Kariyer.net, sosyal medya ajansı Talentera ile işbirliği yaparak, sosyal medya yönetimi servisi sunmaya başladı. Kariyer.net’in yeni hizmeti, sosyal medya yönetimi servisiyle kurumların işveren marka iletişimleriyle işe alım süreçlerini tek bir çatı altında yönetmelerini sağlıyor.

İşveren marka iletişimi ve genç yeteneklere ulaşma konusu birçok firmanın öncelikli alanları arasında. Firmaların işveren marka iletişimini en etkin yapabilecekleri mecra ise sosyal medya. Kariyer.net’in yeni hizmeti sosyal medya yönetimi servisi de tam da bu noktaya hizmet ediyor ve firmaların işveren marka iletişimleriyle işe alım süreçlerini tek bir çatı altında yönetmelerini sağlıyor. Bu hizmeti tercih eden işverenler, sosyal medyadan kendilerine başvuran adayları da kullanmakta oldukları Kariyer.net sisteminden yönetebilecekler. Böylece firmalar Kariyer.net üzerinden yönettikleri aktif ilanlarını sosyal medyanın daha fazla potansiyel adaya ulaşma gücü ile bir işe alım kampanyasına çevirebilecekler. “Aktif ve sürekli sosyal medya iletişimiyle adayların firmaya olan bakış açılarını geliştirip, beraber çalıştığımız firmaların işveren markalarını iyileştirmeyi öngörüyoruz” diyen Kariyer.net Genel Müdürü Yusuf Azoz, Kariyer.net entegrasyonuyla tüm online işe alım süreçlerini tek bir sağlayıcıyla sürdürmenin firmalar açısında oldukça efektif olacağını vurguladı.

İstikrarlı marka iletişimi şart

Azoz, sosyal medya yönetimi servisi içinde verilecek hizmetlerle ilgili şunları aktardı: “İşveren marka iletişim danışmanlığı, sosyal medya insan kaynakları hesap kurulumu ve yönetimi ayrıca içerik stratejisi oluşturma ve içerik desteği sunacağız.” İstisnasız her kurumun istikrarlı bir işveren markası iletişimi yapmasının şart olduğunu vurgulayan Azoz, özellikle Y kuşağı olarak tanımlanan 80 ve sonrası doğumlu adayları hedefleyen firmaların sosyal medyayı da içine alan bir işveren marka iletişimiyle yetenekleri bünyelerine çekecek mesajları verebileceğine değindi. Özellikle yetenekleri etkilemeye önem veren, İK politikalarını ve iletişim stratejilerini buna göre oluşturan firmalar için yeni hizmetin vazgeçilmez olacağına dikkat çekti.

Neden Sosyal Medya?

Dünyada internete erişebilen nüfusun üçte ikisi sosyal medyayı kullanıyor. Facebook’un 1.1 milyar kullanıcısı, Twitter’ın 500 milyon kullanıcısı, Instagram’ın 225 milyon kullanıcısı bulunuyor. İşverenler neden sosyal medyada aktif olmalı ve sosyal medya yönetimi servisini tercih etmeli?

  • Yetenekler sosyal medyada
  • Firmaya özel aday havuzunu sosyal medyada oluşturmak için
  • Kariyer.net entegrasyonuyla tüm online işe alım süreçlerini tek noktadan yönetmek için
  • Adaylarla düzenli ve tutarlı iletişim yaparak firmanın işveren markasını geliştirmek için

 

Sosyal Medya Yönetimi servisineleri içeriyor?

·         Sosyal Medya Yönetimi servisiöncelikle işveren marka değerlerinin belirlenmesi ile başlıyor. Bu değerleri temel alan iletişim stratejisinin oluşturulması, sosyal medya hesaplarının kurulumu, tanıtımı, yönetimi ve raporlanmasının yanı sıra stratejiye uygun içerik desteği de hizmetin kapsamı dahilinde.

·         Facebook İş İlanları Sekmesi: Facebook İş İlanları Sekmesi ile Kariyer.net’te yayınlanan ilanlar Facebook’da da yayınlanıyor ve başvurular Facebook üzerinden alınarak başvuru yönetimi Kariyer.net üzerinden yapılabiliyor.

·         Kariyer.net Sayfalarında Tanıtım: Kariyer.net Facebook, Linkedin ve Twitter sayfalarında düzenli olarak kariyer sayfasının tanıtımı yapılarak daha geniş bir aday havuzuna erişme imkanı sağlanıyor.

·         Aktif Adaylara Kariyer.net ile Ulaşma: Proje kapsamındaki açık pozisyonlar için Kariyer.net’in Haftanın Firmaları alanına 1 hafta boyunca kullanım hakkı sağlanarak daha fazla görünürlük ve etkili tanıtım imkanı sunuluyor.

·         E-Posta Gönderimi: Proje kapsamında açık pozisyonlar için Kariyer.net veri tabanındaki uygun adaylara açık pozisyonlar ile birlikte sosyal medya hesaplarının tanıtımı yapılıyor.