180

Yurtdışı Satış Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Yurtdışı Satış Uzmanı cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 4 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Yurtdışı Satış Uzmanı İş İlanları

Yurtdışı Satış Uzmanı İş İlanları

Yurtdışı bağlantılı ya da yurtdışına ihracat yapan firmaların dünyada pazar payını büyütmek oldukça önemlidir. Yurtdışı satış uzmanı pozisyonu bu kapsamda, firmanın satış oranlarını arttırarak pazar payının genişlemesinde rol alır. Aktif olarak bu kariyerde ilerlemek istiyorsan yurtdışı satış uzmanı iş ilanları senin için alternatif olabilir. Ayrıca, gelecek planların arasında satış ve yurtdışı odaklı bir işte çalışmak istiyorum diyorsan yurtdışı satış uzmanı iş ilanlarını detaylıca gözden geçirebilirsin.

Yurtdışı Satış Uzmanı İş Olanakları

Firmaların yurtdışı karlılık payının artmasına yönelik çalışan yurtdışı satış uzmanı, dış ticaretle de dolaylı ilişki kurar. Bu nedenle, yurtdışı satış uzman iş ilanları kapsamında aday olacak kişilerin ihracat ve ithalat gibi kavramlara hakim olması gerekir. Satış aşamasında ön hazırlık, satış aksiyonu ve satış sonrası takip gibi basamakları en iyi şekilde gerçekleştirilmesi uzmanlık pozisyonunu ön plana çıkarır. Yurtdışı satış uzmanı iş ilanına başvuracaksan öncelikle sektörünü belirlemende yarar var. Yurtdışı satış uzmanı iş ilanları bugün değerlendirildiğinde lojistik, yenilenebilir enerji, teknoloji, medikal, yazılım, endüstriyel ürünler ve ticaret kanalında aktif olduğunu görebilirsin. Sektörden benzer fırsatlara ise yurtdışı satış temsilcisi iş ilanları listesinden de ulaşabilirsin.

Sektörel farklılıklara rağmen birçok şirketin ihracat potansiyelinin olması yurtdışı satış uzmanı iş ilanlarına ihtiyacı ortaya koyar. Bu noktada, yeni müşterileri portföyüne eklemek ve hedef pazar şartlarını karşılamak isteyen firmaların satış departmanına özel bir ilgi göstermesi doğal bir süreçtir. Bu anlamda, yurtdışı satış uzmanı iş ilanlarında başvuracak adaylardan beklentiler biraz daha fazladır. Özellikle, yabancı dil bilgisi müşterilerle diyalogda etkili olduğu için yurtdışı satış uzmanı iş ilanlarında beklentiler arasındadır.

Bu bağlamda, firmanın profiline göre başta İngilizce olmak üzere Arapça, Rusça, Farsça, Almanca ve Çince gibi dilleri bilmen gerekebilir. Ayrıca, uluslararası firmaların departmanlarında geniş bir yer tutan yurtdışı satış biriminde farklı unvanlarda çalışanlar olduğunu görebilirsin. Bu unvanlar kısaca, eleman, sorumlu, temsilci, uzman yardımcısı, uzman, kıdemli sorumlu, yönetici ve müdür merkezinde toplanır. Yurtdışı satış uzmanı arayanlar başlığında uzman kadrosu uzman yardımcısı ile kıdemli çalışanlar arasındaki elemandır. Bu maksatla, takım çalışmalarında organizasyonu yapması ve üst kadroya rapor vermesi açısından da firmaların özen gösterdiği pozisyonlardandır. Yurtdışı satış uzmanı iş ilanları yeni duyurulara bakıldığında ise ihracat uzmanı, dış ticaret uzmanı ya da satış koordinatörü ile benzer bir ilerleyişte olduğunu fark edebilirsin. Burada dikkat etmen gereken hususlardan biri yurtdışı pazarlama uzmanı iş ilanları listesinde gümrük bilgisi, mevzuat hakimiyeti ya da ihracat/ithalat tecrübesinin yanında kişisel yeterliliklerin ön planda olmasıdır. 

