Arşivler

15. Yönetim Bilimleri Kongresi İTÜ’de!

ybk.rehbericpng14 yıldır başarıyla gerçekleştirilen ve önemini her yıl arttıran Yönetim Bilimleri Kongresi(YBK)’nin 15.’si, 12-15 Mart 2014 tarihlerinde İTÜ Maçka Yerleşkesi’nde gerçekleştirildi.

Türkiye’nin en aktif öğrenci kulüplerinden İTÜ İşletme Mühendisliği Kulübü tarafından düzenlenen kongre, her yıl 62 farklı üniversiteden 800 kişilik katılımcıya ve internet üzerinden 30.000 kişiye ev sahipliği yapmaktadır. Kongre; Açılış Gecesi, Oturumlar, Vaka Çalışmaları, Kariyer Alanı ve ADmind olmak üzere 5 ana bölümden oluşmaktadır. Kongrenin amacı, öğrenciler ve iş dünyası arasında köprü kurarak, dünyada trend olan yönetim konuları hakkında bilgi paylaşımına olanak vermek ve kariyer planlaması yapmakta olan öğrencilere yol göstermektir.
Yönetim Bilimleri Kongresi kapsamında Türkiye’nin ve Dünya’nın odağındaki konular, ilgili firma temsilcileri ve sektörün önde gelen isimleri tarafından ele alındı. Bunların yanı sıra organizasyon kapsamında yönetim bilimlerinin ülkemizdeki geleceği ile ilgili beklentiler, fütüristik yaklaşımlarla irdelenecek ve konuşmacılar ile katılımcılar arasında bilgi ve fikir aktarımı etkin bir şekilde sağlandı.
Organizasyon kapsamında üç gün boyunca vaka çalışmaları düzenlendi. Katılımcı firmalar, vaka çalışmalarını, başvuruların Kariyer.net üzerinden alındı ve eleme sistemi ile belirlendi katılımcılarla gerçekleştirildi. Vaka çalışmalarında katılımcılara staj imkanı sunuldu.
Kariyer Alanı’nda; katılımcılar, katılımcı firmaların insan kaynakları stratejilerini, yeni ürünlerini ve sundukları hizmetleri tanıma ve firma temsilcileriyle birebir iletişim kurabilme fırsatını yakaladılar. Böylece oturum araları interaktif bir şekilde değerlendirildi. Ayrıca YBK Kariyer Alanı, akademik ve teknolojik yapısıyla, çok sayıda üniversite öğrencisine kariyerlerine yön vermek konusunda bilgilendirici bir katkı sağladı.
15. Yönetim Bilimleri Kongresi’nde konuşmacı olarak yer alan isimler, http://www .facebook.com/ YBKongresi sayfasından ve  ybk.org.tr üzerinden takip edildi.
Ayrıntılı bilgi  için: www.ybk.org.tr

 

Gazeteci olmak için yola çıkarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Basın Yayın eğitimi aldı. Sektörel yayınlarda tecrübe kazanan, 2007 yılında Kariyer’de Editör olarak çalışmaya başlayan Nogay, 2011’den bu yana Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapıyor.
**İçeriklerimizle ilgili görüş ve önerilerinizi editor@kariyer.net adresinden bize iletebilirsiniz.