Yaptığınız işte çok başarılı olmak ve başarınızla dikkat çekmek istiyorsunuz. Peki, şirketin üst düzey yöneticilerinin gözüne girmek ve kariyerinde hızlı adımlarla yükselmek için ne yapmanız gerekiyor? İşte CEO’nun radarına girmek için uygulamanız gereken 5 adım.

 

dedektif34

Hemen her çalışan başarılarıyla övgü toplamak, yaptığı işle dikkat çekmek ister. Ancak şirket hedeflerini belirlemekten, strateji oluşturmaya, ulusal ve uluslararası çalışmalardan yönetime dek birçok alandan sorumlu olan CEO’ların bulundukları konum nedeniyle son derece meşgul oldukları da bir gerçek. O nedenle başarılı bir çalışan olarak CEO’nun dikkatini çekmek için bazı noktalara özen göstermek gerekiyor.

İşte CEO’ların dikkatini çekmenin 5 yolu:

  • Kendinizi güvenin ancak kibirli görünmeyin

Kibir ile özgüven arasında ince bir çizgi var ancak hiçbir şey CEO’nun gözünde kendinizi zayıf ve özgüvensiz göstermenizden daha kötü değil. Bu nedenle dikkat çekmekten korkmayın ancak kibire de kapılmayın. İşinizi doğru yaptığınıza olan inancınız ve bunu yaparken kendinize duyduğunuz güven, CEO’nuz tarafından fark edilmenizi sağlar.

  • Şirketinizin başarısını amaç edinin

Yaptığınız işte yetkin olmanız oldukça önemli. Ancak büyük resmi görmek için sarf ettiğiniz çaba, tüm organizasyona çalışmalarınızla sağladığınız katkı ve şirketin başarısını kendi başarınızın üstünde tutmanız CEO’ların en çok etkilendiği çalışan özelliklerinin başında geliyor. Böylesi bir çalışma anlayışına sahip olan çalışanların yöneticileri tarafından fark edilmeleri ve yaptıkları işle övgü toplamaları da kaçınılmaz…

  • Yeni fikirlere açık olun

Yaptığınız işte yeniliklere açık olun, farklı çözüm arayışları içinde bulunun. Çünkü CEO’lar süreçleri geliştirmek için sürekli farklı yollar arayan, problem çözümünde yeni fikirlerle ön plana çıkan, sorumluluk almaktan çekinmeyen, bilinçli çalışanlardan etkilenir.

 

  • Başarısız olmaktan korkmayın

Eğer büyük bir etki yaratmak istiyorsanız risk almaktan kaçınmayın. Örneğin, başarısızlıkla sonuçlanması muhtemel bir projede yer almak için gönüllü olmanız ve böylesi zor bir projede başarılı olmak için çalışmanız sizin fark edilmenizi sağlar. Bilmelisiniz ki CEO’lar hem stresle mücadele edebilen hem kendi sınırlarını zorlayan hem de girişken çalışanlardan etkilenirler.

  • Başkalarının başarılarını destekleyin

Çalışma arkadaşlarınızın işlerine yardımcı olmanız, onların başarılı olması için verdiğiniz destek daha huzurlu bir iş ortamının oluşmasına ve şirketin hedeflerine ulaşmasına katkı sağlar. Kendi başarınız kadar iş arkadaşlarınızın başarısı için gösterdiğiniz çaba da sizin çalışmalarınızı daha değerli kılar. Bu nedenle arkadaşlarınızın başarılarını desteklemekten kaçınmayın.