Güncel Yurtdışı Satış Uzmanı İş İlanlarında Adaylardan Beklenen Nitelikler

Yurtdışı satış uzmanı arayan firmalar çoğunlukla İstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu, Kocaeli, Bursa ve İzmir illerinde olması adayların da tercihlerini derinden etkiler. Ayıca, yurtdışı satış uzmanı iş ilanları tarihlere uygun filtrelendiğinde tam zamanlı işlerin ilk sırada olduğu gözlemlenir. Bu alana alınacak personellerin freelancer, dönemsel, yarı zamanlı gibi çalışma şekillerine uygun olmadığı vurgulanır. Tüm bu bilgiler ışığında yurtdışı satış uzmanı iş ilanlarına başvurmadan önce firmaların profillerine baktıktan sonra senden talep ettikleri nitelikleri de gözden geçirmen mülakatı geçme ihtimalini yükseltir. Yurtdışı satış uzmanı iş ilanlarında aranan nitelikler aşağıdaki gibi listelenebilir:

  • Pazar araştırmalarını ülkelere göre yapmak için iyi bir analiz yeteneğine sahip olunması
  • Müşteri ile yürütülen iletişim ağında çözüm odaklı olarak pazarlama stratejilerini yönetilebilmesi
  • Temel düzeyde gümrük mevzuatları, dış ticarete, lojistik ve sigorta konularına hakim olunması
  • Seyahat engeli olmayan ve esnek çalışma saatlerine sahip olunması
  • Yurtdışı satış uzmanı iş ilanlarında belirtildiği gibi stresle mücadelede dengeli bir tutum sergilenmesi
  • Yabancı dilini iyi kullanılması ile müşterilerin şikayet ve taleplerini doğru tespit ederek çözüm yolu sunabilmesi
  • Etkili bir iletişim dili ile satış yeteneklerini ikna kabiliyetiyle gösterebilmesi
  • Yeniliğe açık olması ile sektördeki gelişmeleri takip edebilmesi
  • Çalıştığı sektörle ilgili bilgisayar program bilgisine sahip olunması
  • Sektöre göre uygun bir lisans programında mezun olunması gibi bazı özellikler yurtdışı satış uzmanı iş ilanlarında adayların test edildiği alanları kapsar.

Yurtdışı Satış Uzmanı İş İlanlarında Yer Alan Fırsatlar

Yurtdışı satış uzmanı iş ilanlarında sektöre uygun meslekler talep edilebilir. Ayrıca bu tarz fırsatlara satış iş ilanları listesinden de ulaşabilirsin. Örnek verilecek olunursa; teknolojik bir ürünün dış pazara satışı söz konusuysa biyomedikal mühendisi, biyomühendis, kimya mühendisi, elektrik elektronik mühendisi gibi mühendislik dalları tercih edilebilir. Genel olarak ise, uluslararası ticaret, ekonomi, işletme, uluslararası ilişkiler, dış ticaret gibi bölümler ön plana çıkar. Bu bölümlerden birinden mezun olmanla birlikte bireysel özelliklerini arttırmak adına iş geliştirme eğitimleri almışsan firmaların dikkatini çekebilirsin. Özellikle, etkili iletişim ile beden dili ve ikna kabiliyeti hususunda eğitimlere yönelebilirsin. Bunun yanında, güncel yurtdışı satış uzmanı iş ilanlarını incelerken rekabette öne geçmek adına güçlü bir CV'ye sahip olman oldukça önemlidir. Tüm yeterliliklerini ve iş deneyimini eksiksiz CV'ine ekleyerek emin adımlarla yoluna devam edebilirsin. Bu kriterleri sağlaman işe başlama sürecinde maaş aralığının da belirlenmesinde sana yardımcı olur. Satış departmanlarında maaşla birlikte ekstra prim kazanma şansı sınırsız maaş kavramını da oluşturur. Uzman seviyesinde pozisyonların başlangıç maaş aralıkları da yukarı yönlü artabilir.

Tüm bu süreçte, kontrollü ve güvenilir bir platformdan destek almak istiyorsan Kariye.net üyesi olabilirsin. Üye olduktan sonra CV'ini aşamalar halinde hazırlayabilir, sonrasına yurtdışı satış uzmanı iş ilanlarını filtreleyebilirsin. 'Şehir', 'Sektör' ve 'tarih' filtrelerinden de yararlanarak kendi isteklerini önceliğine alabilirsin. Son aşamaya geldiğinde ise iş standartları açısından seni memnun eden ilana 'başvur' butonunu tıklayarak sonlandırabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Yurtdışı Satış Uzmanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Yurtdışı Satış Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Yurtdışı Satış Uzmanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Yurtdışı Satış Uzmanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Yurtdışı Satış Uzmanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Yurtdışı Satış Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Yurtdışı Satış Uzmanı iş ilanlarına erişebilirsin.

Yurtdışı Satış Uzmanı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Yurtdışı Satış Uzmanı için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur