Arşivler

DeFacto’dan Gençlere İstihdam Desteği

Defacto IK Direktoru Oguz Erdogan_ic

Okurken çalışmanın önemine vurgu yapan DeFacto İnsan Kaynakları Direktörü Oğuz Erdoğan, DeFacto olarak kısmi süreli iş fırsatları sunduklarını anlatıyor. Erdoğan, bu sayede öğrencilerin iş hayatında onları nelerin beklediğini, kurumsal hayatta nasıl davranmaları gerektiğini öğrenebildiklerini söylüyor.

Üniversiteyi bitiren gençlerin en büyük sorunlarından birinin de iş hayatına nereden ve nasıl başlayacaklarını bilmemeleri olduğunu belirten DeFacto İnsan Kaynakları Direktörü Oğuz Erdoğan, genellikle bütün ilanlarda iş deneyimi arandığını vurguluyor. Erdoğan, okurken çalışmanın öneminin altını çiziyor ve üniversitede okuyan gençlere yönelik DeFacto’da kısmi süreli iş fırsatlarıyla uzun vadeli kariyer fırsatları sunduklarına dikkat çekiyor.

Kısmi süreli ne gibi iş fırsatlarınız var ve pozisyonlara göre adaylarda hangi özellikleri arıyorsunuz?

Kısmi süreli çalışmak isteyenlere ve özellikle üniversite öğrencilerine mağazacılık satış kadrolarımızda iş fırsatları sunuyoruz. İşe alımlarımızın büyük bir bölümünü üniversitede okuyan veya iş hayatına yeni katılacak olan gençler oluşturuyor. Önemle savunduğumuz ve misyon edindiğimiz “okurken çalışma, tecrübe sahibi olma” konusunu sunduğumuz fırsatlarla destekliyoruz. Öğrenciler mağazalarımızda kısmi süreli olarak çalışırken, aynı zamanda sınav dönemlerinde derslerine ağırlık verip çalışmalarına ara verebiliyorlar. Sınav döneminin bitmesinin ardından ise, onları tekrar işe alarak kendileriyle çalışmaya devam edebiliyoruz.

Kısmi süreli işlerde çalışmak üniversite öğrencilerine neler kazandırır?

Kısmi süreli çalışma tecrübesinin, üniversite öğrencilerinin iş hayatına hazırlanmalarını sağlayan en büyük fırsatlardan biri olduğunu düşünüyoruz. Bu sayede öğrenciler iş hayatında onları nelerin beklediğini, kurumsal hayatta nasıl davranmaları gerektiğini öğrenebiliyor ve beklenen olgunluk seviyesine daha çabuk gelebiliyor. Mezun olduklarında iş yaşamlarına, hiç iş tecrübesi olmayan arkadaşlarına kıyasla daha önde ve hızlı başlayabiliyor. Aynı zamanda bu çalışanlarımıza okurken kariyer yapma fırsatı sunuyoruz. Mağazalarımızda 6 ay satış danışmanı olarak çalışan kişiler açtığımız “Yönetici Yetiştirme Programları”na katılarak düzenlediğimiz eğitimlerin ardından DeFacto’daki çalışmalarına yönetici olarak devam edebiliyor.

 

Okurken Çalışanlar Anlatıyor… Makalenin devamı için tıklayın>>

 

DeFacto İş İlanları İçin Tıklayın>>

**İçeriklerimizle ilgili görüş ve önerilerinizi editor@kariyer.net adresinden bize iletebilirsiniz.