Arşivler

Başarılı girişimcilerle tanışmaya ne dersiniz?

akbankgirisimci290x150Sabancı Üniversitesi ve Akbank’ın, henüz yolun başındaki girişimcilere yol göstermek ve destek olmak için başlattığı Akbank Girişimci Geliştirme Programı 2014’ün başvuruları başladı.

Akbank Girişimci Geliştirme Programı kapsamında girişimciler, toplam beş gün süren kapsamlı bir eğitim programından geçiyor. Şirketlerin büyüme dönemindeki finansal hesaplamalarından farklı iş modellerine göre pazarlama ve operasyon planlarının yapılmasına kadar çok geniş bir çerçevede eğitim alan katılımcılar seminerlerde finansman ihtiyaçlarının karşılanması, iç ve dış pazarlarda büyüme konularında da bilgi alma fırsatını yakalıyor. Program kapsamında, önde gelen akademisyen ve uzmanlar; strateji, pazarlama, inovasyon, finans, hukuk, operasyonlar, liderlik, İnsan Kaynakları ve kamu destekleri konularında eğitim verecek. Ayrıca katılımcılar konuk konuşmacı olarak katılacak başarılı girişimcileri dinleme ve ünlü girişimcilerin ofislerine yapılacak ziyaretlerle onlarla tanışma imkanı da bulacak.

Son başvuru 19 Ekim

Girişimcilere başarılı, verimli bir işletme kurmalarını sağlayacak sağlam bir altyapı sunabilmek, gerekli eğitimleri vermek ve uygulamalı proje çalışmaları gerçekleştirmek için planlanan Akbank Girişimci Geliştirme Programı’na, Türkiye’de kurulmuş bir şirketin yönetimde aktif bir ortağı veya üst seviye yöneticisi olan bütün girişimciler 19 Ekim’e kadar başvurabilir. Sabancı Üniversitesi Girişimcilik Kurulu tarafından yapılacak değerlendirme ve seçim sürecinde; projelerin yarattıkları katma değer, ne kadar inovatif oldukları, kat ettikleri yol, büyüme potansiyelleri ve hedefleri gibi konular göz önünde bulundurulacak.

50 girişimciye eğitim imkanı

Eğitimler 1-5 Kasım tarihleri arasında Sabancı Üniversitesi İstanbul Karaköy Kampüsü’nde, sertifika töreni ise 5 Kasım’da Karaköy Minerva Palas’ta düzenlenecek. Programa ilişkin bilgi veren Akbank KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, girişimcilere uzun soluklu bir gelişim stratejisinin ve sürdürülebilir büyümenin yolunu açmayı hedeflediklerini belirterek 50 girişimciye eğitim imkanı sağlayacaklarını duyurdu.

Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nin Gazetecilik Bölümü'nde yazılı basın muhabirliği, TV muhabirliği ve foto muhabirliği alanlarında eğitim aldı. Son sınıfta Milliyet Gazetesi’nin Cumartesi-Pazar eklerinde bir yıl boyunca staj yaptı. Ardından İstanbul Üniversitesi Radyo-Televizyon Yayıncılığı Bölümü'nden mezun oldu. Yedi yıldır birçok dergi için içerikler hazırlayarak fotoğraflar çekti.
**İçeriklerimizle ilgili görüş ve önerilerinizi editor@kariyer.net adresinden bize iletebilirsiniz.