni eleman adayları için başvuru sürecinde birtakım dikkat edilmesi gereken detaylar taşır. Yurt dışı satış temsilcisi başvuru aşamasında bu detaylara dikkat ederek daha olumlu sonuçlar elde edebilirsin.

  • Yurt dışı satış temsilcisi iş ilanlarına başvuru yaparken, firmaların beklentilerini dikkatle incelemeli, sana uygun olduğuna karar vererek başvurmalısın. 
  • Firmalar, yurt dışı satış temsilcisi iş ilanlarında özel detaylara yer verebilir. Örneğin; yurt dışı satış temsilcisi iş ilanları bayan eleman arayışına vurgu yapabilir. 
  • İşverenler faaliyet gösterdikleri ülke ve pazar doğrultusunda yurt dışı satış temsilcisi adaylarından farklı dilleri bilmesini talep edebilir. 
  • Neredeyse tüm firmalar yurt dışı satış temsilcisi iş ilanları bay eleman adaylarından askerlik görevini tamamlamış olmasını ister.

Yurt dışı satış temsilcisi olmak için hangi eğitim ve belgelere sahip olmak gerekir?

Yurt dışı satış temsilcisi olarak çalışmak isteyenlerin birtakım eğitim şartlarını taşıyor olması gerekir. Bu kapsamda firmalar genel olarak yurt dışı satış temsilcisinin üniversite mezunu olmasını talep eder. Ağırlıklı olarak mühendislik ve işletme fakültelerinden mezun olanlar tercih edilir. Bununla birlikte yurt dışı satış temsilcisi olmak isteyen adaylar mutlaka yabancı dil bilmelidir.

Yurt dışı satış temsilcisi iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

Gelişen koşullar neticesinde yurt dışı satış temsilcisi iş ilanlarına bugün başvuru yapmanın birden çok yöntemini bulabilirsin. Bu noktada kariyer.net’in olanaklarını değerlendirmek sana birçok avantaj sağlar. Bu doğrultuda iş arama sürecini daha hızlı yönetebilirsin. Aynı zamanda kariyer.net üzerinden birden fazla yurt dışı satış temsilcisi iş ilanlarına ulaşabilir, sana en uygun iş ilanını bulabilirsin.

Yurt dışı satış temsilcisinde bulunması gereken özellikler nelerdir?

Yurt dışı satış temsilcisi olarak istihdam edilmek isteyen adayların taşıması gereken birtakım özellikler bulunur. Bu özelliklere göre yurt dışı satış temsilcisi; yüksek iletişim becerilerine, ikna kabiliyetine sahip olmalıdır. Ekip çalışması kapsamında uyum göstermeli, yoğun çalışma temposuna yatkın olmalıdır. İyi bir izlenim bırakabilmek için diksiyonu düzgün olmalı ve dış görünümüne de özen göstermelidir.

Yurt dışı satış temsilcisi iş ilanlarına kimler başvuru yapabilir?

Firmalar tarafından yayınlanan yurt dışı satış temsilcisi iş ilanlarına gerekli şartları ve koşulları karşılayabilecek olan herkes başvuru yapabilir. Bu konudaki gerekli şartları yurt dışı satış temsilcisi iş ilanlarının detaylarından öğrenebilirsin. İlanların detaylarını inceleyerek yaptığın değerlendirme sonucunda sana uygun olan yurt dışı satış temsilcisi iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. Bu noktada da kariyet.net’ten destek alabilir, başvuru sürecini yönetebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Yurtdışında satış temsilcisi olmak için hangi bölüm mezunu olmak gerir?

Yurtdışı satış temsilcisi olmak için pazarlama, işletme gibi bölümlerden mezun olunması gerekir. Ayrıca, ders içeriklerinde pazarlama, satış teknikleri bulunan işletme yönetimi gibi programlardan mezun olan adaylar yurtdışı satış temsilci olarak görev alabilir. Adayların hitap ettiği müşteri kitlesine uygun mesleki yabancı dil bilgisine sahip olması göreve kabul edilmesi için yeterli olabilir. Ayrıca, alan dışı mezunlar arasında iş tecrübesi ve deneyimi olan kişiler yurtdışı satış temsilci olarak görev alabilir.

Yurtdışında satış temsilcisi pozisyonu için iş verenler tarafından adaylardan istenen kriterler nelerdir?

Yurtdışı satış temsilcisi pozisyonuna başvuru yapmak için işveren kurumların istediği nitelikleri karşılıyor olman gerekir. Açık pozisyonun görev ve sorumluluklarını yerine getirebileceğini belirten yeteneklere ve eğitime sahipsen mülakatlara çağrılma ihtimalin artar. Yurtdışı satış temsilcisi pozisyonu için işveren kurumlar adaylarda; akıcı yabancı dil bilgisi, dış görünüşe özen gösterme, pazarlama ve satış konularında fikir sahibi olmak, temel bilgisayar ve MS Office programlarını kullanmak, güncel sektör trendlerini takip etmek ve ekip çalışmasına yatkın olmak gibi özellikleri arar.

Yurtdışında satış temsilcisi pozisyonu için hangi illerde iş olanakları var?

Yurtdışı satış temsilcisi pozisyonu, farklı illerde ve sektörlerde çalışma imkanı sunar. Kimya, sanayi malzemeleri, gıda, tekstil, sağlık, eğitim ve bilişim gibi çeşitli sektörlerde yurtdışına satış yapan firmalar bulunur. İstanbul, Ankara, İzmir, Konya, Mersin, Antalya, Uşak, Manisa, Kayseri, Bursa ve Denizli gibi şehirlerde yurtdışı satış temsilcisi iş fırsatları bulabilirsin. Türkiye’nin her şehrinde yurtdışı için çalışan firmalar bulunur. Kariyer.net üzerinden farklı şehirlerde yayınlanan güncel yurtdışı iş ilanlarına ulaşarak kolayca başvuru yapabilirsin.

Yurtdışında satış temsilcisi olmak için aranan yabancı dil kriteri nedir?

Yurtdışı satış temsilcisi olmak için aranan önemli kriterlerden biri yabancı dil bilgisidir. İşveren firmanın yurtdışı müşterileri ile iletişimi sağlayan yurtdışı satış temsilcisi pozisyonunun ilgili yabancı dili akıcı seviyede konuşabilmesi gerekir. Yazılı ve sözlü yabancı dil bilgisinin kuvvetli olması işveren firmaların dikkat ettiği durumlar arasında yer alır. Ayrıca, birden fazla yabancı dil konuşabilen adaylar, bazı kurumların aradığı niteliklerdendir. İngilizce, Arapça, Rusça, Almanca, Fransızca ve İtalyanca gibi farklı yabancı dilleri bilen kişiler bu pozisyonda görev almak için başvuru yapabilir.

notifications İş Alarmı kur