Enterprize girişimcilik yarılması

Genç Girişimciler Hayallerini Gerçeğe Dönüştürüyor!

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü, 62.yılında genç girişimcilerin iş fikirlerini hayata geçirebilmesi için fırsatlar sağlayan Türkiye çapında bir girişimcilik yarışması düzenliyor. Yarışma boyunca çeşitli eğitimlerden ve mentorluk desteğinden yararlanacak gruplar arasından dereceye girecek olanlar, toplam 50.000 TL’lik maddi ödülün yanı sıra melek yatırımcılar tarafından projelerinin hayata geçmesi noktasında yatırım alma ve Silikon Vadisi’ne gitme şansına sahip olacaklar.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü(BUİK), bütün bir akademik yıl sürecek olan bir girişimcilik yarışması organize ediyor. Son yıllarda Türkiye’deki üniversite öğrencilerinin girişimciliğe gösterdiği ilgiye paralel olarak, BUİK girişimcilik konusundaki yoğun çalışmalarını sürdürüyor.

EnterPrize Girişimcilik Yarışması 3 Kasım’dan itibaren Türkiye’nin dört bir yanından lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyindeki öğrencilerinin 5 farklı kategoriden iş fikirlerinin başvuru alımına başladı. İlk değerlendirmeye göre seçilen gruplar, 20-21 Aralık tarihlerinde düzenlenecek olan Girişimcilik Zirvesi’ne katılmaya hak kazanacak. Zirve kapsamında; uygulamalı girişimcilik, iş modeli ve planı oluşturma, finansal yönetim, iş hukuku, etkili sunum teknikleri ve pazarlama stratejileri gibi her girişimcinin sahip olması gereken temel eğitimlerden geçecek gruplar bu aşamanın ardından her proje 8 haftalık özel mentor desteğine sahip olacak. İkinci elemeyi geçen gruplar final sunumlarına kadar devam eden mentorluk desteğinin dışında özel paket eğitimini alma şansını yakalayacak.

Geleceğin iş dünyasında önemli rol oynayacak olan katılımcılar rekabetin ve eğitimin bir arada olduğu uzun bir süreçten geçerek Mayıs ayında Türkiye’nin önde gelen iş adamlarının karşısında projelerinin sunumunu yapacaklar. Yarışma sonucunda ilk 10’a verilecek toplam 50.000 TL maddi ödüle ek olarak ilk 3 proje Silikon Vadisi’ne gitme ve yatırımcılar karşısında sunum yapma şansı kazanacak. Bunun dışında pek çok gruba ekosistemin önde gelen kurum ve isimleri tarafından ofis ve mentorluk desteği ile melek yatırımcılara sunumlarını yapma gibi imkanlar da sağlanacak. Detaylı bilgiye yarışmanın web sitesinden – www.bogazicienterprize.com – ulaşabilirsiniz. Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü 1953 yılında Robert Kolej bünyesinde İş İdaresi ve Talebe Cemiyeti adı altında kurulan kulübümüz 1975′te İşletme Kulübü olarak anılmaya başlamış, 1990 yılında ise İşletme ve Ekonomi Kulübü adını almıştır.

Şu anda pek çok ayrı koldan sayısız faaliyet gerçekleştiren İşletme ve Ekonomi Kulübü, 21 yıldır çıkardığı kampüs dergisi Dinamik’i bu sene gazete formatına çevirerek öncü çizgisini sürdürmekte, 14 yıldır bir uluslararası öğrenci kongresi olan Brandmarker’ı gerçekleştirmekte, 6 yıldır İstanbul çapında Ekonomi Zirvesi’ni düzenlemektedir. Pek çok konuda diğer öğrenci kulüplerine örnek teşkil eden “ilk”ler gerçekleştiren İK, Türkiye’yi ” Kariyer Günleri” kavramıyla tanıştıran, yenilikçi ve öncü çizgisiyle Türkiye’nin öğrenciler tarafında çıkarılan ilk iş dünyası ve ekonomi dergisi Foreline’i çıkartan kulüp olmasının yanı sıra kısa adı İKTP olan İşletme Kulüpleri ve Toplulukları Platformu’nun da kurucularından biridir.

Detaylı bilgiye Boğaziçi EnterPrize üzerinden ulaşabilirsiniz.

Girişimcilik yarışmasına başvurular Kariyer.net üzerinden alınmaktadır.